Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nagya21

    addikt

    válasz drr #8866 üzenetére

    Hali!
    Tipikusan akkor néz ki így a pogácsa, ha a gumitőmítések kilágyultak, át engednek.
    Én gyári feketét veszek mostanság, meg hőálló élemiszeripari szilikonzsirt használok.
    A szerelvényboltban kapható szilikonzsir nem jó, kilágyítja megduzzasztja a gumit....
    Üdv Nagya

    Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

  • Dr. Szilikát

    őstag

    válasz drr #8866 üzenetére

    Nincs De'Longhi gépem, ezért nem tudom pontosan, hogyan kalibrálja a pogácsa vastagságát, de egyébként a Krupsnak is kétféle megoldása van erre.

    A régebbi generációknál az őrlési időtartam fix, tehát például 8 sec. alapértelmezett a Strong kávé, amit szervizmenüben lehet korrigálni. Újabbaknál van egy automatikus kalibrációs trükk, ami egy mikrokapcsoló segítségével figyeli a létrejött pogácsavastagságot, így korrigálni is képes.

    A fix időzítésű típusnál tudtam jól kitapasztalni, ahogy finomabb őrlést állítok be, abból vékonyabb pogácsa lesz, sőt egy szint alatt már a főzőüreget sem tölti ki szorosra, így nem lesz normális pogácsa belőle. Ekkor a szervizbeállítást növelhetem esetleg 1-2 másodperccel.

    Megjegyzem, itt az őrlőnek csak 3 fokozata van, amit gyárilag be tudnak úgy lőni, hogy jó legyen. De ha én szétszereléssel direkt elállítom finomabbra, akkor egy szint alatt már túl kevés lesz. Igaz, ekkor már túl keserű is általában, nem jó ízhatás.

    Ha több őrlemény, az nem gond, a dugattyú rugalmasan lekezeli a vastagabb "képződményt".

    Másik dolog, amikor nagyon száraz kávébabot használtam, az eleve hajlamos volt a széthullásra, megfelelő tömörítés esetén is.

    Ezzel szemben az olajos, zsíros őrlemény szépen összeállt egy darabba, azonos beállítás mellett.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák