Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ear001

    addikt

    válasz bl555 #77063 üzenetére

    Ez így nem értelmezhető. Akkor könnyebb színpadot csinálni, ha kevés csatornát kell korrigálni. Tehát mondjuk két utas első szett az ajtóban, plusz egy szub. Ha netán három utas, akkor sokkal nehezebb. Ha hátul is van hangszóró, amit be akarsz vonni, akkor meg majdnem lehetetlen hétköznapi eszközökkel.

    Viszont a DSP nem csodaszer. Kell hogy legyen egy jól beépített első szett, értsd rendes kábelezés, ajtópanel, optimalizált passzív váltó, és ha ez mind megvan, akkor lehet a DSP-vel az utolsó finom eq meg időkésleltetést megadni a fázisátvitel korrekciójához, hogy a színpad ne csak jó helyen, de sok zenén, többféle hangerő szinten ott is maradjon.

  • V8engines

    tag

    válasz bl555 #77063 üzenetére

    Sziasztok!

    Nos, akkor hogy ne csak olvasgassak, mint mostanában teszem, így beszólok. :)

    Direkt ebbe a bejegyzésbe, mert egy ideje foglalkoztat engem is a gondolat, mi lenne ha...
    ...Aktívkodni szeretnék. :F
    Jelenleg mióta autóm és hifim van, mindig passzív rendszerek voltak, sőt, a sorban következő autók örökölték a rendszert, amihez jött 1-1 új elem.

    Szóval, mivel van JVC időkorrekcióval és társaival és amíg még hajlandó működni is, jó volna átvariálnom a rendszert.
    Beállításban (is) kérnék majd segítséget. Ha jól rémlik, Lusut fenyegettem meg hogy majd felkeresem alkalomadtán ha átvágok a Bükkön. Ezidáig nem jött össze, azaz, nem ezen járművel voltam, hogy a rendszert, és a jelenlegi passzív behangolást egyáltalán meg merjem mutatni. :U

    Ami adott lehet (de javítsatok ki ha tévedek vagy hiányos):
    JVC fej, Axton 4 csatornás erő és egy nevenincs (de működőképes a 90-es évek végéről) 2 csatornás a 25-ös mélynek (Mac Hurricane), ami egy reflex ládában helyezkedik el.
    A két ajtóban Axton (Z series) 16-os, szélvédő sarokban 1-1 magas.
    Van hátul két ovál Pioneer (szintén 90-es évek), amiket el tudok engedni a cél érdekében.
    Egyébként is egyikük kezd meghalni.
    De elismerésem amiért eddig is tették a dolgukat.:C

    Mit hagytam ki? Tudom, át kell variálnom a vezetékelést (erősítők hátul, a hangváltók elől a műszerfal alatt).
    Szigetelés nincs, most tervezem ezen beruházást.
    Itt kérdezem, mit és mennyit? Golf ll 3 ajtó. Azaz két relatív nagy ajtó.

    Előre is köszönöm a figyelmet és reagálást!

  • Lusu

    aktív tag

    válasz bl555 #77063 üzenetére

    Az a két hangszórós dolog inkább arra vonatkozik, hogy előtted helyezkedjenek el, a koncertnek sem háttal ülsz :) Ha ezzel tervezel sem kell aggódni, hogy a hátsó személyek kimaradnak a zenéből. Amikor beszélgetni akartok menet közben, kb. szükségtelen is, hogy bármi szóljon, ha pedig zenét hallgattok, annak úgyis kell akkora kraft, hogy a hátul ülőknek is elég lesz.
    Viszont, ha DSP és normális DSP, akkor készíthetsz több beállítást a hátsó hangszóróknak. Kezdve a kikapcsolt állapottól, a telibe szólon át, egészen a differential rearfill-ig. Ez utóbbi esetben kicsit megkérdőjeleződik a ne használjunk hátsó hangszórót az SQ rendszerben, mert olyan módon egészíti ki az elejét ami nem teszi tönkre a színpadképet.

Új hozzászólás Aktív témák