Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Formaster

    Topikgazda

    válasz #00809728 #30723 üzenetére

    Ezért is mondtam, hogy a karcállóság bullshit. De amit írsz az 3 termék 3 féle mosási eljárással. Ebből nem következtetnék.

    Az alábbi linkeken egy német Scratch teszt látható Servfaces vs Si3D vs Cquartz UK, a fórumból idézek a videók mellé leírást:

    "A bevonat felvitele után 7 nap keményedési időt hagyva a következő módon teszteltem a karcállóságot. Lake Country durva korongot helyeztem a felületre, arra 1kg súlyt és egyenletes mozdulatokkal 1 percet mozgattam mindhárom bevonaton."

    -Si3D Scratch Test
    -Cquartz UK Scratch Test
    -Servfaces Ultima Scratch Test

    Mint látható egyik sem lesz karcálló, egy durva polírszivacs is meg tudja karcolni a 9H keménységű (gyémánt 10H) :C kerámiát. Az UK karcállósága pont 0.

    A mesterekről meg annyit, hogy sötétben tapogatózik az "iparág" nagy része. A felvitelhez és a hosszan tartó tapadáshoz szinte laborkörülmények kellenek, aminek még a részleteit sem ismerik. A kerámia pedig gondos mosást igényel, biztosan nem gépi, meg nem ótvaros kézi mosókat. Sokan nem tudják ezt és nincs is lehetőségük gondosan mosni, ezért mondom mindig, hogy a kerámia a gazdagok sportja, akik applikálás után visszajárnak minden mosásra oda, ahol azt csináltatták.

Új hozzászólás Aktív témák