Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz spista222 #90167 üzenetére

    Szia! Köszönöm a választ!

    Gigabyte ga-ep43t-usb3 rev1 az alaplap. f4 bios-t tettem fel rá, ennél az f5d újabb csak, de az béta, úgyhogy hanyagolom. Nem tudom mi az a CPU microcode patch. Volt ráragasztva egy adapter matrica a processzorra, meg le kellett vágnom két műanyag pöcköt az alaplapon, hogy bemenjen a helyére. Ennyi, amit csináltam rajta.

    Userbenchmark-on mértem egy hete meg most. Egy hete 40%-ot adott értékelésnek processzorra, most 29-31%-ot, ez így relatíve 25% visszaesés a teljesítményben, ami aggasztó. [link] itt a középső nagy csúcs és a legalsó az én eredményeim. A konkrét méréseket most nem tudom belinkelni, mert másik oprendszerről írok, de ha kell bebootolok windows-ról.

    Linux alól 49-50°C-ot mutat, néha felmegy 54-re, ha valamit elindítok. Windows alatt 54 és 57-59 ugyanez. Egyszer ment fel 61 fokra. A 67 fok, ami a határa, azt írták. Az E8400 40 fok körül volt, az elején 34 fok is volt, akkor kisípolt az alaplap, hogy leállt a hűtő, mert már annyira hideg volt, hogy nem kellett tovább hűteni. ;-) Ehhez képest azért a xeon sokkal melegebb, és csak 2x annyit tud a cpubenchmark pontjai alapján. A userbenchmark-nál nem tudom mennyire összehasonlíthatóak az értékek. A hőmérsékleteket Mint alól egy CPU temperature applet-el nézem, a Windows7 alól Speccy-vel.

    Az egér mozgatására a CPU felmegy 30% körülire az adott process-re. Nem tudom, hogy ez normális-e. A userbenchmark-nál írták, hogy high ambient CPU. Szóval hogy indítás előtt is már magas volt a CPU. Kipróbáltam úgy, hogy mozgatom az egeret, meg úgy is, hogy billentyűzettel indítom. Mindkettőre ugyanúgy magas értéket írt. A benchmark kb 5% relatív %-al gyengébb lett mozgó egérnél. Ez nem tudom, hogy normális e. Nyilván valamennyit számolni kell, ha húzogom az egeret, pl mouseover, mouseout eseményeket, mousemove-ot, hogy a kurzort frissítse, stb... A process explorer szerint semmi cpu igényes nem futott, és nincs DPC-vel vagy mi a fenével sem gond, ahogy interrupt-al sem. De ezzekhez nem értek, csak utánajártam hogyan kell ellenőrizni őket.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák