Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vati

    senior tag

    válasz HartgeH3-2.8 #38353 üzenetére

    "Kicsit gondolkodtam beletúrok a dolgokba: Asus A17 (2022) Ryzen."

    Nekem pont ilyen van, Win11-el. Szerintem a G-Helperben a GPU-módot állító második gombsor "Eco" módja pont azt csinálja amit szeretnél: leállítja a dGPU-t, csak az iGPU megy. Az AC-t én rég letakarítottam.

    Én többnyire nem így használom hanem a CPU-módot Silent-re teszem hogy csend legyen a szobában, a GPU-módot Optimized-re. Így se sokszor indulnak meg a ventik, jellemzően csak akkor ha tényleg csinálok valamit, sima böngészés közben nem jellemző, és a hőfok is 50-55 fok közöttre beáll.
    Ezért nem éreztem szükségét a dGPU tiltásnak. A gyakorlatban vsz se hidegebb se csendesebb nem lesz tőle a gép, hiszen csak azt érem el, hogy a grafikai műveletek is a CPU-t melegítik. Olyat még sose láttam, hogy a GPU ventilátora teker, a CPU-é nem. És még így is 1-3 fokkal melegebb szokott lenni a CPU.
    Ha ténylegesen gaming van, így is megpörgeti amit kell, legalábbis az én régi játékaimnál.

    Amit nem értek, hogy időnként miért indulnak meg mégis a ventik, ha semmit se csinálok a gépen? (Task Managerben se látok terhelést)

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

Új hozzászólás Aktív témák