Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz mdk01 #4201 üzenetére

    Köszönöm mindkét választ. Azt hiszem, Vikusz és Te megerősítettetek abban, h a 9,6 V nekem elég lesz bőven.

    Ezt az állványos dolgot egyenlőre nyitva hagyom, mert megállított egy pillanatra: Valamiért kardoskodsz amellett a megoldás mellett, és magad is úgy csinálnád. Nem akarok elmenni emellett úgy hogy ne gondoljam át jól, amit mondtál. Nem tudom, mikor jön ki a lépés rá, h jó szemléltető fotókat rögtönözzek, de megteszem, ha kijön a lépés.

    Elöljáróban annyit, h egy ilyen lepke (madárka az, csak én lepkének hívom) nyolc összecsavarozandó alkatrészből áll. A furatot nem szerencsés előre gyártani, hanem szereléskor az összepászított alkatrészekbe kell fúrni - egyebek mellett ez kalibrálja azt a drótból hajlított emeltyűt a pontos helyére, amivel a kerék a szárnyat emeli - és ennek olyan pontosnak kell lennie, hogy ha lassan tolom, ne csapódjon össze a két szárny, csak akkor, ha gyorsan tolom, a lendület ütköztesse egymásnak őket. Ez a játék ekkor lesz elnyűhetetlen és élvezetesen, könnyen kezelhető, biztosan működő.
    Másik dolog, h minden fa alkatrész sablonrajz alapján szabadkézzel van kifűrészelve. A méret tehát nem olyan századpontos tűrésű, mint ha CNC marta volna. Ez jelentheti azt, hogy ha előre kiszámított helyre fúrok az állványossal vmi sablonban, akkor bizonytalanná válik v a szerelés, v akár a működés.
    Úgy érzem, ahhoz hasonlatos ez a munkafázis, mint a köldökcsaplyukak kifúrása: CNC-vel garantált, h minden előre fúrt lyuk a helyén lesz, és az illesztések pontosak lesznek. Azonban Cnc nélkül úgy tiplizzük össze a dolgokat, hogy a lyukakba dugott hegyekkel megjelöljük a furatok párjait, s nempedig berajzoljuk, bepontozzuk, kimérjük, sablonnal fúrjuk, et cetera.
    Mindettől függetlenül mégegyszer hangsúlyozom, h visszatérek az elgondolásodra, lefotózom Neked, és átgondolom újra. Én lennék a legboldogabb, ha gyorsítana a tanácsod a termelésen, de pillanatnyilag vagy én nem látom át, h Te hogy csinálnád, és miért, vagy fordítva: Te nem látod át, h én hogy csinálom, és miért?

    Azt, h sorozatgyártásnál munkafázisonként végigmegyünk minden darabon, az időelőnyt jelent, már kitanultam - remélem, elég jól. E-lepke esetében pl 300 db-nál kisebb sorozatot nemigen rentábilis csinálni, de igazából 500-tól mutatja meg magát a sorozatgyártás előnye tisztán. Persze tudnod kell, h amit én csinálok, az egyenlőre még csak manufaktúra, ezért az, h milyen technológiát agyalok ki, nagyban meghatározza a piaci "fekvésemet".

    [ Szerkesztve ]

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák