Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pali923

    aktív tag

    válasz aclandiae #31111 üzenetére

    2002-ben csináltattunk konyhabútort. Biztos ami biztos alapon elmentem egy konyhastúdióba, ahol valamilyen bútorgyár munkáit árulták, "csomagolt fűrészporból" (tetszik ez a szöveg, copyright by martong :) ). Kb. 900.000-be lett volna a bútor, csak a bútor. Aztán kaptam árajánlatot fenyőből ugyanekkora összegre egy elég jó bútorgyártó manufaktúrától. És kértem árat egy asztalostól, akivel már régebben is csináltattunk egy combos könyves polcsort. Ő 500.000-ért megcsinálta szintén fenyőből, az ajtók 3rétegű táblásított anyagból. Vagyis nem mindig a drága a jobb.
    A házi barkácsolás (ami persze sokszor jobb minőségű, mint a gyári, sőt, éppen ez a cél) esete meg olyan, mint a paraszti szántóföldi munkáé: azt mondják a gazdaságtörténészek, hogy a paraszt soha nem számolta bele az eladott termékeinek árába a ráfordított munkáját, különben nem adta volna annyiért. A házi megoldásoknál meg még ott van az alkotás öröme, a begyűjtött dicséretek büszkesége is, és az biztosan olyan lesz, mint akartad.

    A helyzet reménytelen, de nem komoly.

Új hozzászólás Aktív témák