Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moonguru

    őstag

    válasz veze #9329 üzenetére

    Magyarországon lopás a wardriving
    [origo]|2007. 11. 29., 11:14|Utolsó módosítás:2007. 12. 01., 22:35|
    Címkék:lopás, internetezés
    Ez a cikk 4 éve frissült utoljára. A benne szereplő információk a megjelenés idején pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

    Idén nyáron adtunk hírt arról, hogy egy nyitott wifi-hálózatot internetezésre használó fiatalembert kapott el a rendőrség. Azóta megszületett a szabálysértési határozat és az elsőfokú bírósági ítélet is: lopással elkövetett tulajdon elleni szabálysértésért figyelmeztetésben részesítették a fiatal felhasználót. Az okozott kár kilenc forint volt.

    Szerintem most is ez az érvényes álláspont!

    Monitor Guru!

  • Chamea2

    tag

    válasz veze #9329 üzenetére

    Ahha, hogyne. Ha én nyitva hagyom a kaput véletlenül(vagy bármilyen más okból), nem azért hagyom nyitva, mert bárki bemehet a kertbe és hintázhat a hintán vagy pl. mosakodásra használhatja a vizet. Ha nyitva van egy kocsiajtó, akkor még nem jelenti automatikusan azt, hogy azzal a kocsival el lehet menni bárkinek, hiába hozza vissza. Ha van egy kilógó villanykábel valahol, nem azt jelenti, hogy bárki rácsatlakozhat az engedélyem nélkül és így tovább és így tovább. A törvény azt is bünteti, ha valaki az én engedélyem nélkül használja azt, ami az enyém. Könnyen összekeverik az interneten a "szabad felhasználás" és a "szerzői jog védett" fogalmát csak azért, mert ingyenesen le tud tölteni valamit. Egy fénykép felhasználása pl. csak egy meghatározott körben szabad felhasználás, utána már nem és nem minden fényképre vonatkozik! Remélem tud követni...

Új hozzászólás Aktív témák