Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spista222

    addikt

    válasz mima1017 #35596 üzenetére

    5670 csere 7850-> azért nem történt változás COD4-ben mert már az 5670-el is erős procilimited volt.
    És mivel ekkora procilimited van, még az is lehetséges hogy az új kártya át sem vált az energiatakarékos módból mert még abban is képes ellátni azt a sebességet amit a proci küld:)
    (Pl én a Intel D820 és a 9800GT vel jártam úgy hogy WOT-ban a 600/900/1600 helyett a kártya csak 450/600/1200 on járt és még így is csak 10%-ra használta ki a VGA-t(GPU-z Sensors, visszamenőleg is lehet látni vagy naplózni is lehet) )
    Ezért írták hogy szerezz be nagyobb monitort mert azzal a felbontással amivel jelenleg játszol akármilyen húzott i5-i7 procit raknál alá még mindig proci limited lenne Cod 4-ben.

    Másik Írtad hogy X4-re átállásnál sem történt változás, egyszerű a magyarázat az a játék 1 magon fut vagyis hogy lett még 2 felesleges mag legfeljebb annyival változott a helyzet hogyha valamit teker a Win a háttérben akkor már nem azt az egyet fogja nyúzni amin a Cod 4 is fut, ergo nem csökken le annyira az FPS.

    Amire még 4 magosításnál figyelj hogy nálam volt látszólag jól működő feloldott X2 550 de mégis lassabb lett vele a rendszer mert az 1-ik mag mégis hibás volt és tizedannyi sebességgel ment, abból vettem észre hogy szintetikus tesztek alatt rosszabbul teljesített mint 2 maggal, és a prime95 egyik workere is nagyon lassan dobálta az eredményeket de nem hibázott:).

    Ha látványosan több FPS-t akarsz elérni Cod 4 ben akkor rántsd meg a procit 3,2 ről ha c3-as akkor 3,8-3,9-et tudnia kellene alapfeszen ha C2 stepping akkor 3,4-3,5 körül.

    PCI-e 3.0 szinte semmit sem számít, csak a csúcs kártyáknál lehet max 1-2% kimérhető de megkockáztatom még annyi sincs. Az akkor jön jól ha tövv kártyás üzemmód van és csak X8 -at kap ami néha már kevés lenne de mivel újabb így nagyobb a sávszél X8-on vagyis kevesebb a fék.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák