Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Voice24

    őstag

    válasz konzumpro #61 üzenetére

    Múlt csütörtökön vettük, azért már kezdjük "belakni". Eddig tetszik, meg vagyunk vele elégedve. Az elődje egy Jura E74 volt (ugyanaz, mint a 75), úgy gondoltam, kiszolgálta az már nálunk az idejét, meg szervízbe is kellett vinni, valószínűleg a szivattyúja ment el. Így inkább egy új gép vásárlása mellett döntöttünk. (A Jurát meg majd javítás után eladom) Sokat vacilláltam a típusok között, nézegettem a youtube-os videókat a számításba vehető gépekről, végül ez a legutóbbi Euronics akció győzött meg erről a konkrét típusról. A márkáról nem nagyon hallani rosszakat, szerelők, szakik is általában jó véleménnyel vannak róluk.
    Na, a lényeg:
    A gép az első beállítások után tök könnyen, egyszerűen kezelhető, hála a kétsoros magyar nyelvű kijelzőnek is. Sok dolgot lehet állítani rajta. A legfontosabb, hogy egy csésze kávénál 5 kávéhosszúság és 5 erősség állítható be egyetlen gomb forgatásával illetve nyomogatásával. Nálunk ez fontos szempont volt, mert egyrészt a Juránál 10 ml-enként lehet állítani a főzött kávé mennyiségét, másrészt mi a családban kb. négyen négyféle hosszúságban isszuk a kávét, amit nagyon sok géppel nem tudnánk megvalósítani, mert van a rövid kávé meg a hosszú kávé és ennyi,maximum ezt az adott mennyiséget tudom átprogramozni, de akkor mindig mindenkinek azt főzi. Tehát ez a Delonghi ilyen szempontból pont megfelel nekünk. A lefőzött kávé finom, normál (közepes) állásban is elég erős, a crema is megfelelő és szép. A tartóban minden pogácsa keményen egyben van. Ez mondjuk furcsa volt a Juránál, hogy amellett, hogy jó kávét főzött, csak elvétve találtunk a tartóban egész pogácsát, a legtöbb szét volt mállva.
    Az is jó, hogy bármilyen ital esetén (kávé, tejhab, forróvíz) van lehetőség az éppen aktuális, de kevésnek talált mennyiség megtoldására (részletek a gép leírásában, ez is egyszerű)
    A tejes, tejhabos italok készítése tök egyszerű, a víz adagoló helyére be kell pattintani a tejtartályt, és mehet is dolog. A tejtartályon be lehet állítani, hogy sima forró tej, folyósabb vagy keményebb tejhab jöjjön, és van lehetőség a főzés végén egy gyors forróvizes átöblítésre a habadagoló fejben. Utána a tejtartályt csak le kell venni a helyéről, és mehet a hűtőbe, nem kell öntözgetni a maradék tejet. Nekem nagyon jó minőségűnek tűnik a tejhabja, bár nem vagyok barista, jól mutatnak és finomak a lefőzött itókák.
    A gép jóval halkabb, mint a Jura, és ami még feltűnt, hogy ebből a nap végén jóval kevesebb vizet kell kiöntenem a tálcából, mint a Jura esetében.
    Beállítható, hogy tétlenség után mennyi idő múlva kapcsoljon ki, illetve az is, hogy akár reggel megadott időre bekapcsoljon. Ez a kikapcsolásos dolog is fontos volt nekünk, mert nem mindig egy időben kávézunk, és ugye minden be- és kikapcsolásnál öblít. Pont a 2000-es sorozatú Philipsekről olvastam hátrányként, hogy ott ez nem állítható be, így kb. 20 perc után kikapcsol.
    Talán egyelőre ennyi, ha valaki még kíváncsi valamire, szívesen válaszolok.

Új hozzászólás Aktív témák