Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dorian

    félisten

    válasz szucsi57 #19930 üzenetére

    És mi van, ha a kábel mégsem teljesíti tökéletesen a szabványt, csak majdnem?
    Amúgy az előbb írtam, hogy jelentős különbséget a digit koax és usb kábelek közt tapasztaltam.

    Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

  • Peak

    addikt

    válasz szucsi57 #19930 üzenetére

    Ez nem teljesen van igy Szucsi.
    Bizonyára tudod, hogy a 0 és 1 miként utazik a kábelen... impulzus formájában, low és high státuszban.
    Ha oszcilloszkóppal megnézed, akkor az 0 és 1 változása ciklikusan egy szép négyszögjelet kell mutasson a kijelzőn.
    Abban az esetben, ha a kábel minősége gyengébb, és a külső behatások miatt az átvitel gyengébb, lassabb fel- és lefutó jelek vannak, akkor a fogadó oldalon az órajel által meghatározott időintervallumban nem egzakt 0 vagy 1 jelenik meg, hanem köztes állapot. A kijelzőn szép lekerekitett sarkokkal jelenik meg a jel, extrém esetben szinte szinusos képet mutatva, akár fáziskéséssel is.
    Ez okoz átviteli hibát egy DIGITÁLIS rendszerben.

    Ezért irtam párszáz hozzászólással ezelőtt egy másik fórumtopikban, hogy minden attól függ, hogy mennyire zajos és elektroszmogos környezetben használsz egy rendszert.

    Tehát SZAR kábel + SZAR környezet = SOK SOK hibajavítás, esetleges adatveszteség, emiatt az elektronika adatot is pótolhat = NEM ugyan az a kép, amint amit a küldő oldal küldött!

    JOBB minőségű kábel, aminek KOMOLY árnyékolása van ellenáll a szar környezetnek, = kevesebb hibajavitás = nincs interpolált adat = eredetivel egyező adatfolyam.

    A legjobb az, amikor egy PROFI kábel van egy olyan rendszerben, ahol az építő odafigyelt a több kábelrengetegre, hol futnak a tápkábelek, ne legyen mellette elektromos mezőt generáló cucc, stb = ALIG van hibajavítás, a bitek 100% pontossággal érkeznek = nincs szükség kamuadatok beillesztésére = LEGJOBB minőség!

    [ Szerkesztve ]

    Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

Új hozzászólás Aktív témák