Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bence5511

    csendes tag

    Üdv mindenkinek, nemrég cseréltem le a gtx 1060 3gb-s kártyám egy rtx 3070 8gb-s kártyára, és valamilyen oknál fogva a legtöbb játéknál 30-50% között mozog a videókártya használat, míg a processzor játék indításnál rögtön kiugrik 99%-ra.
    Itt egy kép pl a cyberpunkból, de sok hasonló játéknál csinálja ezt, marvel spiderman, last of us, path of exile, elden ring, witcher 3 és a lista mehetne még. https://ibb.co/48BHvNw
    1080p-ben próbálom, és a fő probléma, hogy alacsony az fps is mellette, általában 60 a max, de sokszor beesik 30-40 ig. Vsync nincs bekapcsolva, direkt figyelek rá. Illetve a játékoknál eléggé instabil a használat, ugrál 60 %-ról hirtelen 20-30%-ra oda vissza, szóval ötletem sincs mi zajlik itt.

    Amiket próbáltam a megoldásra: XMP bekapcsolása, rendszer újra rakásra + driverek, egy rtx 3060 al is ugyan ezt csinálja, ami picit segített az a dual channel, jelenleg 1x16-gb van, és 2x8 al stabilabb teljesítményt hozott, de ott sem eszi sokkal jobban a kártyát, az nvidia control panelban a kártyánál, illetve a windows-nál is átraktam teljesítmény centrikusra a használatot. Illetve régebbi driver telepítése sem segített.

    Benchmark alatt jól teljesít ott ki tud pörögni a kártya, és a táp is elbírja nem áll le.

    1X16GB G.Skill Aegis DDR4 3200MHz
    Rtx 3070 MSI Suprim X 8gb
    i5 10400f
    H510M-A Pro
    600W Chieftec Bronz táp
    Windows 10 64 bit

    Bármilyen tippet, ötletet köszönök előre is. :R

Új hozzászólás Aktív témák