Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peak

    addikt

    válasz #75912448 #14039 üzenetére

    tudod mi a vicc?
    én elsőnek tökre örültem az LG 200Hz TruMotion technológiájának... tényleg nagyon pöpec volt első blikkre a BD50, aszittem elolvadok a gyönyörtől...
    aztán egyre többet néztem, és egyre zavaróbbá vált az, hogy pl. "artifactok" jelentek meg a képen, az interpolált képkockák egyszerűen rossz minőségűek voltak, ami egyszerűen abból fakad, hogy benne levő célhardver gyenge.
    hiszen a rendelkezésre álló idő két képkocka között fix, de a két képkocka lehet annyira eltér, hogy nem elég a hardvernek a fix idő normáls, minőségi interpolált átmenetet számolnia, ezért az algoritmus felületesen dolgozik.

    van pl. PCre jópár ilyen interpoláló szoftver, azok nagyon profi minőségben oldják ezt meg, csak hát egy képkockán jelentősen többet dolgoznak is.

    szóval azt kell mondjam, hogy a TruMotiont immáron csak TV adásokhoz szoktam használni, ha nagyon "recés"...
    BD50et meg vagy 23.98ban, vagy 3:2-es 60Hz-en, mert itt sokkal tisztább a kép, nyugodtabb, részletgazdagabb.

    [ Szerkesztve ]

    Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

Új hozzászólás Aktív témák