Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Satyricon

    addikt

    Sziasztok!

    Ma összeraktam a másik gépem, amiben szintén 8800 Ultra lapul, csak ez már nem vízzel van hűtve... És az a gond, hogy az Everest szerint(és szerintem is) baromi magas a hőfoka, pontosabban win7 indításnál már 78 fok a gpu dióda... :Y Azt tudom a GTX-ről és az Ultráról is, hogy az eredeti hűtése egy rakás... Viszont én azt olvastam az Ultráról, hogy ennek már jobb a hűtése, mint a GTX-nek! Na már most.. A gépháznak van három darab hőérzékelős drótja, aminek a végén közismert sárga átlátszó hajszálvékony műanyag van, amiben egy szintén hajszálvékony drótszál van, ami méri egy adott felület hőfokát... Nos, én a 8800 Ultra GPU-jára, és az egyik memójára tettem ezt a kis sárga drót bizgentyűt, és amikor összecsavaroztam a karit, kissé feszült a nyák a hűtőn(Végülis sztem nem gáz, mert a csavar úgy is odahúzta)... Szóval azt szeretném kérdezni hogy lehet hogy emiatt a két kis mérő akármi miatt ilyen magas a hőfoka a karinak??? :F Ha igen, akkor ezt a mérő drótot hogy szokták feltenni a mérni kívánt felőletre?

    Am MX4-et pasztát kentem fel a vga-ra és a procira is!

    Apropó proci...

    A harmadik mérőkét a proci alá tettem, aminek szintén magas a hőmérséklete az Everest szerint(szerintem meg nem)... CPU1 és CPU2 mag stabil 45 fok... Viszont a CPU hőmérséklete 81 fokos... Szerintem valami itt nagyon nincs rendben... :F Ugyanis a vga nyákjára rátettem a kezem és ott lehetett érezni, hogy szabályosan égeti a kezem... Ellenben a procival, aminek a hűtőjére(Zalman CNPS 9500 nvidia ed.) vagyis a talpára tettem a kezem és alig lehetett érezni, hogy az meleg...

    Kicsit álmos vagyok és nem igazán megy a fogalmazás... Összefoglalva az egészet: Az érdekelne engem, hogy szerintetek lehet attól ilyen magas a proci és a vga hőmérséklete, mert alájuk tuszkoltam egy hajszálvékony lapot, ami méri a felületek hőmérsékletét? (Én ezt azért tartom kizártnak, mert megfelelően vannak pasztázva, vagyis az a hajszálvékony lapocska nem oszt, nem szoroz... vagy mégis? :F ) A másik kérdésem pedig az lenne, hogy egy 8800 Ultra gyári hűtővel és gyári pasztával mekkora hőmérsékletet szokott produkálni? Valahogy nem akarom elhinni, hogy MX4-gyel 78 fokot lehet elérni... :Y

    Jah, az előlapi hőmérséklet kijelző még nem működik, azt majd holnap kötöm be... De nagy valószínűséggel ugyanazt a hőmérsékletet mutatná, amit az Everest is!

    (lOo \ (llll) (llll) / oOl)

Új hozzászólás Aktív témák