Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Hans_Arnage

    csendes tag

    Sziasztok!
    BROKERNET-es voltam majd egy évig. Kiléptem. Pénzügyileg előképzett ember vagyok. Ezt előre leszögezem.
    Kezdett érdekessé válni a helyzet. Továbbá nem kaptam megfelelő információkat, amiért is úgy döntöttem, hogy NET-et bóklászva járok utána a saját kérdéseim válaszainak... Amelyek sajnos többször köszönöő vizsonyban sem voltak a volt anyavállalatom, a BROKERNET képzésein hallottakkal.
    Aztán úgy döntöttem, hogy megírom itt nektek a saját véleményemet a BROKERNET-ről. Jogosan, tárgyilagosan és szakmailag megalapozottan tudok véleményt formálni, hiszen majd 1 évig a cég kötelékében voltam, szerződéseim, munkatársaim voltak. Aztán kiléptem. Sokan nem értik, hogy miért. Nem akartam elrontani az ő dolgaikat, azzal, hogy felnyitom a szemüket az itthoni kis számításaimmal. Jöjjenek rá ők is... Szóval otthagytam a BROKERNET-et...
    Hogy miért is?
    1) A munkatársak véleményem szerint nem kapják meg - a csodakocsik ellenére sem - a megfelelő marketingeszközöket. A mostani válságban is mindenki fél a befektetésektől, pedig itt lenne az ideje. És mivel a BROKERNET NEM REKLÁMOZZA, nem közli le Kostevc Úr belső email listás szavait, amit közvetíteni kell(ene), akkor az átlagember hogy legyen teljesen rálátó a pénzügyi helyzetre? Nem csak az iroda és a csodakocsi árnyékában kell nagyfiúnak lenni, hanem az életben is, Sokkal könnyebb lenne, ha az emberek tudnák, hogy mi az a BROKERNET és nem lasszóval fognák be az ügyfeleket egy kétórás beszélgetésre. Tapasztalat, hogy pl az egyik irodház második eletén van 3 tárgyaló, és 4 irodahelység. Kb 25 embernek. Na és elvileg ennek a részlegnek a vezetője progagálja az irodai tárgyalást, hiszen egy szupercsapatot akart létesíteni. Csak hát, ha az irodában 2-3 munkatárs dolgozik, az minden, csak nem totál kihasználtság. Ja igen, és többi bajlódik a lemondott időpontokkal (dupla és TRIPLA időpontok ellenére is). Gengébbek kedvéért ez azt jelenti, hogy pl holnap délre 2 embert is behív. Nekik semmi közük sincs egymáshoz. Hiszen 1nél 50% hogy bejön 2-nél pedig már "biztos", hogy valamelyik megjelenik. Vagy a harmadik. Szóval a marketing és a reklám egy érdekes és hatásos eszköz lehetne a BROKERNETnél!
    2) Akármit mondasz, mindig is ügynök maradsz. Lehet, hogy nem egy kopott aktatáskából veszed ki a biztosítási papírokat, de akarva, akaratlanul is mi a célod? Hogy pénzt keress. Na már most: Palladium a biztosításközvetítő cég, Bankbroker a hitelekkel foglalkozó cég, Platea az ingatlanforgalmazó, Quantis lesz alapkezelő. És marad ott a BROKERNET, ami a cég gerince, a maga 6000 tanácsadó ügynökével. Hogy miért is ügynök? Hiszen akarva akaratlanul is kinyitva egy tárgyalómappát, valamilyen UNIT-LINKED BIZTOSÍTÁS papírjait találjuk benne. Nyissátok ki egy BROKERNETes mappáját és lapozzátok át. Az esetek 80%ában leghátul ott van a legkedveltebb termék... Szóval, hogy legyen egy BROKERNETes szakmailag független és objektív, ha neki a UNIT LINKED biztosításokból származhat majdnem csak és kizárólag pénze? Persze, kaphatsz egy Palladiumostól, egy Bankbrokerestől, vagy egy Plateastól is vissza jutalékot. Pár ezret. Ez mire elég? Tapasztalt 3as kolléga voltam a BROKERNET piramisában.
    3) Munkatársak? Elég érdekes úgy csapatot építeni, hogy hozz be mindenkit. Aztán pedig figyelni, ahogy szétoszlanak. Volt, amikor a mi "csapatunkban" 20-25 ember volt. Aztán elkezdett fogyatkozni. Kimaradt, nem jött, stb. Aztán mikor az ember már érdeklődik, hogy mi van velük, akkor megkapom, hogy "Én vagyok az almából az a folt, ami többek között rohasztja az egészet". Hiszen nem voltam olyan áhitattal a BROKERNET felé. Ember voltam, nem ügynök, aki kiüresedett szemmel megy oda valakihez, hogy "hellószeretnélelőrrébbjutniazéletben?" Ember maradtam, valamennyire szkeptikus. Bemagyarázták, hogy mi a tutiban vagyunk, hogy a kánaán van alattunk. Ha behozunk 500.000.000 értékű szerződést (csapattal) akkár milliárdosok vagyunk, mert kapunk részvényt, kocsit, meg minden anyámkínját. 500 MILLIÓ forintot úgy, hogy a kutya nem akar veled befektetésnek álcázott biztosítást kötni. Hogy miért?
    4) Elég érdekesek maguk a megoldások is. Jobban utánnajárva, küföldi ismerősöktől (rendszeresen járok német nyelvterületre) egy kicsit más infókat szereztem arról, hogy ez ott hogy működik. Milyen is a UNIT LINKED biztosítás? Egy biztosító öszerak neked egy terméket, ami többnyire alapkezelők értékpapírjain alapul. És ezt megkapod a BROKERNETEN keresztül. Konkrét példa: Pioneer Investment alapokat belerak a CIG biztosító a saját termékébe, amit aztán BROKERNETen keresztül értékesít. Ergó az ügyfél 3 céget is hizlal: Pioneer, mint alapkezeleő, CIG mint biztosító illetve mint a BROKERNET. És lehet, hogy tök jó, meg minden, de a pénze annyi felé megy, hogy ihaj. Minden szerződésből az első két év költség. Hm, érdekes nem? Hiszen BROKERNETes csúcsvezetők többtz millliós jutalékát valamiből össze kell hozni. Aki mondjuk lópittypangot se tett érte. Csak ő ül felül a piramisban. Aki meg gürcölt vele, telefonált, házalt, elment kocsival, az lehet, hogy a felét, harmadát se kapja.
    4334es osztóból megkap 570-900 Ft-ot (20% körül), míg a maradékot a felette lévők... Akik csak patronálták, nyomták, hogy menjél tárgyalni. Nem érdekes, hogy otthon van a 2 éves gyereked, mert ő már milliárdos lesz!
    5) Kombi hitel? :S Talán ez a legnagyobb csalódás. Hogy érthető legyen az alapkonstrukció. Adott egy tehermentes ingatlan. Erre az ingatlanre, a forgalmi értékének 65-75%ának megfelelő hitelt veszünk fel egy UNIT LINKET biztosításhoz kapcsolódóan. Az arányokat tisztázandó: pl van egy 15 milliós lakásunk, behitelezzük 66%ig, felvehetünk akkor 10 millió hitelt. Ehhez elegendő egy a huszadának megfelelő folyataos díjas UNIT LINKET biztisítás, vagyis évi 500.000. Ezek után tehát évente fizetjük az 500.000 Forintot és a hitel kamatait. Előbb utóbb persze "önfinanszírozóvá" válhat, ám mégis célszerű minél hosszabb ideig fizetni a költségeket és nem a 10 millió hozamaihoz hozzányúlni. Nos ehhez kapcsolódóan mindössze annyi, hogy mindenfelé kisebb-nagyobb elvonások tapasztalhatóak. Adva van egy évi 500.000 forintos megtakarítás, amit többnyire 20 évig fizetünk. Első két éve befektetési egységei ún. kezdeti egységekbe vándorolnak. Vételi-eladási árrés, alapkezelési költség és hasonlókkal szembesülünk. A hitelünknél pedig a BANKBROKER (ugyanis CSAK tőlük lehet felvenni) 1,5% körüli jutalékával, akik elvileg minden bankkal kapcsolatban állnak, ám hitelt mégis többnyire UCB, CIB, vagy ELLA (FHB) hitelt folyósítanak. Elég érdekes a tény, hogy azt mondják, hogy szelektált bankpiaci hitelkínálat, ám az viszont mindenképpen elgondolkodtató, hogy miért nincs mindegyik bank tőkehalasztásos vagy végtörlesztéses hitele a termékpalettán?
    Tulajdonképpen a megtakarított pénzünk a BIZTOSÍTÓN keresztül, egy BANKHITEL igénybevételével növekszik meg. Ez kerül egy ALAPKEZELŐHÖZ (pl. Uniqa VK, vagy Pioneer, esetleg Concorde). Ilyen esetben mi értelme van?
    A másik eset sokkal egyértelműbb és sokkal átláthatóbb. Felveszünk 10 millió hitelt, végtörlesztéssel, 10-15-20 évig csak a kamatokat fizetjük, amíg pénzünk egy alapkezelőnél van. Igen, az TÉNY és ennek a verziónak nehézsége, hogy az alapkezelők nem repesnek a 50 millió alatti befektetésekért, de talán mostanság, amikor mindenhol forráshiány van, náluk is érdekes, hogy hogyan fognak növekedni. Akkor mire is kell a Bankbroker, ha majd mindegyik banknál van tőkehalasztásos hitel? Miért csináltatnak velünk egy nagy költségvonzatú UNIT LINKED biztosítást? Mi értelme van, ha ekkora elvonások tapasztalhatóak? Miért nem választják az egyszerűbb konstrukció? Mert az jobb a biztosítások JUTALÉKA miatt? Hiszen a BROKERNET-nek mint tudjuk a UNIT LINKED biztsítások JUTALÉKA a legnagyobb bevételi forrása. Így viszont csorbul az, hogy az ügyfél a létező legjobb lehetőséget kapja meg. Akkor meg hogy beszélhetünk arról, hogy a BROKERNET-es ügynök/tanácsadó a SZÁMUNKRA legjobb megoldást közvetíti ki? Akkor pedig ne is csodálkozzunk, hogy az ügyfelek is észreveszik, hogy a hitelük egy biztosításba áramlik. És az okosabbak jogosan teszik fel a kérdést, hogy miért? Hm, senki nem fogja megválaszolni, pedig azért, hogy a nagy BROKERNET-es sztárügynököknek még jobb jutaléka legyen... Egy jó helyen lévő családi ház behitelezése, pl egy 40 millió budapesti ház, amire felvehetető 30 millió forint hitel. Emellé UNIT LINKED köntösben egy évi 1.500.000 forintos megtakarítás szükségeltetik. Egy közepes ügynök ebből 600.000 - 900.000 forint körül "szakít".

    7) A jutalékokkal kapcsolatban talán még annyit, hogy belső jutalékszint (egy folyamatos 20 éves megtakarításnál szintektől függően 570, 900, 1230, 1560 és így tovább egészen a hetes és 7/2ig). Ám még mindig marad az összeg majd fele, ami valahogy gondolom bekerül. És akkor csak annyit feltételezünk, hogy egy éves jutalék, vagyis pl egy 500.000res megtakarításból 500.000 Forintot kap a BROKERNET HOLDING Zrt. Egy egyes szintű ügynök például ebből 65.000 Forintot kap. Szintektől függően ez 150-200.000 Forintig is felmehet. A kérdés ennyi: HOVÁ LESZ A MARADÉK? A maradékból könnyebb lenne jótékonykodni, támogatni az ügynököket egy hatékonyabb marketinggel... De ez nincs meg. Hiszen ez akárhogy is nézzük egy MLM rendszer. Arra épül, hogy te házalni fogsz, hónod alatt a biztosítási kötvényekkel. Tűrni fogod a hideget, a fagyot, a meleget, a hülye embereket és mindent amivel ezzel a kis országgal szembesülsz.

    8) És a legutolsó dolog, hogy megéri-e? Ha egyedül dolgozol, akkor nézzünk csak egy példát? Mi kell ahhoz, hogy hogy egy kettes szintű ügynök 100.000 forintot keressen? Egy 600.000 forintos UNIT LINKED biztosítás, mely lehetőség szerint 15-20éves időintervallumra van megkötve és egyben egyösszegben befizetik az első évet. Így idén megkapod a jutalékod 80%át, mivel 20%on a BROKERNET vissztart, SZTORNÓTARTALÉK címén... 20%, ami a tied, de csak egy év múlva kapod meg. A következő kérdés. Mi kell ahhoz, hogy megköss egy 600.000 forint éve díjas megtakarítást? Vegyünk azt, hogy ez két részből vetődik össze: két évi 300.000 forintos megtakarításból. Egy átlagszerződéshez belső statisztika alapján 15 tárgyalás szükséges. És mi kell, hogy összejöjjön egy tárgyalás? Dupla vagy tripla időpont egyeztetéssel nézve 30-45 megbeszélt időpont. Ebből valószínűleg öszejön 15, amiből lesz egy szerződésed. Lehet pesszimista a statisztika, de szerintem egy kezdőnek nincs OLYAN ügyfélköre, mint egy sztárügynöknek. Neki még kaparnia kell. A dolog másik fele pedig az, neked mennyi munka van 15 tárgyalásban? Elmenni mindenhová, ott lenni időben, 1-2 órást lefolytatni. Ez azt jelenti, hogy 30 munkaóra van benne, valamint a telefonálás és a képzések ideje. Ergó kb 40 óra. Benzinköltséggel ne is számoljunk, hogy pl az ügyfeleid tőled 10 kilométernél messzebb laknak. Mert akkor még kocsikáznod is kell. Meg bejutni minden képzésre a hét adott napján, menni KÖZÖS időpontegyeztetésre, ahol ellenőriznek, hogy te hogy telefonálsz. Utána még kapsz egy csoportos képzést, ahol többnyire az adott kisfőnök hinti az igét a pénzügyekről, jóllehet kommunikációs képzést tart nekünk. BEGYAKOROLNI, SZÓ SZERINT ELMONDANI A CÉG BEMUTATÁSÁT, elvégezni az analízist és ajánlani valamit. Lehetőleg addig faggatni, amíg el nem jutunk addig, hogy találunk egy kis kapcolódási pontot, amire szépen rákötözzük a UNIT LINKED biztosítást. És akkor ne is beszéljünk a hetenkénti nagy képzésről. Este 6-tól 9-ig hallgatni egy ürgét, aki csak arról beszél, hogy miért nem dolgozunk, hiszen ő így is 10 forint felett keres. És ki ne szeretne ennyit keresni? Jó, neki 100 helyről jön a pénz. Hiszen minden teremben ülő felett ő van a csúcson, vagyis mindenkitől csurog be hozzá egy kisebb összeg.

    9) Aztán pedig mindenki döntse el, hogy van-e kedve hozzá, hogy hetente többször is este 10körül menjen haza, hogy másoknál töltse az estét, hogy egész nap úton legyen, mint egy öltönyös rabszolga. Aki elvileg vállalkozó, valójában meg másnak tolja a szekerét, miközben ő már hullafáradt, kiégett és kezdi unni, hogy hülye emberek hülye kérdéseire válaszolgasson. És nagyon találóan erre mondta anno az ügyeletes EXkisfőnököm, hogy a BROKERNET egy életstílus.
    Ezek után döntse el mindenki, hogy akar egy ilyen életstílust???

    10) Ja és még valami... Mivel persze vállalkozó vagy, így mindenből te kapod a számlát. Telefon, ruha, BENZINKÖLTSÉG nyáron pl a 300 forintos benzináraknál, adóterhek, mivel ugyebár nem alkalmaznak téged. Ahogy a nagyfőnök mondta. Önök vállalkozók. Tagjai egy FRANCHISE rendszernek. "Önök a saját sorsukért felelősek és azért, hogy kialakítsák a saját bróker team-jüket." Olyan szépen magyarázta el, hogy miért passzolnak rád minden költséget, hogy még volt, aki áhitattal tapsolt is. Persze, van céges telefon (most már IPhone). Meg MOL aranykártya. 4-5ös szinttől. Csak juss el addig. Leraksz 20 millió értékű szerzdésállományt, akkor talán már olcsóbban tankolsz, megdobnak egy telefonnal vagy hasonlók. Ahhoz meg, hogy a cég lízingeljen neked egy kocsit, amit amúgy veled fizettetnek meg, az szintén elég érdekes. Ha elérsz 6os visszaigazolt szintre, akkor választhatsz kocsit. Viszont a havi törlesztőbe minimálisan de beszálla a BROKERNET. Amit a csapatod és te leraktál egységszámot, annyiszor 10 forintot rak bele a lízingbe. Egy forinttal sem többet. Vagyis, ha leraksz 3000 egységet, akkor 30.000 forintot. És akkor megint mi marad neked? Fizetheted az A8as Audi lízingjét... Köszi!

    11) Utána lehet keresni a BROKERNET termékpalettának. Ha a tanácsadók szakmailag függetlenek, akkor miért csak egy adott konstrukciót lehet kiadni? Miért van az, hogy egy pénzügyi tanácsadó nem foglalkozik banki dolgokkal és értékpapírok közvetlen adásvételével? MERT ABBAN NINCS JUTALÉK ÉS AZT NEM TUDNÁ MINDEN JÖTTMENT CSINÁLNI! Ezért. Más racionális ok nincsen.
    Aki BROKERNETes és brókernek nevezi magát, annak mondanám, hogy magyarázza el, mi az a shortolás. Erre mit mondott a kisfőnököm? "Önöknek azt nem kell tudni. Azok olyan műveletek, amik nem érdekesek az emberek számára. Önök nem műveleteket, hanem a saját jövőjüket adják el neki. És ha ehhez brazil krokodilusfarm részényeit kellene eladni, az is menni. Csak beszélni kell..."
    A BROKERNET Holdzing Zrt. anno BROKERNET TÖBBES BIZTOSÍTÁSI ÜGYNÖK Kft. volt. Benne van a nevében, hogy mivel foglalkozik. Most már nincs. Nézzétek meg a termékpalettát. Tőkefelépítés csak és kizárólag biztosítással. Rövid távú ügyletek, amikhez pl egy lekötött betét, egy részvénytranzakció (pl a nyári katasztrofálisan alacsony OTP árfolyamoknál) néha aranyat érne. Most mondjam, hogy lett volna olyan ügyfelem, aki elkezdte írni Wordben, hogy vegyen neki a BROKERNET 120 millió forintért OTP részvényt adott árfolyamon. Ennek az embernek magyarázza be valaki, hogy "JÓ HA EGY BIZTOSÍTÁSBA RAKOD BE A PÉNZED"... Nem is lett belőle semmi. Ha jól rémlik, Ciprusi cégen keresztül vásárolt. Adóelkerülés...

    Az olyan dolgokról, mint hogy tegyünk félre a nyugdíjas éveinkre ne is beszéljünk. 500.000 forintot akármikor elrakhatsz és befektetheted. Vehetsz belőle biztosítói vagy banki eszközalapot is, amit menedzselnek neked. Akkor miért is van szükség egy olyan termékre mellette, aminek ilyen költsége és amolyan levonása van? A biztosítási jogviszony? Az évi 20%os kamatadó elkerülés? Az 10 év után mindenre vonatkozik kéremszépen!
    Az olyan céggel kapcsolatos téveszmék (egyedülálló a lehetőségeink vannak) pedig már a PARASZTVAKÍTÁS kategóriába esnek, mivel tudom, hogy hazugság. Bejelentették a CIG termékét anno a SIGNUM-ot bevezették, azt mondták, hogy egyedülálló, hogy céges vayont lehet biztosításba mentve kis adókulcsokkal magánszemélynek ÁTMENTENI. Aztán kiderült, hogy a többi biztosító, többi ügynöke is ugyanezt csinálja. Csinnadratta, szemfényvesztés.
    Számomra a BROKERNET egy csalódás volt, de én beismertem. És örülök, hogy otthagytam. Azóta az alattam lévő munkatársak nem tudtak egységeket produkálni. A volt szakmai vezetőmnek alig vannak tárgyalásai. Csak néhány kósza hírt hallok, hogy húúú "XY-nak ilyen kintlévősége van..." vagy "hogy most ennyi embert fogunk expandálni (beszervezni)..." Aztán valahogy kiderül, hogy a találkozót lemondták, a munkatársak meg sehol sincsenek. Amióta nem vagyok ott, nem változott semmi. Csak már nincs ott a mosoly a többiek arcán, hogy "húúú mennyit fogunk szakítani a válságból". Hanem felveszik ugyanazt az öltönyt, bekötik ugyanúgy a cipőjüket és elmennek ugyanúgy házalni valami hülyéhez, aki még egy 1x1et sem fogja fel, de hasraborulunk előtte, mert van pénze (állítólag). Jogosan és az információ teljes tudatában merem kijelenteni, hogy a BROKERNET-es exkollégák:
    Kostevc Péter Úr és a Brokernet Holding Zrt. öltönyös rabszolgái. A 6000 ügynök, aki biztosítja, hogy 100 jól éljen. Akik azért gürcsölnek és kergetnek egy álmot, hogy helyettük más megélje. Ugyanis nekik nem fog menni, hogy milliárdosok legyenek BROKERNET-ezéssel, de még milliomosok sem, de nem merik bevallani maguknak...

    Ti, akik itt vagytok? Kiknek adtok tanácsot? Nem látjátok, hogy a 6000 ügynök és a 40.000 aki megpróbálta már, az letarolt egy országot? Budapesten nem is akartam dolgozni. Vidéken sem jobb a helyzet. Az úton útfélen pénzügyi tanácsadóba botlok. Nyikhaj 20 évesek mondják meg, hogy a cégem mit csináljon az életem munkájával. Fiatal huszonévesek, akiket két kérdéssel két vállra lehet fektetni. Akik megtanultak egy sémát és mint a gép dolgoznak Kostevc Péter Úr üzleti törvényei szerint. Ő megmondta, hogy hogyan és mit kell mondani. Akkor miféle szabadságod van? Akárhogy is nézem, az ilyen öltönyös csillogós B-betűs kitűzővel járkáló öltönyös és kosztümös emberkék nekem mind viccesek. Olyan nagy ügyekről beszélnek telefonban, amik a magyar nemzetgazdaság számára is megrendítőek lehetnek. Mintha értenének hozzá...
    Talán be kellene vezetni a CFP végzettséget. Maradjon 100 tanácsadó, de azok ne rizsázzanak, hanem tudják megmondani, hogy nekem mit kell csinálnom. És ha az nem Unit Linked biztosítás, azt is mondják meg...
    Talán akkor nem kellene bujdosni a régi ügyfelek elől, akik nem tudták fizetni a biztosításokat és sztornózva lett a szerződésük... Ja, persze az első két év bukó... Elég sok ilyen szerződésről hallani...

    Véleményem szerint nem érte meg. Ott dolgoztam egy évet. Megkerestem egy kiskategóriás autó árát. KPben megvettem. Tudom, hogy abból van, de nem reklámozom. Viszont soha nem fogom sajnálni, mert így van időm a családomra, a barátnőmre, és a barátaimra...

    Ha kérdésed lenne, igyekszem elfogultság nélkül válaszolni. Végzettségemnél fogva rálátok bizonyos pénzügyi dolgokra és átláttam a BROKERNET rendszerét. Amennyiben pontos, objektív, de mégis belső infóra vagy kíváncsi, írhatsz nyugodtan nekem a brokernetigazsága@gmail.com-ra... Majd egy évig dolgoztam ott, de nem adom a nevem ehhez. Nem akarok senkinek kellemetlenséget okozni. Sem az otthagyott már alám tartozó kollégáknak, sem a volt szakmai vezetőmnek, sem a kisfőnöknek, sem senkinek. nekik ugyanis feladatuk, hogy megbeszéljék velem, hogy erről hallgatok, nem beszélek a munkámról (levezető beszélgetés). Nem akarom, hogy az ügyfeleim, akiknek a biztosítását innentől mások segítik valamiben is hátrányt szenvedjenek, például, hogy nem kapják meg az akuális információkat.
    Sem pedig magamnak. Inkább burkolózok a névtelenség homályába és maradok inkább HANS!

    HANS - brokernetigazsaga@gmail.com

  • Hans_Arnage

    csendes tag

    válasz azigazforest #1257 üzenetére

    Szia Forest! Azóta én is hallottam erről a bizonyos kedvezőbb jutalékrendszerről. Ám 4es kolléga mesélte, hogy ami neki eddig 1560/4334 volt a jutalék (35%), addig most 1230/4000 (30,7%). Ergó bércsökkentés volt a felsőbb szinteken. A jutalékokkal kapcsolatban meg annyit, hogy lehet tudni, hogy a biztosítótól a Bnet az éves díj 140-150%át kapja meg. Tudom, hogy nincs sztornótartalék, ez ki is maradt az előző hosszászólásomból. Na, visszatérve: vagyis te megkapsz mint tapasztalt istenkirály 4es 35%ot, addig még egy egész díj 100%a feletted szétoszlik. Ebből könnyű 25 milliárdos magánvagyont létrehozni.
    Köszönöm szépen nem vagyok berágva. :D Mindössze annyi, hogy ha úgy vesszük elvett egy évet az életemből. És hallom, hogy mennyi ismerősömet keresték már meg, akiknek még rálátásuk sincs a pénzügyekre, nem hogy végzettségük. És papolnak nekik mindent. És szegény ember azt sem tudja, hogy miért akarják egy éves djas biztosításba belenyomni a pénzét.

    Azt mondom, hogy ha a Brokernet tényleg király akarna lenni, akkor hagyja el a biztosításokat. Legyen normális tőkepiaci befektetési ügynökség. Nem más tollával kell ékeskedni. A Brokernetnél nincsenek hozamok. Még egy csúsztatás, amit hallok. Mindössze biztosítói eszközalapok teljesítménye, ami a BNET hálózatán, ügynökségén keresztül is értékesítenek! ;)

    Szerintem nem kéne álltatni az ügyfeleketa szakmai függetlenség díszes meséjével. Hallottam olyat, hogy egy bizonyos nőci, csak és kizárólag egy bizonyos folyamatos éves díjas szerződéstípust fog kötni, mert ha olyanakból csinál sokat, akkor annak a biztosítótársaságnak a nyereményére kap kártyát. Jaguart szeretne nyerni. Szóval mivel Jaguart csak az a biztosító ajánlott fel, ő olyan biztosításokat fog kötni... Belső infó ez is. Mondjam az illető nevét? Belső 5 jegyű munkatársi számát? ;) Inkább nem...

    A saját végzettségem pedig P$ZF! :) Diplomafénymásolatot valaki? :))

  • Hans_Arnage

    csendes tag

    válasz azigazforest #1257 üzenetére

    Ja egy válaszom lemaradt. Ez jön most. Igen, nekem és a család más tagjainak is volt UL biztosítása és még van is.
    Az hogy minek fizetünk évente együttesen majd egy millát azt már nem tudom, főleg, miután paraszt excel-lel nekiestem a költségszerkezet kibogozásának. Kb 7 év után már pénzemnél vagyok. Addig viszont csak elvonás... 12% hozammal (nem veszteséggel) számolva is az idő, amíg a költségek kiegyenlítik a hozamokat és már tényleg a 7éves díjnak megfelelő összeg lesz benn...
    Ne is beszéljünk erről, mert csak az ideg fog el...
    Szerintem hamarosan kezdődnek a pénzügyi tanácsadó perek... Most komolyan. Hiszen, aki adta anno a tanácsot, az büntetőjogi felelőssége tudatában mondta ezt...

  • Hans_Arnage

    csendes tag

    válasz azigazforest #1201 üzenetére

    Szia Forest.
    Lenne egy kérdésem az ekkeltábláddal kapcsolatban.
    Milyen információ stb volt benne? Költségtisztított?
    Én sem hiszem, hogy verte a Pioneer Alapokat. Ugyanis a Pioneer alapok vannak pl több biztosítás alapkezelői között is ott, pl CIG SIGNUM!!!
    Szóval akkor rájönnek még a CIG kötlségei és a Brokernetes kolléga költségei is, szemben a sima alapkezeléssel.
    Az email címem szerepel az előző üzenetemben, szeretnék kérni egy másolatot, PUSZTÁN tanulmányozásra. Kíváncsi vagyok a számaidra.
    És akkor következő kommentemben el tudom mondani, alá tudom támasztani az igazadat.
    Várom megtisztelő leveledet az email címemre, csatolva ezt a bizonyos excel táblát.
    brokernetigazsaga@gmail.com

    Üdvözlettel: Hans

  • Hans_Arnage

    csendes tag

    válasz azigazforest #1263 üzenetére

    "Normális brókercég vagyunk".
    Egy Brókervcégnek nem az a hivatalos neve, hogy Brokernet Holding Zrt., hanem Brokernet Holding Pénzügyi Tanácsadó és Biztosításközvetítő Zrt.
    Szóval biztosításközvetítő, nem pedig brókercég. Nem is a 2-3 millával van gondom. Megértem, hogy egy alapkezelő vagy tőzsdeügynökség annyitól áll veled szóba. Viszont akinek most nincs 2-3 millája, azzal hogy "pakoltatsz" el évente 3-4-5-600.000 forintot 20 éves időtartamban? Ha most nincs neki 2-3 millája, akkor valószínű, hogy az elmúlt 3-4 éve nem a pénzügyi öngondoskodás tudatában telt el. Akkor te egy ennél 5x hosszabb időt fogsz neki megszabni? Ne nevettess...
    Brokernetes exkluzív alapok. Hm, gondolok lelkes Nexis kufár vagy. Megsúgom, hogy több ilyen cégnek is vannak már exkluzív alapjai. Pl OVB. Szal egyik ezt kap, a másik azt... Mi a különbség? Meg mintha az INGnél sem került volna be minden alap... :S

    A Jaguáros kollégával kapcsolatban meg szerintem csalóka, hogy "talán ott legjobb a megoldás". Mire? ;)

    Hozamgarancia? Csak nem te is hallottál a ChinaMaxról? ;) Még a biztosító sajátban is nyomja kifelé...

    2008.07.15. óta? Nézd Forest, én nem statisztikákon lovaglok. Nem tudom, nem is érdekel. Bár tipp a CIG Warren Buffet alap...Amúgy nem az a nagy információ, hogy rázúdítod valakire, hogy melyik alap mit hozott. Nézd ezt 10 éves időtartamban. Elég érdekes, hogy sokak szerint az UL halvaszületett, ugyanis sok helyen az alapok a kezdőértékhez közel fejezték be a pályafutásukat pl annál a biztosítási cégnél, amelyik behozta... És ha ugyanott fejezi be akkor mi van? Biztosító a bef.egységek darabszámára vállal garanciát, ÁRFOLYAMRA nem (vagy csak pl ChinaMax esetében). Szóval most vannak akkor olyan 10 éves UL ügyfelek, akik KPben visszakapták a pénzüket miután levonták a biztosítási költségeket? Hmmmm?
    Várom erre a válaszod, a cikket majd megkeresem.
    Adios!

  • Hans_Arnage

    csendes tag

    válasz azigazforest #1265 üzenetére

    Kedves Forest!
    Ha akkora BNETes vagy - amekkora anno voltam én is - akkor erre hadd reagáljak:
    "akinek most nincs 2-3 millája"
    "főbe kéne lőnie magát szégyenében"
    Nézd, te azt mondod, hogy a jóember rakjon el 3-4-5-600.000ret, mert az nagyon jó lesz. Ha eddig meg semmi megtakarítása nem volt, akkor lelkesen csinálja. Viszont pl mostanság mi van azokkal a szerződésekkel, amik szépen elbuktak az elbocsátások miatt. És ebben a közvetítőnek is szerepe van. Nincsen tartalék. Erre mondtam a 2-3 millát!!!
    Tartalék nélkül belezavarsz valakit a susnyásba. Ez az igazi felelőtlenség. Nézd vissza a klientúrádat. Én ha pl nem láttam, hogy az elkövetkező 5 évet ki tudnák fizetni akár most is, akkor nem csináltuk meg. Minek? Hogy ha elfogy a pénz mert jön valami vis major (pl egyik ügyfélnél lerobbant a 30 millás JCB markoló) akkor mi van? Mit mondasz neki? Fizess öreg?
    Nehogymár. A Nexis mindenre jó? Hol idomították be ezt a hülyeséget? BEFEKTETŐKNEK? Az életbiztosítás, amiből talán lesz hozamod.
    A garantált dolgokat én is ismerem, köszönöm, hogy elmondtad. Tisztáa mint a trénineken.

    Hm, ha valakire rázúítod az oldalazós vakert, pl az én építőipari vállalkozó ismerőseimre, akkor néznének rád szépen. Ők meg elkezdenék mondani, hogy milyen aljzatbetonba építenék be a konkurenciát. :-D És akkor mindenki csak a magáért mondja. Elbeszélsz az ügyfél mellett. Az a baj, hogy rázúdítod a számára ismeretlen hülyeségeket, amikből egy szót se ért. És ezek után mit fog mondani?
    Mint a sértődött gyerek: - Na ebből én nem kérek! Van pl asztalos vállalkozó ismerős, akinek kicsit elkezdtem mondani a költségszerkezetet. A reakció kicsit kiábrándító volt: Ő meg tudna mesélni az intarziás bútorok technikájáról. Na térjünk vissza a lényegre.
    Nemár. És még ahhoz is van reakció, hogy te egy befektetésből visszakapod a pénzed jelenértéken? Csomó mindenre voltál biztosítva? Na nemár. Pár százezres kockázati biztosítás különböző halálnemekre, meg komolyabb balesetekre.

    Már szerintem összezavarodtál kicsit, hiszen anno az UL-et befektetésnek nevezted, most meg kiderül, hogy a biztosítási védelem miatt érte meg. De ők akkor is befektetést akartak... Te meg biztosítást adtál nekik. És ha 20 év múlva nekem adnád vissza a 20x400.000remet, meg anyáméknak a 18x500.000rükat és letépném a mogyijaidat, mert mi konkrétan 12% éves hozamról beszéltünk!

    Az életbiztosítás és a UL más más dologra jó. A UL-et nem azért kötöm, hogy zsír életbiztosításom legyen, hanem hogy több pénzt keressek ezzel... Te meg másról papoltál?
    Ismét várom válaszod kedves öltönyös rabszolga! :)

  • Hans_Arnage

    csendes tag

    válasz netwolf #1266 üzenetére

    Állandó fizetést?
    Ott voltam egy évig, de a fizetés elég ciklikus volt. Szerintem a titkárnő jobban keres a BNETnél, mint az ügynökök két harmada...
    A BNET nem szeretetszolgálat. Viszont egy szerződésért kíváncsi vagyok forest barátunk mennyit rohangál. Főleg mostanság... :S

  • Hans_Arnage

    csendes tag

    válasz netwolf #1270 üzenetére

    a pü. tanácsadó nekem már csak öltönyös rabszolga. Azóta sem volt rajtam szövetnadrág. :D Nem is lesz. :D Max farmer+zakó. :D Amúgy elnézve kicsit nevetséges Budapest. Mindenki öltönyben metrózik és a Gyöngyössi utcánál ontják telefonba az ívet, hogy így a biznisz, meg úgy a biznisz. :D

    Részvényvásárláskor hagyjuk az egyszeri gurukat... Hát van olyan nagyvállalkozó, akivel anno beszélgettem még október környékén. Elég sok cég gyűlik össze a kezei között és meghagyta mindenkinek, hogy vegyenek OTP-t 3500ért. 200 millió felett vásárolt be a cégek megtakarításaiból... Mondjuk tény, hogy a top100 is befürdött a 3500-4000rews OTP-vel. Átböngészve majd mindenki bevásárolt, aztán szépen el is olvadt. Pedig mekkora flash lett volna, ha a top100 megduplázza az OTPben lévő vagyonát... :S

    A családdal kapcsolatban meg leírtam a véleményem. Ha ő nem veszi észre, hogy mikor jár haza, meg hogy mi van otthon, legyen az ő hibája. Nekem elég volt annyi. Amúgy pár százezret keresni? öhhöm... Leírtam a saját számításom, aminek a statisztikai alapját az élet adta. Szerintem ha egyedül csinálod eleinte egy 150-200as fizu is elképzelhetetlen. Csak ha jó ügyfélköröd van. Ha meg jó ügyfélköröd van, ergó jó haverjaid vannak, akkor miért nem találsz jobban fizetett fix melót? :D That's the question! :D

  • Hans_Arnage

    csendes tag

    válasz azigazforest #1276 üzenetére

    Kedves Forest!
    Ker-marketingesként, pénzügyi képzettséggel érdekelne egy saját befektetési alapezelő létrehozása. Lennének speciális eszközalap ötleteim, amiket hiányolok a világból, amire véleményem szerint lenne igény. :)
    Amik lehetnének önmaguk miatt garantáltak, lévén egzakt dolog van benne. :)

    Engem érdekelne az ötleted Forest.
    A BNET-tel kapcsolatban más véleményen voltunk, de ha el tudunk tekinteni ettől, lehet találunk közös pontot is. :)

    Ha érdekel a felvetésem, kérlek írj, max találkozunk valamikor.

    Hans - a brokernetigazsaga@gmail.com

  • Hans_Arnage

    csendes tag

    válasz dragonair5 #1334 üzenetére

    Az a vicc, hogy tényleg összefoglaltad. Fél év utn voltam benn megint az egyik budapesti irodában és konkrétan elég kihalt minden. A régi nyüzgés nincs meg, egy-két kóbor lélek sétálgat, mint valami B-kategóriás zombis horrorfilmben.

    Igazforest hozamtáblája meg egy kalap &@ߤ×-ot sem ér, ugyanis semmi köze nincs a Brokernetnek a hozamokhoz. Minden csak feltételezés. Ahogy az éves 12%os hozam is.

    Elég furcsa, hogy nekem mint exBrokernetesnek napi 3-4 olyan üzenete jön, hogy "láttam a hozzászólásodat és lenne pár kérdésem, amire jó lenne a ha tárgyilagosan válaszolnál". Az egyik ilyen szerződésből most mentünk ki 8-9 millát, egy másikból 4et. Szóval bizalom hol van itt? A válság kezdete óta mindig máshol vannak a képzések. Már 4-5 csillagos hotelekbe viszik a munkatársakat, csak hogy dolgozzanak.
    Az első kifizetések után meg szerintem a csodaszép napocska is lemegy, nyugat felé... Ahogy a BNETes meg a BRNT-s kocsik is kivonulnak innen...
    Amúgy a rendszámos dolog tényleg fura. Le lehet cserélni anélkül, hogy ne sértenéd meg a tv.t? Hiszen a rendszám a kocsihoz tartozik. És ha spec rendszámmal regisztrálják, akkor marad, nem? ;)

    Amúgy még mindig várom a Brokernettel kapcsolatos kérdéseket. Eddig is igyekeztem tárgyilagosan válaszolni, ehhez hű maradok!
    Ha valaki kíváncsi az igazságra, a Brokernet igazságára, akkor:
    Hans - a brokernetigazsaga@gmail.com

  • Hans_Arnage

    csendes tag

    válasz hhhhorgasz #1335 üzenetére

    Én a Brokernetnél dolgoztam majd egy évet, de kiléptem
    Szóval 1. kategória, az biztos.
    Ismertem, hogy miről van szó, szakmailag felkészült voltam, de mégsem vágtam át az ismerőseimet. A csapattal nem volt semmi gond, elég információm is volt.
    A Brokernettel kapcsolatban megmondani, hogy mikor jkó az UL és mikor nem?
    Hadd idézzem egy 7/2es vezetőt valami régi bázis szemináriumról.
    "Megtanulnak egy olyan megoldást, ami mindenrejó. Az ismerőseiknek gazdaggá válni és Önöknek is." Pfff, na szerinted? :D Itt rémisztették el a bázison ülők 80%át... XD
    A Brokernetnél te nem terveztél pénzügyi stratégiát, hanem max UL-ekbe nyomtál be pénzt. Folyamatos, egyszeri, eseti. Semmi más. Ez nem tervezés.

    MINŐSÉGI pénzügyi életpálytervet nem lehet egy 2 órás beszélgetés alatt csinálni, megbeszélni, eltervezni és megcsinálni.
    Ezt mondtam is a volt vezetőimnek, akik azt mondták, hogy túl sokat foglalkozok az ügyfelekkel. Mondtam, hogy bocs, de minimum 2, de inkább 3 találkozó kell ahhoz, hogy jól körvonalazott dolgok legyenek mindkettőnk fejében a másikról és akkor talán szó lehet egy normális megoldásról... Szóval te nem tervezel stratégiát a brokernetnél kedves hhhhorgász!!!!

    A fix fizetés meg szerintem badarság. Jelenleg is vállalkozó vagyok, ciklikus a jövedelem, pedig nem sok ember van a cégnél... Belém egy rendszer sem tudta belémnevelni, hogy megélni, csak fix fizuból lehet. Ugyanis majd 8 éve folyamatosan cégeket tervezek. Amiknek mondjuk még jelentősebb hányadát nem csináltam meg, de ami késik, nem múlik.... Anyagi tartalékom pedig volt... És semmilyen élethelyzet nem kényszerített kilépésre...

    Tudod, hogy miért léptem ki, pedig előtte sokáig voltam ott?
    Mert meguntam azokat a sületlenségeket, amiket szajkóztak, de semmi alapjuk nem volt. Informatikus osztja nekem az igét a tőzsdék mélyrepülésének okairól? Utána meg a nagyfőnök ugyanazt elmondja a nagy képzésen? ÖÖÖÖömondom, nézd már felülről jövő infó... Kérlekszépen, bárki tud Bnetezni, hiszen felülről jön az infó, pl Kostevc asztaláról (lásd a válsággal kapcsolatos véleménye) és akkor azt kezdi el mindenki mondani. És szépen terjed lefelé.
    Elég érdekes az a levél is. Véleménye szerint egy fél-egy éves lesz a válság. Hát most nem úgy nézünk ki. De hát egy volt biztosítási ügynök, hogy adhat 6000 embernek ki egy levelet, amiben tulajdonképpen a felelősséget elhárítja, viszont sugallja, hogy mérsékelten, de közvetítsük az ügyfelek irányába. Hoppá, szóval kapsz isteni igét, de nem adják a nevüket hozzá... Na ezért nincs bizalom!

    Végül besorolnám magam én is a "kategóriáid közé".
    1) Brokernetnél dolgozott.
    h. Van képzettsége és pont emiatt látja, hogy a Broketnetben mik a turpisságok és látja hogy mások mit csinálnak. És hogy teszik tönkre családok felépített megtakarításait egy nagyszerű felettes közbenjárásával.

    Ha valakinek bármilyen kérdése van a céggel, megoldásokkal kapcsolatban, akkor írjon nyugodtan. Eddig is szakmailag elfogulatlanul írtam, ez várható a továbbikban is.
    Hans - a brokernetigazsaga@gmail.com

  • Hans_Arnage

    csendes tag

    válasz azigazforest #1329 üzenetére

    Mindenkinek profinak kell lennie valamiben.
    Elmondom, hogy én hogy láttam, hogy ki miben profi.
    A Bnetes nagyfőnök abban, hogy hetente újra energiával töltse meg azokat, akiknek már kezdett a töke is kilenni a folyamatos loholással meg a bunkó ügyfelekkel.
    Szóval ki mihez ért:
    Brokernetesek - telefonálás, loholás, elmondani a berögzült anyagot, kitölteni a papírokat
    BankBroker - kitölteni az ajánlati papaírokat a tőkehalasztott hitelekhez
    (na vajon miért költözött volna be egyébként heti 1 alkalommal az UCB meg a CIB mozgó stábja???)
    Palladium - biztosítások közvetítése... Hát sima ügynökök, oszt csókolom. Kaptam tőlünk autóbiztosítást, meg lakásbiztosítást, elvoltak vele, de nem sokat hallani róluk.

    Menjünk rá kicsit az ügynökhálóra.
    Ki mihez ért... A nagykutyák ahhoz, hogy a kisebb kutyákat irányítsák, akik pedig ahhoz, hogy a kiskatonákat kizavarják a csatamezőre. Többnyire valósan 0 tudással, csak hogy tárgyaljanak és kössenek üzletet. Mivel egyébként elbuknának, így néha megy velük egy kísérő is. Hogy szépen meghallgathasson az ifjú Bnetes minden infót, amit majd neki is így kell mondani, mit valami pofás kis verset.

    Mondd Forest, te mihet értesz? Exel-tábla huszár vagy? Vagy talán te veszel rá kedves idős néniket, hogy nyomják be a megtakarításukat folymatos díjas ULedbe? Mert kaptam már több ilyen emailt is... Vagy talán a befektetési alapok szakértője vagy, amihez még a Broketnetnek sincs köze?
    Megmondom cimbora, hogy te mi vagy. A lótifuti óügynök, aki kimegy és tűri az esőt, a sarat meg mindent, cserébe, hogy egyszer talán majd te is dirigálhatsz néhány embernek. De ahogy elnézem, belőled nem lesz 7es... Van már csapatod? Hnyan vagytok? Bővültök? Vagy csak cserélődnek az emberek? Többeknél is láttam, hogy beálltak 4-5 kollégára (különböző hierarchikus felállásban és ott megragadtak. Azóta semmi több.... :S
    Ciki, főleg most, amikor a kutya nem köt veletek UL-edet...

    Hans - a brokernetigazsaga@gmail.com

  • Hans_Arnage

    csendes tag

    válasz annacegléd #1340 üzenetére

    Kedves Anna!
    Új vagy itt a a Bnetnél is. Légy üdvözölve kedves Anna Ceglédről.
    Hm, szerintem a Brokernet termékek nem tudnak annyira különböző a Generaliétől, hiszen végtére is csak közvetíti. Igen, közvetíti, de nemcsak a Generaliét, hanem sok másét is, pl Uniqa, CIG, ING stb. Bár elég érdekes, hogy sok biztosító nincs közte, hiszen nem mindnek van UL megoldása. Kb a teljes piaci kínálat felét ha sikerült a Bnetnek összeszedni, a többit meg NEM!
    Itt máris csorbul a függetlenség, hiszen másfajta termékek pl totál kimaradtak a Bnet kínálatából.

    Ha pedig te biztosítási oldalon dolgozol, akkor miért van az, hogy ott is csak az előre leszerződött biztosítók kínálatából csemegézhetsz? Hiszen persze szabadon találhatod ki a konstrukciót az előre letárgyalt, jtalékrendszerbe belefoglalt megoldások, biztosítások közül. Hm ha neked ez a szakmai függetlenség, akkor csak sajnálni tudlak.

    Igen, tény, hogy MLM alapú a rendszer. Az ügyfélnek nem is kerül többe, NEKED nem fizet.
    De gondolj bele a másik oldalába, amit nekem meglévő konstrukciók felülvizsgálatánál gyakran előfordulnak. Nem kerül az ügyfélnek pénzébe a tanácsadás, de a tanácsadó mégis másabb konstukciót beszélt rá "valahogyan". "...jó lesz ez neki stb..." És akkor tulajdonképpen az ügyfélnek máris nem olyan jó, mert egy totál más konstrukcióban van a pénze, lehet hogy magasabb éves összeget is fizet, mert kicsit átzabták az analízist. És akkor máris nagyobb a jutalék...
    Elég, ha nem egy 5 milliós egyösszegűt indíanak, hanem egy 500.000ezres folyamatos díjas szerződést... És ilyeneket kapok rendszerint, hogy folyamatos díjas szerződést kötöttek kisnyugdíjasokra... Komment kedves Anna? Több lehetőség van. De még mindig a tanácsadó választ... És ő ajánl. Az ügyfél meg vagy elfogadja vagy nem. A mézesmázos mosolyt meg csak tanítani lehet....

    A képzésekről meg annyit, hogy bizonyára ténxleg új vagy. Többnyire csak heti 1 alkalommal megy a szervezett agymosás, máskor meg telefonálTATás meg csoportos képzés, ahol megismétlik a helyi félisten rigmusait.

    Látszik, hogy kezdő vagy, de ennek ellenére sok sikert, mert látom, hogy etikusan csinálod a munkádat. Mindössze annyit javaslok, hogy tartsd nyitva a szemed, hogy mikor mit csináltatnak veled!!!

    Üdvözlettel: Hans
    Hans - a brokernetigazsaga@gmail.com

  • Hans_Arnage

    csendes tag

    válasz cfpbroker #1343 üzenetére

    És minden rizikót természetesen bele kell venni.
    Szóval akár Worst és Best Case-et is számolunk. ;)
    És te kedves CFP broker találkoztál ezzel a fent említett cégnél?

  • Hans_Arnage

    csendes tag

    válasz dragonair5 #1356 üzenetére

    xD
    Komolyan tudta előre, hogy meg fogja nyerni a kocsit? NEEEEE. xD
    Az már LOL. :D
    300.000res rezsi a kocsira? Hm megdobták egy 20 millás dzsippel? :D hehe szegény.
    Amúgy mi lett a folytatás? Ha nem lesz belőle 5ös nemtom mennyi időn belül, akkor byebye kocsi... Nálatok mi lett a folytatás?

    Az email címemre tudnál küldeni egy képet a kocsiról?
    Kíváncsi vagyok, hogy milyet kapott. Nem fogom visszamondani. Elég sok minden van már itt az én nevemen is. Emailben kb már 10 szerződést segítettem kibúvókkal megtámadni.Meg pár kollégának elmondtam a véleményem hosszabb verzióját... ;)
    Várom a képet. Meg leírhatnád, hogy a kedves feleséged mivel érdemelte ki, hogy kapjon egy ilyen kocsit. Üdv.: Hans

    Hans - a brokernetigazsaga@gmail.com

  • Hans_Arnage

    csendes tag

    válasz dragonair5 #1377 üzenetére

    Lehet, hogy csak kiment Stuttgartba a firssen legyártott Porsche 911 GT3asáért, amit persze a cég fizet a munkáiért. Hiszen ő a cég netes szátrja, aki megvéd mindenkit a külső és belső ellenségtől és védi a cég imageét a kibertérben is.
    És valószínű, hogy csak leruccant pihenni a kocsival Ibizára, hiszen ott vannak jó bulik. És ő meg is tudja fizetni. És mivel fiatal még élvezi is.
    Aztán ha hazajön, megkarcolják a kocsiját a kisnyugdíjasok a Moszkván, mert rájuk is kötöttek UL-edet, amire mondták, hogy csak az első 2 évet kell befizetni... Utána meg a Mekiben ossztalálkozik Sz. J.-vel alternatív kereskedelmi vállalkozóval, akiről tudni lehet, hogy az agyánál csak a bi és tricepsze jobb. Aki meglehetősen keserűen vette tudomásul, hogy a kotnyeles öcsikéje a strihelésből szerzett pénzt alternatív befektetési lehetőségek utáni eszeveszett hajszájában életbiztosítással kombinált egyösszegű befektetésnek álcázva kínai és indiai eszközalapokba forgatta. Így kedves Sz.I. a frissen kikért McFlurryt legszívesebben feldugná a kedvenc üzletkötője valagába, hogy ott olvadjon ki. xD
    Mivel kedves barátunk csak szemlélő és hál istennek a szmogos peti levegő miatt nem is csillog fényesen az ezüst karika a zakóján, így csak nézni tudja a kínos dolgot. Mákja volt. Szegény Porsche meg amúgysem látszik, direkt rokkant helyre áll le vele, csak hogy mindig lássa, nehogy valaki kromofággal tüntesse el a 11 ágú napocskát a kocsijáról. :) Ezért közlekednek és parkolnak a Bnetesek úgy. Féltik a kocsit! :))
    A röfiburger megevése után pedig már pont kezdené átolvasni az árfolyamokat, elemezni a kelet-ázsiai piac devizamozgásait, amikor hirtelen eszébe jut, hogy nem is az ő munkája ez, hiszen neki csak megkötnie kell és nem managelni. Másrészt valószínűleg egy kisnyugdíjassal fog találkozni itt 10 perc múlva, hiszen mondta a telefonba a néni, hogy lassan fog leérni, mert bottal jár. Nem gond, a botra is kötünk UL-edet.
    A kólát iszogatva azon poénkodik, hogy a nagyfőnök egyszer mondta, hogy karácsony előtt akár a kutya farkára is köthetünk egy NEXIST, hiszen kitöltve hozza vissza, ilyenkor úgy megy a piac. Vajon öregbotra is lehet??? Na majd, ha ő tartja az előadást 15 év múlva. Majd akkor megmondja, hogy ő is tudott bármire kötni. :) Megy ez neki, formában van. Affene lemondta a nyugdíjas néni a talit. Kezdődik a Rozalinda 2357 része. "Hogy a kockázatok és mellékhatások" vinnék el... :@
    Nem morgolódik soká, hiszen hét végén lesz egy szuper képzés. Megint kap egy csodafegyvert. Lezúz vele mindenkit. Tarolni fog a piacon, meg Freddy Krüger az Elm utcában... Megy ez neki. Affene, már ilyen drága a röfiburger. Hm, vajon beszervezzem a pultos csajt? Szia. Elégedett vagy a munkáddal? Ja igeeeeen... :S Akkor köszi lesz még egy Sajtburger elvitelre... És unottan hazamegy azon agyalva, hogy amit ő csinál az a legjobb a világon. És senki nem ismeri el...

    Na én ilyet írtam. Hiányzol Forrest! :R

  • Hans_Arnage

    csendes tag

    válasz azigazforest #1387 üzenetére

    Nézd kedves Forest!
    Hm hol kezdjem? Tulajdonképpen minden bajod van velem, főleg, hogy kinyilatkoztatom az igazságot. Lehet, hogy neked a kinyilatkoztatás szó sem fog felelni, várom a kommentedet.

    Véleményem szerint az UL nem való pénzügyi tanácsadásra. Vagy te mit mondtál volna azokra az esetekre, amiket kapok pl emailben? Két 500.000es szerződést kötni folyamatos díjas 20 éves Platinummal? Egy rokkantnyugdíjas nénire, aki az örökölt 10 millájából fedezné az életét mert a 28 ezres nyugdíj a lópittypangra sem elég? Szerintem ez nem pénzügyi tanácsadás, hanem kóklerség.

    Vagy fiatal informatikussal kötni egy 1.000.000 szerződést, aki most nézi meg a költségeket, mert a beszélgetéskor még csak 1-2%ról volt szó? Ami kiderült, hogy 6-7%.

    Vagy azzal a kezdő (és naív -bocsi, ha olvasod-) munkatással, aki elárasztotta UL-edekkkel a családját és most kb összesen 2 milliós éves díjban csücsül, mint munkanélküli. Ja, hogy megy majd a business és fizetni fogja meg Audin száguldozni és nyomni a businesst.

    Ez a schwere ungarische Relität. Szerinted? És ezekt csak kiragadott emailek, amik valahogy megfogtak. Módszeresen átverni pénzügyekhez nem értő embereket nem nagy tudomány.

    Idézzek neked a cég bemutatásából? Mennyi mondaná magát táékozottnak pénzügyi téren? Kivel szokott jelentősebb döntéseket meghozni? A sarki fűszeressel? Neki milyen rálátása van a pénzpiacra? Hogy semmilyen? Akkor miért nem bízza magát és pénzügyeit Európa legnagyobb független pü. tanácsadó cégére? Mit jelent, hogy független? Hogy pénzintézetektől függetlenül keressük meg a legjobb megoldást.... Pff, UL-ed nepper vagy Forest, ugye tudod?

    És persze, jön a Quantis, jött a Platea meg minden. De ebből te semmit nem látsz, nyomod a rizsát a kőbányai kisnyugdíjasoknak és hasonlóknak.

    És köszönöm kérdésed, nem halok éhen. Nem manegelem a befektetéseimet, nem tolok még pénzt a saját Bnetes megoldásomba. Ellenben gondolkodok részvény bfektetéseken, valamint 2 cég indításán. Egy Magyarországon, egyet pedig valószínűleg a Mediterráneumban. És sajnos senki nem dug pénzt a zsebembe. A családom sajnos nem olyan. De őket nem kevered bele, értve? Nem kéne dolgoznom. Mondjuk úgy, hogy másból, de megélek. TISZTESSÉGESEN!

    Ez rólad is elmondható? Ha számot kéne adnod az eddigi munkádról, vállalnál mindent? Bevallom a bnetes karrieremben nekem is volt egy két félreértésem. Volt, igen, de én merem vállalni. És szerencsére - utólag visszanézve az - örülök, hogy néhány félreértésből mégsem lett szerződés. Mert akkor engem is lehet b-zdmegolnának. Így meg nyugodt életem van. Jelenleg is vállalkozó vagyok, bár más tevékenységet csinálok. És megélek belőle!

    És köszönöm, de nincs indulat a hozzászólásaimban a cég ellen, maximum a cég egyes munkatársai iránt. Akik bizonygatják az igazukat. Pl, hogy ők bizony managelik a portfóliókat. Mikor nekik a szerződéskötés a feladatuk. Az alapokat manageli a biztosító, te pedig max a bef stratégiát vltoztathatod. De nem is nagyon szoktak hozzányúlni. Pl te most mit javasolnál kedves Exceltbála huszár Forestem?
    Jössz megint a reálhozam 28%oddal. De egyszer vonnád le tényleg a költségeket. Akkor pl, hogy lehet az, hogy a most lejáró UL-edek nemhogy nyereséget nem termeltek, hanem egyenesen veszteséget? Hiszen pl sok a költség és most a pü. helyzet sem a legjobb? Azokat nem managelték tömegével? Ha azok is reálhozamon hozták volna a 12%ot, akkor a pénzek 4-5xöződtek volna, vagyis a mostani részvénymozgások is csak a 2xesére apasztották volna vissza a kezdőtőkét. Valami mégsem olyan rózsás itt Forest. És te pedig ezt próbálod fényesíteni. De tudod, aki sz-rból csinál köcsögöt, annak sz-ros lesz a keze... :)
    Üdv.: Hans
    Hans - a brokernetigazsaga@gmail.com

  • Hans_Arnage

    csendes tag

    válasz Hans_Arnage #1390 üzenetére

    Mindazonáltal továbbra is várom azoknak a kérdéseit, akik szakmailag független tanácsra vágynak a szerződésükkel kapcsolatban. És meg szeretném kérni azokat, akiknek válaszoltam és írtam, hogy legyen visszajelzéssel, hogy jó volt-e a visszajelzésem, tudtam-e nekik segíteni. Így talán mások is felbátorodnának és végre mernének írni a napi átlag 6-8nál többen is!!!

    Hans - a brokernetigazsaga@gmail.com

  • Hans_Arnage

    csendes tag

    válasz dragonair5 #1392 üzenetére

    A Meki (McDonalds) részvények tényleg emelkedtek. Lévén hogy kb 600 új üzletet nyitnak a világban. Ha jól emlékszem azt írták, hogy az S&P500ból egyedül 2 cég tudott nyereséges maradni tavaly... Forest barátunk reakciója? :D
    ui.: Bár tény, hogy Warren bácsi Meki meg Kóla részvényes.

    Hans - a brokernetigazsaga@gmail.com

  • Hans_Arnage

    csendes tag

    válasz Fenyolori #1398 üzenetére

    Hehe, én múlt héten voltam benn az egyik irodaházukban. Elég furcsák a helyzetek. Pl most már egy tagbaszakadt SECURITY pólós fószer strázsál a főbejáratnál. Elég aranyos, mikor a füstölgő öltönyösök körbeveszik a dohányzónál. Ő meg csak áll, mint a szikla.

    Kérdés. Egy tanácsadó cégnél miért kell securitys? A csövesek eddig sem mentek be. Kitől tart a vezetőség? Hogy valaki megborítja őket? Pl azok, akiknek megmondtam, hogy 9 milliónyi összeget meg legutóbb 11et hogy szedjenek ki a befektetésekből? Csak nem tartanak már a népharagtól? Elég gáz, ha már a nagy Bnetes kocsik nem mernek megállni az iroda előtt. Az meg méginkább, hogy láttam, az egyikről leszedték a rendszámot, valami K??-s került a helyére. De napocska ott figyel a motorháztetőn.

    A nap nyugovóra tér. Alkonyat...

    Hans - a brokernetigazsaga@gmail.com

  • Hans_Arnage

    csendes tag

    válasz Agyzuzo #1400 üzenetére

    De itt nincs óriási felszállóág. Ha most nem tudnak elérni nagy árbevételt, akkor nem fog nagyon elemlkedni a részvények értéke. És válság közepén a tőzsdére vitelt tervezni. Hm érdekes. Ki tudja mi meddig tart?

    Otp 1375ös árfolyamról mi a véleményed?

    Üdv.: Hans

    ui.: Már az indexen nem vagyok egyedül az ilyen véleménnyel. Hannibalnak hívják az illetőt és elég érdekes hsz.a volt neki is. Olvasd el. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Hans_Arnage

    csendes tag

    válasz Agyzuzo #1405 üzenetére

    AZ OTP-vel kapcsolatban elég érdekes hír volt, hogy Csányi szeint is jó vételi pozíció. A jó vételi pozíciót ő már 3000re is mondta. Elég érdekes megnézni a 100 leggazdagabb magyar éves kiadását. Akinek csökkent tavaly a vagyona, az azért volt, mert bevásárolt a 3000res OTP-ből, ami utána esett tovább egy kis emelkedés miatt.

    És így belegondolva Csányi miért mondaná? Neki nem érdeke, hogy ismeretlenek jól bevásároljanak. Vagy már csak ő is egy marketingeszköz, hogy mennyire jó az OTP és talán így nem esik tovább.

    Ha a jobb oldal nyer, tényleg ő rakhatja rendbe a bankvilágot. Csak ehhez még várni kell 2 évet. És Feri is megmondta, hogy nem érdekli mennyi az Euró. Szóval 2 évig még megy a fogat a csőd felé és ha Viki is lesz hatalmon, akkor is itt vagyunk a szakadék szélén vagy már félig benne.

    A bankbetétek meg szintén elég érdekes dolgokat művelnek. Hiszen tényleg mondják, hogy rakd be. Most már nem is hiteles, hanem betétes reklámok mennek. Tök vicces mondjuk, hogy egy eladósodott országban hirtelen betétet akarnak gyűjteni és pont azok a bankok, akiket addig nagyon nem érdekelt, hogy hová helyezed el a pénzed. Egál, csak vegyél fel mellé hitelt is.

    Én sem irigylek semmilyen biztosítóst, vagy bankárt, sőt az ingatlanosokat sem.
    Bnet-Palladium-Bankbroker-Platea. Na ez most így együtt mit ér? :) Lópittypangot sem, ugyanis nem megy egyik sem fényesen. (csak hogy visszakanyarodjunk)

    Mondjuk pont vaciláltlam, hogy 2000.000ért vegyek-e OTP-t, de hát Csányi nyilatkozata után - most kell OTP-t venni - pont hogy nem fogok. Nem bízok abban az emberben és a nyilatkozatának pont az ellentettje is lehet igaz. Sőt abban sem, hogy ki tudja rángatni az OTP-t abból a slamasztikából, amibe belekeverte. Ukrán, szerb leányvállalatok meg még jobban benne vannak a gebaszban. Tulajdonképpen egy pénzügyi multi az OTP, ami most a válság magyar zászlóshajója, de lehet a térségé is...

    Üdv.: Hans - a brokernetigazsaga@gmail.com

  • Hans_Arnage

    csendes tag

    válasz azigazforest #1407 üzenetére

    A Brokernet tényleg nem okozta ezt a helyzetet, mindössze segített néhány pénzügyekhez semmit nem konyító embernek, hogy behitelezze a házát és az összeget biztosítási eszközalapokba helyezze...

    A polgárok gondolatait nem szabályozza, viszont az érdekes, hogy pszichológusok tartnak 1-2 előadást. Tehát így csak a munkatársakat sikerül irányítani, ő pedig majd az ügyfelet. Kommunikációs tréning, speciális képzés, bentlakásos külföldi hétvége, wellness és egyéb csapatépítés.

    "33 zseni"
    Milyen pénzügyi tudása van az ott ülők 90%ának? Amit felülről megkaptak. Nem az a gondom nekem és dragonnak sem, hogy nincs tudása az ott ülőknek. Pont, hogy VAN nekik tudásuk. Csak milyen? Beletáplálnak valami hülyeséget és azt viszik ki a piacra.
    A böllérgárda elhiszi, hogy a Nexis rugalmassági pontjai pl nagyon jók. Beléjük verik. Tudnak mást? Mondjanak jobbat? Rémlik a táblázat? Felrakjam, hogy emlékeztesselek Forest???
    Az a vicc, hogy egy bankos kisasszony, lehet, hogy nem konyít a pénzhez, de hozzá tényleg csak tanácsért FORDULUNK. Viszont ő nem mondja magát függetlennek, nem mondja, hogy ő tud mindent a legjobban. Banki lekötésben, hitelben talán tud segíteni.
    Viszont Emese nem fogja megmagyarázni, hogy az ő lekötési formáik miért is jobbak pl a műkincsbefektetésnél, a közvetlen részvényvásárlásnál, a termőföldhasznosítás és vásárlásnál, a nemesfém és nyersanyag vásárlásánál.
    Nekem eddig nem beszéltek soha bankosok erről. Se rá, se lebeszélni nem akartak.
    Vagy, hogy vállalkozás helyett miért inkább eseti számlára rakj be pénzt... Volt erre példa! Bizonyítom, ugyanis nekem küldték! Forest, nem manipulál a cég, ádehoooogy!

    "amennyit te tudsz a cégről"
    Forest. Megmondom, mennyit tudsz. Kb, amennyit a kutyánk a világgazdasági válságról... Csak annyit láttok, hogy kevesebb konc van a tányérban és többet kell csaholni...

    Üdv.: Hans

  • Hans_Arnage

    csendes tag

    válasz azigazforest #1418 üzenetére

    Forest, menthetetlen agymosott zombi vagy...

    Az konkrét esetekről tte azt mondod, hogy jó, ha benn van pl a rokkantnyugdíjas pénze? NEM KELLETT volna megkötni azt a szerződést. Etikátlan volt és gonosz. Rábeszélni egy szerződést olyanra, aki nem ismeri, miről szól...

    Voltam képzéseken. 3as képzésen voltam, ezt már leírtam. Nem lettem 4-es, szerencsére hamarabb jöttem el.

    Nem akarok minden pénzt kitolni tőzsdére. Félreérted, mert FÉLRE AKAROD ÉRTENI! Ugyanis máshog nem tudod besározni a nevem, mint az ilyenekkel. Nem javaslok senkinek semmilyen alternatv befektetést. Én max azt mondom, hogy amiben most van, az előnytelen. Le lehet csapni, hogy mi az előnyös. Mit mondjak? Lenne pár ötlet. Kinek mi a szimpatikus. Mondjuk olyan befektetések (NEM RÉSZVÉNYBEFEKTETÉS ÉRTSD MEG VÉGRE!), ahol nem csak költségek vannak, hozamok annál kevésbé.

    Vállalkozással kapcsolatban. Látom, te is Bnet-függő EV vagy. Egy vállakozás sikerességéhez 3 dolog kell az elején: PÉNZ, PÉNZ ÉS PÉNZ! Ha te azt mondod, hogy az esetin jobb helyen van, akkor tényleg zombi vagy. Én pl most már nem raknám be ugyanabba a konstrukcióba a pénzem, amit akkor aláírtam.

    Kedves Forest. Nem kell megpróbálni sározni, úgysem fog menni. Mi az, hogy jártam-e rendszeresen képzésre? Szerinted van olyan, hogy nem jársz? Hiszen minden héten egyik estéd a cégé. Este 6-tól imádni a főnököt. nevetnia viccein. Csak nem új infókat mondok Fori? Vagy te még a kis medencében vagy? Ahol még azt mondják, hogy a nagy medencében de jó lesz nektek? Hogy mindent ott fogtok megtanulni? Mert nekünk mg ezt mondták. A "kis medencében" legalább még ment képzés, utána meg smafu. A nagy medence már nem a képzéről szól, hanem arról, hogy kommunikációs technikákkal hogy tudsz minnél több embert rávenni, hogy segítsen felépíteni a te cégedet, amire te egyedül képtelen vagy...

    Forest, gáz vagy... Mindenre reagálsz, görcsösen próbálod bizonygatni, hogy milyen jó a cég. Akkor miért jön még mindig napi 3-4 levelem, amiben leírják, hogy hogy tudnák kivenni a pénzüket? Meg hogy mik azok a költségek, amikről nem tájékoztatták az őket?

    Forest: egy kérdés:
    Te ott hagyod az ügyfél előtt a szerződést, hogy végigolvassa???
    Egyszerű a kérdés. Mégsincs soha erről szó. A szakmai vezetőm is mindig azt mondta, őt a többiek is, hogy ha elkezdi lapozni, akkor nem lesz belőle semmi... Vajon miért?
    Elmondasz neki valamit, beszélsz az alacsony költségekről, hogy ez a jelenleg a piacon lévő legjobb konstrukció. És ha beleolvas mit talál? 6-7%, 1,5% mindig csak a levonás. A hozamok meg milyenek?
    "A múltbéli hozamok sosem szolgálnak viszonyításképpen a jövőbeli hozamokat illetően..."

    Forest, egy életbiztosítási ügynök vagy. Küzdj csak, amíg hirtelen elő nem ferdül, hogy Kostevc Peti bezárja az irodaházakat és a BNET meg BRNT-s flottát Bécs felé nem indítja... Aztán nézhetsz, mint borjú... És a secu-s már nem fog beengedni.
    Hiszen most pl hogy megy az üzlet? Forest. Miket kötöttél az elmúlt 1 termeélsi hónapban? A csapatodban lévők? Őszintén. Mondd meg...
    Nekem is azt mondták nemrégiben, hogy dübörög a business, csak kár, hogy láttam, ahogy délután 4kor csapatosan ücsörögnek az exkollégák a kávéházban. Akkor kéne tárgyalni... Hm... Sántít itt valami.
    Forest, nem megy a business? CIKI!

    Ja és megjegyzem, hogy várom azoknak a kérdéseit, akik Forest elfogultságától mentesen szeretnének valós infókat kapni a cégről, a szerződésükről.
    Hans - a brokernetigazsaga@gmail.com

  • Hans_Arnage

    csendes tag

    válasz azigazforest #1427 üzenetére

    R.I.P.
    Kár hogy nem hiszem el, ahogy így olvasom...

    Hans

  • Hans_Arnage

    csendes tag

    válasz floridaaa #1431 üzenetére

    Ha felmondasz, vagy ha kirúgnak is ugyanaz a modell van.
    További pénzügyi követelésed nincs a cég felé.
    Ergó, ha eljössz, a bent lévő jutalékod ugrik.

    A távozott munkatárs felett lévő még aktív dolgozó viszont megkapja, hiszena szerződés él, az éves díjak befizetésre kerültek!

    Üdv.: Hans

  • Hans_Arnage

    csendes tag

    válasz azigazforest #1432 üzenetére

    Államcsőd nem volt, hiszen nem engedte az EU, a NATO és egyéb szervezetek sem.
    Tudod, ha buktunk volna, rántottuk volna Kelet-Közép Európát meg az Euro zónát is... És azt senki nem akarta. Ha kicsit is jártas vagy, ezt tudod... Meg azt is, hogy milyen megszorítások lesznek 1-2 éven belül. Ha nincs pénz, miből fizetik az államapparátust? Nincs csőd, ezt én soha nem is állítottam. Viszont komoly nehézségek vannak. Tudod, a racionalizálás időszaka... Csak ezt senki nem képes meglépni.

    A Bnet nem ment tönkre, nem is fog. Bár az elég érdekes, hogy hallom vissza, ki mennyit kötött. Szerintem a benzinpénzüket nem fedezi az a pénz, amit sikerült keresniük. Cimborám is mondja, hogy dübörög az üzlet, meg 525ös BMWt vesz magának, csak az a vicc, hogy az Astrája szerintem már rohad. Sebaj.

    Senki sem mondta azt sem, hogy csökkennek a részvényárak. Viszont a bef.alapok mutatói elég mélyen állnak és ha ezt nem sikerül feltornászni, akkor az első 1999-ben megkötött 10 éves UL-ek csúfos bukással érnek véget.
    Forest, ne forgtasd ki a szavaimat, ezét magyarázom lendületből. Tudom, hogy jó BESZÁLLÁSI PONT!!! Csak, ha lejárnak az első szerződések és az ügyfelek azt látják, hogy tulajdonképpen a pénzüket kaptál vissza, akkor elég morcosak lesznek, aminek mindig van médiavisszhangja. És ott soha nem így fogják elmagyarázni, hogy a "RÉGEN KÖTÖTT UL-EK, AMIK MOST ÉRTEK VÉGET, DE NEM AZOK, AMIKET MOST AKARNAK MEGKÖTNI, MERT AZ ELÉG JÓ BESZÁLLÁSI ÁRFOLYAMON VAN".
    Szal, ha kap valaki a médiától 2-3 nagy tockos pofont, onnantól beszélhetsz renoméról.

    Amúgy mi volt Big Dayen? Mesélj már. Gondolom első sorban csápoltál. Kaptál részvényt? Na jó, tényleg mik azok az infók, amik a Bnet csillagát a magasba emelik a válság alatt is? Igaz, hogy nem is a Bnet Holding adja a rézényt, hanem egy felette álló cég?

    Üdv.: Hans - a brokernetigazsaga@gmail.com

  • Hans_Arnage

    csendes tag

    válasz Agyzuzo #1433 üzenetére

    Index fórumon is ezt írták. Szerintem téged idézek. Amúgy az a vicc, hogy nem a szürke kocsik a nagykutyáké. Milyen furcsa, hogy a legnagyobb ISTENNEK. Khonstevc Péternek egy Brabus G Mercije van... Fekete és LEN-es rendszámmal. Laza 90 milla az a kocsi. Bocs... De az mondjuk nem feltűnő, mint a szürka napocskás Porche... CIKI!

    Amúgy meg, akik eljutottak oda, hogy hozzájukdobtak egy kocsikulcsot, azok vagy nagyon tűz közelben vannak és apuci pici lánya, ergó kapsz kocsit, vagy megdolgozttak érte és már sok kisnyugdíjasnak van távolkeleti eszközalapban a temetésre szánt pénze. (Ciki, vagy sem, de jönnek ilyenek is. Hogy szednéd ki? Hát amíg Mari néni rohangászik, addig elég durván.)
    Szal akik meg kaptak "munkájukért" kocsit, azok már tudják, hogy mit is csinálnak Azok meg megérdemlik. Nem az irigység beszél belőlem. Forest majd jön és meg fogja mondani, hogy mert nekem nincs BRNT-s Maseratim. Affene, tényleg. Egyéb értékek máris alábecsülendők. Nyugodtan alszok é bármikor le merek állni, bárhova a kocsimmal. Tudom, hogy nem karistolják össze, mert nem hivalkodó... :)

    Na hali!
    Hans voltam megint

  • Hans_Arnage

    csendes tag

    válasz Agyzuzo #1433 üzenetére

    Index fórumon is ezt írták. Szerintem téged idézek. Amúgy az a vicc, hogy nem a szürke kocsik a nagykutyáké. Milyen furcsa, hogy a legnagyobb ISTENNEK. Khonstevc Péternek egy Brabus G Mercije van... Fekete és LEN-es rendszámmal. Laza 90 milla az a kocsi. Bocs... De az mondjuk nem feltűnő, mint a szürka napocskás Porche... CIKI!

    Amúgy meg, akik eljutottak oda, hogy hozzájukdobtak egy kocsikulcsot, azok vagy nagyon tűz közelben vannak és apuci pici lánya, ergó kapsz kocsit, vagy megdolgozttak érte és már sok kisnyugdíjasnak van távolkeleti eszközalapban a temetésre szánt pénze. (Ciki, vagy sem, de jönnek ilyenek is. Hogy szednéd ki? Hát amíg Mari néni rohangászik, addig elég durván.)
    Szal akik meg kaptak "munkájukért" kocsit, azok már tudják, hogy mit is csinálnak Azok meg megérdemlik. Nem az irigység beszél belőlem. Forest majd jön és meg fogja mondani, hogy mert nekem nincs BRNT-s Maseratim. Affene, tényleg. Egyéb értékek máris alábecsülendők. Nyugodtan alszok é bármikor le merek állni, bárhova a kocsimmal. Tudom, hogy nem karistolják össze, mert nem hivalkodó... :)

    Na hali!
    Hans voltam megint

  • Hans_Arnage

    csendes tag

    válasz azigazforest #1445 üzenetére

    Kedves Forest!
    Végre tetszik, amit írsz. Lehet, hogy megtalálom azt a sugallatot a hozzászólásaidban, ami szimpátiát ébreszt. Etikusan csinálni és normálisan építeni. Ez megfogott nálad. Ehhez TÉNYLEG csak azt tudom mondani, hogy HAJRÁ!

    Csak Zúzónak igaza van, hogy szélmalomharc. Talán a jutalékrendszernek másnak kéne lennie. Ha pl a jutalék végigkövetné a szerződést, az teremtene neked egy tisztességes FOLYAMATOS nyugdíjat és nem sarkallna a rendszer hibáinak kihasználására...

    Eredményes munkát kívánok! Üdvözlettel: Hans

  • Hans_Arnage

    csendes tag

    válasz dragonair5 #1450 üzenetére

    Erős a hangnem szerintem. Forest ezt nem bírja. :)
    Szal amúgy a lényeg belőle, ami nekem is rémlik. Nem kell mondani a cégnevet. Volt, hogy mondtam: "X.Y. vagyok a Brokernet Holding Zrt-től. Mondta, hogy ismeri a hírét..." Szal ezt is meg kéne magyarázni Forest!Nem csak az etikus dolgaidat. Amúgy érik az utolsó vagy az utolsó előtti poszt az élményeimből...

  • Hans_Arnage

    csendes tag

    Kedves mindenki!
    Ismét Hans beszél... Hm, felkavarom az állóvizet, mint mindig.
    Elkezdtem olvasgatni a fórumot és rájöttem, hogy sokakat invitáltak egy sablonos Bnetes állásinterjúra, főleg mostanság. Biztos keresettel hitegetnek és hasonlók. Mesélnék nektek erről, hogy mi is van itt, hogy is megy ez.
    Szóval egyik ismerősöm beszélt engem anno rá erre. Van vagy másfél éve. Na szal mondta, hogy nagyon jó helyen dolgozik, 3-4 hónapon belül ő Porsche tulaj lesz. Ezt eleve furcsáltam. Na mindegy. Adott egy címet, meg egy számot. Keressek egy bizonyos XY-t. Szóval felhívtam őt, beszéltem vele, hogy mi lenne a munkakör. Ő már ekkor is ragszkodott ahhoz, hogy csak élőben beszél erről. [[Intő jel#1]] Megbeszéltünk egy találkozót.
    Idegennek kicsit furcsa a székház, hivalkodó, nagy, látszik, hogy költöttek rá, van pénz mögötte. Érkezéskor mint minden gentleman - kerestem a recepción ezt a bizonyos XY-t. Amira az volt a válasz, hogy nem is ismerik. Ez még furcsább volt.
    "...Milyen cég, ahol egy HR-est nem ismernek???" :S [[Intő jel#2]]
    Felhívtam ezt a bizonyos XY-t hogy akkor mivan, itt vagyok a recepción. Mondta, hogy fél perc és ott van. Szóval jött is, a recepciós meg is jegyezte, hogy ja ő az... :S Érdekes szitu volt.
    Na szóval felmentünk, beszélgettünk, majd a kezembe nyomott egy lapot.
    Sima sablonos kérdések voltak rajta. Volt egy olyan "feladat, hogy háromszög oldalaihoz kelett hozzárendelni a tulajdonságokat". Nem lövöm le a poént, kb annyi a lényege, hogy milyen világszemléleted van. Mennyire ismered a pénzvilágot, mennyire vagy kommunikatív. Belegondolva nincs rossz válasz rá, max hüüülye, aki nem tudja megmagyarázni, hogy miért írta azt...
    Illetve a leg érdekesebb kérdés. Erre mondtam, hogy ja biztos ez lesz az elvárt jövedelem. Be is X-eltem, hogy most mit várok el 150-200, meg hogy 1 év múlva. Mondom, jó lenne egy 300-400 környéke, konstans. Azzal már bevállalok egy 530as Bömöst, de ez már privát infó. :D
    Szóval beszélgettünk. Elmondta, hogy mennyire király ez a hely, hogy a srác, akivel beszéltem, ergó a köztünk lévő lépcsőfok mennyire nagy arc, büszke lehetek, hogy ő hozott ide be engem is. Elmondta, hogy ő most kb 800 ezret keres, a főnököm pedig 500at... [[Intő jel#3]]
    Hm, munkával ennyit keresni??? Erre rá is kérdeztem, amire az volt a válasz, hogy ezt a bróker szakmát megfizetik. Ekkor meg őszintén mondva tudta a kisf--zom, hogy nem tőzsdei, hanem biztosítási brókernek keresnek ezek tucatszám embereket...
    A legviccesebb rész az volt, amikor elővettem azéletrajzomat, az érettségi fénymásolatomat, meg a motivációs levelemet magyarul, angolul és németül. A srác meglepődött és annyit mondott, hogy "erre nincs itt szükség"... [[Intő jel#4]]
    Rákérdeztem, hogy ez most nem állás interjú? Mondta, hogy de, de náluk a teszt dönt. Mondom: "Ahhhhha." megkérdeztem, hogy lesz-e második kör, amire azt mondta hogy igen. Ez egy szombati nap, amin nagyon fontos ott lenni, mivel ott ismerjük meg a szakmát. [[Intő jel#5]]
    megkérdeztem a bérezésről, amire az volt a válasz, hogy ő most vállalkozó és így sokkal jobban keres, mint ha alkalmazott lenne. Megvillogtatta nekem a PDA-ját, én meg neki az enyémet. Majd mondta, hogy 1 éven belül S500as Mercit kap a cégtől az eddigi munkájáért... Ez a srác 25 körül van. [[Intő jel#6]]
    Ergó szépen át---szák a népet a palánkon. Konkrét infó nem hangzott el, bezsebelte a 30 ezret. Majd mondta, hogy látja, hogy kocsi mániás vagyok, szal levinne a garázsba megmutatni, hogy mik szoktak ott állni... S Merci, egy Porsche, több Jaguár... Na lementünk és konkrétan egy Ignis állt ott... Mint utólag kiderült a biztonsági őré. xD Néztem is rá, szval kifelé úton még mutatott pár képet, amik tényleg ott készültek. Utána szombaton már bázison ültem, érdekelt, hogy mi a fenével lehet itt ennyit keresni. A többit meg ismeritek.

    Na és most a csúnya igazság, amit utána kiderítettem, pl komissiós papírokból.
    A srác akkor kb 40et keresett, a szakmai vezetőmnek pedig még egysége sem volt, ergó kemény 0 forintot. Egyikőjük sem keresett nagyobb összeget, eltekintve az alulról jövő jutalékoktól...

    Utána láttam, hogy mindenkinek ez az interjú volt, ezekkel a kérdésekkel. Egyen interjú, minden sablonos. Utána megláttam a metodikát is, a srác szóról szóra mondta nekem. Egy saját kérdést nem sikerült neki összerakni, csak mesélt "Kohnstevc" birodalmáról. Mint egy janicsár. Aztán meg meg voltak lepődve, mikor bejelentettem, hogy ÉN nem fogok egyenszöveggel interjúztatni. Aki ismeretségi körből akar jönni, annak elmondom, hogy én mit csinálok és vagy jön, vagy nem. Nem fogok nekik asztalnál pöffeszkedni, direkt lenéző lenni, mert nem öltönyben van a másik, nem fogok zagyva dolgokat mondani, HAZUDNI, hogy ÉN MENNYIT KERESEK! Nem fogom az ismerőseimet tudatosan, célzottan félrevezetni, megtéveszteni. Nem fogok azoknak hazudni, akiket be akarok hozni a céghez. Elmondom nekik, hogy én eddig mit értem el és vagy látják, hogy van benne fantázia és jönnek, vagy nem. nem lett 20 fős munkatársi bázisom. Viszont, akik jöttek, azok AZÓTA IS OTT VANNAK! Igaz, már nem alám tartoznak, nem is akközé, aki bevitt engem a céghez, hanem ehhez a bizonyos XY-hoz. De az én kollégáimat nem tudták süketíteni azzal, hogy milliókat keresnek, miközben ez nagyon nem igaz.

    Szóval kedves fórumozók! Ha ilyen sablonos MLM interjúra hívnak, akkor egyet mondok, TAPASZTALATBÓL. Menekülj... És ezt nem rosszindulatból mondom, hanem azért mert én egy évig ott voltam és láttam jót és sok rosszat. És a legvacakabb részről még nem is meséltem, mert még mindig b@ssza a csőrömet. De már érik a komment, de az lesz a mese vége.

    Üdvözlök minden kedves olvasót, bocsi, hogy hosszú volt a komment.
    Hans - a brokernetigazsaga@gmail.com

Aktív témák