Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz Madmax81 #2410 üzenetére

    "A te felső maródon lehet állitani a fordulat számot ?"

    Igen, lehet. Ám nekem egy köztes megoldást kellett kitanulnom, ugyanis folyamatosan váltakozik, hogy bütü, meg szálirány minden darabomon. Rájöttem, hogy oda se kell nézni a jó fordulatbeállításhoz, csak halgatózni kell. Akkor jó, amikor nem visít az él, hanem szépen énekel. (kishíján tök süket vagyok, de erre vájtfülem van)

    "Egyébként milyen márkájú kézi felsőmaród van ?"

    Nem egy nagy durranás: Egy zöld Bosch (jó xar is!), meg egy rakás B&D. Sokáig szemeztem én a boltban a DW 621-el, de végül amellett döntöttem, hogy az árán veszek egy szekér B&D-t. Három alapvető szempont játszott akkor ebben közre. Az első, hogy volt egy, és már egy éve ipari léptékkel hugyoztattam, az meg bírta. Példának okáért ládaszámra gyártottam vele kaptárkeretet, és az oldalléceket egy menetben kapartattam vele kifele napi 8 órákon át. Szóval jól vizsgázott. Rögtön a második ütőkártya az volt, hogy ezzel a verzióval meg tudtam oldani, hogy a gyakran használt marókések és beállítások mind külön gépen vannak. Így rengeteg időt megtakarítok. Bedugtam minden gépet egy asztal alá, és onnan csak akkor kell kivenni, amikor a gép szénkefés. A harmadik nagy érv az volt h 30 ezerről 20-ra leárazták kofferestől, marókészletestől. Nna, akkor már nem volt min gondolkodni.

    Egyébként ettől függetlenül rá fogok én rabolni néhány DW 621-re. Most tollasodok hozzá. :)

    "Egyszer tényleg kellene irni valamilyen kis leirást a gépekről de szinte alig van időm ."
    Mint ha testvérek lennénk egy műhelyben!

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák