Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fero02

    veterán

    válasz geza12 #307 üzenetére

    Ez elejével egyetértek, én is így tudom. De nem véletlen vannak méregdrága részecske szűrők. Amúgy sztem annyira azért nem káros, mint amilyennek be van harangozva. Vannak ettől veszélyesebb dolgok is a hétköznapokban, amiről nem is tudunk, vagy csak nem akarunk tudomást venni róla.

    Én pl nem azért vettem dízelt, mert vki beetetett. Szeretem, ha alul nyomatékos a motor és nem kell pörgetni, h "megjöjjön" az ereje. Szeretem, ha 1500-as fordulatnál tolok egy kövérek és süppedek az ülésbe. Vagy éppen úgy hozza úri kedvem, akkor 4. alapjáraton pávázok fel alá a városban. Ezek egy benzinesnél bizony elmaradnak, vagy csak nagy ccm-esnél lehet hasonlókat érezni.
    A szándékosan magasan kitartott alkatrész árakat pedig sztem nem kellene a technológia ellen felhozni. Benzinesnél is olyan árak vannak, h beszarás (márkától függetlenül is).

    USA dízelt valóban nem látni, de hisz minek is. Ők világ életükben a benzines V6-os 4000 ccm-es motorokat csinálták, benzin volt rogyásig, minden más le van szarva. Csak azért annak idején nagyokat pislogtak ők is, mikor meglátták, h hasonló teljesítményt bizony jóval kisebb motorból is ki lehet hozni és ráadásul nem 1X L-es a fogyasztása.
    De azt nem értem, h honnan szeded, h Japánban nem futnak dízel autók? Vagy szted csak EU piacra szállítanak dízelt? Kicsit röhejes lenne...

    Dízelt vonatba, teherautóba, hajóba rakjanak személy autóba ne.

    Dehogynem! Tegyenek csak! Nem véletlen azokat fejlesztették nagy léptékben az elmúlt jónéhány évben.

    De ha itt tartunk, akkor már inkább elektromos autó. Az erőművek mindig menni fognak, akkor meg már legyen is mibe az a többlet energia.

    Stylewars_kp: az nem lenne baj, ha a nézőpontunk más. Viszont azt nem értem, h annak idején ennyire különböző könyvet olvastunk, vagy mi van? Vkinél el van rakva a vezérlés egy foggal... :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák