Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ISari

    tag

    válasz AstraCDX #19289 üzenetére

    Szia Astra,
    úgy látom nincs nagy tolakodás a válaszokkal.

    Én ma vettem egy gépet, de a mosószert benéztem. Holnap visszamegyek érte. :DD

    A gép paraméterei alapján jónak tűnik. A hasonló paraméterű Kärcher kb. 3x ennyibe kerül. Nem hinném, hogy háromszor jobb lenne, vagy háromszor tovább tartana.
    A három év garancia is biztató. Nem igazán szokták szervizelgetni, hanem visszaadják az árát.

    Vannak 2014-es bejegyzések szintén Lidl-s Parkside mosóról. Biztos vettek belőle párat. Jó lenne, ha valaki megosztaná a tapasztalatokat.

    Remélem, hogy a hétvégén jó idő lesz és kipróbálhatom.
    Mindkét verdára ráférne egy kis fürdetés. :))

    A borosta nem szúr, csak tudni kell a megfelelő oldalára születni .................. :) A66->A68->A11->A68M>A80->A86->PF400CL->PF451CL->PF500KL + Zenwatch2

  • ISari

    tag

    válasz focvis #19330 üzenetére

    Leteszteltem a Lidl akciós Parside magas nyomású mosóját.
    Korábban Bosch Aquatak 11 volt, de az sajnos tönkrement. Valószínűleg a padlás nem fagymentes környezete nem tett jót neki.

    Az összeszerelés viszonylag egyszerűen ment.
    A kiegészítők: pisztoly tartó, AC kábel tartó, magasnyomású cső-dob tekerő egyszerűen felpattinthatók voltak a helyükre
    A magasnyomású cső egy viszonylag kis átmérőjű dobra tekerhető a fent említett hajtókar segítségével. A kibontáskor ez tűnt a legkritikusabb pontnak.
    A csatlakoztatások egyszerűen mentek, a levegőt is gyorsan kiengedte a csőből kikapcsolt motorral is. A magasnyomású csővel szembeni gyanúm részben beigazolódott. Letekerés után eléggé összeugrott, nehéz volt kibontani. Némi huzavona után sikerült és egészen a végéig egyenes is maradt, nem okozott több fennakadást. A visszatekerés is egyszerűen ment, szépen lehet rögzíteni a végén és nem forog le róla a cső.
    Visszatekerés közben egyszerűen letörölhető a cső, így mindenképpen hasznosnak ítéltem ezt az extrát.
    A cső végére a pisztolyt egy hollandival kellett rögzíteni. A villáskulcs, amit adtak, nem volt nálam, de elegendő volt kézzel meghúzni. Nem spriccelt ki mellette és lebontásnál sem volt bonyodalom.
    Kipróbáltam az állítható fúvókát, de nem igazán jött be.Elég gyengének találtam.
    A forgós szennymaró fej viszont szépen tette a dolgát. Érezhetően erősebb volt és szépen letolta a koszt a kocsiról.
    A gép jól kezelhető, nem borult fel egyszer sem, mint a Bosch, ami egy mosás alatt többször is hanyatt vágta magát..
    A motor a nyomás elérése után szépen leállt, szóval tette a dolgát, ahogy illik..
    A mosószer adagolást nem tudtam kipróbálni, mert nem vettem meg a W5-öt. Talán legközelebb.
    Egy negatívumot tudok mondani, hogy igen hangos volt. Persze arra a kétszer félórára egy hónapban ki lehet bírni.
    Összességében elégedett vagyok. Erősebb és praktikusabb, mint a korábbi Aquatak110.
    A tartósságra egy használat után, nincs tapasztalat, de nem ipari célokra kell. A járműveket takarítom, de azokat is inkább tavasztól őszig. Évente nem lesz 20 alkalommal elővéve, így azért bizakodó vagyok.
    Ár / érték arányban rendben van.

    .

    A borosta nem szúr, csak tudni kell a megfelelő oldalára születni .................. :) A66->A68->A11->A68M>A80->A86->PF400CL->PF451CL->PF500KL + Zenwatch2

Új hozzászólás Aktív témák