Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz AtHoS #9534 üzenetére

    AEGA-nál a terhelésre most már három érték olvasható: 1.24,1.58,1.66
    Melyik mit takarhat?

    Közben észrevettem, hogy délutánra az rtorrent forgalma erősen visszaesett, köszönhetően UPC priorizálásos tevékenységének. A múltkoriban már kezdtem kicsit pedzegetni az UDP portok megnyitását, de azt hiszem még nem sikerült maradéktalanul beállítgatnom.

    Gondoltam majd most megint bepróbálkozom illetve az rtorrent forgalom titkosítását is meglestem mit lehet kezdeni vele.

    Titkosításra a következőket találtam. rtorrent.conf vagy .rc fájlban kell matatni a encryption = sort, ahol a következő paramétereket lehet kombinálni:
    allow_incoming (elfogadja a bejövő titkosított kapcsolatokat)
    try_outgoing (használja a titkosítást kimenő kapcsolatokhoz)
    require (nem fogadja el titkosítatlan kapcsolat kezdeményezést (handshake) másik klienstől)
    require_RC4 (letiltja a sima szöveges (plaintext) adat továbbítást titkosított kapcsolat kezdeményezés (handshake) létrejötte után)
    enable_retry (ha a kimenő kapcsolat létrejötte sikertelen volt, akkor kikapcsolja a titkosítást, ha az be volt kapcsolva vagy bekapcsolja azt ha előtte ki volt kapcsolva)
    prefer_plaintext (sima szöveges adattovábbítást (plaintext) választ ki, amikor a többi kliens (peer) felkínálja a választást sima szöveges adattovábbítás és RC4 titkosítás között. Minden egyéb esetben RC4 titkosítást használ)

    Na egyből kreáltam egy ilyen sort hozzá:
    encryption = allow_incoming,try_outgoing,enable_retry,prefer_plaintext

    A use_udp_trackers = yes sort azért nem árt aktivizálni hozzá.

    Közben leállítottam az összes rtorrent folyamatot ruTorrent webui-n keresztül. Most hagytam neki elég időt a leállításhoz, mivel közben álltam neki szerkeszteni a konfig fájlt illetve gondoltam, hogy az S99rtorrent fájllal fogom leállítani az rtorrent-et. MC-vel kicsit belenéztem az S99rtorrent-be és meglepetten tapasztaltam, hogy IPTABLES részt is tartalmaz. Egyből feltűnt, hogy csak TCP-re van benne sor:

    iptables -I INPUT -i "$1" -p tcp --syn --dport $P -j ACCEPT

    itt a $P az rtorrent.conf fájl-ból kinyert port tartomány egy eleme, amit egy FOR ciklussal futtat végig a script. Tehát már itt beállításra kerül az rtorrenthez szükséges port.
    Gondolom a postfirewall-ban emiatt nincs szükségem külön megnyitni az rtorrent-hez rendelt portokat, mivel az rtorrent indító script ezt ugye megteszi.

    Nos az UDP működéséhez beszúrtam közvetlen a másik sor alá egy

    iptables -I INPUT -i "$1" -p udp --syn --dport $P -j ACCEPT

    sort.

    Az előbbi fwopen() részhez tartozott, így a fwclose() részt is hasonlóan szerkesztettem át.

    Elindítva az rtorrentet az S99rtorrent segítségével viszont arcomba dobott

    /opt/etc/init.d/S99rtorrent start
    Starting rtorrent
    iptables v1.3.8: Unknown arg `--syn'
    Try `iptables -h' or 'iptables --help' for more information.
    iptables v1.3.8: Unknown arg `--syn'
    Try `iptables -h' or 'iptables --help' for more information.
    iptables v1.3.8: Unknown arg `--syn'
    Try `iptables -h' or 'iptables --help' for more information.

    Nem tudom mit tesz a --syn, de ha jól veszem ki, akkor nem kellene, hogy ott legyen az iptables sorokban.

    Mindenesetre a délután tapasztalt 8-10KB/s le- és feltöltés kicsit megugrott 200KB/s le és 70-80KB/s körüli feltöltésre. Jelenleg 1 torrent van letöltés alatt, ennél 15 peerhez és 3 seed-hez kapcsolódott. A többinél csak feltöltés van, ezeknél 2-3-hoz kapcsolódik.
    AEGA-ban megnézve a terhelést 1.29,1.40,1.28 környékén van.

    Talán most már rendben lesz az UDP és a titkosítás használata is.

    A post-firewall fájlhoz most nem nyúltam, de úgy érzem pár sort ki kellene törölni belőle, mivel teljesen fölöslegesen szerkesztettem bele a múltkor.
    Így néz most ki a post-firewall fájlom:

    #!/bin/sh
    iptables -I INPUT -m tcp -p tcp --dport 6880:6882 -j ACCEPT
    iptables -I INPUT -m udp -p udp --dport 6880:6882 -j ACCEPT
    iptables -A INPUT -p tcp --dport 443 -j ACCEPT
    iptables -A INPUT -p udp --dport 443 -j ACCEPT
    iptables -t nat -A PREROUTING -i "$1" -p tcp --dport 6880 -j DNAT --to-destination "$4":6880
    iptables -t nat -A PREROUTING -i "$1" -p tcp --dport 6881 -j DNAT --to-destination "$4":6881
    iptables -t nat -A PREROUTING -i "$1" -p tcp --dport 6882 -j DNAT --to-destination "$4":6882
    iptables -t nat -A PREROUTING -i "$1" -p udp --dport 6880 -j DNAT --to-destination "$4":6880
    iptables -t nat -A PREROUTING -i "$1" -p udp --dport 6881 -j DNAT --to-destination "$4":6881
    iptables -t nat -A PREROUTING -i "$1" -p udp --dport 6882 -j DNAT --to-destination "$4":6882
    iptables -t nat -A PREROUTING -i "$1" -p tcp --dport 443 -j DNAT --to-destination "$4":443
    iptables -t nat -A PREROUTING -i "$1" -p udp --dport 443 -j DNAT --to-destination "$4":443

    amiből a 6880-tól 6882-ig terjedő port tartományhoz tartozó PREROUTING sorokat kellene eltávolítani és csak a 443-hoz tartozót meghagyni.

    Ha jól sejtem, akkor a PREROUTING oldja meg a portforward-ot, aminél ugye az rtorrent-hez rendelt 6880-6882 portok-at fölösleges forwardolni.

    read-only mode on the forum

Új hozzászólás Aktív témák