Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • cellmass

    csendes tag

    válasz azigazforest #1441 üzenetére

    Kedves Forest!
    Eddig csak olvasgattam amit írtál, de most hozzászólnék. Véleményem szerint nem a személyed ellen írogatnak a fórumozók, hanem rá akarnak mutatni a Bnet hibáira. Igen Forest, vannak a Brokernetnek hibái. Méghozzá elég súlyos hibái, és ezt nem azért írja az ember mert érdeke fűződik vmi másik üzlethez, hanem mert objektíven néz egy cégre, és annak működésére. Igenis probléma hogyha vki szombaton ül a bázison és hétfőn felhívja a szakmai vezetője h kötött e már. Igenis baj ez az erős marketingpolitika, a mennyiség mögött sokszor elveszik a minőség. Igenis baj h 3-4 hétig egyfolytában eladástechnika megy a képzéseken. Igenis baj h pszichológia dolgokkal kell "rávezetni" az ügyfelet h kössön. (képzésen mondták). Igenis baj ha "pénzügyi tanácsadó" nem érzi magát felelősnek az ügyfelével szemben, és a vele megkötött 10-20 éves UL-t parlagon hagyja és nem menedzseli. Mert felelőséggel tartozik afelé akivel megkötötte. Ezt képzéseken is elmondják, de tudod hányan tartják be? Igenis baj ha 4 nap után vki ügyfelekért szaladgál, h kössön, mert ezt mondták neki képzésen. Még ha a szakmai vezető megy is vele, a kapcsolati tőkéjét felhasználva. Szép dolog a bizalom Forest, de ez kapitalizmus. És aki virágárusként megy el a képzésre az védtelenebb, mint egy közgazdász végzettségű. Ezért nem láttam nagyon ott közgazdász vagy gazdasági végzettségű embereket. (biztos vannak de az arányra kíváncsi lennék). Igenis baj h azt mondják az ügyfeleknek h 10-20 éves részvénybefektetései teljes biztonságban vannak és átlag minimum 12%-ot hoznak évente. Van benne veszély, senki nem garantálja h mi lesz 10 év múlva. És ez egy nagy elkötelezettség. Vannak itt problémák Forest. Nemcsak tapsolni kell tudni, hanem látni a hibákat, az MLM összeegyeztetését a pénzvilággal (pff..). Alapvetően profitorientált minden, de h h ennyire felhíguljon ez a szakma..lehet rajta vitatkozni nah..
    Egyébként egy megjegyzés: Ami szuperül működik Forest azt nem kell védeni, arra az idő majd rányomja a pozitív vagy negatív jelzőjét. Felesleges kardozni bárkivel, ez előbb utóbb úgyis kiderül és utána már nem kell/vagy lehet magyarázkodni. Lassan lejárnak a 10 éves UL-ek később majd a 20 évesek, az ügyfelek értékelnek, az ott dolgozók is és mindenki kap egy objektív képet a cégről. Ennyi.

    Üdv cellmass (egy Brokernetes)

  • cellmass

    csendes tag

    válasz #89324928 #1475 üzenetére

    Szia!

    A nagy átlag nem a milliókról szól. Rengeteg olyan ember van ott, aki csak az álmait kergeti.
    Épp múltkor beszélgettem egy irodavezetővel, aki lelkesítő szövegeket mondott, és közben elkottyantotta h "...igen mert jó pár olyan kollégával nem jutunk előre akik már itt vannak évek óta és ülnek az 1000 egységükön." Persze el kell ismerni, hogy van aki jól megszedi magát ezzel a munkával, csak ahhoz olyan beállítottság kell, h lepörög rólad pl. az ha utánad köpnek az utcán, vagy ilyesmi. Másrészről, egy mai kezdő Brokernetesnek nehéz elkezdeni sztem.
    Bár erről nem szól a Brokernetes kommunikáció, de a válság érzékenyen érinti a Brokernetes "tanácsadókat" is. Egyébként pedig mivel brutto az a pénz amit kapsz észnél kell lenni, ha vki azt mondja h 1 milliót keres az jól hangzik. De ebből még le kell adózni, és ha nincs névre szóló kocsid, irodád stb. akkor nem is olyan sok minden írható jóvá. A telefonköltség sem írható le 100%-san. Tehát mindenképpen mérlegelni kell. Ha felírná minden Brokernetes a kiadásait és a bevételeit egy papírra, és az időt amit a munkájával foglalkozott, órára lebontva, hát érdekes dolgokat lehetne látni. Csak ezt sokan amikor benne vannak a munkában és felveszik az öltönyt nem látják. Az idő pénz, vajon ugyanennyi fix fizetéses munkában eltöltött órával mennyit lehetne keresni? Persze ez mindenkinél egyénre szabott, milyen lehetőségei vannak, milyen a szakmája stb. De a cashflowt minden esetben fel kell jegyezni, és adott esetben át kell gondolni az egészet. Megéri, nem éri? Van akinek megéri persze..aki maga alá szervezte a fél várost és lelkesíti a csapatát annak kétségkívül megéri. Kérdés ők hányan vannak?

  • cellmass

    csendes tag

    válasz BurgerM #1509 üzenetére

    Szia!
    Ez így van ahogy írtad. Attól h részvényportfóliós egy biztosítás, még nem jelenti azt h biztosan többlethozamot kap vissza 10-20 év után az ügyfél.

  • cellmass

    csendes tag

    válasz alexxxx #1525 üzenetére

    De azért elgondolkoztató h 9 év anyagát csak úgy pikk-pakk eltüntetik a süllyesztőbe..
    Az igazi okot vszínű nem fogja megírni a moderátor..

  • cellmass

    csendes tag

    válasz alexxxx #1529 üzenetére

    ha megírod a véleményed, a tapasztalataidat, akkor már rágalmazásért betiltanak egy topikot, ez kész..

    [ Szerkesztve ]

  • cellmass

    csendes tag

    válasz azigazforest #1540 üzenetére

    forest! egy topikban bárki elmondhatja a véleményét szabadon. Te is, én is. A topik moderátorai pedig szabályok szerint szűrik azt h mi az ami másokat sért, ízléstelen stb.
    Véleményem szerint ha egy átlag fórumot megnéz az ember, ezeket a hozzászólásokat törlik is. Ez így volt az indexen is. Semelyik topiknál nem volt durvább hangvételű. És szakmailag sem a legutolsó topik volt. Persze mint mindenhol, ott is jelen voltak az okoskodók, pro és kontra egyaránt. Azt te is beláthatod hogyha vkinek vagy vkiknek a hangvételével akadna problémád mint moderátor akkor kitiltanád őket vagy legalábbis törölnéd a posztjukat. De azon azért te is felkapnád a fejed ha holnapra ezt a topikot is törölnék (már csak azért is mert akkor nem tudnád elmondani a nagyra becsült véleményedet a témával kapcsolatban :C ). Én pedig nem tartom azt pocskondiázásnak, ha vki a tapasztalatait leírja a cégről. Vagy erről a cégről csak csupa jót lehet mondani? Az MLM és Brokernet az mindenkinek olyan szupi h mindenki oda van a boldogságtól h ott dolgozhat?
    Nyilván nem. Ezek a tapasztalatok pedig nem vetettek jó fényt a Brokernetre. És ilyen eszközökkel eltüntettek 9 évnyi anyagot.( ha valóban teljesen törölték..)
    Szted ha nem írja meg vki a problémáját az olyan mintha nem is lenne?
    Nyilván te tökéletes vagy és majd pótlod ezt azt űrt a céggel kapcsolatban, de én pl. kiváncsi vagyok olyan emberek véleményre is akik nem feltétlen hurrá optimizmussal, kicsit maguk és cégük felé formálva a szavakat mutatnak be vmit.
    Üdv cellmass

  • cellmass

    csendes tag

    válasz alexxxx #1547 üzenetére

    Hát ahogy hallottam az én volt 6os szakvezetőm is annyit keres mostanában h épp fedezni tudja a kiadásait.. Ez elgondolkoztató picit. Fogy a hélium a Bnetes rakétából?
    Úgyh valóban nem egyedi példa az h egy 6os nem keres annyit.
    Ehhez az arcos dologhoz pedig annyit, h aki nem eszetlenül, esetleg más üzleti célok miatt fikázza a céget, az a tapasztalatait írja le, és a véleményét. Én például bárki előtt vállalnám az arcomat a véleményemmel kapcsolatban, és ezzel sztem jópáran így vagyunk akik ott dolgoztak vmikor a cégnél, vagy volt/meglévő ügyfelek.

  • cellmass

    csendes tag

    válasz azigazforest #1568 üzenetére

    forest! nem mindenkit kell hülyének nézni, vagy leírni, ez sajnos a hsz-idből nagyon kitűnik.. fogadd el h vannak negatív kritikák a céggel kapcsolatba, nagyon sok negatív kritika és tapasztalat! és emészd meg végre. ne toporzékolj mint egy kisgyerek, mert attól egy csomó dolog ami a szemem előtt történt nap mint nap a bnet irodába és jópár ügyfél véleménye nem változik. ezen az sem tud változtatni aki törölte az indexes topikot. És sokan jónak tartották azt a topikot. Te nem, ez nyilván érthető...de fogadd már el más emberek véleményét is! mert úgy látom erre egyszerűen képtelen vagy...

  • cellmass

    csendes tag

    válasz Széltoló #1862 üzenetére

    Így így kedves széltoló! Ezt a mentalitást kéne átvennie sok tanácsadónak. Hagyni hogy aki fialtatni akarja a pénzét az maga találja meg a maga arany tojást tojó tyúkját, nem pedig gátlástalanul rátukmálni boldog boldogtalanra a "tutit".

  • cellmass

    csendes tag

    válasz sparc #1949 üzenetére

    Hello!

    Épp erről a lehetőségről tájékozódtam én is a napokban. Minimum összeghatár ugye itt nincs, szokni az éles számlát pedig sztem határozottan jó. Mondjuk csodákat nem kell várni a felülettől, de akinek nincsenek milliói és szokni akarja a tőzsdei környezetet annak jó, már csak a minimális számladíjak miatt is.

  • cellmass

    csendes tag

    Egy érdekes hír a mai napra:

    http://index.hu/gazdasag/magyar/2009/06/12/az_eletbiztositas_nem_hosszu_tavu_megtakaritas/

  • cellmass

    csendes tag

    Miért van az h a rendszer engedi hogy vki 6os(!!) pozícióig felhazudja magát? És 3-4 évig kóklerkedjen, így rengeteg család nehezen megspórolt pénzével játszadozzon pusztán pénzéhségből? És amikor összeomlik a kártyavár akkor amilyen gyorsan jött olyan gyorsan eltűnjön..Konkrét esetről beszélek, talán forest tudja is melyikről, aminek most került pont a végére hál istennek. De azért elgondolkoztató az eset..
    Egyébként azt figyeltem meg h eszméletlen beszélőkéje van egy egy ilyen ügynöknek..bemegy az ember felvételizni magyaráznak neki a milliókról h csak ez az egyetlen munkalehetőség amiből meg lehet gazdagodni bla bla..és azt veszi észre a delikvens h sétál a posta felé két csekkel :D

  • cellmass

    csendes tag

    válasz csaba54 #2132 üzenetére

    Egyetértek veled és anagylevin-nel, sztem jól látjátok a dolgokat. Aki tényleg szereti ezt a szakmát, és ért is hozzá, a gazdaság, a piac alakulása érdeklik az sztem máshol jobban megtalálhatja a számításait mint adott esetben a Brokernetnél. A Brokernetben 2 lehetőséged van: 1. kókler vagy, és átgázolsz mindenkin a jutalék miatt(én ott tartózkodásom ideje alatt nagy részben ilyen emberekkel találkoztam, de persze vannak kivételek).
    Ennek is 2 alfajtája van: a) aki tudatosan vág át mindenkit és tudja h mi lenne a jó megoldás de ennek ellenére átvágja az ügyfelet (pl. mint már volt szó róla nagyobb összegű UL kötés, eseti számla használata nélkül stb stb.)
    b) Aki egy vallási hitgyűlésen hiszi magát és elhisz mindent amit lát, hall gyanakvás,utánajárás, szakmaiság nélkül, és őszintén hiszi h amit csinál az jó az ügyfélnek (veszélyes fajta ügynök!) (just do it!, 'ne gondolkozz, hanem csináld'....no comment)
    2. Mind szakmailag, mind etikailag próbálsz maximumot teljesíteni, de ez nem feltétlen jöhet össze mindig, és ha mindig létre is jönne, nem egyhamar leszel visszaigazolt 6os, magyarul átlagos fizetésre kell számítanod.
    Sztem aki szakmailag rendben van, és szereti is amit csinál az találhat nem pusztán jutalék alapú munkát is. Persze aki nagyon szeret emberekkel foglalkozni, ügyfelekkel kapcsolatot tartani, azoknak megfelelő lehet ez a fajta munka, ezt embere válogatja.
    Találtam egy, a tőzsde iránt érdeklődők számára jó munkahelyet, ahol kb. 260 bruttó fizetés van +jutalék a kezelt pénz függvényében. Azért szimpatikusak ezek a fajta munkák, mert a te saját szakmai felkészültségeden múlik az hogy hogyan végzed a munkád, és saját magad miatt csinálod, amit csinálsz, effektíve nincs szükséged álszentnek lenni, mint például amikor bekopogtatsz marika nénihez h neki "jó" legyen (ami mellesleg neked 2 hónap múlva rögtön jó is lesz, mert akkor utalják át a jutalékot marika néni után, míg marika néni csak mondjuk 10-20 év múlva "élvezheti" a pénze gyümölcseit, neked itt már nincs veszteni valód..mint látjuk), pedig mondjuk nem is beszéltél marika nénivel már évek óta, és egyébként is pikkelsz rá mert múltkor kihívta rád a rendőröket a hangos házibuli miatt. Szóval csakis magadtól függ az hogy hogyan teljesítesz, a piacot sem hibáztathatod, maximum a felkészültségi szintedet.
    Nem a reklámozás volt a célom, ezért nem is írok cégnevet! Pusztán a munkának a stílusa az ami tetszik! Amit egyébként otthonról vagy egy bérelt irodából is kényelmesen, saját tőkével is meg lehet csinálni. De!! szakmaiság nélkül esélytelen.

    csaba54: üb= üzleti beszélgetés, amit bázison kapnak a munkatársjelöltek, és amit melegen ajánlanak h tanulj meg, és ezt add elő a leendő ügyfeleidnek. "Így tereled jó irányba az ügyfelet h már csak a kötés maradjon hátra. " , h idézzek egy előadót.

  • cellmass

    csendes tag

    válasz azigazforest #2140 üzenetére

    Nem vagyok a cégnél, csak most bukkantam rá, mint egy számomra majd jó lehetőség. Sztem nem az ügyfelek pénzét kell kezelni, de erről nem tudok pontosabbat még, majd rákérdezek. Nyilván ha hosszabb távon ront az ember akkor megválnak tőle, mint minden más munkahelyen. Valahol azt hiszem ki is tér erre a cég a munkakör leírásában.

  • cellmass

    csendes tag

    válasz azigazforest #2172 üzenetére

    "Elvárások:

    * Felsőfokú végzettség, a legnevesebb egyetemek bármelyikén megszerzett papír – bármely tudományágban, közgazdász, matematikus, pénzügyi, mérnöki és egyéb végzettségeket is beleértve.
    * Erős numerikus készség, érdeklődés a matematika iránt, erős elemzői képesség, döntési képességek.
    * Versenyszellem, alkalmasság a nagy felelősségű döntések meghozatalára.
    * Pozitív és nyitott gondolkodás.
    * Proaktív szemlélet."

    Elég kemény feltételei vannak. Nekem is még egy év amíg meglesz a diplomám, csak addig is nézegetem a lehetőségeimet.

  • cellmass

    csendes tag

    válasz cellmass #2174 üzenetére

    Ez nem a Brokernetes felvételi, hanem ,egy a tőzsdei kereskedéssel foglalkozó cég felvételi elvárásai!! (vki félreértette)

  • cellmass

    csendes tag

    válasz azigazforest #2183 üzenetére

    Az említett cég képzései (NEM BROKERNET) :

    "A képzés a cégnél eltöltött első naptól kezdve folyamatosan zajlik. A *** tudja, hogy az újonnan csatlakozottak tanulni és fejlődni akarnak az első naptól fogva. Rövid, egyhetes tanfolyammal indul a képzés, ami ismerteti az iparág, a tőzsdék, a jelentősebb résztvevők és a karrier legalapvetőbb összefüggéseit. Ezek után a gyakornokok szimulátoron megtanulják az alapokat, két hét elteltével pedig lehetőséget kapnak arra, hogy valós piacokon kereskedjenek. Ettől a ponttól kezdve a támogatás és képzés egyénileg történik, részben a menedzsment és más tapasztalt traderek segítségével.

    Ezenkívül külső szakértők támogatására is lehetőséget teremtünk, a kereskedés mélyebb összefüggéseinek és a termékek sajátosságainak megismerése céljából. Azonos termékekkel kereskedő, kiemelkedő teljesítményt nyújtó tradereink gyakran több hetes értekezleten vesznek részt, ahol lehetőség nyílik arra, hogy különböző területeken működő, más országokbéli kereskedőink tapasztalatot cserélhessenek egymással. Az interneten természetesen folyamatosan zajlik az információcsere. Ez nemzetközi üzlet, ezért nagyon fontos folyamatosan bővíteni a kapcsolatokat a piacok résztvevőivel."

    Ismerős sajnos nincs ott. Egyáltalán nem a favorizálás a célom, mert egyrészt mindenkinek más a mentalitása, másrészről pedig kétkedve fogadok általában minden marketinges "fenékig tejfel" szintű munkahely lehetőséget. Ennyi tapasztalatot legalább sikerült a Brokernettel szereznem h nem mindig a címlap számít..és a nagyon erős marketing. Egy év múlva lesz ez igazán aktuális, majd amikor meglesz a papírom hozzá, addig csak alapszinten tájékozódom.

  • cellmass

    csendes tag

    Amit pár hete pedzegettek, elfogadták a költségvetésbe:

    http://www.origo.hu/uzletinegyed/befektetes/20090623-nem-erdemes-visszavaltani-a-unitlinked-tipusu-eletbiztositasokat-ezzel-veszteseget-erunk.html

  • cellmass

    csendes tag

    válasz azigazforest #2214 üzenetére

    Átlagos mindennapos Brokernet sztori sajnos. Jópár hasonlót tudok, és te is forest! Sőőt... :(((

  • cellmass

    csendes tag

    válasz azigazforest #2219 üzenetére

    Hasonló okokból mint az előző forró sztoris hozzászóló, én sem írnám le a "sőőőt.."utáni dolgokat. Túl személyes, és undorító, mint sok másik ilyen eset..és még hányan vannak ott akik képmutatóan mások zsebébe turkálnak holott a saját pénzügyeiket sem tudják rendbe rakni, mert nem értenek hozzá.. Ha valamelyik munkahelyen vki nem ért vmihez és ezzel netalán még az üzlet hírnevét is kockáztatja azt úgy kirúgják h a lába sem éri a földet..főleg manapság. Brokernetnél talán most volt egy két ilyen eset, de a körforgás megállíthatatlan, a jutaléktól elvakított mosott agyú ügynökök miatt, akik létre ugyan nem hoznak semmi piaci dolgot, hanem a "szakértelmükkel" vágnak sokszor tönkre családokat. Az érem másik oldala viszont jogos, pénzügyi kultúránk sehol sincs ezért meg is lehet csinálni velünk..Vajon miért akar a Brokernet Romániába terjeszkedni?
    Ott is mindenki képben van a pénzügyeivel és átlát mindent..ha meg mégsem akkor majd a Brokernet segít..
    A magyar tőzsde forgalma is siralmas.. minimális pénzügyi kultúrában kéne felnőni és akkor mindenki kezelgethetné a saját kis összeállított portfólióját akár bef.alapban is (ha annyira akarja..) kockázatvállaló képességnek megfelelően. Mert a bizalom az jó dolog, de ebben a kapitalista hatalmi mániás pénzközpontú világban ezt el lehet felejteni!! Ugyh ébresztő!

    "nem szakmaként kezelik, hanem villámgyors meggazdagodási lehetőségként."
    Mert már a bázison sem a szakmaiságot emelik ki, hanem bizony a villámgyors meggazdagodási lehetőséget h minél többen lépjenek be, innen van az h nem szakmaként tekintik (tisztelet a nagyon csekély kivételnek). miért teszünk úgy mintha nem tudnánk?

    "pszichésen nehezen viselik, vagy megborulnak a gyors változásoktól (biztonságosabb kiszállni)"
    vagy inkább mérlegelik h nem tudják elvégezni az ügynökös munkát, rábeszélni embereket egy termékre, nem erre alkalmasak. ez is elképzelhető nem? és miért is lenne rossz ember aki nem tudja ezt a munkát elvégezni, h telefonálgat egész nap, ismerősök ismerőseinek a számait keresi lázasan, felmondja a betanult szövegeket stb.

    "Ha ott vagy, nagyon jó helyen vagy, csak tanuld meg jól alkalmazni."
    Nagyon szubjektív ezt így kijelenteni, sztem ez közel sem tény, és lehetne rajta vitatkozni.
    NEM mindenkinek jó ott lenni, vki egyszerűen NEM ALKALMAS RÁ és csak az álmait kergeti és elhitetik vele h frankó minden kössön még egy két UL-t, holott egy helyben toporog már mióta, és ezzel növeli a fölötte lévők jövedelmét, jól ki van ez találva nah..

    "Te könnyen tudsz változni, a rendszer nehezen."
    Lassan a rendszer érdekeit képviselné ha változna..

  • cellmass

    csendes tag

    válasz Széltoló #2229 üzenetére

    azért álszentek ne legyünk...
    nagyon meghatározó ma a pénz. Abban igazad van h a tisztesség nagyon fontos és nem csak annak kell látszani hanem így is kell tenni. De a pénzvilágot cseppet sem érdekli h tisztességes vagy e..a profit a lényeg..mindenhol a profit. És neked is az a fontos nekem is az vmilyen szinten. Vkinek jobban vkinek kevésbé. De mondjuk ha nem megy vmi és csökönyösen felveszed azt az öltönyt, akkor szerény véleményem szerint tisztességes maradtál igen...meg egy jó nagy szamár is...Mert nem kifizetőső amit csinálsz, és lehet h találnál hozzád testhezállóbb melót ahol megmaradhatsz tisztességesnek..

    [ Szerkesztve ]

  • cellmass

    csendes tag

    válasz Széltoló #2231 üzenetére

    Persze, objektíven próbálom nézni a kérédést én is, de kenyérre így úgy de kell a pénz ebben egyetérthetünk nem?

  • cellmass

    csendes tag

    válasz blast3r #2253 üzenetére

    Amit ezek a kisfilmek elmagyaráznak, azok szakmailag jórészt igazak, (az összeesküvés elméleteket pedig ki-ki belátása szerint értékeli) semmi meglepő nincs bennük, aki végigolvasott egy két szakkönyvet az tudja miről van szó. A kérdésedre a válasz pl. megvan a Pénzügyi Navigátor című könyvben, ami a pénz kezdeti kialakulásától napjaink pénzügyleteit tárgyalja, bank mint intézmény, tőzsdei kereskedések, kötvények bef.alapok stb. minden földi jó :DD

    Idézet a könyvből: " S a banki szolgáltatásokon túl szót kell ejteni egy igen fontos, ám első hallásra furcsának tűnő állításról is: a kereskedelmi bankok a betétformában létrejövő pénzállomány teremtői, mely úgy lehetséges hogy több ügyfél számára vezetnek számlát, és tevékenységük a résztartalék elvére épül."

    "...beszélhetünk jegybankpénzről és kereskedelmi banki pénzről, amely már lényegi különbséget jelent. Ebben az esetben más hatókörű pénzről beszélhetünk. A kereskedelmi bankpénz a pénzintézet pénzteremtése révén, számlapénz formában jön létre és csak az adott ügyfélkörön belül érvényes, míg a jegybankpénz a gazdaság egészére érvényes hatókörrel bír."

    "A pénz teremtésének két fő módja van:
    -hitelnyújtás és
    -külföldi deviza vétele (bank számára)"

  • cellmass

    csendes tag

    válasz azigazforest #2278 üzenetére

    kavarog a gyomrom...
    de a marketing csillagos ötös :R ...bár az mikor nem volt az a brokerneteseknél.. :C

    ezért egyetek globus majonézt. én is azt eszem már évek óta.

  • cellmass

    csendes tag

    válasz csaba54 #2281 üzenetére

    csupán annyi h a túlzott marketinges stílus nem tetszik. de ez csupán az én véleményem.

  • cellmass

    csendes tag

    válasz csaba54 #2284 üzenetére

    forest mondandójában. :)
    a brokernetben van még pár dolog ami nem, de azt már kifejtettük párszor.

  • cellmass

    csendes tag

    válasz csaba54 #2289 üzenetére

    Nem elfogadni nehéz, mert annak csak örülne mindenki ha ők lennének többen (mármint a korrekt tanácsadók) ,csak amíg a tapasztalatok mást mutatnak, addig nem feltétlenül jó laikusan bólogató kutyának lenni. És úgy érzem h ezek az erőteljes marketinges csalogatószövegek nem feltétlenül a szakma iránt érdeklődőket vonzzák be a Brokernetbe.
    Hányan elrettennének ha a felvételi pl. pénzügyi számítások, a mai pénzpiac alapos ismeretéről, összehasonlításáról, egyáltalán a minimális pénzpiaci alapokról szólna. negyed ennyien nem jelentkeznének, és bizony a már ott lévők közül nagyon sokan elszivárognának, ha átfordulna az egész egy nagyon komoly szakmai csapattá. Ott lehetne vége a kóklerkedésnek szerintem. De ehhez ilyen érdekeknek is kéne lennie.

  • cellmass

    csendes tag

    válasz Széltoló #2293 üzenetére

    gratula! :R
    minden ügyfélnek hasonló plusszokat kívánok! és itt valóban elég lenne megmutatni a portfóliódat, h lám lám tudod is h mit csinálsz. És ennél nagyobb reklám nem is kell sztem.
    Kiváncsi vagyok hány tanácsadó menedzseli igazán szívvel lélekkel az ügyfelei pénzét.
    Mert a nagy marketing mellett ezeket a kis eredményeket ha kiraknák a tanácsadók, h tessék ennyi meg ennyi ügyfélnek ennyi meg ennyi pluszt hoztam az évek alatt, akkor azt lehetne mondani h le a kalappal és megérdemled a jutalékot!

  • cellmass

    csendes tag

    válasz azigazforest #2412 üzenetére

    Még jó h ennyi tájékozatlan pénzügyi zseni mozog az országban akiknek a túlképzett tanácsadó el tudja adni az UL-t...Ezért voltak ilyen hajmeresztő értékesítések az elmúlt időkben, bár ez most megtörni látszik. Hans hívta fel a figyelmet nemrég a Figyelőben megjelent Brokernetes cikkekre, sztem is érdemes elolvasni!

    cikkek: Csúcsragadozó és a A manipuláció bajnokai
    Figyelő 33. szám 2009. augusztus 13-19.

    Ideális lenne valóban ha a felelősség közös lenne..csak ahhoz a tanácsadónak is képben kéne lennie és az ügyfélnek is! Amíg ez nem teljesül addig inkorrektség az egész, főleg akkor ha még a tanácsadó sincs tisztában a dolgokkal, ami sűrűn előfordul ugyebár.
    Sztem amúgy aki nem tudja kezelni a saját portfólióját, nem ért minimális szinten a pénzügyekhez, annak egyenesen felesleges ez a konstrukció mert az rábízza magát egy ügynökre aki csak azután kap pénzt h megkötötte vele a szerződést. És a bizalom szép dolog, csak éppen nem kifizetődő, mint jópár példa mutatja. Megnézném hány ember lett úgy csőbe húzva h halvány lila gőze nincs h mit adtak el neki...ez egyedül az ügynök szerencséje..

  • cellmass

    csendes tag

    válasz azigazforest #2435 üzenetére

    Ez a fajta "etikátlanság" (lehetne rajta vitatkozni azért..) érzékenyen érinti a Brokernetet és máris "gerilla marketinggé" válik a kritika, azonban ha az ügyfelet huzzák be a csőbe és verik át a BN-es ügynökök akkor az természetesen etikus. Ha fény derül rá akkor meg persze példát statuálva ki kell rúgni h lehessen mellet verni, h a BN nem tűr meg ilyen tanácsadókat.. Jaa h évekig véletlenül megtűrte őket amíg ki nem derültek a dolgok..Vajon a felső vezetésnek megéri kirúgni egy félőrültet, ha látja h vki megy mint hülye és beköt boldog boldogtalant szakszerűtlenül? Hát nem..mert utána is kapja a jutalékot..Élő példáról beszélek, nem légből kapott dolgokról! sajnos...

  • cellmass

    csendes tag

    válasz zsófibr #2600 üzenetére

    Mi is üdvözlünk a fórumon! Lebilincselő a lelkesedésed :C :C
    És itt idézném mélyen tisztelt volt szakmai vezetőm szavait: " Ne gondolkodj, csak csináld! Just do it!" :DD

  • cellmass

    csendes tag

    válasz brnt #2619 üzenetére

    olvass már vissza pár hsz-t pls...

  • cellmass

    csendes tag

    válasz S80_f_index #2628 üzenetére

    nincs mit :)
    egyébként respect a szakmai hozzáértésedhez, nagyon sok hasznos infót megosztottál velünk a fórumon! És ami külön tetszik h a számok és tények beszélnek a hszeid-ben azok ellen meg ugye elég nehéz marketingszöveggel cáfolatot gyártani.

    [ Szerkesztve ]

  • cellmass

    csendes tag

    válasz csabe #2697 üzenetére

    miért, tényleg az atyaúristen volt? :Y

  • cellmass

    csendes tag

    válasz azigazforest #2828 üzenetére

    Szerintem mindenki a többletprofit reményében fektet be vhova, ami extra profitot termel más megoldásokhoz képest (pl. bank, NYESZ stb.). Tehát a kérdés jogos, aki anno befektetett a Brokernet által preferált termékekbe az el tudja e könyvelni azt az extra profitot. Aki nem tudja elkönyvelni az miért nem tudja elkönyvelni? A kérdésre sztem a következő válaszok felelnek meg:
    1. elhitették vele hogy a konstrukciója "magától" hozni fogja az éves 12-14% átlagprofitot.
    2. elhitették vele hogy az ügynök menedzselni fogja a portfólióját (holott ugye haszna abból már közvetlenül nem származik). Ha menedzseli és ért hozzá, akkor pedig nyereséges befektetést kell zárni mondjuk aktuálisan a mostani 2009-es évben. Kérdés hogy hány tanácsadónak sikerült ezt elérnie az ügyfelei portfóliójával. Amellett hogy ugye beütött a krach, és 2008 októberében gyakorlatilag 60-70%-ot veszítettek a névleges értékükből a részvények. Aki figyelt az ügyfeleire az csökkenthette ezt a negatív szaldót. De a kérdésem hasonló..hány tanácsadó hívta fel az ügyfelei figyelmét erre?
    Hány tanácsadó dolgozik 10 éve egyhuzamban a Brokernetnél? Ez lenne a munka..amire minden ott dolgozó büszke lehetne, nem az hogy igen én bekötöttem a Jóska Pistát is, meg 3000 egységet csináltam egy fél év alatt meg ilyesmi (hogy hogyan meg kiket azt hagyjuk..). Pedig a képzéseken emiatt kell ám tapsolni, hogy ki mennyi egységet kötött. Menedzselésben elért sikerekért még egyszer nem állt kint senki. Ez nem egy gyár ahol napi 10 darab gépet kell elkészíteni, hogy profitáljon a cég, hanem itt családok, emberek jövőjéről van azért szó..

    3. Az ügyfél tisztában volt mindennel, azonban rosszul menedzselték a portfólióját, vagy magának menedzselte rosszul.

    De akkor itt most egy kérdést feltennék, mert ez a leírásaidból sose derült ki számomra forest. Kinek kell menedzselni a konstrukciót? Az ügyfélnek vagy a tanácsadónak? Ez megegyezés kérdése? Akit értelmesnek látsz, annak elmagyarázod az alapokat és az kezeli magának és ha kérdése van megkeres, aki meg nem értelmes annak meg kezeled inkább te? Vagy hogy is van ez?
    Emlékszem amikor ott voltam a Brokernetnél akárhányszor kérdeztem a menedzselésről vmit sose kaptam egyenes választ, se a szakmai vezetőmtől, se az ő szakmai vezetőjétől (aki mellesleg 7es). Nem hinném h ennek ennyire kényes kérdésnek kellene lennie..

  • cellmass

    csendes tag

    válasz azigazforest #2838 üzenetére

    A te igazad, amit igaznak érzel az mindenek felett áll? Csak azért mert eddig nagyon úgy tűnik h ezt hiszed.. én beismerem ha tévedtem, de azért amit a saját bőrömön tapasztaltam azt ne akard már elferdíteni holmi brokernetes marketingdumával.. És én úgy emlékszem h egyik hsz-ben sem gúnyoltalak ki még, -pedig alapvető kérdésekben nem értünk egyet úgy érzem-, ugyh nem hiszem h ilyen eszközökkel kéne élned. Ha vmivel nem értesz egyet akkor azt tételesen cáfold, tényekkel tapasztalatokkal, és ne holmi brokernetes szóvicekkel, mert az érdekes módon jobban megy mint a kritikák sorozatát semmissé tenni. És én nyilván nem a Brokernet egészére értettem amit leírtam, hanem azokra az ügynökökre akik magasról tesznek arra h mi lesz az ügyfél pénzével a megkötés után, ugyh megkérnélek h ne forgasd ki a szavaimat. És egyébként meg amikor az egyik képzésen szó szerint hangzott el az a mondat hogy hogyan kell az "Igen utcába eljuttatni az ügyfelet", azaz hogy a végén biztosan aláírja azt a nagyszerű UL-t, akkor a hipnózisos hasonlatod talán nem is olyan durva..

  • cellmass

    csendes tag

    válasz Hummer3 #2849 üzenetére

    "Az biztos hogy nem akarom folyton az árfolyamot, hozamot lesegetni és váltogatni ha kell."

    Hát pedig sajnos az a tényállás, hogy csak Te kezelheted...és ha "jobb" fajta ügynököt fogtál ki akkor az nem feltétlen fog neked szólni h hé váltani kéne..
    Az a nagy helyzet hogy akinek van egy ilyen konstrukciója annak meg kell tanulni kezelni, csak ezt szinte senki nem mondja el kötés előtt..Nah ezért tartom kicsit átrázásnak az "igen utcába" való vezetést, mert közel sem mindegy hogy az hogyan történik ugyebár..

  • cellmass

    csendes tag

    válasz S80_f_index #2868 üzenetére

    Köszönöm:) Én is így gondolom, ahogy frappánsan összefoglaltad :))
    Tehát azért egy csoki és egy UL között, mint a példádból is látszik van némi különbség..

  • cellmass

    csendes tag

    válasz azigazforest #2936 üzenetére

    "..egy eltúlzottan pozitív impulzus alapján dönt mindenki és az sajnos csalóka."
    Ezt az eltúlzott impulzust a belépni vágyok nem otthon a fotelbe ülve dobókockázzák ki maguknak..Ezt a Brokernet sugallja, ez a Brokernet üzletpolitikája, amivel kiválóan a piacon tudott maradni immár 10 éve :C (Kérdés meddig és hogyan és milyen áron és a belépettek hogyan jönnek ki mindebből, és legfőképp, hogy az ügyfelek.. :F )

    "...nem a Brokernet vág át, hanem legfeljebb mindenki saját magát."
    mint ahogy fentebb is írtam nem maguktól találják ki az emberek a motiváló marketingmaszlagot. Az meg hogy jó páran délibábot kergetnek ennek a hatására, amit a cég, szakmai vezetőjük, ismerősük táplál beléjük, egyetértek, a saját hülyeségük, és nem csak a Bnetben hanem bármelyik másik cégnél, üzletben stb. És hogy álljon itt egy közhely is ezzel kapcsolatban: "Csak az hazudik másnak, aki magának hazudik.."

  • cellmass

    csendes tag

    válasz azigazforest #3011 üzenetére

    Kicsit az érem másik oldalát is érdemes lenne néha szemügyre venned..
    Egy volt osztálytársamra emlékeztetsz aki állandóan azzal jött amikor munkalehetőségekről, elhelyezkedésről esett szó, h az ő apja az IBM-ben dolgozik és h az a legjobb. Az az a cég ami mindent megtesz a dolgozókért, még Vietnámba is eljuthatott az apja miattuk és hogy milyen tökéletes az egész. El lehet képzelni h mivel nap mint nap ezt hallgattam/hallgattuk kicsit beleuntunk a dologba, és nem azért mert olyan rossz cég az az IBM hanem mert mindennap a csapból is ez folyt, és h egyedül ott érdemes dolgozni stb.
    És egy cég szempontjából Te egy tökéletes dolgozónak számítasz, és ha netalántán lenne vmikor egy cégem olyan embereket alkalmaznék, mint Te. Csupa csupa olyan embert aki él hal azért amit csinál, terjeszti és próbál nap mint nap embereket meggyőzni a munkája helyességéről, a cége hibátlanságáról, és próbálja folyamatosan hárítani az olyan véleményeket amik árthatnak az ő és cége megítélésén. Én elismerem h erre képtelen vagyok, egyszerűen nem ilyen a beállítottságom, nem tudok embereket meggyőzni és lehet h nem is akarok nah meg enyhén szólva kritikus vagyok..és mindezek ellenére nem savanyú a szőlő :)
    A Brokernetről sokan sokféleképpen vélekednek, de nem hinném h a negatív vélemények 90%-a csupán érzelmi alapú lenne. Negatív tapasztalok inkább úgy hiszem, de ez nem feltétlen érzelmi ha pénzről is van szó.. A unit linked működik megfelelő kezeléssel, nem is ezzel van a probléma..Aki nem ért hozzá amögött ott áll e egy korrekt tanácsadó..de ez már egy elcsépelt téma, amit milliószor kitárgyaltunk. Értsd meg nem a unit linkeddel van baj, hanem azokkal az emberekkel akik gátlástalanok és mások hátán akarnak feljutni oda ahova saját erőből sose jutnának el. És sajnos nagyon sok ember ilyen (tisztelet a kivételnek!!).
    A céggel kapcsolatba a véleményem ugyanaz, mint amit először is megfogalmaztam:
    "Jó bórnak nem kell cégér." Még ha ez nem is így van mindig, jókora igazság van benne sztem..

  • cellmass

    csendes tag

    válasz Széltoló #3261 üzenetére

    Sztem neked tetszenének az ETF-ek:) Ha ennyire szereted a unit linked-ket, sztem az is tetszene. Nem nézegetted még őket, vagy csak ez érdekel?

  • cellmass

    csendes tag

    válasz Széltoló #3263 üzenetére

    rövid leírás róla kedvcsinálónak :)) :

    "ETF - Tőzsdén Kereskedett Alap

    Az ETF (Exchange Traded Fund - magyar fordításban Tőzsdén Kereskedett Alap) egy passzívan kezelt, vagyis a referencia index teljesítményét pontosan lekövető, tőzsdén kereskedhető befektetési alap, elsősorban részvényalap.

    Az ETF-ek a hagyományos, aktívan kezelt részvény-befektetési alapoktól leginkább az alapkezelés filozófiájában különböznek. A hagyományos részvényalapoknál az alapkezelő az összegyűjtött pénzek befektetésekor igyekszik a saját szaktudását és szakértelmét kihasználva úgy felépíteni és menedzselni a portfoliót, hogy a leginkább perspektivikus szektorok, illetve részvények legyenek benne felülsúlyozva. Tehát a teljesítmények mércéjéül szolgáló referencia-indexek (benchmark) súlyozásától szándékosan – a magasabb hozam reményében – eltér.
    Ellenben az ETF-ek kezelői a kiválasztott értékpapírok körét és ezek arányát a követendő piac, régió vagy szektorális index (benchmark) súlyozásához igazítják, és ezt másolják le mindenféle eltérés nélkül.

    Az ETF-ek fajtái, előnyei

    Napjaink globalizált tőkepiacán számtalan szempontból és célból állítanak elő indexeket, szektorok, befektetési kategóriák és régiók függvényében. A számtalan indexvariáció ugrásszerűen emeli az ETF-ek számát, az eligazodást segítendő, az alábbi szempontok szerint csoportosíthatjuk az indexeket, és így az ETF-ek többségét:

    Diverzifikáció

    Az ETF-ek segítségével ugyanolyan rugalmassággal és egyszerűséggel tudunk egy diverzifikált részvényportfoliót adni-venni, mint egyetlen kibocsátó részvényét.

    Kedvező árazás

    Az ETF-ek passzív, a kijelölt indexeket mechanikusan lekövető technikája miatt, a szokványos befektetési alapokhoz képest igen alacsony az alapkezelői díj.

    Széles lehetőségek

    Az ETF-ek korlátlan variációs befektetési lehetőségeket biztosítanak, könnyen elérhetően, és szinte minden megközelítési szempontból a rendelkezésünkre. Elérhetőek a mérvadó piacok USA, EU, JAPÁN), de kisebb egzotikus tőzsdék is, bármely szektor, iparág részvényei, állampapírok, ingatlan, nemesfém és még sok minden más.

    Rugalmas kereskedés, likviditás

    Az ETF-ek tőzsdén kereskedhetőek, ezért könnyen adhatóak-vehetőek akár rövidebb távon is, hiszen nincs a hagyományos alapokra jellemző belépési díj, ami a hosszabb távú tartást indokolja."

    tömören ennyi az ETF-ről. Pár ETF:-SPY (SP500-as index)
    -DIA (DOW JONES index)
    -QQQQ(NASDAQ index)
    stb. de amúgy nemcsak indexet hanem szektort, országot földrészt, régiót, árutőzsdei termékeket is tudsz kereskedni. Azért gondoltam megemlíteni mert látom érdekel a téma, és kezelését tekintve hasonlónak mondható a unit linked-hez, jópár pozitívummal kiegészítve sztem. Ez már valóban a gyakorlottabbaknak ajánlható de látom te már kezelgetsz egy ideje:)

  • cellmass

    csendes tag

    válasz azigazforest #3266 üzenetére

    A kérdések jogosak. Éppen ezért idézném magam: Kezdőknek nem ajánlom, aki pedig már kezeli a portfólióját évek óta, látja az összefüggéseket nagyjából a piacok között annak JÓ alternatíva lehet. Másoknak valóban kockázatos beleugrálni, főként azoknak akiket ez az egész nem érdekel. (Zárójelben jegyzem meg hogy nekik minden egyes pénzügyi konstrukció kockázatos.)
    Valóban hasonló a kezelési módja mint az UL-é, ezért ajánlottam széltolónak.

    -költségek: "Amíg egy külföldi részvényekbe fektető befektetési alap éves költségei 1,5-2% körül vannak, addig például az ETF BUX éves költsége nem haladja meg a 0,5%-ot sem, a külföldi ETF-ek esetében pedig még ennél is alacsonyabb díjak érhetők el. Első ránézésre lehet, hogy kicsinek tűnik a különbség, de ha például 10 éves időtávval számolunk, akkor ez akár 15-20% különbséget is jelenthet."

    -tranzakciós költségek: "mivel egyetlen tranzakcióval megvásárolható (és eladható) egy teljes, diverzifikált portfólió, ennek költségei sokkal alacsonyabbak, mintha saját magunknak kellene kialakítanunk a portfóliót az értékpapírok megfelelő súlyozásával. Továbbá ez esetben folyamatosan alakítanunk kellene portfóliónk összetételén, ha ténylegesen le akarnánk követni az indexet, ami újabb tranzakciós költségekkel járna."

    -ETF vétele: "Magyar pénzintézeteknél természetesen nem érhető el az ETF-ek teljes választéka, a külföldi tőzsdéken kereskedett ETF-ekre pedig a részvényvásárláshoz hasonlóan magasabb jutalékot kell fizetnünk, aminek minimum összege is van, ez tranzakciónként akár 10-19 ezer forint is lehet. Amennyiben nyitunk egy külföldi értékpapírszámlát, jelentősen olcsóbban érhetjük el ezeket a termékeket." <--nyilván egy külföldi brókercég platformjával lehet hatékonyan és olcsón kereskedni az ETF-kel, alacsony brókeri díj mellett, a magyar megoldások véleményem szerint rosszabb alternatívák, mivel magyar brókercégen keresztül jelentősen drágább elérni a külföldi ETF-ket.

    minimum összeg: mint írtam brókercég platformján keresztül érdemes sztem foglalkozni az ETF-kel,és a minimum összeg is a brókercég által meghatározott minimum összeg ami olyan 3-5000$-tól érhető el, viszont ezért egy nagyon jó kezelőfelületet kapunk és olcsó brókeri költségeket (nyilván külföldi brókercég a példa). Egyetlen magyar ETF van, ez a BUX indexet követi le, ezt is bankon, brókercégen keresztül lehet elérni, árjegyzéséről az OTP gondoskodik.

    -kereskedési stratégiák: - itt egy nagyon jelentős előnyt szeretnék kiemelni az UL-lel szemben az ETF előnyeként. Mégpedig:- az ETF-nek vannak opciói is. Aki ismeri az opciókat, és kereskedett már velük az tudja h ez egy nagyon profitáló lehetőség (megfelelő tudással párosítva!!).
    Érdemes kiemelni az ultra ETF-ket. Ennek két fajtája van az ultra long és az ultra short. : "Pl. ha a Dow Jones index emelkedik 1%-ot akkor a hozzá kötött ultra long ETF 2 %-ot emelkedik." Esésnél nyilván a fordítottja.

    -rugalmasság: " lévén, hogy tőzsdén kereskedett alapokról van szó, így a tőzsdei órák alatt tetszőlegesen kereskedhető, árfolyama azonnal követi a mögöttes termék árfolyamát. A megfelelő likviditásról árjegyzők gondoskodnak."

    -Átláthatóság: "a mögöttes termék árfolyamának követésével könnyen információhoz jutunk portfóliónk aktuális értékéről. A hagyományos befektetési alapok esetében azonban csak időközönként kapunk pontos információt az portfólió összetételéről."

    adott esetben hátránya a befalappal szemben: "Amíg egy ETF soha nem teljesíti túl a benchmarkot, addig egy aktívan menedzselt befektetési alap erre képes lehet, általában fejlődő, nem hatékony piacokon. Ezért ezeken a piacokon megfontolandó a választás, fejlett, hatékony piacon azonban mindenképp előnyösebb az ETF."

    széltolónak a válasz az ETF árára vonatkozóan: "Az ETF passzív portfóliókezelési stratégiát folytat, azaz automatikusan követi a kiválasztott index összetételét.Az ETF-ek egyedisége abban rejlik, hogy ugyanúgy kereskedhetünk velük a tőzsdén, mint a részvényekkel. Míg a befektetési alapok jegyeire napi 1 árfolyamot jegyeznek a forgalmazók, az ETF-ek árfolyama a tőzsdei kereskedési időn belül folyamatosan változik."

    Nem csodaszer:) olyan nincs a pénzügyekben. Csupán egy lehetőség a nyitott szeműeknek.

  • cellmass

    csendes tag

    válasz azigazforest #3270 üzenetére

    Köszi!

    A CFD-ről nem tudok sokat, említésszerűen csak. Inkább a határidőzés, az opciózás és az ETF-hez kötött opciók azok amiben otthon vagyok. Bár az opciózásban is van még sok sok tanulási folyamat:)

  • cellmass

    csendes tag

    válasz anagylevin #3644 üzenetére

    Ez egy nagyon jó kis téma.:)
    Az automatikus tőzsdei rendszerek közül manapság találni egész jókat, a legjobbak dollár tízezrekért bérelhetőek a felső tízezer számára, elég nagy megbízhatósággal dolgoznak.
    Az elvük jórészt mesterséges intelligencia alapokon nyugszik, közülük az egyik nagyon jól bevált (sztem amúgy a legjobb) ilyen eszközöket neurális hálókkal oldják.
    Épp most tanulom ezeket a rendszereket és rengeteg lehetőség van bennük, a tanítási algoritmus megválasztása kulcsfontosságú, de nagyon jól taníthatóak ezek a rendszerek.
    A komolyabbak tényleg nagyon sokat érnek, külön érdekesség hogy hitelek elbírálásánál is ezeket a módszereket alkalmazzák. Nem egyszerű egy ilyen neurális hálót megalkotni ami a jövőre nézve elfogadható becsléseket ad, azonban érdekes maga a terület, és rengeteg helyen alkalmazzák már most őket! Érdemes lesz lassan ezzel a tényezővel is számolni a kereskedés közben. Ugyanis míg az ember érzelmileg befolyásolható, egy jól betanított neurális háló pusztán racionális stratégia szerint dolgozik, ami sok esetben kifizetődőbb.

Aktív témák