Hirdetés

Aktív témák

  • mdk01

    addikt

    Hali!

    Nem kellen összehasonlítani egy ikeás bútort egy asztalos által készített bútorral.

    1.Az ikeás fa, rossz minőségü osztrák ,ritka szálú, beteg,tömbösített xar.
    Ha bemegy vki egy fatelepre ilye nem igazán fog találni mert igaz hogy M.o.-a az a faanyag jut el amit már az Nyugat átválogatott de még akkor is jobb minőségű mint az amiből az ikea a bútorait csinálja.
    Pláne ha egy hozzáértő megy be aki még a gyalulatlan deszkáról is megmondja hogy melyik jó és melyik nem.Itt egy átlagos userről beszélek mert aki már kicsit nagyobba nyomja és itt csak egy éppen beindúlt azstalosra gondolok az már Tuzsérról hozatja a fát.
    Az mind Szibériai (vagy akörnyéki ami sürüszálú jó minőségü anyag(osztályzástól függ)

    2.A másik hogy az ikeás bútorokat szallagon gyártják és nem törődnek azzal hogy milyen lesz, mert ugyis be van csomagolva és nem látja a paraszt mit vesz ezért nem is érdekli őket.Ezzel szembe egy asztalos csak egy bútorra koncentrál és próbálja minnél jobban megcsinálni.

    3.Szerkezetileg se olyan mint az amit egy szakszerű asztalos normális gépekkel rak össze.Ezt nem látja át az aki nem a szakmába dolgozik.

    4.Neked kell összerakni.
    Persze ha jól tudom házhoz is lehet hívni őket de az is olyan hogy...
    Ezzel szeme egy asztalos által készített bútort kihoznak és beszerelik.Persze itt is van beszerelési díj itt szakemberek végzik nemutolsó sorba az aki csinálta.(és ez nem mindeegy egy egyedileg készített bútornál)

    5.Amik ki vannak állítva bútorok azok se vmi szuperek pedig ott aztán tényleg szépnek kellene lenni.

    6.Nem egyedi tehát az van amit a dobozban kaptál és kész.
    Az egyedinél te határozod meg a méretét, színét, kialakítását.

    7.Jó ez a leveszem összerakom dolog míg az asztalos drága.Meg sokat kell rá várni és az ikeásba már benne van a zsanér meg üveg duma.
    Az ikeás zsanérok se olyanok amilyet egy asztalos vesz.Jó ez azasztalos duma is mert rohadtúl nem lehet általánosítani.Én pl.Blum pántokat használok ami egy olasz profi márka míg más asztalos úgy véli hogy neki a sokal olcsóbb pánt a jó mert míg odaadják neki a lóvét addíg az is remekül megteszi.
    Ez a helyzet az ikeás zsanérokkal és más kiegészítőkel.
    Vagy van itt még egy jó példa.
    Nem tudom kinek ismerős az a szó hogy lamelló keksz.
    Ezzel rakják össze a bútorokat.Ez pici fából készült majdnem ellipszis alakú vmi.
    Na most ebből is van két fajta.Az egyik a Lamello márkájú ami 8Ft/db.A Lamello cég találta fel ezt a fajta szerkezeti kötést és ezt ő maga gyártja.
    Ezzel szembe van a magyar utángyárott ami 2Ft90fillér/db.
    Egy komolyabb szekrénynél már igen észrevehető a kettő közti árkülönbség.
    Az hogy utángyártott már mindenki tudja hogy mit takar és kb. azt is tudja, van különbség a kettő között.Nem mennék bele a részletekbe hogy mi mert így ismár eleget irtam de van köztükl különbség.
    Én ebből is a drágábbat használom tehát a Lamellót mert jobban tart.
    És itt jön megint hogy vannak asztalosok akik az olcsóbbat veszik mert úgy gondolják hogy nem látszik úgyse meg amíg megkapja a pénzt addig remekül megteszi az is.

    Na ennyit az ikeás bútorokról.

    Az asztalos is tud majdnem olyan olcsón dolgozni mint az ikea.
    Ez függ attól hogy milyen szerkezeti kötéseket használ az egyes elemeknél.
    És hogy milyen alkatrészeket használ.
    Van az a fajta ami 2-3 év múlva szétesik van ami kibírja 15 évig is és van a kettő közti állapot.Ezt megint pénztárca határozza meg.
    Nem győzöm elégszer hangsúlyozni azt hogy nem mindig az a jó asztalos aki a legalacsonyabb árat mondja mert egy bútort sokféle képpen lehet összerakni.
    Na de itt jön a nagy kérdés hogy ha vki magas árat mond és gagyimódon rakja össze akkor mi van?
    Ezt nem tudom csak azt tudom mondani hogy ismerőssel kell dolgoztatni vagy próbálgatni apró cuccokkal az egyes asztalosokat.
    Ha vki hozzámfordúl egy komolyabb bútorkészítetési szándékkal akkor megszoktam kérdeezni hogy mennyit szánna rá és aszerint mondok neki árat és rakom össze a szekrényt.
    Ez nem mindig jó taktika mert ekkor el kelzd gondolkodni és kételkedni de hát a másik megoldás se jó mikor mondok neki egy magas árat (ugyanis én igyexem minnél jobban megcsinálni a bútorkat) és elfehéredik az arca és azt mondja hogy majd még gondolkodik rajta majd elköszönünk.
    Ezután vagy elmegy és megveszi az ikeás bútort vagy megkérdez még más asztalost aki alasűcsonyabb árat mond neki.Ezzel fenn áll a veszély hogy gagyi bútort kap de az is lehet hogy én mondtam neki sokat(ez utóbbit sztem teljességgel ki lehet zárni mert sokszor kollégáim is meglepődnek)

    Egyszerübb dolgozni az mdf-el de azt le is kell kezelni.
    Amit legutóbb csináltam f.szoba szekrényt annak az MDF lapok anyagára volt16k.
    Ennek lefújása volt 29k munkadíjjal féláron mert fusiba fújta a srác.
    Egyszerübb, de nem jobb mint a tömörfával dolgozni.(és még lehet nem is olcsóbb ami persze mérettől függ)

    Az MDF lap is fából van csak össze van darálva a fa és lapot préselnek belöle.
    Ugyanaz mint a forgácslap vagy a farostlemez csak finomabbra van darálva.
    Van még ebből puhább és keményebb változat is amit LDF nek HDF nek hívnak csak ez terjedt el inkább.

    És igen asztalos vagyok de fehérváron.
    Még rengeteg példa lett volna ami különbséget tesz az ikea vagy garozon bútorok és az asztalos bútorok között de már elzsibbadt a kezem az irásba.
    Ha vki fehérvári nyugodtan keresen meg és megegyezünk minden téren
    Ismerek olyan asztalost( volt mesteremet) itt fehérváron aki feljár Bp. re is dolgozni Ő drágább is mint én és persze nem helyben kell neki dolgozni de ha vki tőle rendel az azt kapja amit az ár takar (és ezt garantálom)
    Ők csinálták pl. a Feri-hegy2-n a kápolnának a famunkáját ha vki látta volna.
    Mellesleg több mint 8milla volt az egész és ebből 4milla volt az anyag.

    Na bye

Aktív témák