Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Kolondrum #33839 üzenetére

    Azt írják a 2.45 GHz optimális a mikrohullámú sütőknél. Én arra tippelnék, hogyha eltolódik a frekvencia, akkor nem a vizet fogja melegíteni az ételben, hanem inkább az edényt, aminek alacsony a víztartalma. Szóval szerintem hibás a sütőd, és rossz frekvencián melegít.
    A mikroműanyag nem ettől fog belekerülni a kajádba. Azt inkább úgy kell elképzelni, hogy darabolódik a műanyag fizikai sérülések, UV sugárzás, stb hatására. A hőtől max megolvadni és elégni tud. Ha mondjuk műanyag vágódeszkád van, arról simán bekerülhet, ahogy flakonok kupakjáról is, amiket ha csavarsz, akkor súrlódnak. Nem UV álló műanyagnál meg elég, ha kiteszed a napra. A legtöbbje viszont nem emiatt van, hanem mert kiszórták az emberek a környezetbe, aztán ott belegyűlik a földbe és a vízbe, ahonnan bekerül a táplálékláncba. Nyugaton rinyálnak, hogy a globális felmelegedés miatt halnak ki fajok, de sokkal valószínűbb, hogy a környezetszennyezés miatt történik és hogy a műanyagoknak komoly szerepe van benne. Én is kerülöm, amennyire lehet, de ha utazok, akkor kell a műanyag doboz meg flakon.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák