Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szazbolha

    addikt

    válasz szazbolha #31432 üzenetére

    Sajnos a régi jó minőségű Sigma AF-ek nem mennek már canon DSLR-eken.
    A contax objektívek ára mára már nem megfizethető.
    Az M42 vonalat kiválogatták, ami jó azt vagy bespájzolták, vagy irreális áron árulják (lásd 35 és 135mm zeiss)

    És mégvalami... A Sony A7II képstabija egy megváltás volt a canon vonal után.
    Amikor van egy régi M42 135-ösöd és simán kitartod az 1/30 időt akkor az jó érzés.
    Vagy 50-essel az 1/10-et, miközben már szinte sötétben fotózhatsz nyitott rekesszel ISO1600-ig
    Nem csak a stabi, hanem a tükör hiánya is segít, bár az inkább a kis- köépteléknél, amikor még lusta vagy állványt használni. De a 400-ast is simán megfogom 1/125-el és ISO800-al még élvezhető minőségű képek készülnek vele erdőben lombárnyékban.
    Ez filmhez képest 2-6 blendényi előny. Teljesen más világ. Elég egy 1 lábút cipelni, vagy egy semmi könnyű állványt.

  • Jahno

    őstag

    válasz szazbolha #31432 üzenetére

    Nekem ilyesmikből a klasszikus Takumar 1.4/50es valamint a kisebb testvére jött be, aztán a Jupiter 37A, az egy időben elég rendesen ment. Most lenne tesztelés alatt egy sok lamellás (bokémonszter na :C ) 135ös Pentacon, csak nem nagyon volt lehetőség és odaadtam havernak, hogy nyomkodja.

    Pár dolgot felszámoltam, de még így sem bírok szabadulni pld. a Mir 1 B-től, még akkor is ha évek óta nem használtam. Vagy marha jó még az 50mm-es Pancolar. Ezek maradnak, de még mindig hosszú a sor a polcon. Most szórom ki a 29mm-es Pentacont, de lehet kicsit drágán adom, előző hetekben ment el háztól a 2.8/100as Meyer (filmre egész jó, digiten nem tetszett) vagy éppen egy 80mm-es EXA, ott is a gyutáv és különlegessége miatt ráizgultam, majd rájöttem, hogy felesleges volt.

    Néha hangulatom van Heliosokra, de most utcát járom és mozgó témázok, oda egy rendes zoomos tele nem árt, vagy amiket másik csoportban mutogattam, kellett a 7-12mm környéke. Mikor mi.

    Jaigen, volt egy Vivitar 28-105, az jó volt, csak "minek ennyi vacak" címszó alatt kiiktattam a sorból. A tolózoomos cuccaim ráadásul mind kehesek voltak, szorultak is, nehéz volt szépen fókuszálni, azért mentek el a háztól.

    Legtöbb hasonló régi analóg meg hányadék minőség, szóval a képekre már nem nagyon kellett insta filtert tenni :-D Mondjuk ezért sem árt néha kocsmába járni, mert aki kérte annak eddigis adtam egy csomó mindent, aztán felőlem próbálgassa kedvére.

Új hozzászólás Aktív témák