Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz pbujna #34077 üzenetére

    Átgondoltabban kellene csinálnod. Megtervezni leghamarabb, és ahhoz igazítani a műveleteket. Nem jó az, hogy 21mm-es gyalult anyag, akkor legyen olyan a szekrény, bazinagy plattolómaró van, akkor legyen olyan a marás, etc.

    Valószínűsítem, hogy olcsóbban jössz ki, ha Zatiknál veszel fűrészárut, azzal pedig megkeresel egy asztalosműhelyt, aki elvállalja a gyalulást. Fontos, hogy műszárított, vagy légszáraz anyagod legyen.

    A több menetben marás minden felsőmaróval egyszerű, mint az ék. Van a gépen egy ún revolverütköző, amin három különböző fogásmélységet tudsz állítani. Ezt rögzíted, és a következő menethez csak el kell forgatnod a revolvert.

    A csülködre vigyázás nem attól lesz megoldva, hogy te nem rutinból dolgozol, és emiatt lassan. Lassan is könnyen csonkolhatod magad - kivált egy bazinagy profillal. Éppen ez az, hogy akkora profilhoz már jó lenne kevés gyakorlat. Rossz irányban tolod rá a fát, úgy tökönvág, hogy lőttek az utánpótlásnak. Plédájul.

    A géptalpon nem véletlenül alakítottak ki 65mm-es lyukat. Ennyit bír a marógép, többet nem. Ha ezt kijátszod, könnyen égett lakkszag lehet a pici műhelyedben.

    Porszívás:
    Tényleg jó ilyenkor egy forgácselszívó, de ha két porszívót a marókés közelébe teszel, oda, ahova legtöbbet hord a kés, az már felfogja az apró port, ami a legfontosabb, és a forgács 60-70%-át is.
    Ne porálarcban dolgozz, hanem vegyél egy 3M-es félálarcot. A porálarc az nem egyéb, mint szentelt víz. Semmire se jó.

    Nem értettem ezt az ismételgetett vertikális marást. A marógépet az anyag alá téve (asztalba építve) alsómarásról beszélünk, kézben tartva az anyag fölött pedig felsőmarásról. Plattolni kézből ne is próbálkozz!

    Biztos van még, amire raflektálni akartam, de most ennyi jutott eszembe.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák