Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #48967168

    törölt tag

    válasz Topanka #14191 üzenetére

    Nálam már járt ASUS BDS700-as lejátszó... Teljes 12 órán keresztül és már vittem is vissza, pultot döngetve követelve az árát... :) Azt hiszem ezzel mindent leírtam, de egye fene lehet kicsit részletesebben is:

    Előjárójában annyit hogy pár héttel korábban én is hasonló cipőben jártam mint Te, egyedül a TV volt biztos (ST50), de a médialejátszó nem. Nem vagyok vájtfülű hardcore HiFi-rajongó, úgyhogy csak az alapfunkcionalitás vezérelt és az, hogy minél kevesebb eszközöm, távirányítóm fogja a port. Jó minőségű BD lejátszást, akadásmentes 1080p-s anyagokat és hálózati lehetőségeket kerestem. Éppen kapóra jött az ASUS (akkor linkelt be ide valaki egy tesztet) és mivel fele annyiba került mint a másik megoldás (Dune HD Max) belevágtam.

    2 nap alatt megjött az Exrém Digitaltól (nem akartam névtelen cégtől, hátha lesz vele valami gebasz, áldom is az eszem ezért).

    Az alapkonfigurálás simán megvolt, beállításai egyértelműek. Wifi-n keresztül rögtön megtalálta a hálózatot, bár elég vicces, hogy a hálózati jelszó beírásánál csak csillagokat látsz, ha melléütöttél akkor kezdheted az egészet újra. Ha már volt hálózat, gyorsan frissítettem is a firmware-t. Ennek a letöltése nem volt kimondottan gyors, de ezt fogjuk a hálózatra. Az már viszont a lejátszón múlott, hogy a letöltés után több mint 10 percig vacakolt...

    Jöhet a teszt! "Házi" Blu-ray-t remekül olvas, a hangok is szuperek, ide nekem a Star Wars-t! A képminőség okés, 24p okés, a hangokat minden formátumban jól átengedi, zaj tényleg nincs. Egész jó a cucc lesz ez...

    Aztán később belefagy egy FLAC-ba és már ráncosodik is a homlokom... Később alig-alig találok olyan 1080p-s mkv-t (8G) amit hajlandó lenne egyáltalán megnyitni, sőt van olyan 720p-s anyag aminek akadozik a lejátszása! A 720-as cuccok zöme azért jól megy, de röhej, hogy az ezer éves ASUS R3-asom is ugyanezt tudja negyed áron. BD25-BD50-et már meg sem próbáltam, fentiek alapján minek...

    A következő pofont a feliratok adták, amiknek ugyan lehet a pozícióját és a méretét is állítani, csak épp a magyar alapmenü ellenére sincsenek ékezetes karakterek, bárhová is állítsam a kódolást. R3 kisujjból kirázza.

    Ezek után már nem mentem bele mélyebben a DLNA funkciókba (pedig létezik, a filmet el is kezdte játszani, de a gyöngébb wifi miatt, néha akadt) de hiába is szeretnéd akkor átmásolni a hálózaton keresztül a filmet, nem lehet... Az R3-meg tudja...

    Egyszóval nálam leszerepelt a kegyere, legalábbis ezzel a firmware-rel biztosan pedig azt hiszem messze elmaradnak az elvárásaim az itteni fórumozókkal nagy többségével szemben.

    Úgyhogy szépen visszavittem, ma meg elballagtam egy Dune HD Max-ért, remélem abban nem kell csalódnom...

  • #75912448

    törölt tag

    válasz Topanka #14191 üzenetére

    Mindössze ajánlás szintjén:

    Tévé:
    Nem is kérdés, Pana 50ST50

    Lejátszó:
    Gyorsan kiverném a fejemből az említett Asust, annak ellenére, hogy BD lejátszóként valóban jó képe van. Vagy vársz a Sigma (soha :) ) eljövendő 3D képes lejátszóira, vagy azonnali vásárlással Dune D1 és hozzá Pioneer BDP-150 BD lejátszó. Ha a BD3D filmeket máshonnan szerzed be, akkor Dune D1+ akármelyik bevált 1186-os Realtek. Sajnos jelenleg nem nagyon van más opció, azt hiszem én várnék a helyedben.

    (#14219) BBéci

    Ha találtok ilyesféle zavaró hibákat a beta fw alatt, akkor mehet vissza az előző. Nekem a legutolsó fw-rel már semmilyen tapasztalatom sincs.

Új hozzászólás Aktív témák