Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sing1ep1ayer

    őstag

    Meg tudná mondani valaki, hogy az adókedvezmény igénybevételéhez szükséges dokumentum honnan szerezhető be? Nekem a kezelőorvosom azt mondta, hogy ő nem rendelkezik ilyesmivel, hozzá csak be szokták vinni a betegek, ő pedig lepecsételi azt.

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz Thrawn #566 üzenetére

    Nem tudom nálatok hogy megy ez, de nálunk az ember beutalóval kerül a saját lakhelyének megfelelően az adott legközelebbi kórház gasztroenterológiai osztályára. Úgyhogy nem értem, ha ajánlanál egy jó orvost, ahhoz mégis hogyan jelentkezhetne be valaki, aki esetleg nem veled azonos kerületben lakik? Komolyan érdekel, nem froclizásból írtam.
    Illetve ha valaki az előző kérdésemre tudja a választ, az ne tartsa magában!

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz kew #573 üzenetére

    Köszi szépen! :R

    @ (#574) Thrawn
    Ezzel most semmit nem mondtál. A kezelőorvosa mindenkinek a lakhelyéhez legközelebb eső gasztroenterológián van. Vagy te már azelőtt választottál magadnak gasztrós dokit, hogy egyáltalán a háziorvos beutalt az első kivizsgálásra a hasi panaszaid miatt? Tehát azelőtt, hogy egyáltalán diagnosztizálták volna a betegségedet? Nagyon zavaros ez nekem.

    Egyébként amikor fogászaton voltam és várakoztam, ott is lazán elhajtották azokat, akik területileg nem oda tartoztak és nem volt létfontosságú, hogy elvégezzenek rajtuk bármiféle beavatkozást. Szerintem a kezelőorvosokat nem lehet csak úgy megválasztani az országban bárhol, mint a háziorvost, kivéve ha valamiféle magánpraxisról van szó. De javíts ki ha tévedek, csak ne rébuszokban beszélj, hanem konkrétumokat mondj, szerintem mindenki kíváncsi lenne rá.

    [ Szerkesztve ]

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz Thrawn #576 üzenetére

    Jó ezt tudni. És miért pont oda mentél először, miért nem valahová helybe?

  • sing1ep1ayer

    őstag

    Ha már itt vagyok, akkor én is megosztanám a kálváriámat:

    Nálam körülbelül két éve kezdödött az egész, 34 éves koromban. Először csak enyhe hasmenésem volt, semmi több. Nagyjából másfél évbe tellett, mire eljutottam a gasztroenterológiáig. Először mindenféle vérvételre küldözgetett csak a háziorvos, utána székletmintát kellett bevinni a világ végére, aztán hasi ultrahangra várni hónapokat.
    A gasztroenterológián első alkalommal egy kilégzéses vizsgálatra küldtek el, amit ott helyben végeznek, de erre is minimum egy hónapot vártam. Közben a kezelőorvosom is elment onnan, így máshoz kerültem. végre beutaltak gyomortükrözésre, majd végbéltükrözésre, persze ismét több hónapos várakozási idővel. Előbbi borzalmas érzés volt, utóbbinál szerencsére altattak, így nem tudok róla semmi érdemlegeset elmondani, mindenesetre ott megállapították, hogy Crohn beteg vagyok. Mire ez az eredmény meglett, már olyan pocsék állapotban voltam, hogy nagyjából naponta 10 alkalommal kellett a vécére kijárnom. Nem hazudok: ha megittam egy pohár vizet, akkor 5 percen belül az alfelemen kijött egy pohár víznek megfelelő folyadék is. 178 centi magas vagyok, 80 kiló voltam, 67,5-re fogytam le, testzsírnak pedig 9%-ot mértek (aki nem tudná; a normális érték 13-18 között van). Rendszeresen fájt a hasam és rettenetesen felfúvódtam, az utcára alig tudtam kimenni, legszívesebben csak feküdtem volna egész nap. Mivel nem tudtam mi a bajom ezért önmagamtól csak Imodiumot szedtem, amiből 3-4 szem naponta pont arra volt, elég, hogy "csak" 3-4 alkalommal kelljen vécéznem, így néha el tudtam menni ide-oda napközben, vagy két kakilás közt le tudtam szaladni a kislányommal a játszótérre.
    És ebben a betegségben nem ez a sok fájdalmas és kellemetlen tünet a legrosszabb, hanem az, hogy a hazai egészségügy valami eszméletlen sz@r. Egy f0s. Egyszerűen nem tudom máshogy jellemezni, elnézést!
    Ugye kapásból itt van az, hogy milyen hihetetlen idő telt el attól kezdve, hogy a hasmenésem jelentkezett mindaddig, míg végre diagnosztizálták mi a bajom és elkezdtek kezelni. Ezalatt olyan mértékben leromlott az állapotom, hogy a TB szerintem emiatt százezrekkel többet kell elköltsön a gyógyulásomra. Csak egy nyomorult doboz tápszeren majd 9.000 forintnyi állami támogatás van és nekem annyit kell belőle ennem, hogy mindössze 4 napra elég. Tehát csak az havonta nagyjából 67.000 forintjába kerül az adófizetőknek, hogy én megkapjam a tápszeremet, amire a világon semmi szükség nem lenne, ha sokkal előbb megállapítják mi bajom és nem fogytam volna le ilyen rengeteget. Emellett még ott a többi gyógyszer is.
    Aztán ott a végbéltükrözés: erre ki kellett váltanom egy nagyjából 4.500 forintos hashajtót, illetve egy párszáz forintos altató (bódító) injekciót. A hashajtót egy nappal a vizsgálat előtt meghatározott módon beszedni és rengeteget inni rá. Őszintén szólva nekem addigra olyan hasmenésem volt, hogy ez semmit nem osztott vagy szorzott, nem jártam tőle többet a mellékhelyiségbe. Viszont amikor bementem a vizsgálatra, amelyre (nem győzöm ismételten hangsúlyozni) hónapokat vártam, akkor azzal fogadtak, hogy az orvosom ma ügyeletes és vagy mással végeztetem el, vagy kérek új időpontot. Magyarul felajánlották, hogy kib@szhatok az ablakon 5 rongyot (mivel a hashajtás ugye már megvolt, tehát új adagot kellene vennem a szerből) és várhatok újabb hónapokat, vagy bevállalok egy másik dokit. Szerintetek mit választottam? Persze hogy a másik dokit, de ez is azt jelzi, mennyire sz@r itt minden, ennyire szemét módon van az egész elrendezve. Apropó: a korábbi gyomortükrözésem laboreredményeit itt kellett volna megkonzultálnom a dokimmal, de mivel ő nem volt, ezért kérhettem hozzá egy időpontot telefonon pár hónapos várakozással. Fasza! :C
    Egyébként a gasztroenterológián is az van, hogy időpontot (értsd: óra:perc) sosem adnak az embernek. 2 hetente egy nap van, amikor be lehet menni a dokihoz (telefonos egyeztetés után), aztán olyankor random sorrendben hívják be az embereket. Én átlag 2 órát szoktam várni. Nem értem miért nem tudnak időpontot adni, én biztosan megoldanám, pláne, mivel csak azokat látják el, akiket ők aznapra behívtak, sürgősségi nincs!

    Oké, ugorjunk:
    A kezelésemet 32mg szteroiddal kezdték, e mellé kaptam savlekötőt (Gelbra) és egy Salofalk nevű szert, ami gyulladáscsökkentő, illetve elvileg a rák kockázatát hivatott csökkenteni, ami ugye nálunk fokozott mértékű. Utóbbi kettőt életem végéig szedni kell. E mellé javasoltak egy egyszeri probiotikum kúrát (Jutavit félét vettem, az a legolcsóbb és a doki is rábólintott), illetve a Nestlé tápszeréből napi 12 kanállal kell ennem. Ez baromi finom, csak marha drága, fentebb már írtam róla.
    A szteroidot fokozatosan kellett leépíteni, 2 hetente 8mg-mal csökkenteni az adagot, míg végül elhagytam. Rajtam a mellékhatásai közül egyelőre csak az izületi gyengeség jelentkezett, semmi más, illetve eléggé pörgetett, nem igazán voltam álmos amíg szedtem és kevés alvás mellett is fittnek éreztem magam. Most hogy teljesen leépítettem azonnal visszajött a hasmenés és a fájdalmak napról napra erősödtek, úgyhogy tegnap ismét a dokinál jártam, aki azt javasolta, hogy újfent szedjem a Medrolt, napi 16mg-ot (ezúttal legalább két hétig folyamatosan) és mellé az Imurant próbáljuk meg. Tegnap és ma egész nap a gyógyszertárakat jártam és ebből a nyamvadt Imuranból sehol nincs, sőt, még csak rendelni sem tudnak, mert hiánycikk. :F WTF?!

    Ezek után eldöntöttem, hogy ha a TB ennyire lesz@rja, hogy mi van velem, akkor a legközelebbi alkalommal szépen megkérem a dokit, hogy utaljon be az infúziós kezelésre, amit ő csak biológiai kezelésnek hív és állítólag nagyon hatásos, csak piszok sokba kerül állam bácsinak, ezért előtte megfuttatják az embert és minden mást kipróbálnak. Mindenesetre ha a másfajta "hagyományos" gyógyszeres kezeléshez nem biztosítják az ellátást, akkor részemről ezek után teszek rá ha miattam megy csődbe az ország (egyébként nem miattam fog :) ), de végre szeretném ha a tüneteim enyhülnének és egyáltalán nem érdekel hogy mibe kerül ez másoknak. Én szenvedtem eleget a döntéshozóink, vezetőink teszetoszasága miatt, itt az idő hogy valamit visszafizessenek.

    UI: Bocs ha pesszimista és feldúlt vagyok, illetve időnként alpári szavakat használtam, de egyszerűen máshogy nem tudom jellemezni azt a katasztrofális helyzetet, ami itthon van a "betegségügyben".

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz Crystalheart #583 üzenetére

    Nekem a savlekötő és a Salofalk, amiket mindig muszáj szednem nagyjából 1.000-1.000 forintba lehetnek havonta. A szteroid olyan 3-400 forint és elvileg csak akkor kellene szedni, amikor nagyon rossz az állapotom, de nekem egyelőre mindig az nélküle, nem bírom lerakni. A tápszer pedig csak akkor kell, ha nagyon le is fogysz (és igencsak rossz állapotban vannak a beleid, tehát kevés tápanyagot szívnak fel), annak doboza 1.000 forint és egyénfüggő; nekem havi 9 kell belőle. Mindenesetre ha valakinél korán elkapják a dolgot, vagy épp jó passzban van, akkor feltételezem az első kettővel megúszná, ami mindössze havi 2 rongy. Ha pedig rossz passzban vagy és későn fedezik fel a dolgot és muszáj a is tápszert nyakra-főre zabálnia hogy amúgy éhen ne haljon, akkor akár egy havi tízes is simán lehet.

  • sing1ep1ayer

    őstag

    Én szinte biztos vagyok benne, hogy ez a betegség nem a stressz miatt van. Bár az én életem igencsak stresszes, de mi van azokkal a csecsemőkkel, akik már ezzel a betegséggel születnek? Mostanság egyre gyakoribb az ilyen. Szerintem sokkal valószínűbb, hogy vírus okozhatja. A teheneknél van egy nagyon hasonló mizéria, azt hiszem Johne betegségnek hívják. Csonttá és bőrré fogynak tőle, aztán elpusztulnak. A kórokozója pedig rendkívül ellenálló - mondjuk melyik vírus nem az? Ezen kívül hihetetlen nehéz kimutatni sok fajtájukat a szervezetben.

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz seria #591 üzenetére

    Megmondom őszintén én mindig baromi szkeptikus vagyok, amikor ilyen hozzászólásokat olvasok. Kíváncsi lennék, hogy ha elmennél egy orvoshoz, átesnél mostanság egy gyomor- és végbéltükrözésen, esetleg egy vékonybél CT-n, akkor az mit állapítana meg - hogy meggyógyultál? :F
    Az is érdekelne, hogy a diéta mellett szedtél-e bármilyen gyógyszert, vagy kaptál-e bármilyen kezelést? De még ha nem is, akkor is simán előfordulhat, hogy most épp csak passzív szakaszban van a betegséged és azért nincsenek tüneteid, később pedig majd újra fellobban.
    Fura, hogy valaki a meditációtól gyógyul meg, más a paleo-diétától és mégsem alkalmazzák ezeket széles körben? Vajon miért? Ha egy orvos azt látná, hogy a (volt) páciense kilábal egy gyógyíthatatlan(nak hitt) betegségből, akkor szerintem marhára érdekelné, hogy mégis hogyan sikerült mindez és másoknál is kipróbálná a módszert. Sőt, tovább megyek: a diéta kitalálója feltehetőleg Nobel-díjat kapna és / vagy ő lenne az év embere a Times címoldalán jövőre. :K

    Amúgy az valóban simán előfordulhat, hogy a betegség azoktól az adalékoktól alakul ki, amit a különféle kemikáliákkal kezelt, illetve feldolgozott ételekkel beviszünk a szervezetünkbe - ezt még én is készséggel el tudom hinni. Persze okozhatja akár vírus is - azok közül rengeteget alig lehet kimutatni, ráadásul a vírust vagy legyőzi az ember, vagy a vírus győz; gyógyítható vírusbetegség (amennyire én tudom) nincs. Igazság szerint még ez a diéta is tetszene - csak amint látom az összes többi trendi dologhoz hasonlóan ez sem olcsó. Sok benne a hal, ami eleve nagyon drága mulatságnak számít itthon (nem véletlenül olyan alacsony a hazai halfogyasztás), illetve az elhagyott (olcsó) kenyeret zöldségekkel pótolni sem lehet túl pénztárcakímélő megoldás, ráadásul rengeteg olyan (gyakran borsos áron kínált) növényi alapanyagot kell felhasználni, amiről az átlagember még csak nem is hallott, vagy egyáltalán nem szerepel az étrendjében. Mindezek ellenére előfordulhat, hogy kipróbálom majd, mert végülis sokat nem veszíthetek vele. Nálam épp aktív szakaszban van a betegség és kábé mindegy mit eszem, úgyis megy a hasam. A szteroid meg az immunrendszer gyengítő gyilkos gyógyszer (Imuran) is csak arra elég, hogy fájdalmaim ne legyenek, a vécére így is ki kell mennem vagy 3-4 alkalommal egy nap.

    Más:
    Apropó, valaki korábban itt írta az Imuranról, hogy ő csak azt szedi és tök jól van, még a Salofalkot sem igazán eszi mellette. Én gyakran faggatom az orvost a betegség mibenlétéről, az egyes gyógyszerek szerepéről... satöbbi és gondolom újat sem fogok mondani, maximum valaki nem gondolta még ezt végig így: az Imuran az immunrendszert gyengíti, ezáltal tud jótékonyan hatni a Crohnra, mivel az az immunrendszer válasza valamire, amit eddig nem ismernek. Értelemszerűen a gyengébb immunrendszer kevésbé védekezik, ezáltal kevésbé jelennek meg a betegség tünetei.
    De! A gyenge (legyengített) immunrendszer nem túl jó dolog, mivel nálunk nagyobb a béldaganat esélye és ha megjelenik valahol egy rákos sejt a szervezetben, akkor előfordulhat, hogy a gyenge immunrendszer nem pusztítja el, hanem az szépen elszaporodik. Szóval fantasztikus dolog ez az Imuran, csak épp nem kicsit orosz rulett. Ellensúlyozni persze lehet a dolgot kissé, erre való többek között a Salofalk, amely amellett hogy gyulladáscsökkentő hatású, a rák kockázatát is erősen csökkenti. Gőzöm sincs hogyan és miért, de állítólag így van. Szóval Imuran kúra mellett én azért lehetőség szerint becsületesen lapátolnám magamba... ;) és lapátolom is.
    Jelenleg sajnos nekem is szednem kell, bár az orvosommal megkonzultáltam és erősen hajlik ő is afelé, hogy nálam is az úgynevezett biológiai kezelést kellene alkalmazni, de ehhez muszáj végigjárni a sort: szteroid és annak leépítése, illetve ha nem megy akkor ugyanez immunrendszer gyengítő alkalmazása mellett. Állítólag a méregdrága (darabja 150eFt és fogalmam sincs mennyi kell belőle), de rendkívül hatásosnak tartott Remicade infúziót csak ezután hajlandó finanszírozni a TB.

    [ Szerkesztve ]

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz seria #594 üzenetére

    "Többet elköltesz orvosságokra és egyéb megszokott élelmiszerekre mint a paleo étrendre."

    Ezt erősen kétlem. Az orvosság nem vészesen drága, havi 3.000 körül lehet. Egyedül a tápszer kerül sokba, amennyiben valakinek szednie kell, mert vészesen lefogyott, vagy nagyon rossz nála a felszívódás (mondjuk a kettő általában együtt jár). Ezzel szemben például a halhús (főként tonhal és lazac!) ára hol is van mondjuk a sertéscombhoz képest? Vagy egy kiló kenyért helyettesítő biozöldséget és tojást mennyiért mérnek mostanság? De gondolom a kókuszzsírt és a kókusztejet sem a tacskó gazdaságos sertészsír és reggeli ital árában vesztegetik. Nem hiszem hogy összességében havi 3.000 elég lenne erre a váltásra, azt meg pláne nem merném senkinek javasolni, hogy a gyógyszereit dobja el, ne szedje, hanem csak ezt a diétát kövesse. Te ugyanis ezt sugalltad a fent idézett mondatoddal, még ha nem is közvetlenül - ugyanis a gyógyszerek árát elspóroltad a diéta javára. :N

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz seria #597 üzenetére

    Azért ne tántorítson el, ha vitába szállok veled! A véleményedre nagyon kíváncsi vagyok. Én nem propagálom a gyógyszeripart és tisztában vagyok azzal, hogy az a sok méreg, amivel tömnek maximum a tüneteket nyomja el, de nem gyógyít, sőt, bizonyos egyéb szerveimet még tönkre is teheti.
    Egyébként a paleo-diétában is rengeteg pénz van, no meg a természetgyógyászokat sem kell félteni, hasonlóképpen a homeopátia és a gyógygombák híveihez - ez is mind hatalmas üzlet. Amúgy meg van itt olyan is, aki azt mondta, hogy a biológiai kezelés hatására másfél év óta tünetmentes. Az gyógyszer, ő mégis "meggyógyult" tőle. Érdekes... :U Mint írtam; más pedig a meditációra esküszik. Bizonyítva viszont még semmilyen alternatív módszer hatásossága nincs. Egyedül a biológiai (vagy Remicade) gyógyszeres kezelés hatásosságát bizonyították, de az sem végleg gyógyít, csak jó időre elnyomja a tüneteket. Illetve megfelelő mennyiségű szteroiddal is bármikor el lehet érni tünetmentességet (szintén bizonyítottan), csak nem biztos, hogy huzamosabb időre, ráadásul hosszú távon nagyon káros szer.

    Mindenesetre idézek neked valamit:
    "Általánosságban azt lehet mondani, hogy a betegség aktív szakaszában, a betegség fellángolásának idejében igen súlyos állapotba kerülhet a beteg, olyan erős hasmenés kínozhatja, hogy az utcára se tud kimenni, a passzív szakaszban viszont akár évekig csak a diétájára kell odafigyelnie. Van rá példa, hogy valaki tíz-tizenöt évig is tünetmentes marad, viszont tisztában kell lennie azzal, hogy egy gyógyíthatatlan, ám tünetmentessé tehető kórral kell együtt élnie."

    Szóval az egy év fellángolás nélkül kábé semmi. ;) És szerintem ha az orvosok kollektíve nem is, de egy-egy orvos biztosan elismerné egy ilyen diéta hatásosságát, hiszen ő egyénileg ezáltal híressé válna, ami sokkal több pénzzel járna, mint amit jelenleg azért kap, hogy mások beleiben turkál, illetve amivel az a pár gyógyszergyár megtámogatja.

    Amúgy ha semmit nem találtak nálad, akkor kaptál valami zárójelentést róla, hogy meggyógyultál? Vagy mit írtak a papírodra? Komolyan érdekel. Meg az is, hogy miután elmentél a természetgyógyászhoz, azok után hogy befenyegettek a kemóval, akkor rögtön el is dobtad a gyógyszereket, csak a paleo-diétát alkalmaztad?

    UI: Ne kapd fel a vizet légyszi, még ha kissé tolakodóan kérdezek és érvelek is - sajna ilyen vagyok, de a tapasztalatod fontos a számomra is. :K

    [ Szerkesztve ]

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz seria #600 üzenetére

    Teljesen korrekt a válaszod, nem is kötök bele sehol. És hogy én is feleljek a kérdésedre: az orvosom nem igazán mondja meg, mit egyek. A dietetikus teszi, akihez elküldött. A doki az a gyógyszerezés mellékhatásairól és hosszú távú hatásairól mesél, illetve a kilátásaimról, no meg az állapotomról kérdez folyamatosan.
    Örülök egyébként hogy írtál a topikba és lehet hogy én is kipróbálom majd a módszeredet, csak tudod örök kételkedő vagyok és úgy hiszem, ez a betegség egyszerűen önmagától lép passzív, vagy aktív státuszba, így szinte bármire ráhúzhatnám, hogy segít. Mondok egy nagyon hülye példát: ha épp aktív státuszú Crohn beteg valaki, akkor minden este dobjon be egy otthon felest, köpjön a szőnyegre és verje el az asszonyt. aztán ha jól és kitartóan csinálja, majd elmúlik a baja - és ez feltehetően így is lesz, mivel idővel a gyógyszerek, vagy valami más miatt passzív státuszba vált. Majd akkor megállapíthatjuk, hogy ez a betegek 80%-ánál segít. :DDD

    Egyébként nálunk a családban fateromnak is hasmenése van nagyon sok éve. Bármit eszik 5 perc múlva ki kell mennie a vécére, de ezen kívül nincs se komoly hasi fájdalma, se semmi más. Lehet hogy ő is Crohnos, de a tükrözések sem mutattak ki nála semmit - nem tudják mi baja. Mi van ha csak passzív státuszban van nála ez a betegség évek óta? Ő nem diétázik sehogy, mégis jó a vérképe, ráadásul bagózik mint az állat... most akkor mondjam, hogy a cigi segít? ;) Az egyetlen bélgyulladásos betegeknél megszokott dolog amit csinál, hogy minden nap probiotikumot eszik (bár ezt mi nem folyamatosan kell együk, csak néha egy kúrát), meg sok élőflórás terméket, szóval neki biztosan mindig van elég bélbaktériuma.

    Na de mindegy, a lényeg amit mondani akartam, hogy én mindig kételkedve állok az ilyen dolgokhoz. Elhiszem hogy nálad bevált, csak egy ember kevés ahhoz, hogy bármilyen következtetést levonjunk. Ennyi erővel mint mondtam faterom is lehetne példa a bagózással. Mindenesetre a te módszered valószínűleg nem káros az egészségre, szóval bátran kipróbálható, tök jó hogy javasoltad. De kíváncsi leszek hogy akad-e más is, aki eldobja a gyógyszereit, csak ezt az életmódot követi és meggyógyul, továbbá leginkább arra, hogy te valaha visszaesel-e, amellett, hogy paleo-diétázol. Őszintén kívánom, hogy ne így legyen és én tévedjek, mert az azt jelentené, hogy egy olcsó, kis önfegyelemmel betartható módszerrel sokezer emberen lehetne segíteni és nem kellene rajtuk kísérletezni, illetve mérgekkel tömni őket.
    Azért annyit ígérj meg, hogyha mégis fellángol nálad a betegség (akár évek múlva), akkor leírod ide nekünk okulásul. :R

    szerk:
    És a privát üzis dolog is jöhet, érdekel. :K

    [ Szerkesztve ]

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz seria #604 üzenetére

    Köszi a privátot! :R

    Közben utánanéztem kicsit a diétának és elég szimpatikus, de néhány cuccnak iszonyat húzós ára van sajnos. :((( Két dolgot viszont nem igazán értek. Egyrészt: ugye olyan ételeket nem fogyaszthatsz, ami feldolgozott termék - például egy tartós tej, vagy margarin... satöbbi. De mivel károsabbak ezek, mint mondjuk a kókusz-, vagy mandulatej? Azokat is gondolom csak dobozolják és tartósítják valahogy, vagy nem adnak hozzájuk a világon semmilyen adalékot?
    A másik pedig: ha én fejném a tehenet, vagy kecskét, aztán köpülnék magamnak vajat, meg túrót, vagy sajtot csinálnék házilag a tejből, esetleg magát a tejet innám csak natúr, akkor az miért lenne rossz? Teljesen természetes anyagok. Szerintem semmivel nem lenne szennyezettebb, mint mondjuk egy tojás, ami az egyik legfőbb alapanyaga ennek az étrendnek.

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz seria #607 üzenetére

    Tejet még a legprimitívebb afrikai törzsek is fogyasztanak, ahol legalább olyan szintre eljutottak, hogy vannak háziállataik, mégsem jellemző náluk a Crohn. Igaz, ők nem tehén, hanem valamilyen kecske tejét isszák.

  • sing1ep1ayer

    őstag

    Érdekelne, hogy ha valaki kap Remicade kezelést, annak milyen tapasztalata van az ellátás folyamatosságával kapcsolatban? Mindig megkapod időben? Nem szórakoznak vele? Egy másik fórumon sajnos rengeteg negatív kommentet olvastam erről.

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz kew #615 üzenetére

    És a két év alatt amíg nem kaptad, teljesen rendben voltál? Illetve most, hogy újra kell, milyen procedúrán kell átesned, hogy megkapd? Igénylés, elbíráslás... mi van ilyenkor?

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz kew #617 üzenetére

    Tehát végig kell zongorázni mindent elölről állandóan. Ez szomorú. :( Persze amíg viszonylag fiatal az ember, addig el lehet viselni, de ha megérjük mondjuk a 60-70 évet, a fölött már elég kellemetlen lesz mindez. Lassan, de biztosan szépen kinyírják ezzel a huzavonával az embert.

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz kew #619 üzenetére

    Ha rajtam múlna, akkor hamarabb is le lehetne egy ilyet zongorázni, de ahogy észrevettem a dokik mintha félnének beajánlani Remicade kúrára az embert, mert valaki esetleg le****sza őket érte.
    Amúgy azt leírhatod itt, hogy ki az orvosod és melyik intézményben, vagy reklámnak minősül? :DDD Utóbbi esetben szívesen fogadom PÜ-ben is a választ. :R

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz kew #621 üzenetére

    Próbáltam megkeresni a doktornőt, de el sem hiszem, hogy ennek a kórháznak így 2014-ben még egy nyomorult weboldala sincs? :W

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz Findzs #628 üzenetére

    "spanyolországban egyébként csináltak már crohn betegnél végleges gyógyulást biztosító csontvelő átültetést..."

    Erről szívesen megnéznék valami hiteles forrásból származó írást. :U

    [ Szerkesztve ]

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz Findzs #637 üzenetére

    "azt hiszed unalmamban ilyeneket találok ki?"

    Ez eszembe sem jutott. Csak sokan állítanak olyasmit teljes meggyőződéssel, aminek elég kevés az igazságtartalma, de valami módon "megetették" őket vele. Ez viszont nem tűnik kamunak egyátalán, csak gondolom itthon egy jó 40 évig elérhetetlen lesz. :(((

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz tamas71 #648 üzenetére

    A 25 év egyébként hogyan telt? Voltál műtve ezalatt? Milyen gyógyszereket / kezelést kaptál és milyen időközönként? Ha nem túl megterhelő és nem vagyok túl indiszkrét, akkor írhatnál ezekről pár sort.

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz Evelin! :) #655 üzenetére

    Én imádom a Moduleint, de nem ilyen rengeteg folyadékkal szoktam meginni. Nagyjából fél liter vizet elkeverek jó 6-7 adagolókanálnyi porral, vagy egyszerűen kávéba teszek 3-4 kanálnyit belőle. (Ez utóbbi nagy kedvenc.) Az orvosom azt mondta, hogy bármibe belerakhatom, értsd: akár víz nélkül ételre is rá lehet szórni, bár egy sós kaját eléggé elrontana. Igazából nem az számít, mennyi folyadékkal nyeli le az ember, hanem hogy mennyit fogyaszt el magából a készítményből.

    Egyébként hasmenéses időszakban nekem legjobban a melegszendvics vált be. Sovány sonkával, sovány sajttal - kímélő, elég jól megfogja amit kell, finom és laktató.

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz Evelin! :) #657 üzenetére

    Én mindig iszom, mert finom és tápláló, de igazán csak akkor van rá szükség, mikor épp gyulladt a bélrendszer és fogy az ember.

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz Evelin! :) #661 üzenetére

    Mint mondtam mindig iszom, azóta, hogy megállípították nálam a betegséget. Mostanság napi 3-4 kanállal teszek egy kávéba délelőtt 10 óra körül. Olyan lesz tőle, mintha az Completával inná az ember. Emellett rendesen eszem is, ez a Modulein igazából csak táplálékkiegészítés. Ha valaki jobban van, nem fogy éppen, akkor nem muszáj ennie, de ártani nem árt.

  • sing1ep1ayer

    őstag

    Lehet kérni bódtó injekciót, akkor nem fogsz emlékezni semmire és egyáltalán nem fog fájni. Sokkal rosszabb lesz az előtte való nap, amikor hashajtót kell innod, meg annyi vizet, mint máskor egy hét alatt. ;)

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz TheProb #865 üzenetére

    Salofalk nem sokat ér ha gyulladásod van - önmagában szinte semmit. Én egyébként a kapszulás változatát jobban szeretem. Igaz, azt napi 3x kell bevenni (reggel, délben, este), de legalább nem köpködök tőle órákig apró fehér golyócskákat amik a fogak közé ragadtak.

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz SlayerSub #1059 üzenetére

    A doki kitölt egy papírt és ráírja hogy mikortól áll fenn a betegség. Eddig a pontig lehet visszamenőlegesen igényelni - legalábis törvényesen. Aztán hogy ki mit ír a bevallásába és hogy csal adót, az már más tészta, mivel az igazolást ha jól emlékszem nem kell csatolni.

  • sing1ep1ayer

    őstag

    Én egy ideje felhagytam minden állati eredetű étel fogyasztásával (na jó, egyetlen kivétel a hal) és azóta semmi bajom. Akár babot is ehetek minden nap, nem leszek puffadt, nem megy a hasam. Bármilyen rostos kaját is ehetek, nem fáj semmim.
    A neten láttam egy srácot aki csak növényi turmixokat iszik és ő is azt állítja crohn-betegként, hogy azóta neki sincs semmi baja - szóval gondoltam kipróbálom és egyelőre bevált. Persze iszonyat nehéz átállni növényi étrendre, de aki nem lát már semmilyen kiutat, annak javaslom, hogy próbálja meg. Tehát se tojás, se tejtermék... semmi állati.
    És igen, lehetsz rohadt stresszes is mellette, nem számít.

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz erahurka #1293 üzenetére

    Nem hiszem. De te döntöd el, hogy jobban akarsz-e lenni, vagy sem. Ha nem akarod kipróbálni rendesen, ne tedd. Én amúgy sem akarok senkit megtéríteni. A vegánságot kényszerből kezdtem el, nem azért mert nem szeretem a szalonnát. De egyelőre nagyon hatásosnak tűnik. Simán megeszem olyan kajákat, amik korábban szinte kinyírtak volna, csak fontos hogy ne legyen mellette semmi állati.

    Persze sok hátulütő van, amiről soha nem beszélnek a vegánok. A szemed például baromi hamar romlani kezd, hacsak nem eszel minden nap egy répát. A bőröd hámlani, ha nem eszel rengeteg fehérját. Én például sehogy nem tudok annyit bevinni, hogy ne kelljen vegán fehérjeport vennem. De nekem megéri, amíg jól vagyok.

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz darvinya #1384 üzenetére

    Én 2 félét kaptam korábban, de ha lehet, soha többé nem kérek semmi hasonlót.
    Mindkettő nagyjából fél évig volt hatásos, utána visszajött a gyulladás. A második után ráadásul egy olyan izületi gyulladás is jött, hogy azt hittem itt a vég. A kezeim folyton fájtak, a lábaim (térdem) annyira, hogy alig bírtam hazamenni. Szerencsére úgy egy hónap után eltűnt és azóta sem jött elő.

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz emiki6 #1397 üzenetére

    Én tudományosan nem tudom neked alátámasztani, nem is akarom. Ami viszont biztos, hogy ha húst eszel, az rendesen rohad a belekben bomláskor, ami gázokat képez és puffaszt. A kis légbuborékok pedig rendesen irritálják a beleket és az bizony tud fájni egy crohnosnak.
    Ha például eszem egy babfőzeléket és nincs belefőzve sonka, máris nem fogok egész nap durrogtatni.
    Továbbá a növényekben rengeteg a rost. Márpedig ha azt nem eszel (és ugye javasolni szokták, hogy kerüld - de csak azért mert irritálhat), akkor jó eséllyel tárt karokkal vár a bélrák. Lelked rajta.
    A fehérje viszont valóban nagyon problémás. Vannak olyan növények (pl. a spenót) amiben elég sok van, de én még sosem tudtam annyit megenni ezekből, hogy elegendő legyen a bevitel. Szerencsére kapható manapság vegan protein, amiben az összes esszenciális aminosav benne van, úgyhogy ezt egyszerű pótolni.

    Egyébként pedig vitázni nem is akarok róla. Én nem hithű vegán vagyok (hanem kényszeredett) és szeretem/szeretném a húst, a tejet, a tojást... csak épp nem eszem. Egyszer láttam a neten egy srácot aki állítólag crohn beteg és csak növényi turmixokat tol. Állítása szerint azóta semmi baja. Én azt mondtam magamban: itt nem akar senki rámtukmálni valami méregdrága szirszart (krill olaj, pí víz, gyógygomba és társaik), ami állítólag még a halálból is visszahoz, hanem egyszerűen csak azt mondja, hogy ne egyek állati eredetű dolgokat - szóval mit veszíthetek ha kipróbálom? Semmit. Nem kerül semmibe, max 1 hónap után abbahagyom. És láss csodát; nem hagytam abba, mert sokkal jobban vagyok azóta. Lehet véletlen is? Persze.

    Szóval ez változhat idővel, majd akkor változtatok én is az étrendemen.

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz vans? #1438 üzenetére

    Én több év fájdalom és félévenként visszaesés után vegán lettem, azóta teljesen jól vagyok. Persze olykor baromi nehéz tartani, de megéri.
    Valószínűleg ha épp gyulladás alatt vagy, akkor most hiába kezdenéd el, jó ideig nem lenne hatása.

    Mindenesetre annyit tudok javasolni, hogy ha nem akarsz lemondani az állati eredetű élelmiszerről (mert hát az emberek többsége biztosan nem akar), akkor próbáld meg legalább teljesen külön, magába enni. Tehát mondjuk a bablevest ebédre, a csülköt uzsonnára... vagy valami ilyesmi. És ha tudod akkor a tejet és tejtermékeket kerüld. Akkor már inkább a szalonna!
    Őszintén: én is szívesen ennék szalámit, meg bacont és innám a jegeskávét, vagy a shaket, de hihetetlen hogy mennyire nincsenek tüneteim növényi étrenddel.

    Persze lehet próbálkozni máshogy is, ki tudja neked mi válik be.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák