Hirdetés

Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz sklopp #31457 üzenetére

    Hát egyelőre fogalmam sincs, miért írják ezt.
    De amit itt írtam, az az idézet az elfüstölésről kicsit túlzás, nem? :)

    Ja igen, és kábé pont ugyanígy néz ki az a kábel is, amit megvettem: [link], [link]
    Igazából ezt találtam igazán lényegesnek:
    "The circuit basically XORs together your horizontal and vertical synchronization signals to create a composite sync output, and adjusts output for input polarity. By setting the resolution and timings on your VGA card correctly, it is possible to generate a signal that the TV will accept. This circuit works for both PAL and NTSC signals, just adjust the timings in software accordingly. To see which timings to use, this site has a list. If it doesn’t work, experiment a bit. The resolution should normally be 720×576 for a PAL tv. The refresh rate should be 50 Hz interlaced. Use Powerstrip to set the timings after you’ve set the resolution to 720×576."

    Tehát itt igazából a normál PAL-os 720×576-os felbontást írják, számomra is ez lenne a logikus, a 640×480-as felbontás nem igazán értem, honnan jött az ipon.hu-nál.

    Még nem volt merszem kipróbálni, gondoltam előbb azért utánaolvasok a dolgoknak...
    Mindenesetre feltételezem, hogy amennyiben a TV által nem elfogadható jelet küldök a Scartra, akkor max. nem működik, és kész, nem?

    Itt egyébként van egy VGA ill. Scart lábkiosztásról áttekinthető kép: [link].

    Ja, és előre is köszönöm, ha tudnál válaszolni! :R
    Persze mástól is nagyon szívesen fogadok bármi ötletet ezzel kapcsolatban! :K

    ===

    pl. daa-raa, nem találkoztál még véletlenül ilyen átalakítóval? :B

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Aktív témák