Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • #32577792

    törölt tag

    válasz Josh #3 üzenetére

    A biztosítók többségénel kell az érettségi, ők is profin kiképzik az alkalmazottat, néha már számomra is túl profin (ING), de eredményesen. Ma egy átlagos biztosító az alábbiakkal foglalkozik, na jó, nem midegyik.
    - klasszikus biztosítások
    - unit linked tip. befektetések, némi biztosítási alapszolgáltatással
    - kockázati biztosítások
    - vagyonbiztosítások ( lakás, vállalkozói, kötelező, casco, felelősség)
    - nyugdíjpénztárak
    - egészségpénztár
    -lakástakarékpénztár (véleményem szerint ma a legtöbb hozamot adó, államilag garántált előtakarékoskodás)
    - hitelek - banki kapcsolatokkal
    - egyéb banki termékek (hitelkártya, folyószámlaszerződés)
    Nagyjából ennyi. Én továbbra sem mennék el brókerhez ezeket árulni, mert ők is általában egy biztosítot illetve bankot favorizálnak az ügyfélnek, saját, jól felfogott érdekeik szerint. Hidd el, az ügyfél csak másodlagos. Amint szerződést kötnek, onnantól a kész szerződést már a biztosító kezeli, de mivel nincs személyhez kötve szerződés, ha gond van, mindenki csak szabaduln i akar az ügyféltől. Ugyanis a biztosítási üzletkötő, aki megkapja a problémás ügyfelet - mindig vannak ilyenek - nem fog vele normálisan foglalkozni, mert nem az Ő ügyfele, nem kap(ott) érte jutalékot, csak a munkát!
    A bróker mindig lepasszolja a kötések után az ügyfelet. Több ilyenhez hívtak, de már 3-ik éve csinálom és tapasztalatból tudom, hogy ez általában így működik. Ezen csak a vezetők kaszálnak igazából!

  • Judy01

    újonc

    válasz Josh #3 üzenetére

    Egyenlőre elég hozzá az érettségi, de már nem sokáig. Valóban az összes nagyobb biztosítóval kapcsolatban vannak és 32 bank ajánlata közül válogathatsz, de ezek csak a Bneten keresztül érhetők el. Szerintem a befektetések (igaz, Globex, Baumag után még elég bizalmatlanok az emberek) azért érdeklik az embereket. A fiatalokat a lakás miatt, a gyerekek későbbi iskoláztatása miatt, az idősebbeket nyugdíj miatt, aki jómódú, azt azért. Az éves megtakarítás, amit egyáltalán érdemes kötni 200 eFt. Ezt be lehet fizetni egy összegben, vagy féléves befizetéssel.
    Ez a cég valóban nem kezeli a pénzt, csak tanácsot ad. :C

  • bvictory

    újonc

    válasz Josh #3 üzenetére

    Kedves ungawa (és Josh)!

    Én dolgoztam a Btrokernetnél és amit leírtál, nem éppen fedi a valóságot. Először is jutalék rendszer elég bonyolult, nem igazán lehet kijeélenteni, hogy ennyi és ennyi %-ot kapsz. Első körben kb. 10%, de ez egyre nő és vannak különböző motivációs utak, tárgyak, stb. Ha odateszed magad, nagyon egyszerű az előrelépés.
    Mivel ez egy független tanácsadó cég, az a lényege, hogy magának a brókernetnek fizetnek a biztosítók, bankok a behozot üzletekért és a Brokernet fizeti ki a saját embereit egységesen(vagyis engem, téged). Tehát szó nincs arról, hogy ha én az ügyfélnek pl. unigua-s megoldást javasolok és nem aviva-sat akkor én x%-al többet kapok. Pontosan azért van ez így kitalálva, hogy az ügyfélnek valóban azt ajánljuk ami neki a legmegfelelőbb.
    Nagyjából ennyit szerettem volna leírni, hogy egy picit világosabban lássátok.
    Egyébként Josh, ha rám hallgatsz akkor a Brokerneten belül a Palladiumhoz mész mert itt sokkal jobbak a fizetési feltételek mint magánál a Brokernetnél és egyszerűbb is az üzletkötés. ;)
    Ha esetleg kérdésed van szívesen segítek!
    További szép napot mindenkinek!

Aktív témák