Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #48967168

    törölt tag

    Sziasztok!

    Az otthoni szórakoztató rendszerem frissítésében gondolkodom. Funkciókat tekintve meg kellene oldani az adataink archiválását, kellene egy használható médialejátszó, és szerencsére a lakás több pontján is van TV, amiken a tartalmakat szeretnénk nézni. És persze használható torrentkliens is elférne, hogy ne pörögjön a PC fölöslegesen...

    Az eddigi web-fürkészés eredményeként egy Popcorn A300 lenne a befutó, valami nagy és halk vinyóval. Ha jól gondolom, akkor ez minden formátumot megeszik, a vinyóján lévő adatokat NAS-ként funkcionálva meg tudja osztani a többi TV-vel, és ha kell eléri róla a tartalmakat a PC is. Árban is olcsóbban jönnék ki, mert egy kis otthoni NAS 40-50k körül van, egy alap médialejátszó, meg legalább egy 20-as... Vinyó meg mindkét megoldás esetén kell...

    Valóban így van? :) Másik fontos kérdés, hogy a cucc a hálóban lenne, és éjszaka is futna rajta adott esetben torrent, így fontos, hogy hangtalan legyen...

    Ha esetleg van más tipp is, azt is szívesen fogadom...

  • #48967168

    törölt tag

    Okulva az elmúlt napokból világosodik a kép, de még mindig lejátszóval szenvedek... :)

    A nappaliba kellene ugye egy lejátszó, eredetileg egy Pana DMP-BDT220EG (53k) lett kinézve, ez passzolna is a TV-hez. De ugye e mellett kellene egy médialejátszó is a "lemezmentes" filmekhez, ez lehetne egy A300 is (70k). Sajnos ebben a helységben csak N-es Wifi van, úgyhogy NAS ide vagy oda, az 1080p-t már el is felejthettem, ergó kéne bele egy vinyó is (25k) ahova üres óráiban szépen átmásolom a letöltött filmeket.

    Ezek alapján hatékonyabb lenne ha egy C300-at szereznék be (120k) egy BD olvasóval (lejátszó.hu 137k)? Ha jól láttam akkor ha slim olvasót rak bele az ember akkor még befér egy vinyó is... Használja valaki így? Az is fontos lenne hogy az olvasó boldoguljon a 3D-s BD lemezekkel ha már a TV (ST50) képes rá. (Tudom, hogy hamar múlik a varázsa, de ne zárjuk már ki)

    Vélemény?

  • #48967168

    törölt tag

    válasz Imdre #13284 üzenetére

    Nagyon úgy tűnik, hogy megoldódik a probléma, az eredeti BD-lejátszó áráért megvan a válasz:

    http://www.asus.hu/Multimedia/Bluray_HD_Media_Player/OPlay_BDS700/#specifications

    BD 3D, médialejátszó, stb...

    Hacsak valakinek nincs már vele nagyon rossz tapasztalata... :)

  • #48967168

    törölt tag

    válasz Toobee #13304 üzenetére

    Igen, olvastam, de bízom benne hogy csak szofteres hiba és hamarosan javítva lesz...

  • #48967168

    törölt tag

    válasz Topanka #14191 üzenetére

    Nálam már járt ASUS BDS700-as lejátszó... Teljes 12 órán keresztül és már vittem is vissza, pultot döngetve követelve az árát... :) Azt hiszem ezzel mindent leírtam, de egye fene lehet kicsit részletesebben is:

    Előjárójában annyit hogy pár héttel korábban én is hasonló cipőben jártam mint Te, egyedül a TV volt biztos (ST50), de a médialejátszó nem. Nem vagyok vájtfülű hardcore HiFi-rajongó, úgyhogy csak az alapfunkcionalitás vezérelt és az, hogy minél kevesebb eszközöm, távirányítóm fogja a port. Jó minőségű BD lejátszást, akadásmentes 1080p-s anyagokat és hálózati lehetőségeket kerestem. Éppen kapóra jött az ASUS (akkor linkelt be ide valaki egy tesztet) és mivel fele annyiba került mint a másik megoldás (Dune HD Max) belevágtam.

    2 nap alatt megjött az Exrém Digitaltól (nem akartam névtelen cégtől, hátha lesz vele valami gebasz, áldom is az eszem ezért).

    Az alapkonfigurálás simán megvolt, beállításai egyértelműek. Wifi-n keresztül rögtön megtalálta a hálózatot, bár elég vicces, hogy a hálózati jelszó beírásánál csak csillagokat látsz, ha melléütöttél akkor kezdheted az egészet újra. Ha már volt hálózat, gyorsan frissítettem is a firmware-t. Ennek a letöltése nem volt kimondottan gyors, de ezt fogjuk a hálózatra. Az már viszont a lejátszón múlott, hogy a letöltés után több mint 10 percig vacakolt...

    Jöhet a teszt! "Házi" Blu-ray-t remekül olvas, a hangok is szuperek, ide nekem a Star Wars-t! A képminőség okés, 24p okés, a hangokat minden formátumban jól átengedi, zaj tényleg nincs. Egész jó a cucc lesz ez...

    Aztán később belefagy egy FLAC-ba és már ráncosodik is a homlokom... Később alig-alig találok olyan 1080p-s mkv-t (8G) amit hajlandó lenne egyáltalán megnyitni, sőt van olyan 720p-s anyag aminek akadozik a lejátszása! A 720-as cuccok zöme azért jól megy, de röhej, hogy az ezer éves ASUS R3-asom is ugyanezt tudja negyed áron. BD25-BD50-et már meg sem próbáltam, fentiek alapján minek...

    A következő pofont a feliratok adták, amiknek ugyan lehet a pozícióját és a méretét is állítani, csak épp a magyar alapmenü ellenére sincsenek ékezetes karakterek, bárhová is állítsam a kódolást. R3 kisujjból kirázza.

    Ezek után már nem mentem bele mélyebben a DLNA funkciókba (pedig létezik, a filmet el is kezdte játszani, de a gyöngébb wifi miatt, néha akadt) de hiába is szeretnéd akkor átmásolni a hálózaton keresztül a filmet, nem lehet... Az R3-meg tudja...

    Egyszóval nálam leszerepelt a kegyere, legalábbis ezzel a firmware-rel biztosan pedig azt hiszem messze elmaradnak az elvárásaim az itteni fórumozókkal nagy többségével szemben.

    Úgyhogy szépen visszavittem, ma meg elballagtam egy Dune HD Max-ért, remélem abban nem kell csalódnom...

  • #48967168

    törölt tag

    válasz M@trixfan #14197 üzenetére

    Egyből frissítettem rajta a firmware-t, ő találta meg magának és fel is rakta... Ez volt a legfrissebb ami elérhető.

  • #48967168

    törölt tag

    A problémám meglehetősen speciális:

    Alig egy hete vettem egy HD Max-ot és hozzá tartozó wifi-adapterrel a lejátszo.hu-ról. Miután hazavittem a kegyerét mind a rádugott pendrive-ról, mind pedig winyóról nagyon jól játszotta le a dolgokat. A hálózatot is könnyen be tudtam állítani, wifin keresztül a 720p-s anyagokat röccenés nélkül vitte, az 1080p már néhol szaggatott, de igazából ez az n-es wifi sajátossága. Az ajándékba kapott SD kártyát szépen leformázta magának és egy "home-made" blu-ray lemezt is kipróbáltunk (az esküvőnk... :D) azt is szépen olvasta, váltotta a fejezeteket, stb.

    Pár óra használat után jelezte, hogy talált új firmware-t és szeretném-e frissíteni. Mivel korábban már olvastam a fórumokon, hogy számos új funkciót hoz, nyilván engedélyeztem. Szépen letöltötte a firmware-t, aztán ellenőrizte, majd telepítette, és várta az újraindítást. Újraindítás után egy új képi világ fogadott, és számos új funkció. Ezek a funkciók is működtek, a hálózati Samba-lejátszás is megmaradt, egy csodálatos új világ képe kezdett kialakulni, végre van egy rendes lejátszóm... :)

    Sajnos nem sokáig örülhettem, mivel este beraktam a Star Wars gyűjtői Blu-ray kiadásából a IV.részt hogy méltó módon avassuk föl a gépet, de a vacsoraszünet (gép teljes kikapcsolása) után nagyon nehezen bootolt be a szerkezet (a 3-as számnál időzött vagy 10 percet) és miután megjelent a főmenü, nem reagált a távirányítóra! Egyetlen gomb sem működött, sőt a készülék házán lévő gombok sem funkcionáltak (ki akartam venni a lemezt, de nem ment). Azt hittem lefagyott, de pár perc után beindult a képernyővédő úgyhogy más baj lehetett. 30 perc után nem volt változás, így a mechanikus főkapcsolóval kikapcsoltam a gépet és vártam egy percet amíg újra áram alá helyeztem. Ez után a távirányítóval be tudtam kapcsolni, de hosszas bootolás ugyanazt tapasztaltam mint korábban. A távirányítót hiába nyomom (ugyan a piros led világít) de semmi sem történik. Elemcsere, de semmi. Kihúztam a wifi-adaptert, de nem javult meg, a lemezt továbbra sem tudom semmilyen úton kiszedni. Egy órás várakozás után megjelent egy felirat, hogy a frissítés nem sikerült, holott korábban meg azt írta, hogy igen...

    Másnap reggel az egész kócerájt a vásárlás helyszínére és az eladó srácok nagyon segítőkészek voltak, azonnal megnézték a problémát. Csak a lejátszót kötötték rá egy TV-re és rádugtak egy LAN-kábelt és egy másik távirányítóval simán be tudták kapcsolni, mi több a lemezt is ki tudták venni... Később ezt elismételtük az én távirányítómmal is. Azt hiszem nem kell leírnom mennyire cikinek éreztem a helyzetet, de örültem hogy a masina működik!

    Cuccolás haza, otthon összerak és tényleg minden funkció megy! Este megnézzük végre a Star Wars-t... Ez volt a terv, de már a lemez berakásánál "lefagyott"... Káromkodás, majd töprengés: Csináljunk ugyanolyan rendszerkörnyezetet, mint a lejátszós-srácoknál van! A wifi-adapter kiszed, a saját routeremen jelszó nélküli LAN beállít és LAN kábel a Max-ba dug. Csodák-csodája, a gép beindul, a lemezt is ki tudom venni! Legalább a problémát meg tudom otthon javítani, nem kell folyton Újpestre járni... Arra gondoltam ha a firmware-el van gondja akkor adjunk neki vissza a régit! Sajnos a listán szereplő nem-béta file-okból egyetlen egyet sem fogadott el, mivel nem a készülékhez való (?). Akkor legyen a legújabb béta, arról semmi rosszat nem olvastam a neten. Az új firmware fölmegy, gond nélkül működik. Kipróbálom a belső winyó használatot, a file-másolást, minden okés.

    Nyilván más BD lemezekkel is teszteltem, azokkal jól működik és nem fagy le, de a SW IV. lemezzel igen. Ez valószínűleg egy fejlettebb BD, ebbe törhet bele a bicskája, mert a lemezt magát egy haveromnál simán le tudjuk játszani. Most ott tartok, hogy ha lefagy akkor 4 esetből 1szer vissza tudom hozni az életbe, de kissé körülményes, mivel vezetékes hálózat nincs a nappaliban ahol a gépet használnám, és folytok költöztetni kell.

    Nekem úgy tűnik, hogy a problémát a wifi-adapter és a SW lemez együttes használata váltja ki, de ez akár véletlen is lehet. A lejátszó-s srácok azt mondják, hogy hamarosan kapnak árút és próbáljuk ki egy másik távirányítóval, de jó lenne ha nem kellene egy hetet várnom a megoldásra, úgyhogy nagyon szívesen veszem bárki javaslatát... :)

  • #48967168

    törölt tag

    válasz Patice #14355 üzenetére

    Nem tudom mit akarna csinálni, mert nem ír ki semmit. De ugyanez a szitu akkor is ha kiveszem belőle az SD kártyát, márpedig tudomásom szerint az kel a BD live anyagokhoz...

  • #48967168

    törölt tag

    A meglévő Mede8er lejátszóm helyett keresnék valami másik eszközt ami tudja az alábbiakat:

    - Magyar feliratok automatikus letöltése (ebben a Meder mostanság gyengélkedik)
    - HBO Go futtatásának lehetősége
    - Logitech Harmony kezelje
    - 4K meg egyéb csiribir jelenleg nem szempont, de ha van az nem baj... :)

    Valami tipp?

    Előre is köszi!

Új hozzászólás Aktív témák