Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bim

    veterán

    válasz thyeby #30610 üzenetére

    csavarfej kérdésben nem jó a süllyesztett. Két fát próbálj meg összeszorítani egy átmenő csavarral fakötésű alátét nélkül.Eleteted simán. Ezt a szerepet tölti be a telt fejű csavar. Nagyobb területen fog ezért jobban tart.
    Az öreg ácsok sokszor be vannak gyöpösödve. De nem is számítógépeznek. A technológia ott jár hogy hőtechnikai szempontok ugyanakkora hangsúlyt kapnak mint maga a tetőszerkezet. Mindkettőnek tökéletesnek kell lennie. Úgy jellemezném hogy az ácsszerkezetet a tapasztalat és a rutin kell hogy készítse (nem megfeledkezve arról hogy komoly előkészítést igényel már a szerkezet kialakításánál a hő és pára elvezetésének dolga is) de amint az alátét héjazathoz érnek az innováció és a naprakészség a fontosabb.
    A fiatalok hajlamosak elhanyagolni a fakötéseket amik részét képezik a munkájuknak. Egy sima illesztés és egy nagyobb szeg oszt jóvan. (megjegyzem nem is tudom mikor használtam utoljára szeget szerkezetépítéshez. :F )
    Ha nem mondom magamról hogy tudok a kutya se figyel rám. Természetesen mindent képekkel tudok bizonyítani. Pont az a baj hogy a régi nagy öregek akik valóban tudnak nem vesznek maguk mellé tanulókat.
    Tegnap ezt a burkolatot raktuk le amit csak azért vállaltam el mert még nem is láttam hasonlót sem. termék
    Miközben lépcsőkészítésnél csak a hagyományos beeresztett lépcsőfokokat vagyok hajlandó készíteni bármi is van kiírva a rajzon. Lépcső . Ide pl. a tervező 40-es szögvasat írt ki alá. Szerintem szebb és tartósabb is ez a megoldás.

Új hozzászólás Aktív témák