Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • epmd

    tag

    Én azt látom ezt a fórumot olvasva,hogy ez az asztalifűrészes téma igazából 2-3 gépre van csak lekorlátozva.Hetente megkérdezi egy laikus,vagy egy kezdő barkácsoló hogy milyen fűrészt vegyen,akkor nincs más csak a Makita ,a Bosch meg a Dewalt,jó drágán.Ha kérdezzük őket hogy mire akarják használni,akkor 90 százalékban bútort akarnak készíteni.Én azt látom,hogy itt sok olyan ember véleményezi ezeket a gépeket,akik díszdoboz vagy gyúródeszkánál nagyobb dolgokat nem készítettek rajta(ne sértődjön meg senki).Lehet hogy az igényeiket ez maximálisan kiszolgálja,de egy frissen kedvet kapott barkácsoló hamar túl akar majd lépni 2 szúnyoghálókereten és virágládán.Az idők folyamán már sokszor le lettek írva a gépek hibái,de a használhatóságáról nem szól a fáma,hogy az első nagyobb feladatnál már jön a pofára esés. Valaki nekiáll rajta elkészíteni az első íróasztalát,táblásított fenyőből mondjuk,fel sem bírná vágni rajta az alkatrészeket,a behatárolt vágásteljesítménye miatt.Még a hullámos élű táblát sem tudja megszélezni rajta,az alkatrészek hosszát meg 60cm felett nem is bírja leszabni méretre,akkor majd építsen a gépnek körben egy asztalt,vagy ajánlunk neki egy kézi körfűrészt a többi vágáshoz? :) Én amondó vagyok aki ilyen több százezres beruházás előtt áll,inkább fusson egy kört előtte.Akinek van rá lehetősége,az kérdezzen meg szakikat is,és próbáljon ki minél több gépet ha lehet,mert lehet hogy jobban szolgálja az igényeit hosszútávon egy használt kisebb asztalos körfűrész,mint egy ilyen kis hordozható asztalifűrész hasonló áron.Vélemények alapján kocsit se vesznek az emberek,erre jók a nyílt napok,és a tesztvezetések. :)

Új hozzászólás Aktív témák