Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • föccer

    nagyúr

    Üdvözlet,

    Ha minden igaz, akkor nagyából megvan az elképzelés, hogy hogyan is fog kinézni a konyhabútorunk. Elkezdtem nézegetni a lapszabászati árakat, és arra a szomorú felismerésre jöttem rá, hogy nem vagyok tisztában a szakkifejezésekkel. Abban szeretnék segítséget kérni, hogy mi micsoda? Milyen anyagokra lesz szukségem, azoknak mi a neve.

    Szóval:

    Kell egy "munkalap" (ezt talán megtalálom munkalap név alatt. Ismertető jegye, hogy 28 mm-er vastag, és 600 mm-er mély)

    Kell olyas valami, ami a bútor vázát adja. Ebből lenne a fiokok anyaga, és a belső polcok. Olyan anyag kell, ami bírja a terhelést, nem deformálódik, és könnyű vele dolgozni. Talán ez lenne a rétegelt lemez? Ebből persze a felhasználási területhez alkalmazkodva különböző vastagságú lapok kellenek.

    Kell valami olyasmi, amit a búzor hátlapjának használok. Ez még lehet hogy ugyan olyan anyagból fog készülni, mint az előző pont. Ez főként ártól függ. Ha nem, akkor miből?

    Illetve kell valami olyasvalami anyag, amiből meg lehet csinálni a frontlapokat. Maratott ajtólapokat szeretnék. Az alsó szekrényben tele ajtólapok, a felső szekrényben pedig üvegtáblásat. Erre sem tudom, hogy mi a legmegfelelőbb anyag.

    Nagyából ennyi.

    Ja, ezen kívűl meg szerettem volna kérdezni, hogy mi a különbség (azaz mi micsoda) az alábbi termékek közül:

    MDF lap
    Natur faforgács lap
    Laminált faforgácsalp
    Táblásított lap
    Színfurnérozott faaforgácssalp
    Szinfornérozottt perforált MDF
    Lakozott HDF lap
    Csúszásmentesített rétegelt lemez
    Natur HDF lap
    Hajlítható MDF lap

    (HDF, MDF, Színfurnérozott.... :Y)

    Segítségeteket köszönöm.

    üdv, föccer

    Építésztechnikus. Építőmérnök.

Új hozzászólás Aktív témák