Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Anonymus23

    veterán

    Szaisztok,

    Egy kis segítséget szeretnék kérni:
    Adott egy Gigabyte HD5870 1 Gb VGA, ami játékok közben random mód kifagy (zöld halál), van amikor annyira lefagy, hogy csak a reset segít, illetve van, hogy kidob az asztalra, de utána meg bizonyos részeken memória hibára utaló módon telepöttyözi a monitor bizonyos részeit. Nincs tuningolva, se a VGA, se a gép, minden alapon van. Sok driver csere és néhány win újratelepítés sem oldotta meg a gondot, van, hogy egy hónapig semmi, de van, hoyg egy napa alatt 2x is kifagy.

    Beadtam garanciális vizsgálatra, és hát mivel nálam is random módon, és csak és kizárólag 3D alkalmazások (főleg játék) alatt fagy ki, akkor sem lehet általánosan megmondani, hogy pl amikor valamit csinálok, akkor fixen kifagy, nem akarják garanciában bevállalni, mivel náluk nem csinálta a hibát. Amikor nálam kifagyott meg szemetelt a képernyőn, arról csináltam videót, és el is küldtem a kártyával együtt a boltnak, de így sem fogadják el.

    Kérdezném, ha valaki segíteni tudna:
    * Van-e olyan tesztprogram, amivel a VGA-t lehetne tesztelni (mint pl a rendszermemóriának a MEMtest), hogy jó-e maga a kártya?
    Előre is köszönöm ha valaki segít, vagy jó ötletet is várok.

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz Hunork #20532 üzenetére

    Hali,
    Ez mind a 3 menjen egyszerre, vagy külön-külön?
    Nem ismerem ezeket, anno csak a 3DMarkot használtam régen csak, meg amikor még érdekelt az e-pénisz, kinek mennyi pontja van, de ezekkel már évek óta nem foglalkozom, csak használom.

    Anno amikor túlhajtottunk egy VGA-t, és néztük mit bír, akkor is használtunk egy VGA tesztprogit, ami 100%-ra lehajtotta a VGA-t, és amikor már szemetelt a memória, akkor visszábbvettünk rajta, illetve a GPU-t is fagyás előtti állapotig húztuk :)
    De az a poén, hogy ez a VGA még csak tuningolva sem volt az elmúlt 2,5 év alatt.

    Nem tudom mit csináltak és mit nem, sajnos ez az egyetlen olyan vásárlásom volt, amit nem a jól bevált helyi forrásomon keresztül vettem, hanem egy pesti (mégha korrektnek tűnő) webshopból, és az nekem biza 220 km, ezért nem ülök autóba, hogy utánajárjak, kicsit sokba lenne.

    Amúgy azt ajánlották fel, hogy 30 eFt-ért beszámolják a VGA-t.
    Írtam volt még reggel nekik egy emailt, hogy kicsit más az elképzelésem a cserével kapcsolatban, meglátom mit fognak válaszolni, és ha nem megy, akkor hazahozom, és kihajtom belőle a szuszt :)

    Köszönöm az ötletet és az infókat, ha nem boldogulok, akkor majd jelentkezem még itt.

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz Dark Archon #20542 üzenetére

    Hali! A PCDome-ral vagy ismerős ha jól sejtem ;)

    hardverker pont hu a bolt. Bár még nem lefutott a dolog.
    Még mindig várom a visszajelzésüket. Anno 90 eFt-ba került a VGA :(
    Azt nem hiszem, hogy egy ugyanilyen árban adnának, itt magyarországon nem ez a jellemző.
    Mondjuk amikor rákérdeztem, hogy legyen szíves már megadni, hogy ki a magyarországi hivatalos GB szervíz, akkor kertelt, nekem úgy tűnik mintha ezek is szürkeimportos cuccosok lennének.
    Nah mindegy, meglátom mi lesz.
    Az biztos, hogy egyelőre nem veszek máshonnan semmilyen cuccost, mivel az ismerős boltos intéz nekem mindent garancia esetén, de jó párszor volt már olyan, hogy odaadtam neki a hibás cuccost, és adott helyette újat, hogy vagy addig használjam, vagy Ő majd rendezi ha rendeződött a garancia. Most meg itt szívok vele, mert nem akarják normálisan kezelni.
    Mindenesetre ha visszajön a VGA, akkor úgyis újratelepítem a rendszert, mert most vettem egy SSD-t is, csak addig nem akartam újrarakni a rendszert, amíg nem a végleges hardware van benne, bár a régi rendszer meg úgyis megmarad a régebbi HDD-n. Szyívesm szerint vennék egy új VGA-t, de most kiköltekeztük magunkat egy kicsit, jövő hónapban meg a kocsi is vizsgázik, arra is kell a zsé, így most nem merek költeni semmit sem.

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz powergoku #20544 üzenetére

    Én azt javaslom, hogy hagyd inkább automatán, nekem volt 4870-em, és eléggé szeretett melegedni, az 50% venti kevés lesz neki ha valami komolyabb játékkal nyomd neki.

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz Dark Archon #20560 üzenetére

    Szeva,
    Néhány udvarias telefonálás, és emailezés után, végül is lesz csere, adnak helyette egy GTX 580-ast. Ez is Gigabyte mint az 5870-es, elmondásuk szerint új, kiállítási darab volt, a vitrinben volt csak kirakva.
    Végül is így, korrektnek mondanám hazai vizsonylatban a megoldást.
    Ma feladják futárral, és elvileg holnapra itt lesz.

    A futárt én fizetem, de ezen már nem bajlódtam, mivel ígyis úgyis vissza kellett volna valahogy hoznom a másikat.

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz nagyszegi #20669 üzenetére

    Én pont most gariztattam az enyémet (HD5870), nekem is ilyen fagyásokat dobott, de kb 75%-ban egy idő után kilépett az asztalra, és ott látványos memóriahibákat produkált.
    25%-ban viszont csontra fagyott, zöld csíkos képernyővel.
    Mondjuk nekem mindig elindult utána, de random módon mindig előjött a hiba.

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz Dark Archon #20722 üzenetére

    Hali!

    Megjött a HD5870-es helyett garanciális cserében a GTX580, ez is Gigabyte, GV-N580UD-15I.

    Van egy Corsair CX400-as tápegységem hozzá :DDD

    Kisé félve raktam bele a cuccost, meg indítottam el, de minden probléma nélkül bootolt meg indult el. Mindenesetre rákötöttem a fogyasztásmérőt, hogy lássam mit eszik a teljes konfig.

    Elindítottam egy Furmarkot, de az csak 240-250W körül evett (konnektorból mérve, teljes konfig fogyasztása, természetesen csak a gép: Core i5-750, 12 GB ram, SSD830 128 GB, Samsung 1 TB), mondom ettől többet szoktak mérni teszteken, felraktam a 3DMark11-et, és elindítottam az 1920x1080-as tesztet, szépen lefutott, és így már volt 250-320W fogyasztás is. :Y
    Ilyen eredményt hozott:
    3D Mark: X2029
    Graphics score: 1876
    Physics score: 3837
    Combined score: 2482
    Egy alapsebességen futó Core i5 750-esem van mellette.
    Nem tudtam utánanézni, jók ezek az eredmények, vagy valami gáz van velük?

    Mindemellett a táp jól vizsgázott, igaz előtte lecsekkoltam és a 12V-os ágán kit tud adni hivatalosan 360W-t, de minden OK, sok más teszt alapján akár 500W-ot is fel tud venni, és kb 80-82%-os hatásfokkal ez olyan 400W leadott teljesítmény. Ehhez képest a 320-340W teljes felvett teljesítmény az 270-280 W számítógép fogyasztásnak felel meg.
    Valószínűleg tuningra már nem fogom használni ehhez a VGA-hoz ezt a tápot, de alap esetben teljesen elég!

    Végül is a bolt abszolút korrekten járt el: www.hardverker.hu

    Ja még annyit, hogy alap használatban (office/net stb) is max 10W-al eszik többet mint az 5870-es!

    [ Szerkesztve ]

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    Azért ez a tápkérdés nem ilyen egyszerű ám.
    Mindenkinek mondjátok, hogy így kevés, úgy kevés, de egyáltalán nem mindegy, hogy milyen tápot vesz.
    Egyrészt, fontos az, hogy mely ágon fog a rendszer nagyobb teljesítményt felvenni, másrészt meg egy minőségibb kisebb táp, bőven ellát egy 1 VGA-s rendszert.

    Az kétségtelen, hogy az AMD-k kevesebbet esznek, pl nemrég még egy 5870-es volt a gépben, azzal a teljes rendszer max fogyasztása (leginkább a 3DMark11 izzasztja meg a rendszert ilyen szempontból) 240-250W körül volt a fogyasztás. Kicserélték a a VGA-t egy GTX580-ra, és bizony a max fogyasztás volt, hogy 330-350W-ra is felugrott. Újra jelzem, teszt futtatása alatt.
    A fogyasztást egy normál fogyasztásmérővel mérem, mert szeretem tudni, hogy mire költöm a havi 7-9 eFt villanyszámlát.
    Ezt az egészet egy Corsair CX 400W-os táp látja el. Amikor a boltból jelezték, hogy választhatok egy 5870-es vagy egy 580-as között, akkor még úgyis az 580-ast választottam, hogy ki tudja jó lesz-e hozzá a táp.
    Őszintén félve kapcsoltam be, hogy mi lesz, és rá volt kötve a fogyasztásmérő, hogy ha csillagászati fogyasztást látok, akkor gyorsan kikapcsolom.
    Ehhez képest pl AC Revelations 250W körül van az átlagfogyasztás a GTX580-al. pedig ehhez a VGA-hoz 600W-os tápot javasolnak minimum, gondolom itt gondolnak az összes noname vacakra is.

    Véleményem szerint hiába vesz valaki egy noname (codegen pl) tápból egy jóval nagyobbat (600-650W), egyrészt sosem lesz olyan szinten terhelve, ahol a felvett és leadott teljesítmény legjobban megközelíti egymást, így a villanyszámla csak feleslegesen emelkedik, jobban megéri egy komolyabb tápot venni, 80-85 vagy nagyobb hatékonyságút, még ha drágábbak is, mert évek alatt egyrészt megbízható módon látja el árammal és védelemmel a gépet, másrészt jótékony hatással lesz a villanyszámlára is.

    Ha valaki komolyabb VGA-(ka)t szeretne használni, akkor meg előtte azért nézze meg, hogy 12V-os ágon mire képes a tápegység, mert jobb esetben a táp lelövi magát, és újraindul, rosszabb esetben elfüstöl a technika.

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz agressiv #21203 üzenetére

    Ja csak volt egy jó pár válasz egy tápproblémára, hogy vágja ki az ablakon és kész.
    Igazán elmés válasz... :U Grat

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz gologolo #21512 üzenetére

    Az a táp röhögve kiszolgálja azt a konfigot.
    A BIOS-t kellene megnézned, nem-e állítódott el valami.

    A másik meg, hogy meg kellene nézned pl egy CPU-Z programmal, hogy fizikailag látja-e a 4. memória modult a gép.

    [ Szerkesztve ]

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz gologolo #21518 üzenetére

    Rosszul értelmezed, a bandwith amúgy is sávszélességet jelent, az a 400 MHz előtti összeg, MB/sec.
    Amit meg ott kiír az nem az effektív órajel. Szorozd be 2-vel ;)

    [ Szerkesztve ]

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz Dot #21850 üzenetére

    Őszintén szólva nem értem a tippet, nekem a saját magam által összerakott gépet kb 2 havonta portalanítom.
    Egy használt gép vásárlásnál meg elsőnek azt néztem volna meg, hogy mennyire poros a belseje, és ha ilyen, akkor messze elkerültem volna az eladót is, nem hogy a gépet megveszem tőle, mert aki ennyire tojik bele, hogy legalább eladás előtt kiporolja, attól sok jót nem lehet várni.

    Amúgy nem feltétlenül nyiffant ki a VGA, így, hogy most már van hűtés, lehet, még beindul, GPU-ja válogatja, mennyire bírja a hőséget ;]

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz Geresics #21852 üzenetére

    Próbáld meg értelmezni amit írtam: Azt írtam, hogy aki arra nem képes, hogy legalább eladás előtt portalanítsa, na az tojik bele. Az, hogy ki mennyi időnként takarítja, az magánügy, de továbbra is fenntartom, hogy a fenti esetben messze elkerülném az eladót.

    Az hogy én kb 2 havonta kitakarítom az meg az én dolgom (proci, VGA, memória, táp meghálálja). Nekem is CM690-es ház van, de a tápnál (mivel alul van) sajna elég hamar összeszed minden port, feleségem takarít rendesen, arra nem lehet panaszom, szóval a "koszban való élést" az messze nem igaz...

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz Geresics #21854 üzenetére

    Ami van a CM690-es alján szűrő, azt szokott alapvetően telemenni egy idő után porral/szösszel, igazából azt kellene csak takarítani, de ha már szétkapom, akkor teljesen kiportalanítom. Na ne mintha sok lenne, benne, de takarítottunk már olyan céges gépet, amiben döglött egér is megfordult :D, pókok bogarak azok teljesen megszokott dolgok egy elhanyagolt gépben.

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    Sziasztok,

    Az alábbi problémára keresnék megoldást:
    Adott egy EVGA 3060Ti FTW3 UG plusz az adatlapomon lévő gép, de talán az most annyira nem releváns, van hozzá egy Acer Predatot G-Synces WQHD monitor (még a korábbi verzió, a chipes) amihez lett most véve egy TCL C735-ös TV, ami elvileg és gyakorlatban is ugye tudja a 4k@120Hz-et.
    3 kábellel próbáltam, 2db 3 méteres, ebből egy HDMI 2.1-es egy sima HDMi 2.0-ás, és egy 2 méteres HDMI 2.0-ás kábellel. A 2 méteressel nem volt 120Hz-es jel, míg a többivel igen, viszont amikor 120Hz PC módban (vagy bármely más beállítás, de 120 Hz), a TV vagy villog bizonyos időközönként, vagy csak simán eldobja egy fél másodpercre a jelet, majd visszajön, ez szabálytalan időközönként ismétli.
    60 Hz-en nem csinálja egyik kábellel sem, atomstabil, csak ugye nem ezért vettem.
    Első hallásra ugye vagy TV vagy kábel, ugye ki kellene próbálni egy rövidebb HDMI 2.1-es kábellel, de jelenleg nincs.

    Amiért viszont ide írtam: a rendszerrel már korábban is volt olyan problémám, hogy elindítás után a megjelenítés szaggatott, azaz amikor pl egy kisebb ablakot húz az ember jobbra balra, akkor szaggatott, és midenen is érződött, hogy szaggat az egész, majd 1-2-3 újraindítás után elkezdett úgy működni, mint ahogy kell egy 144 Hz-es kijelzőn, azaz minden vajsima lett. Ez a probléma már fennáll egy ideje, de sok próbálkozás és mindenféle varázslás sem segített.

    A VGA még garanciás (ez év decemberig), szerintetek?
    :F
    :R minden támogató és hasznos hozzászólást...

    ;) - The Power of the Light Side

Új hozzászólás Aktív témák