Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • R0b

    csendes tag

    Sziasztok,

    Először is a hardverek:
    Alaplap pontos típusa: MSI Z490 Unify (legújabb BIOS)
    Processzor típusa: 10900K
    Memória típusa: Crucial Ballistix 2x16 GB 3200Mhz/CL16
    Táp típusa: Seasonic Prime 850W Titanium

    Úgy kezdődött, hogy játék alatt egyszer csak lefagyott a gép és újraindult. Ezt többször eljátszotta, ezért lefuttattam a MemTest86-ot, ami több tucat hibát jelzett ki, mielőtt szintén lefagyott. Kipróbáltam egy másik RAM kittel, ami már hiba nélkül lefuttatta a memóriatesztet. Ekkor úgy tűnt, hogy megoldódott a dolog és a memória volt a hibás.

    Ezután újra akartam telepíteni a Windows, de már a telepítés közben több kékhalált kaptam a követekző üzenetekkel:
    Unexpected_Kernel_Mode_Trap
    Driver_Overrun_Stack_Buffer

    5-10 újraindulás és további fagyások után valahogy mégis végigfutott a telepítő. Ezután a Windows frissítése közben futottam bele a fent említett jelenségekbe, de ezen is átvergődött a rendszer. Másodszorra is próbálkoztam egy teljes újratelepítéssel, de ugyanez lett a kimenete.

    Azóta a következő teszteket végeztem el:
    Intel Processor Diagnostic Tool: hiba nélkül lefutott.
    Memtest86: hiba nélkül lefutott.
    3DMark Time Spy: hiba nélkül lefutott.
    CrystalDiskInfo: mindhárom ssd-t 100%-osnak mutatja.

    A fentiek alapján én az alaplapra gyanakodnék, mint hibaforrás. Az lenne a kérdésem, hogy érdemes lenne-e még lefuttatni valamilyen tesztet, hogy más alkatrészt is kizárjak, vagy küldhetem vissza a lapot garanciális javításra, mert gyanús, hogy abban lesz a hiba?

    Segítségeteket előre is köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák