Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Voice24

    őstag

    válasz Gabesz87 #446 üzenetére

    Igen, nagyjából az emelkedő típusszám komolyabb, drágább gépet sejtet, és az ecam-esam-etam sorrend is jó. Ha jól tudom, az esam-etam széria már dupla kazános, tehát külön kazán van a kávéhoz és külön a gőzhöz. Az enyém ugye ecam, azaz egy kazános, de mégis gyorsnak mondható, ha elindítom a capuccino készítést, kb. 5-6 másodperc múlva már elkezdi a hab adagolását. A Jurán, ha gőzt akartam, jóval tovább kellett várni, mire készen állt a feladatra. Amúgy a tejtartály sem akkora macera. Ha lefőtt a capuccino, és már nem főzöl többet, a tekerőjét a megfelelő állásba fordítva az öblítő rendszerével forró gőzzel-vízzel átmossa a tejes járatokat, leveszed a tartályt a gépről, majd mehet be a hűtőbe. Tehát nem kell mindjárt a főzés után kiöntögetni a tejet, ugyanúgy a hűtőben tárolod, csak nem tejesdobozban, hanem ebben a tartályban. Nyilván bizonyos időközönként ezt is el kell mosni, mert hiába van utánaöntözgetve a tej, azért mindent az sem bír ki.
    A mi gépünk akciósan volt 144 ezer, általában 160-180 körül megy akció nélkül. Philips-Saeco gépet még sosem használtam, így arról nem tudok véleményt mondani.

Új hozzászólás Aktív témák