Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vertigo

    aktív tag

    válasz erdoke #615 üzenetére

    Nem 59 az LG hanem 64, most vettem reggel... :(
    (hiaba mondtam bent, a hivatalos papira nyomott aktualis listan nov2 nincs is rajta ez a cucc)

    Amugy eddig szimpi, mindent megevett, a tunerenek szep a kepe, felvenni meg nem vettem fel vele.

    Irt CD -t, DVD -t is megeszik, divx, xvid, felirat eddig szepen megy...

    Egyelore egy problemam van, megpedig, hogy avi -knal a keparany ossze van nyomva :(
    TV -n vertikalisan zoomolnom kell hogy ne legyenek labdafejuek az emberek, ill. ha zenet hallgatok nem kapcsolhatom el a TV -t, mert leallitja a zenelejatszat...

    Mondjuk meg csak most fogom atnezni a konyvet (alapvetoen az osszedugas, lejatszas teljesen evidens volt)

    Na majd lehet reklamalok meg az ar miatt, hatha hozzamvagnak egy 5ost...

    Amugy eddig szimpi, majd meg probalgatom (ahogy idom engedi), 2 apro kenyelmi dolog var meg megoldasra...

  • Vertigo

    aktív tag

    Na kiprobaltam a felvetelt (LG DR7500)

    SQ modban vettem fel a HBO -rol ejszaka.

    Teljesen csondben uzemel, rozsaszin ''-'' -os arita -t tettem bele.
    Visszajatszasnal semmifele kockasodas, mosodas, egyeb hiba nem volt lathato, lenyegeben teljesen olyan volt, mintha akkor neznem TV -n, szoval ugy nez ki franko a kis cucc! :)

  • Vertigo

    aktív tag

    válasz erdoke #640 üzenetére

    RW -vel fogom, de az egyetlen TDK RW -men volt meg nezendo anyag, igy probabol gyorsan ezt dugtam bele, ejszaka ment a mix c. magyar ''alkotas'', nem lattam meg mert mindig keson volt, 1probat megert, habar a filmet megnezve vsz. frizbi lesz belole :)

  • Vertigo

    aktív tag

    Hali!

    Samu hr725 -osrol van valakinek tapasznyalata?

    160g hdd, dvd felskalazas (ez elvileg valami egyedi feature -e, todtok errreol bovebben valamit?), hdmi, divx lejatszas, ...

    Szoval tetszetosnek tunik, az erdekelne van e valakinek tapasztalata, hogy ebbol mennyi a marketing, es mennyi a hasznos tulajdonsag?

    (amugy hdmi -n lenne kotve egy lz55 -os lcd tv -hez)

    Thx!

  • Vertigo

    aktív tag

    Hali!

    Pioneer 440H -rol tud valaki valamit?

    Esetleg mar talalkozott is vele?

    Guglibol eddig nem tudtam meg milyen chipset van benne, hogy kulon chip vegzi a divx -es dolgokat, avagy integralt vacak van e benne?

    Mert szimpi a jatekos/felvevo, egyelore 110-120k korul lattam itthon...

  • Vertigo

    aktív tag

    Hali!

    Egy ideje egy pio440h -t nyomogatok (elotte 2 lg volt), es nagyon meg vagyok elegedve eddig vele...

    Igaz csak felveszem a musorokat, es megnezem, (ha nekiallnek reklamot vagdosni, mar latnam a fel filmet es ugy mar nem olyan nagy elvezet, meg ugy sem archivalom le), viszont eleg szepen vesz fel, kozben szinte azt csinalok amit karaok (berakok nezek mas filmet, vagy hallgatok zenet), divx -ek nagy reszet is megeszegeti, es szepen lejtassza felirattal (habar egy kimondottan divx jatekossal azert nem er fel, annal valogatosabb), ami a legfontosabb a korabbi felvevoimhez kepest, hogy 16:9 -es tv -n ez mar rendes meretaranyban tudja lejatszani a divx -eket (a dr7500, es az rh7500 nem tudta)... Elegge halk kis szerkezet, a dr7500 3-4x volt nala hangosabb.

    Ami negativ, hogy nem mindent eszik meg minden mediumrol (mp3 cd-r/rw, divx dvd-r/rw, felvenni mindenre felvesz), es hogy nem adtak hozza sem magyar, sem angol hasznalatit (csak holnad, francia, spanyol, ... stb), pedig 3ev garis basys -os...

    A 3 nalam jart modellbol, viszont a cirrus chip -es lg dr7500 -as jatszotta le legszebben a divx -eket, illetve az mpeg2 encodolasa is ennek volt a legszebb, csak az a szeria (szepseg) hibaja volt, hogy nem tudott normalis keparanyban divx -e megjeleniteni (nagytestvere rh7500 -as mar csak 16:9 -es tv -n nem tudta ezt, igaz abba mar mas chipset volt, de csunyabb is volt sokkal, meg a dvd is)... Szoval a jovoben lehet, hogy a markasabb cuccok kozul erdemes lesz megnezni miben lesz cirrus chipset, mert minosegben elegge ott volt...

    Komponens csatin kotottem hozza a tv -hez, viszont a progressive scant kikapcsoltam, mert eletlenebb, fakobb lett a kep tole (vsz a tvben levo faroudja jobban erti a dolgat, nameg a 2x tranzformacio helyett az 1x is jobb minoseget ad)...

    Szoval ezek alapjan, en nem varnek sokat egy hdmi -s SD lejatszotol... 576i->720p/1080p->768p (mondjuk 1366x768 -as panel eseteben), igy inkabb egy rendes HD lejatszora tartogatom a HDMI bemenetem...

    Mostanaban nezegettem nehany HD filmet pc -rol (analog d-sub), es meg kell mondjam egy jobbfjata DVD, es a 720p kozott nincs olyan nagy kulonbseg, ellenben a 1080p mar azert kimondottan jobban mutat (igaz ez a CGI -ben duskalo produkvioknak nem tesz jot, leven kevesbbe elethu a grafika...)

    ''Roviden'' ennyi... :)

  • Vertigo

    aktív tag

    válasz joey7 #1388 üzenetére

    Nem...

    De mar az rh7500-asra is mondtak, hogy nincs hangelcsuszas, es jo a minosege, pedig abban nem is allithato a szures, meg nincs benne az a kis szinkorn elektronika... A pioba mar benne van ez az elektronika, meg mindenfele szurot lehet manualisan allitgatni benne. A tuner kepe nagyon szep, de az a ''baj'', hogy egy faroudjas tv van rakotve ami eleg jo kepet produkal fuggetlenul, hogy antennabol, vagy a piobol jon a jel (persze az adashoz, es az lcd technologiahoz kepest)

    Az tuti, hogy a megasztart (csajszinak kellett) 1 DVD -re (4ora) a kis dr7500 -as sokkal szebben vette fel, mint a pio (nem rossz az a cirrus chipset, csak valami normalis dobozba kene tenni).

    Ezt leszamitva mindent XP -be veszek fel, es nagyon szepen teszi a dolgat...

    Lehet ha fontos lenne a VHS digizes, en vennek valami olyan tuner kareszt ami kepes hangelcsuszas nelkul digizni, aztan PC -n ''tisztitgatnam'' a felvetelt, majd DV -n at atnyomnam egy JVC -re (asszem azok tudjak DV -n keresztul kezelni a PC -t)...

  • Vertigo

    aktív tag

    válasz mr_ricsi #1415 üzenetére

    Az addig OK, de a Yamada nem szamit ''normalis doboz'' -nak, illetve mar dvd felvevo temaban nalam az lg sem (sem a samu)... Szoval ha lesz valami pio, pana, jvc fele cirrus chipes cucc, arra leszek majd kiwi (OK, a pana az maganak gyart chipsetet, igy az akkor kihuzva...)

Új hozzászólás Aktív témák