Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • i-sti

    senior tag

    válasz jozsi252 #38340 üzenetére

    Bocsi, csak most van időm hosszabban írni.

    Eddig 2 autó mostam.
    #szarnémetet amin nem volt fusso, se semmi egyéb wax réteg.
    Erről nagyon szépen húzta le a hab a retket. 200+800 arányban használtam érintés mentes mosással.

    #szarjapán, ez ősszel kapott egy fussot és utolsó pár kézi mosásban adtam wax réteget is rá.
    200+700 használtam az Avalanche-t. Meglepően gyengén szerepelt. Alig szedet le koszt. Először nem értettem miért. Majd fogtam a Sonax kézi sampont és át kézimunkáztam az autót.
    Mikor mostam le a Sonax-ot meglepődtem, hogy "vissza jött" a víz lepergetős effektje a Fussonak.
    Akkor világosodott meg számomra, hogy az a noname viasz réteg amit felvittem kézi mosóban az szépen elrontott mindent. Készített egy olyan réteget amit az AF nem tudod leszedni, de viszont annyira rossz volt a vizet nem dobta.

    Tanulság, többet nem fogok semmi third-party viaszt felvinni :N

    Összességében nem-kezelt autón jól szerepelt az AF. Nem a legerősebb snow-foam, láttam ennél sokkal erősebbeket is amik szó szerint mindent IS lehoznak az elemekről, de lehet hogy azt nem használnám jó szívvel.

    Motorháztető belső felét is befújtam AF-el, de elég gyengén szerepelt, kb semmit nem szedet le az ott lévő olajos ujjlenyomatokból. Majd megpróbálom ott a Meguiars APC-t, szerintem az több sikerrel fog járni.

    AF után sokkal könnyebben mint a Sonax-os kézimunka és nagyon szép lett az eredménye. Fél vödör vízből sikerült tökéletesre lemosnom amit a Citrus-os előmosó után simán elment az 1 vödör samponos víz.
    Szóval sok időt spóroltam vele.

    Ami nem tetszik.
    Kurva drága.
    5k-ért vettem az 1L flakont. És már +-400ml el is ment.
    5L mennyiért vesztegetik, mert ez így nagyon drága hobbi számomra.

    Sonax előtt és után is adtam D-Tox minden elemnek (képeket láthatsz a GooglePhotos albumban), meglepően elkezdet vérezni minden elem. Főleg a 2 első ajtó alja és a csomagtartó ajtó.
    Nem szedet le mindent, gyurmázni fog kelleni mikor újra felviszem a Fussot, de már látom, hogy ezzel is sok időt fogok spórolni.

    Kb ez lenne egy rövid összefoglaló. Bármi kérdésre szívesen válaszolok, de nem tudom mikor :B

    Novum Forum Siculorum

Új hozzászólás Aktív témák