Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz Armahun #9748 üzenetére

    Igen, hasonló hatás.
    Nem vagyok biztos a dolgomban, de egy gondolatsor végigszaladt bennem az így kirakott macskakő láttán.
    Az egyik ív valószínűleg a következő véletlenből adódik:
    Gyerekkoromban láttam, miként rakják az illen macskakövet ipari méretben. Egymástól kartávolságra térdepelnek az útépítők az út teljes szélességében. Úgy rakják le a köveket, hogy egy helyben térdelve leraknak egy félkört. Aztán picit hátrébb csúsznak, és megint leraknak egy félkört. Az általad linkelt fotón ezek a kisebb sugarú ívek. A nagyobb sugarú ív hogy jött ki? :F Arra nem tudom a választ.
    Azonban ahányszor látok ilyen formában lerakott macskakövet, mindig az jut eszembe, hogy ezek a körívek éppen akkora sugarúak, mint annak az embernek a karhossza, aki lerakta e köveket a homokba. (Mert homokágyásba rakták, legyen volt bármilyen is a talaj alatta.) Az az ember, aki ezt lerakta, valószínűleg már nem él, de a karhosszát itthagyta az utókornak.

    Diák koromban a Nyíregyházi Főiskolán láttam egyébként ennél még érdekesebb kirakási módot. Szándékom lefotózni évtizede talán, de sose jött eddig ki a lépés rá.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák