Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz .mf #28640 üzenetére

    "Még ha el is készül, abban szerintem nem lesz köszönet. Félelmetes, hogy ilyen kóklerek esküvőfotósnak hirdetik magukat, és ezért pénzt kérnek."

    Itt egy sztori a nyárról. Két esküvőn is voltam amúgy a nyáron (rokonok a menyák) ahol ez a fotós volt, mindkét menyasszony nagy fb / insta posztoló, de - most van ugye december - az esküvői képek közül egy sincs fent náluk se idővonalon se az albumokban...

    Pedig nemszar gépe volt, ha jól láttam D810 + N24-70/N70-200 VRII volt nála.

    szerk: pár képet megtaláltam nem sokkal az esküvő után megoszva az egyik lány oldalán. :o :(

    szerk2: ja, most olvasom végig, hogy miről szólt a linkelt hsz-em, nem is a fotóshoz volt igazán köze :D Attól sajnos még igaz marad a konklúzió.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz .mf #28640 üzenetére

    Nekem eddig magyar esküvőn csak ilyen élményem volt. A legutóbbin a pár és a hozzátartozók szerint jobb képeket lőttem, mint a megbízott fotós. Pedig csak vendégként voltam jelen.

    Nem gondolom, h ne lenne hozzá meg a látásmódom. És a tapasztalatom is megvan, már ami egy esküvő lezajlását illeti.

    Ennek ellenére valahányszor kérdezek vmit a fotós topikokban, a magyar fotósok szétcincálnak. Nem tudom, hogy ennek mi az oka. Szakmai sznobizmus, esetleg kivetítik rám a saját világfájdalmaikat amit a szakmai barbárok okoznak a magyar piacon...
    Elnézést e szavakért, fogalmam sincs mire véljem ezt a kemény bírálást, de nekem ez a benyomásom a közösségről.

    Azt hiszem Ropinak mondtam már, h rohadtul nem érdekelnek a magyar esküvők, hisz odahaza ezt teljes állásban nem igazán lehet művelni, max a high-end fotósok tudják. Annál az egy-két esküvőnél is úgy kértek fel engem személy szerint, mert tetszik nekik amit csinálok.
    Mit kellett volna mondanom? Pénzt nem fogok keresni vele, mert nem lehet annyit elkérni, mint külföldön. Így örülök, ha az utazási költségeim megtérülnek abból "gyenge középkategóriás" árazásból.

    Nem kell aggódni, nem tervezem hígítani a magyar fotós piacot. :U
    Nem is értem miért kellett egyáltalán felhozni a témát, de most már mindegy.

    Nekem bőven elég visszajelzés, amit azokról kapok, akiknek készítem a képeket. Meg a mesteremtől, akinek a munkáját simán oda merném állítani itt bárkié mellé. És vhogy soha nem savazott semmiért, sőt!

    De ennyit rólam. Köszönöm a fenti kép megszakértését, végül célt értem vele. Csak miért van szükség erre a vesszőfutása minden alkalommal, azt fel nem foghatom...

Új hozzászólás Aktív témák