Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dalee

    aktív tag

    válasz poli27 #417 üzenetére

    Prusa esetében a magasabb hőfok esetében az alábbi eredmény volt:
    Ezután 234 lett az ideális (bár lehet, hogy nedves volt a teljesen frissen bontott filament és száríttam vagy 20 órát) az eredmény tökéletes lett.

    Na megtörtént az első spagetti detektálás: az előbb említett xyz kocka nyomtatása mellé betettem egy nespresso -> dolce gusto adapter nyomtatást hibrid fa alátámasztással és az interface réteg környékén valószínűleg eltört egy ág és elkezdett spagettizni. Érdekes üzenetet nem kaptam, csak ránéztem a nyomtatásra és láttam, hogy áll, akkor jött fel, hogy spagettit észlelt, annyira nem látszott vészesnek, ezért rányomtam, hogy folytassa, na akkor már letört egy másik ágat is, akkor leállítottam:

    Az XYZ teszt kocka alacsonyabb volt, ezért mérni tudtam: X,Y: 20,01, Z: 19,9, szóval nem rossz (pedig ettől féltem, hogy nem lesz pontos, volt akinek 1 mm is volt a calibratin cube-ban).
    A nyomtatás minőségével nem vagyok megelégedve, eléggé csíkos a felület:

    A prusa sokkal szebben nyomtatta ugyanezt a filát, szárítás után 234 fokon. Szerintetek mit változtassak? Már a benchy esetében is látszik, hogy csíkos, azt az eredeti 260-270 fokon nyomtattam (emlékeim szerint). A filát ma 7-től 17-ig szárítottam 65 fokon aszalóban.
    Másik kérdés az alátámasztással mit csináljak, nem az alján tört el, hanem a tetejével volt valami baj?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák