Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz seria #600 üzenetére

    Teljesen korrekt a válaszod, nem is kötök bele sehol. És hogy én is feleljek a kérdésedre: az orvosom nem igazán mondja meg, mit egyek. A dietetikus teszi, akihez elküldött. A doki az a gyógyszerezés mellékhatásairól és hosszú távú hatásairól mesél, illetve a kilátásaimról, no meg az állapotomról kérdez folyamatosan.
    Örülök egyébként hogy írtál a topikba és lehet hogy én is kipróbálom majd a módszeredet, csak tudod örök kételkedő vagyok és úgy hiszem, ez a betegség egyszerűen önmagától lép passzív, vagy aktív státuszba, így szinte bármire ráhúzhatnám, hogy segít. Mondok egy nagyon hülye példát: ha épp aktív státuszú Crohn beteg valaki, akkor minden este dobjon be egy otthon felest, köpjön a szőnyegre és verje el az asszonyt. aztán ha jól és kitartóan csinálja, majd elmúlik a baja - és ez feltehetően így is lesz, mivel idővel a gyógyszerek, vagy valami más miatt passzív státuszba vált. Majd akkor megállapíthatjuk, hogy ez a betegek 80%-ánál segít. :DDD

    Egyébként nálunk a családban fateromnak is hasmenése van nagyon sok éve. Bármit eszik 5 perc múlva ki kell mennie a vécére, de ezen kívül nincs se komoly hasi fájdalma, se semmi más. Lehet hogy ő is Crohnos, de a tükrözések sem mutattak ki nála semmit - nem tudják mi baja. Mi van ha csak passzív státuszban van nála ez a betegség évek óta? Ő nem diétázik sehogy, mégis jó a vérképe, ráadásul bagózik mint az állat... most akkor mondjam, hogy a cigi segít? ;) Az egyetlen bélgyulladásos betegeknél megszokott dolog amit csinál, hogy minden nap probiotikumot eszik (bár ezt mi nem folyamatosan kell együk, csak néha egy kúrát), meg sok élőflórás terméket, szóval neki biztosan mindig van elég bélbaktériuma.

    Na de mindegy, a lényeg amit mondani akartam, hogy én mindig kételkedve állok az ilyen dolgokhoz. Elhiszem hogy nálad bevált, csak egy ember kevés ahhoz, hogy bármilyen következtetést levonjunk. Ennyi erővel mint mondtam faterom is lehetne példa a bagózással. Mindenesetre a te módszered valószínűleg nem káros az egészségre, szóval bátran kipróbálható, tök jó hogy javasoltad. De kíváncsi leszek hogy akad-e más is, aki eldobja a gyógyszereit, csak ezt az életmódot követi és meggyógyul, továbbá leginkább arra, hogy te valaha visszaesel-e, amellett, hogy paleo-diétázol. Őszintén kívánom, hogy ne így legyen és én tévedjek, mert az azt jelentené, hogy egy olcsó, kis önfegyelemmel betartható módszerrel sokezer emberen lehetne segíteni és nem kellene rajtuk kísérletezni, illetve mérgekkel tömni őket.
    Azért annyit ígérj meg, hogyha mégis fellángol nálad a betegség (akár évek múlva), akkor leírod ide nekünk okulásul. :R

    szerk:
    És a privát üzis dolog is jöhet, érdekel. :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák