Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mathiask

    senior tag

    válasz RetepNyaraB #11475 üzenetére

    Azért van különbség az MP3-hoz képest. Az MP3-at legalább ki tudtad próbálni mit csinál, volt encoder, dokumentáció. Az MQA ezzel szemben black box és senki nem tudja pontosan mit csinál, hacsak nem valaki trükközik, mint a srác a videójában és feltölti a tesztfájljait a Tidalra, mint zenét és megnézi, hogy lesz a 44.1/16-ból és 88.2/24-ből MQA. Az ellenérdekelt felek leginkább marketing és gazdasági befolyásolás miatt szidják az MQA-t. Az amatőrök meg inkább hangminőség miatt, miután, mint itt is megvizsgálták az MQA kódolás hatását és látták, hogy valami nagyon nincs rendben technikailag. (a videóból kiderül, hogy sajnos nem csak nagyfrekvenciás zajok vannak, hanem a hallható tartományban is jócskán megjelennek viszonylag kevéssé csillapítva)

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz RetepNyaraB #11475 üzenetére

    Az a helyzet, hogy a flac hordozhat MQA-t, Tidal is így csinálja, szóval mintha egy WAV-ot megmókolnál úgy, hogy a nagy része egy másik wav fájl, kis része pedig mp3, majd ezt tennéd össze flac-ba (ami így kibontáskor lossless mivolta miatt megôrzi az MQA kódolást is, gyakorlatilag kódolás a kódolásban, kívül a flac, belül a lossless + lossy keverékgyerek). De amúgy igen (amit mondasz), nagy biznic, az alapítók el is adták a tech-et befektetôknek... Szép magyarosan: nesze semmi, fogd meg jól.

    Azért reklámozza, mert ez a hírlevele, amit kb. kéthetente küld ki, ezt hoztam ide be (van online olvasható verziója is, ez a link az). Nincs semmi baj vele, a követôinek szól a hírlevél (hiszen feliratkoztak) :) és a könyv nagyon jó. :K

    Csak gondoltam megosztom Veletek, mert én ilyen rendes ember vagyok.. :))

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák