Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrcruiser

    csendes tag

    válasz thyeby #25928 üzenetére

    Elhiszem, azért is írtam, hogy ebben a kategóriában.

    Mivel nekem az Aldis körfűrész az első gépem, ami az MLT100-al nem említhető egy lapon, ezért tartok minden olyan tulajdonságtól, ami hasonlít az aldishoz. Ezen a gyári állapotában, a gyári szögvezetőjével nem lehetett egy átlapolásos illesztést összehozni, mert kétszer egymás után nem tudtam azonos vágásmagasságot produkálni. Maga az asztallap hajlott, nyiklett-nyaklott, a szögvezető játékáról nem is beszélve. De ennyi pénzért ez ezt tudja, deszka vágására még így is jó.

    Akkoriban még az MLT100-at 130k körül mérték, el is játszottam többször a gondolatával, de aztán leállítottam magam azzal, hogy előbb olyan gépeket, szerszámokat kell vennem, amik egyáltalán nincsenek, ebből meg ki kellene hoznom amit lehet.

    Ekkor jött a korábbi postomban említett átalakítás, amivel a pontos illesztések elkészítésére alkalmatlan fűrészből egy használhatót tudtam készíteni.
    Használhatót, a kiinduló állapothoz képest. Természetesen ez is messze elmarad még egy komolyabb jobsite/contractor fűrésztől, köztük az MLT100-tól is.
    Ha majd szembejön egy jó állapotú MLT100 használtan, elfogadható áron, könnyen lehet, hogy azt fogom választani. Most azonban az új ára már 160k körül van, amennyiért inkább mást vennék.

    Ettől függetlenül jelentősen javult a véleményem az MLT100-ról, mert biztosan nem ajánlanád, ha nem lehetne vele pontosan dolgozni.

Új hozzászólás Aktív témák