Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz thomgrande #6685 üzenetére

    Tudod, én arra gondoltam, hogy akkor akad a lefutó asztalba az anyag, amikor egy kissé homorú anyagot tolsz rá. Ez elég gyakran előfordul. (Egyenes anyag persze, h nem fog akadni, de azt meg minek egyengetni?) Igaz, h ha megfordítjuk, akkor a domború oldal van lefele, akkor viszont billeg, és nehéz megfogni azt a szöget, hogy nagyjából egyformát kelljen leszedni mindkét végéből. De gyalulásból még nem vagyok a helyzet magaslatán, mindössze alig 10 m3 anyag ment át a gépemen.

    A keretléc vállainak készítésére gondoltál? Azt nem inkább marógéppel jó csinálni? Van olyan gyalu, aminek a kés 5 mm-el az asztal fölé húzható? Mondjuk a kést fel lehet húzni (az újat) ennyire talán, de kérdéseket vet fel az eljárás: Meg lesz az szorítva úgy, ahogy való? A kés nem fog az asztalba beverni? Az én gépemen beverne valószínűleg. Ha meg egy kést ennyire ki is lehet emelni az asztal síkjából - akár hengerestől -, akkor meg igen nagy résnek kell lennie a két asztal között, pedig az annál jobb, minél közelebb van a késhengerhez.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák