Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soká

    senior tag

    válasz thyeby #4648 üzenetére

    Meglep, hogy a Dimart ennyire magas polcra teszitek. Annak idején (kb. 12 éve), amikor az első maróimat vettem ( éppen Dimart) akkor azért ezt vettem, mert mintha olcsóbb lett volna mint a CMT. Lehet, hogy azóta változott a rangsor?
    Egyébként nekem nincsenek ilyen tapasztalataim, mint a napi 8 óra marás, mert azt hiszem, ha összeadnám az összes ebbéli tevékenységemet, az is csak párszor 8 órát tenne ki... Gyakorlatilag csak egyedi tárgyakat készítek, tehát nincs az a rutin, amivel te rendelkezel. De azért, remélem nincs félreértés, én nem a profi marók ellen szóltam, csak jeleztem, hogy 1-1 kisebb munkánál jól jöhet, amikor van a noname készletben egy éppen alkalmas darab és mondjuk nem kell egy kevésbé járatos szélességű nútot két lépésből marni.

    Egyébként Te nyilván fenyőt marsz, ha ennyire sokáig tartják az élüket azok a marók. Mert nekem az egyetlen maróm, amit idáig elvittem éleztetni, az éppen egy Dimar 14mm-es nútmaró volt. Jól emlékszem rá, két méretes könyves-szekrényt készítettem el vele és bizony a végére megkopott, igaz nagyon sokat martam vele, óvatosan, több lépésből, kissé túlbonyolítva a dolgot :) És ez bükk rétegelt lapból készült.

    Apropó, valakinek van tapasztalata az uni-maxnál árult marókkal kapcsolatban? Nem az sk névvel jelölt darabokra gondolok, hanem a "rendes" keményfémlapkásakra. Vettem a múltkoriban jó párat, de elég spéci darabokat és egyelőre még nem kerültek használatba. Általában akkor veszek marót, amikor szükségeltetik, de ezek éppen akciósak voltak, így bespájzoltam belőlük.

Új hozzászólás Aktív témák