Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • trialboj

    őstag

    Nem találtam kiemelet hsz-t, ez most a komoly szakemberek topikja ONLY, vagy hobbi játékosok, esetleg újak is csatlakozhatnak?

    Gondolok itt olyan kérdésekre, hogy melyik a legfontosabb eszköz, ami nélkül semmit nem lehet csinálni, és mért az asztali körfűrész?

    Ha többnyire szórakozás céljából foglalkoznék vele, akkor is komolyabb 100k+ fűrészasztalt kell vennem, és abból is a használt verziót, mert amit pl a bosch v makita árul, ennyiért az még mindig a vicc kategória.

    Ha nem ide való kérdés akkor törölhető, és elnézést.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Szeretek fával dolgozni, nem kimondottan precízen, de ez nem zavar :) Csak saját magamnak gyártanék ezt azt, sámlit, széket, lócát, kültéri hintát, polcokat, asztalkákat, mindet minimál stílusban, inkább szórakozásképp mint praktikumból, persze azért használhatóak kell legyenek.

    Eddig az abszolút minimumokkal dolgoztam, dekopír, körfőrész, elektromos gyalu nagyon alap modell, egy rezgős csiszoló, ami előre hátra mozog, kb semmire nem jó, és persze kábeles fúró.
    Most vásároltam egy akkus csavarbehajtót, kezdeti lendületnek megteszi :) Komolyabb összeget nem szeretnék beletolni, ebbe a hobbiba, ezért nem is várom hogy tökéletes eredményt érjek el a munkáimon az összes megfelelő eszköz nélkül, de továbbra is az érdekel, hogy az asztali körfűrész-e az alapja az egésznek?
    Persze rendes körfűrésszel is megoldható sok mindent, de azért aki nem elég profin dolgozik, szerintem inkább szenved vele, a hosszanti vágásoknál, főleg ha a nyers anyag sem a legjobb.

    Ez a modell pl erősebb mint a bosch pts 10, de vajon eléggé precíz, hogy egyáltalán számításba jöhessen? TC-TS 2025 U

    Ezenkívül még kellene egy excentrikus csiszoló, hogy ne órákig kelljen eldolgoznom a felületeket.

    Gérvágóm nincs és nem is szeretnék vásárolni, tudom hogy nagy segítség, de semmi olyat nem tud amit ne tudnék rendes körfűrésszel is elvégezni, továbbra is csak másodfokú szempont a precizitás.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz thyeby #40066 üzenetére

    Azért kérdeztem hogy lehet-e amatőrként kérdezni, mert nekem és szerintem a legtöbb kezdőnek nincs szüksége drága eszközökre, viszont a szakemberek meg többnyire csak a minőségi cuccokkal dolgoznak, tehát nem feltétlen tudnak bármi jót mondani a belépő szintű eszközökről.

    Az előző hszben említettem miket szeretnék készíteni, szerintem ezek egytől egyig olyan cuccok ahol a precizitás nem annyira szembetűnő, a linkelt Einhell gép 1800W os ami már eleve erősebb mint a bosch pts 10. Az igazi hogy mókolást igényel, de ha ezt is egy külön projektként fogom fel akkor talán az sem zavar.
    A kérdésem inkább az lenne hogy ezt alapnak sem lehetne használni? A 250k Ft os kék bosch, nem igazán nevezhető hobbi barát kezdésnek, nem tudom hányan vannak akik ekkora befektetéssel tudnának kezdeni egy ennyire komplex tevékenységet.
    Mert jobban belegondolva, itt elég sok megújuló költség van, amit eddig nem is említett egy ilyen cikk v videó sem, legalább is amiket én láttam. Pl itt elégg alap dolgokról beszél, de ahhoz hogy igazán élvezetes legyen a munka, és ne az legyen hogy ma elkezdtem, de már meg is kell álljak mert nincs se ilyen vésőm, se olyan csiszoló papírom akkor rengeteg apróság felmerül.

    Porvédő maszk, zajszűrő füles, fa ragasztó, legalább 2 féle lakk, precíz szögmérő, fém vonalzók, egy kinti porszívó?, és nem mellesleg egy vagonnyi szorító eszköz, nem tudom a pontos nevét.

    Szóval szerintem ha innen nézzük, akkor nem elég csupán elszántnak lenni, mert az alapvető eszközök nélkül nincs igazán élvezeti értéke, persze nagyon király érzés mikor valamit okosan meg tudsz oldani, mert pont nem volt ez v az otthon, de a fentiek közül nem sok mindent lehet kitrükközni.

    Azt megértettem hogy nem az asztali körfűrész a leg lényegesebb eszköz, és érdemesebb kicsit későbbre halasztani a döntést, amikor talán tényleg érződik majd a hiánya, de egy dekopír és körfűrésszel csak nem lehet megváltani a világot. Vagy megfelelően használva és egy akkus csavarpisztollyal kiegészítve elegendő lehet alap munkák kivitelezéséhez?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz arvaiz69 #40096 üzenetére

    Mindenkinek köszönöm a tanácsait.

    Elég érdekes, hogy nagyjából pont ezeket a tárgyakat szeretném én is elkészíteni elsőnek. Az ajtót leszámítva, az nagyon advanced :))

    Régóta nem barkácsoltam, szóval abbahagyam a szerszámok utáni böngészést, és mentem egy kört a városban, vásároltam némi faanyagot. Egy egyszerű hokedlit szerettem volna összedobni, de elég hamar kudarcba fulladt a projekt.
    [kép]
    [kép]

    Normális, hogy ennyire roncsolódik a vágásnál az alsó él, ha körfűrésszel vágom? Ez inkább az elöregedett platt, vagy a nem jó minőségű fa miatt lehet?

    Sajnos a faanyag is elég dimbes-dombos, nem igazán sikerült össze pászítani az ülő részt, résmentesen, még gyalulás után sem. Gagyi szerszám, rossz minőségű fa, és kezdő felhasználó, nem túl combos párosítás.

    Elraktam az anyagot száradni, egy egyenes gerendához lettek szorítva, hátha segít rajtuk. Hiperből pl OBi, nem szabad faanyagot vásárolni? 2 rendes fatelepet ismerek, de azoknál nincs gyalult anyag, anélkül meg elég nomádnak érzem a használati tárgyak készítését.

    szerk:

    Mi a neve annak az eszköznek amivel kb 30 fokos szögben lehet csavarhelyet fúrni a sarkokhoz, hogy erősebb csatlakozást biztosítson? Általában kék színű és 3 lyukat enged/segít.

    [ Szerkesztve ]

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Üdv,

    Tüzifából szeretnék telefon kisebb váza, stb tartót faragni. Kis költségvetésű projekt, nem sok cuccom van, profi szerszám meg főleg nincs.

    Így állok jelenleg: [link] [link]

    Az érdekelne, hogy pl egy ilyen.[link]
    Kézi csiszolóval, lehet-e ilyesmit csinálni? Már hogy fában apró részleteket finomításokat marni.

    Köszönöm

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz trialboj #41109 üzenetére

    Itt az aljában szeretnék egy ívet, ezt nagyjából már kifaragtam, vésővel, de pl ha 4 lábad akarnék formálni az már nem menne a jelenlegi szerszámokkal.

    Ezt pedig szeretném letisztogatni a lehető legjobban.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Dolgozott valaki ilyesmivel? Nem tudom mit a pontos neve, talán epoxy gyanta? Ha a boltban így kérem hasonlót adnak? Festékszínezékkel lehet keverni?

    Rengeteg típus van, ha nekem ilyesmi projektekre kellene akkor mind1 melyiket veszem? Reális a 10.000ft 1000g anyagért?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Van olyan kézi fűrész amit érdemes megvenni, ha nincs lehetőségem asztali körfűrészre és mással nem tudom megoldani a kis elemek vágását?

    nem feltétlen márka érdekel, hanem hogy mit kellene figyelni? Minnél vastagabb legyen hogy ne hajoljon meg, vagy pont hogy vékony kell legyen?

    Inkább ilyen típus vagy talán ez?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Üdv,

    Lelakkoztam egy benti asztalkát amin dolgozni szoktam. Ezzel a szarral. " réteg, 24h száradás, 1 hete kint van az udvaron és szellőzik, ma behoztam, és ugyan olyan büdös mint volt.

    Mi a fenét csináljak vele? 50cmre van az orromtól, és csukott ajtóval nagyon érződik, ha estére bent marad nem tudom mennyire tölti be a szobát :(

    Bármi ötlet?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz kapu2006 #42445 üzenetére

    PFF, és ezt nem merik ráírni mert akkor a franc se venné meg. Nem volt olcsó, de bele sem gondolok hogy mi lenne ha a másikat veszem ami külső belső térre volt, és az eladó meg akart győzni hogy hát mivel az kint is jó, beltérre egyenesen tökéletes védelmet nyújt majd.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Van rá megoldás, hogy ezt a kerek mécses gyertya lyukat ki tudjam vágni vagy faragni, célszerszám nélkül? Én ennél természetesebb alapot képzeltem el, olyan fából amin még van kéreg, viszont félek hogy akármilyen óvatosan is kezdem el faragni, ketté fogom hasítani a vésővel.

    Illetve ha már itt vagyok, a héten barkács cuccok vannak a lidl-ben. Az érdekelne, hogy az itt árult elektromos cuccokat messziről kerülni kell , vagy hobby szinten, olyan cuccokhoz mint amit fent linkeltem elég lehet. Pl most erre a csiszológépre gondolok

    Köszönöm

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Lidlből frostner fúrókat sem szabad / érdemes vásárolni?

    Hokedlit készítenék (majd egyszer) és láb merevítő pálcáknak lyukat fúrni, gondoltam jó lehetne a két legkisebb.

    Pár hete jártam itt, akkor 40es lyukat akartam fúrni mécsesnek, ott ajánlottátok, utána néztem több boltban is, és nevetségesen drága volt a 40mm, viszont 35mm ig teljesen normálisan nőtt az ár. Ez valami csoda méret azért ilyen drága, sok mindenre lehet használni? Vagy csak kifogtam a leg drágább boltokat?

    ---

    Ha a fentit nem is érdemes lidlből venni, azért csavart csak szabad, főleg hogy németországban készült, állítólag.

    Ezen a csatornán Steve Ramsey - Woodworking for Mere Mortals láttam hogy a legjobb a négyzet fejű csavar, ha az nincs akkor torx, és ha az sem akkor Pozidrive ami a csillag fej feleresztettje, majd a csillag. Nekem egy torx facsavarom sincs, ezért érdekelne.

    Azt nem értem mi az hogy 4x meg 5x / 400 db. x 4 x 40 mm / az első a darabszám, utolsó a méret, de mi a szorzó?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Ok, felejtős elfogadtam hogy semmit nem érdemes onnan (lidl) venni ami kicsit is komolyabban kapcsolódik a barkácsoláshoz. Csavarért azért elugrottam, de a bejáratnál vettem észre hogy otthon hagytam a láncot amivel a bringát kell lekötni, szóval az is ugrott, szerintem ez egy jel volt :))

    --
    Nem tudom Leroy Merlin van-e odaát, gyors keresés után nem egyértelmű, talán nincs. Nekik a házi márkájuk a Dexter.
    Vettem belőle csiszolópapírt, 80 ast és 220 ast. A 80 okés, de a 220 as rendkívül gyorsan megtelik porral, és elég gyorsan használhatatlanra kopik (ez még talán okés, eddig nem volt ilyen finomságú a kezem alatt) viszont a világos barnás színét is ráragasztja a csiszolandó felületre. Tehát újra kell csiszolni a már finiszált felületet.

    Szóval ez is felejtős? még csiszolópapírból sem mind1 milyet veszek? Egyedül a Praktikerben vagy szaküzletben szabad vásárolni?

    (#47085) Soká
    kanadában népszerű, állítólag...
    [link]

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

Új hozzászólás Aktív témák