Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz bandus #1051 üzenetére

    EBKM 4,6%? :S uhf! Akkor már inkább a párnám alatt tartom! :DD Ez még inflációt se követi... Kemény világ van. Én múltkor szintén elgondolkoztam valami hasonló lehetőségen. Át is böngésztem a bankok oldalait, de arra kellett rájönnöm, hogy nincs értelme befektetni ilyen kockázatmentes dolgokba mert annyit se kamatozik, mint az infláció (jó az idei egyedien alacsony érték volt, általában 5-7% közötti), ami meg igen az meg már közepes vagy magas kockázati besorolású. És ráadásul a pénzedhez se nyúlhatsz következmények nélkül.

    szerk.: ezeknél még az is többet ér ha az ember túlórázik havonta 1-2 órát és a túlórapénzt hozzárakja "kamat" címén!

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz bandus #1053 üzenetére

    Oh nem akarok nagyon offolni, elnézést. De én érzek magamban annyit, hogy a gyereknek félretett pénzből nem fogok TV-t meg autót venni magunknak.... :U Ehhez nem kell banki lekötést választani...
    És igen sos helyzetekben pont jól tud jönni az ilyen. Persze a bankból is ki lehet venni, de akkor ugrik a kamat. Illetve bizonyos lekötések esetén van minimum idő.

    Én csak azt mondom, hogy 4-5%-os kamatért nincs értelme lekötni.

  • Dany007

    veterán

    válasz föccer #1058 üzenetére

    Egyetértek... Most, hogy 2 hetente Pestre kell járnunk nekünk sincs mit félretenni. Bár egyelőre most még az anyagi stabilitás sem szempont (pont emaitt), de amint helyrejövünk és ez előtt is úgy csináltuk a dolgokat, ahogy leírtad.
    Mindig volt itthon egy kis tartalék ha gond van legyen mihez nyúlni.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz V.Stryker #1066 üzenetére

    Papír ragasztószalag? :)
    Nekünk is kipakol mindenhonnan... Szerencsére a neccesebb dolgok magasabban vannak.
    Pár hónapja már a kilökős fiókot is megtanulta kinyitni. Amit előbb be kell nyomni és utána kilökődik...

    Ja és Grat mindenkinek! Üdv az új klubtagnak! :)

    @mefistofeles:

    No, ha lehet ilyet mondani örülök hogy nem vagyunk egyedül. :) Már azt hittem minden szar dokit csak mi kapunk... D:

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz AMD Power #1095 üzenetére

    Hát nyilván minél később mentek, annál kifejlettebb bébit láthattok. :) Annál jobban fognak hasonlítani az arcvonások a születendőre.
    Mi asszem a 30. hét környékén mentünk.

    Jó meg minden de születés után gyorsan elfelejti az ember. :) Szóval nem kell túl sokat stresszelni rajta.

  • Dany007

    veterán

    válasz V.Stryker #1106 üzenetére

    Agyhártyagyulladás ellen mindenképpen. Legalábbis nekünk ez nem volt kérdés.
    Nekünk is odatoltak egy papírt, amin rajta volt a kötelező meg a fizetős...

    Mi speciel a rotára nem adattunk sem a bárányhimlőre. A rota veszélyes ugyan, de mondta a doki, hogy ez a rota igazából csak 1 a több száz vírusos hasmenés közül. Ha ezt nem kapja el, akkor majd elkap egy másikat... Ráadásul ~ 40 ezerbe került volna a rota elleni. Az meg durva így önmagában. (asszem olyan 20-30 ezret így is elköltöttünk plusz oltásokra, pedig még nincs 2 éves a gyerek, majd jövő hétfőn!:D)

    Bárányhimlő ellen se oltattunk mert azon mindenki átesik gond nélkül. Gond csak akkor van, mikor már idősebb a gyerek 12-15 év fölött. Akkor lehet kórház a vége... de jellemzően még így se halálos.
    A mi fiúnk idén télen esett át a bárányhimlőn! :D 1,5 évesen. Jöttek a kis pöttyök... picit vakarózott... Összenéztünk az asszonnyal na ez bárányhimlő... Orvos gyorsan... adtak antihisztamint a viszketésre és kész. Ennyi. 1 hét alatt lement, igazából észre se vettük. Se mi se a gyerek.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz V.Stryker #1109 üzenetére

    Influenzát mi se adattuk be. Se neki se nekünk egyszer se.
    Idén télen mindenki beteg volt! :D Én 3x voltam megfázva a télen 2 hónap alatt. Úgy, hogy egyszer szabira is el kellett mennem (ilyen már vagy 15 éve nem volt), a gyerek is és az asszony is 2x.
    De mindegyik csak megfázás volt. Durva megfázás, de köze se volt az influenzához. Lekopogom de amióta kitört ezt az "influenza pánik" azóta senki se kapta el a családban.

    Pedig anno mélyen tisztelt dabadab kollegával vitatkoztunk a témán. Aki szerint mindenki elfogja kapni egyszer... Hát ennek már van vagy 4-5 éve... Azóta se sikerült.

    A másik meg, hogy mikor párom szült 2 éve... a szülés felvételkor a dokik első kérdése az volt, hogy kapott-e influ oltást télen... És semmi több. Mondta hogy nem és nem kérdeztek többet. Na de vajon miért kérdeznek meg egy ilyet? Nyilván nem statisztika miatt.. Lehet valami komplikációt vagy gondot okozhat, amiről nekik van tudomásuk, ezért voltak kíváncsiak.

    Na de azért nagyon fontosak az oltások. Nem szabad félvállról venni őket. Legjobb ha megbeszéled egy jó gyerekorvossal, aki tud gyakorlati tanácsot adni. Mint amit mi kaptunk a Rotánál. Teljesen igaza van, el is kapott egyet a picink még fél évesen. Kórházba is voltunk. És kiderült, hogy nem rota. Nem tudták megmondani melyik mert több százféle van, de az biztos, hogy nem rota volt.
    Most ennyi. Gondolj csak bele, kiadjuk 40k-ért a dupla rota oltást és mégis elkapunk egy hasmenéses vírust... Így is megölt az ideg, de úgy meg aztán mégjobban. :) De igazából pár nap alatt átvészelte, nem lett volna semmi gond ha nem olyan picike még.

  • Dany007

    veterán

    válasz V.Stryker #1111 üzenetére

    Nem dehogy. Mi sose adtunk érte pénzt. Azért itt még talán nem tartunk. Ad egy vényt, kiváltod a gyógyszert és a következő alkalommal beadja a többivel együtt. Van amikor koktélként többet kap egyszerre a gyerek egy szúrással. De nekünk eleinte, meg most nemrégen is olyan volt, hogy kettőt kapott egymás után.

  • Dany007

    veterán

    válasz mefistofeles #1115 üzenetére

    Így is cserélnék veletek. Mint korábban mondtam a mienk elég szar. Hiába nem kért plusz pénzt az oltásokért.. attól még szar :D
    Tényleg fontolgatjuk, hogy átmegyünk máshova... de szerencsére elég ritkán találkozunk vele.

  • Dany007

    veterán

    válasz AMD Power #1118 üzenetére

    Szerintem is nyugi! :) Minden ilyesmire ráérsz bőven.
    Húgom is még 6 hónapra volt a szüléstől de már a komplett babaszoba megvolt berendezve... és még mindig van egy hónapja. :)

    Bár én is ilyen vagyok részben. Szeretek minden információt előre tudni, hogy ne akkor kelljen kapkodni meg informálódni. De nincs értelme túlzásba esni. :)
    Inkább próbálj sorrendet fel állítani időrendben, hogy mikre lesz szükségetek, miket kell beszerezni, miket kell megtudni és így tovább...
    Ha megvan a sorrend, mondjuk 1 éves koráig előre, akkor szépen menj az elejére és azokat kezd el intézni / utána járni / beszerezni, amire 1 hónapon belül szükség lesz.
    Mert így csak hatalmas kavarc lesz az agyadban és mire odakerülsz hogy pl milyen oltások vannak mi kell mi nem, addigra pont elfelejted az egészet és kezdheted előröl. :D

  • Dany007

    veterán

    válasz föccer #1123 üzenetére

    Jujj! :D A miénk már hónapok óta nyitogatja az összes ajtót. Úgyhogy a bejáratit is zárni kell mert simán megszökik... :D

    Örülj neki hogy alszik egyedül. Nekünk még mindig altatni kell, ami min. 1 óra ilyenkor este...

  • Dany007

    veterán

    válasz V.Stryker #1132 üzenetére

    A mienk is csinálta egy ideig... :D
    Szerintem egyszerűen csak annyi, hogy mikor rájön hogy letudja szedni, hát tetszik neki és azért próbálgatja... :D

  • Dany007

    veterán

    válasz V.Stryker #1140 üzenetére

    Ez szvsz teljesen gyerekfüggő melyik mennyit bír.
    Van olyan aki a 30 perces autóutat sem bírja és már kiakar szállni... Sok neki az ülésből stb...

    Az én fiam pl simán bírja az ilyen több órás utakat is. Igaz, hogy 2 óra után már kezd nyafogni, hogy unja magát meg azért már kell a séta.

    Szerintem semmiképpen ne nyomjátok le a gyerekkel azt a 11-12 órát egybe. Olyan 2 óránként kéne egy 15-20 perces szünet, hogy tudjon futkározni... vagy legalább valami más pózban lenni. (tényleg azt nem is tudom, hogy jár-e már a pici? :) )

  • Dany007

    veterán

    válasz V.Stryker #1143 üzenetére

    Bizony ám! Nem kis macera ilyen kis gyerekkel utazgatni csakúgy. Főleg kocsival... Sőt még kutyával is! :Y
    Szvsz nem ér annyit az egész amennyi macera lehet belőle meg amennyit szenvedhet a gyerek...

    Én biztos nem utaztatnám 4-5 órát egyhuzamban. Az ezer százalék. Alvás ide vagy oda, ülve egy gyerekülésben nem lehet úgy aludni, hogy az pihentető és kényelmes legyen. Utána meg majd hisztizni fog neked. :)

    Nekem is mondjuk simán elalszik a gyerek ha alvásidőben megyünk - bár ez is gyerekfüggő! - de 1 óránál többet még nem tudott egyhuzamban aludni a kocsiban. Még egy felnőttnek is kényelmetlen ülve aludni, nemhogy egy pici gyereknek.

    Aztán akkor ott van még az etetés / esetleg ha még szopizik is, a pelenkacsere stb... Meg azért ő oda be van szíjazva az ülésbe még annyi mozgástere sincs, mint az anyósülésen ülőnek.

    Mi mikor gyerekkel megyünk Pestre, az olyan 2 órás út kb... mindig megállunk félúton a pályán egy pár perces pihenőre. Akkor eszik a pici, utána futkározik egy picit és mehetünk tovább. De pl így is, mikor a pesti dugóban állok egy idő után megunja és elkezd hisztizni. :) Mondjuk nemcsodálom...
    De persze ez gyerekfüggő. Én nem venném ilyen lazán.

  • Dany007

    veterán

    válasz V.Stryker #1146 üzenetére

    No, mindenesetre kíváncsi leszek. :)
    Végülis tényleg egyénfüggő. Éjszaka nagyobb esély van rá, hogy alszik. Többet. Aztán menet közben még mindig módosíthatjátok az útitervet ha olyan helyzet alakulna ki.

    De azért ne "kapd össze magad". Nem kell hajtani gyerekkel a hátsóülésen. 12 órás útszakaszon 2-3 óra ide vagy oda az már nem számít. Az egész tényleg nem ér annyit, hogy akár csak 1-2%-kal is nagyobb veszélynek tegyed ki magatokat.

    @AMD Power:

    Ne is mond! A múltkor nem tudtunk elmenni a játszótérre babakocsival, mert mikor elmentünk a kocsi mellett olyan hisztibe kezdett, hogy muszáj volt beültetni. :D Azt hitte szegényem, hogy megint kocsival megyünk valahová és nagyon be akart szállni.
    Úgyhogy játszóterezés helyett kocsikázás lett meg rokonlátogatás. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Oracle #1151 üzenetére

    Ejha! Gratulálunk!
    A sírás szvsz teljesen normális ebben a korban. Nekünk 5 hetes koráig csinálta... Fájt a hasa. Hiába csináltunk bármit... amíg át nem áll a szervezet az anyatejre / tápszerre addig ez lesz.

    Ami nekünk bejönni látszott annak sajnos már nem tudom a nevét :S Ilyen átlátszó cucc volt hosszúkás üvegben... =/

    No, de az infacolt próbáltuk, nem jött be. Ki lehet próbálni hátha.

    Ezért szoktam mondani, hogy szülés előtt aludjunk annyit amennyit csak lehet... :D Mi anno felváltva keltünk fel hozzá. Csak hát sírás közben a másik se nagyon tud aludni, úgyhogy tökmindegy...
    Az volt a legrosszabb, hogy cicizés után kb 20 perccel ébredt fel és fájdult meg a hasa. Pont akkor amikorra mi már épp elaludtunk volna... :)
    Volt olyan nap, hogy 3 órát aludtunk összesen, azt is két részletben.

  • Dany007

    veterán

    válasz Oracle #1163 üzenetére

    Mi mindig csak annyit etettünk vele amennyi kb az előírt volt az életkora és a súlya alapján. Ki lehet számolni.
    Kb 2x bukott egész életében... :)
    És igen, túl lehet etetni egy babát... nekünk egyszer sikerült szegényt.. Na akkor hányt is jó sokat.... :)

    Szal nekünk a bukással nem volt semmi gondunk. Épp azért bukik egyébként hogy ami már sok neki azt kiadja. De ez természetes.

  • Dany007

    veterán

    válasz V.Stryker #1166 üzenetére

    Ennyi, így csináltuk mi is! Minden korrekt volt rendesen hízott és sohase bukott vissza semmit. :)
    Kivéve amikor túletettük mert akkor hányt...
    Az is azért volt mert nagyon hisztis napja volt és sehogy se akart megnyugodni. A cicitől meg ugye megnyugodott mindig. Hát adtunk neki... Kb 3x is 3 órán belül... Aztán visszaaludt végre...
    Majd pár perccel később, mikor benéztem hozzá tele volt hányva a kiságy... Szó szerint tetőtől talpig hányás volt a gyerek... a body, a kiságy és így tovább... Még szerencse hogy oldalt feküdt mert igazából még akkoris kómás volt, nem nagyon kelt fel...

    Úgyhogy onnantól kezdve szartam rá, hogy "annyit eszik amennyi jólesik neki" a nagy ló...rt! :D A mienk addig evett ameddig tömted bele a cicit... Úgyhogy inkább mértük és aszerint adtuk neki. Így is bőven elég volt neki, mert alig 3-4 hónap alatt behozta a súlylemaradását és már átlag fölötti súlyú is volt.

  • Dany007

    veterán

    válasz korcsi #1170 üzenetére

    Dehogyis! :) Kialakul egy ritmus.
    Mikor abbahagyja, lemértük. Meg persze előtte is. A különbség megadja mennyit evett.
    Eleinte úgyis mindig elaludt a cicin úgy kellett tuszkolni hogy egyen...
    De volt olyan igen, mikor keveset evett és szépen visszatettük. Ő meg mint a jógyerek szopizott tovább. Aztán megint lemértük és ha már elég volt akkor nem kapott többet és elaludt. Kb ennyi.

    Kicsit macerás tudom, de így egyetlen egyszer se bukott (na jó kb 2-3x a 1,5 év alatt amíg szopizott). A súlya megfelelően fejlődött, nekünk meg nem volt gondunk vele. Kb 4-5 hét után a hasfájása is elmúlt. Egyébként olyan 4-5 hónapos koráig mértük. Asszem.
    Egyszerűen nincs értelme többet adni neki, mert a pluszt úgyis kibukja. Ettől függetlenül böfiztetni mindig böfiztettük természetesen.

  • Dany007

    veterán

    válasz korcsi #1180 üzenetére

    Hogy mennyi az annyi azt a korábban linkelt képlet adja meg. Az alapján mentünk. Az hogy 10-20ml ide vagy oda az nem számít persze...

    Egyébként a mi fiúnk az első hónapokban fél órán át is szopizott de volt hogy tovább... Úgyhogy mondom, ez kialakul. Persze a végén 10-15 hónapos korában már nem is mértük és annyit evett amennyit gondolt...
    Viszont az elején pár hónapos korukban a gyomruk még csak diónyi nagyságú.
    És igen a mi gyerekünket simán túl lehetett etetni mert addig evett ameddig előtte volt a cici vagy el nem aludt.

    Egyébként a számítás azért kellett mert ő általában kevesebbet evett mint a szükséges minimum. Ezért kellett mindig mérni majd még nyaggatni hogy egyen...

    Majd később az a bizonyos hányásos eset után döntöttünk úgy, hogy a maximumnál nem fogunk neki többet adni.
    Mert ugye a nagyszülők, akik ilyenkor kb a legokosabb nobeldíjas gyerekgondozók a világon, azt magyarázták végig, hogy "áh nem lehet túletetni egy gyereket. Annyit eszik úgyis amennyi jó neki stb"...
    Ja igen csak amikor szegény pár hónapos babánk összehányta a kiságyát és saját magát, mindezt úgy, hogy egy nyikkanást se hallottunk belőle (épp aludt elvileg), akkor azért egy csöppet megijedtünk. Ha nem oldalt fekszik még akár bele is fulladhatott volna. Tetőtől talpig hányás volt a gyerek...
    Na ezek után nekem ne mondja senki, hogy nem lehet túletetni egy gyereket mert élő példám van az ellenkezőjére.

    De mondom a mi gyerekünk az átlagnál picit kisebb súllyal született. De 3-4-5 hónap alatt behozta annyira, hogy az átlag fölé is került kicsivel. Mindezt úgy, hogy a 1,5 év alatt kb 2-3x bukott, tehát gyakorlatilag bukás nélkül megúsztuk a 1,5 évnyi szoptatást. Úgyhogy szvsz semmit nem csináltunk rosszul.

  • Dany007

    veterán

    válasz Oracle #1183 üzenetére

    No időközben megkérdeztem az asszonyt.
    Ami nálunk bevált az a Gripe Water nevű cucc volt. Abból adtunk neki asszem kajálás után. És az az egy használt nálunk.

  • Dany007

    veterán

    válasz Oracle #1186 üzenetére

    Hát, nekünk sincs klímánk de már én is gondoltam rá.
    Az ilyen piciket elvileg nem zavarja ez a meleg. Ugyanis az anyaméhben is közel 37 fokban voltak...
    Mi mikor hazahoztuk szintén ilyen nyári időben még be is takartuk. :)
    Sőt, fürdetésnél 27 fokig fűtöttem fel a szobát! :D
    De azért várjunk más véleményét is. Én úgy tudom, hogy ilyen pici korban még simán kell is nekik ez a meleg.

  • Dany007

    veterán

    válasz V.Stryker #1205 üzenetére

    Van benne valami. Bár én szerettem fürdetni, de elég sok macera volt.
    A fürdőben nálunk nincs akkora hely, hogy elférjen a kiskád. Ezért a hálóban volt felállítva. Úgyhogy párszor volt szép kis locspocs. :D Gyorsan áttértünk a nagykádas fürdetésre.
    Aztán most már együtt is szoktunk fürdeni... (persze úgy, hogy én előtte lezuhanyzok :D nehogymár az én mocskomban fürödjön a gyerek).
    Na de a lényeg, hogy a nagyszülők nagyon a mindennapos fürdetés pártján voltak mi meg hallgattunk rájuk.
    De amúgy tényleg amíg a kisbaba kb csak az egy helyben fekvésre képes csak és minden nap ugye tiszta ruhát kap... pelus rendszeresen cserélve, kaki neves törlővel tisztítve / fertőtlenítve... na addig tényleg elég lehet csak 2 naponta fürdetni...

    Más.

    Egyébként a nagyszülőkkel hogy álltok? Így a többség. Mert engem már néha kezdenek idegesíteni. :D
    Főként azért, mert ők "mindenkinél mindent jobban tudnak gyerekügyben". Csak azért mert felneveltek 1-2 gyereket az életben. És mindezt sokszor szép kioktató stílusban tudják előadni. És ez sokszor igen csak bosszantó. Nem számít mit mondanak az ismerősök, a doki, a védőnő. Csak az a tuti amit ők mondanak. :U

    Tudom, hogy csak segítőkészség de akkoris érzek benne egy kis felsőbbrendűségi arroganciát.
    Egyébként persze egy szavam se lehet, mert mindenki nagyon segítőkész, rendes és tényleg sokat segítenek nekünk anyagilag is meg mindenféleképpen. Csak azért mégis ba....sza a csőröm ez kioktatás dolog, főleg mikor utólag kiderül, hogy mégiscsak nekem volt igazam. (mert nekem mindig igazam van, egyre többen tanulják ezt meg az évek alatt... de nekik nehezen megy ;] )

    Egyébként a két nagyszülő(k) eléggé ellentétek. :) Az egyik nagyszülők hetente többször is jönnek látogatni és rendszeresen viszik a gyereket ide-oda. Játszótérre, strandra stb...
    Ami tényleg tök jó. Csak amikor 39 fok van kint kora délután. És megkérem, hogy amíg el leszünk ne vigyék a gyereket sehova a hőségbe... akkor minek kell csak azért is elvinni egy tűzforró játszótérre a 39 fokba...

    Na mindegy, a másik nagyszülők pont az ellentéte. Ők még az életbe nem vitték el a gyereket egyedül sehová. És látogatni is maximum 3 havonta egyszer jönnek. Nekünk kell menni ha találkozni akarunk (ráadásul nem is a városban laknak). De ők is rengeteget segítettek nekünk.

    Szóval na, komoly panaszra tényleg nincs okom. Ezek is leginkább kisebb bosszúságok. Egyedül ez az "okoskodás" ami irritál. A többi nem érdekes.
    Mindig mindent jobban tudnak mindenkinél a saját gyerekemről. Másnál is van hasonló vagy ez csak nálunk lenne ilyen egyedi? :)

  • Dany007

    veterán

    válasz ladybug #1211 üzenetére

    Köszönöm, jó látni, hogy nem csak mi küzdünk ezzel! :)
    Persze én alapvetően örülök neki ha feljönnek, hiszen végre egy kicsit más is pesztrálja a gyereket és ilyenkor tudunk egy kicsit szusszanni.

    Csak néha az a lekezelő magaslóról beszéd zavar. Németből azért ez az egész könnyebb az biztos! :D

    Egyébként én hiába osztom nekik az észt, hiába magyarázom, semmit nem ér. Túl bunkó meg nem akarok lenni, mert abból sértődés van... És igazából nem érdemlik meg, hogy megsértsem őket, csak amolyan túlbuzgók. És igazából jót akarnak, csak nem látják bennünk hol a határ.

    Tegnap pl anyóssal vitáztam egy kicsit, mikor a gyerek elesett és beverte a fejét az ajtó sarkába. Lett szép hupli... Én meg ugye kicsit mérgesen megjegyeztem, hogy tanítsuk már meg sétálni! :D Mert szinte nem látni mást, csakhogy futkározik. Tegnap meg már fáradt is volt, azért esett el. Én meg nem szeretem amikor esik. Illetve azt amikor beveri a fejét. A kezét felőlem el is törheti, de a fejét ne verje be ha egy mód van rá.

    Erre anyósom persze egyből elkezdte a magas lóról, hogy a másik unokája aki már 13 éves, ő is agyba-főbe esett és össze-vissza törte magát picikorában... Hogy hányszor voltak vele a balesetin meg hogy egyszer úgy beverte a fejét, hogy felszakadt a szemöldöke és azóta kétfele nő neki... meg ilyenek...
    És akkor mondom ez most jó? Tényleg hagyni kell, hogy a gyerek szarrá törje magát? Annyira, hogy ketté nőjön a szemöldöke? Nem fogja zavarni felnőtt korában? Nem fogja megkérdezni a szüleitől hogy mért nem vigyáztatok rám kicsit jobban? Komolyan az a normális ha törzskártyát kapunk a balesetin?
    Mért fáj annyira hogy ha egy mód van rá el akarom kerülni a fejsérüléseket? :) Tudom, hogy sokat esnek a gyerekek, esett már az enyém is sokat. De ha nem muszáj akkor ne törje be a fejét...

  • Dany007

    veterán

    válasz Oracle #1220 üzenetére

    Nálunk pont fordítva volt... Esténként volt műsor, nappal meg aludt. :D
    Hát én azt mondom, ez ilyen. :) Ilyen a gyerek.
    Ha nagyon aggódtok érdemes lehet felhívnia védőnőt / gyerekorvost. Azon ne múljon. Mi is zargattuk párszor. Ez a dóga. :D
    Kitartást! Nekünk 5 hétig volt ilyen.... gyakorlatilag 2-3 órát aludtunk naponta, azt is több részletben.

  • Dany007

    veterán

    válasz Oracle #1223 üzenetére

    A fene tudja. Nem 100%. Azért a társaság kell neki amíg fent van...
    Nekünk azt mondta a doki, hogy első körben csekkoljuk a szokásosokat. Pelenka, nem-e éhes stb... Gond szerinte csak akkor van ha órákon keresztül megnyugtathatatlanul (létezik ilyenszó?) sír és nem akarja abbahagyni. Akkor meg kell néznie egy orvosnak, nincs-e baja.

    De mondom, ha nagyon aggódtok (ami nem gond, természetes) nem kerül semmibe felhívni a védőnőt vagy a dokit. Elmondjátok mi volt hogy volt és ő (jobb esetben) kompetensebb választ tud majd adni, mint mi.

  • Dany007

    veterán

    válasz Oracle #1232 üzenetére

    Akkor nem kell aggódni. Egy pár hét - egy hónap - és javul majd ez is. :)
    A neheze majd csak utána jön! ;]

  • Dany007

    veterán

    Most vettünk a Vaterán egy ruhacsomagot a gyereknek...
    Kemény 9.400 forintba került egy 23db-os őszi ruhacsomag. 98-104-es méretekben vegyesen. Kb alighasznált állapotban next,george,disney,benetton márkák. Jó állapotban.
    Hihetetlen, hogy ennyiért árulják ezeket... Ennyi pénzért a Brendonban nem kaptam volna 3db pólót se...
    Van közte több ing, póló, pulóver, kapucnis pulóver, meg pár hosszúnadrág is. Ha jól tippelem akkor nem csak ősszel hanem tavasszal is tudja majd használni...
    Az átlagos darabár 400 forintra jön ki! Hihetetlen... minek vegyek boltban újat tízszeres áron ha fél év után kinövi? :D
    Ja most csak azért vagyok erre ilyen "büszke" mert én ütöttem le az utolsó 6 másodpercben. :D Amúgy már több ilyen csomagot is vettünk... Továbbra is csodálkozom miért árulják ezeket ilyen olcsón... A korábbi vásárlások is jók voltak, gyakorlatilag semmin se látszik hogy egyáltalán használt lett volna.

    Ja és ha már volt szó korábban a cipőről, itt egy kép:

    :DD

    Amúgy pár hét és megyünk bölcsibe... kíváncsi vagyok milyen lesz. Ma voltak bent anyuval megnézni mi a helyzet meg beiratkozni. Azt mondja brutális mennyire le...ják a gyerekeket... Kb azt csinálnak amit akarnak üvöltöztek végig mindenki üvöltött meg futott amerre lát... az óvónők meg az egyik sarokban trécseltek. Kb ennyi. Aztán mikor két gyerek már majdnem feldöntötte a csúszdát akkor szóltak rájuk hogy ezt már nem kéne. :D Amikor az egyik kislány elesett és felszakadt a szája csak letörölték róla a vért és mondták hogy ne sírjon. Aztán ennyi...
    Na mindegy, lehet csak én nem vagyok hozzászokva. Kíváncsi vagyok mennyit fejlődik majd.

  • Dany007

    veterán

    válasz bobsys #1274 üzenetére

    Változó. De nálunk olyan 5 és 8db között ment 24 óra alatt eleinte.
    A nagyobb pelenkát nyilván rá lehet adni, de akkor elég nagy a valószínűsége, hogy minden esetben szépen ki fog folyni a sz@r! :D Úgyhogy szvsz ha nem hatalmas baba születik, teljesen jó a newborn.
    Betárazni meg nem érdemes belőle, mert nem mindegyik pelenka lesz jó. Nekünk több nagy márka se jött be - vagy kiütötte, vagy épp nem tartotta rendesen a pisi-kakit.
    Ahogy itt olvastam a Pempers eddig a legtöbbeknek bejött, nekünk is.

  • Dany007

    veterán

    válasz ladybug #1262 üzenetére

    No, egy kicsit régen volt már, de valahogy ki is ment a fejemből a topik. :D

    Hát, arra én is kíváncsi leszek. Már megy a beszoktatás. Hogy mit hogyan kell azt nem tudom. Tény, hogy közel 20 gyerekre 2-3 óvónő szvsz kevés. Bár ha tényleg csak állnak és nézik őket akkor lehet elég. :)
    A vélemény azóta se változott. Kedvesek, rendesen, segítőkészek. Még kértek külön füzetet is, ahová be kell írni a gyerek szokásait / étrendjét. Mert pl ha csak xy krémtúrót eszi meg a gyerek (az enyém igen) akkor azt rendelnek neki... meg hasonlók.

    A gyerekeken továbbra is megvagyok lepve. Azért itt még bölcsiben elég picik vannak. De hogy amekkora ordibálás ott megy, az valami elképesztő. Én nem voltam még, csak a párom mesélte mi megy ott... Ahány gyerek annyi kismotoron cikázik fel-alá és torkaszakadtából ordít! Brutális lehet. Azt mondta párom, hogy ehhez képest mikor a Leó szokott kiabálni az semmi... Úgyhogy ebben a közegben őt is gyorsan elkapja a gépszíj és megy a többiek "után". Pedig mit küzdünk itthon, hogy nyugiba legyen, ne futkozzon egész nap fel-alá és ne kiabáljon...
    Arról nem is beszélve, hogy már ebben a korban is igen gonoszak tudnak lenni a gyerekek. Pl mikor a Leó felmászott az ottani csúszdára, két gyerek odaállt és két oldalról elkezdte lengetni a csúszdát, hogy ne tudjon lecsúszni. De van ott egy másik kislány aki pl a homokozóban másokat szór le homokkal... És nem játékból, hanem direkt, hogy a másikat "bántsa". Hihetetlen ez még számomra. :)

    Hát remélem lesz nagy látványos pozitív fejlődés nálunk is. Eddig mindenki, mindenhol ezt mondta. Mert ugye nekünk nem csak "gyerekmegőrzőnek" kell a bölcsi, hanem azért, hogy fejlődjön a gyerek a közösségben.

  • Dany007

    veterán

    válasz hdman #1284 üzenetére

    Szvsz úgy értette, hogy a 30. hetet tapossa. :)
    Amúgy grat és a sok sikert! =) Ilyet nem szoktak kívánni de nem szeretem a sablonos dolgokat.

  • Dany007

    veterán

    Valami immunerősítőre van valami ötlet 2 éves gyerek esetében?

    Szegény még csak alig 1 hete jár bölcsibe, de már most elkapott valamit. Marslakócskák nevű multivitamint adunk neki rendszeresen, de látszólag nincs sok hatása. Tudom, nem csodaszer, nem kell csodát várni tőle, csak hátha van valami beállt dolog.

    Egyrészt elég nehéz vele ilyenkor, az orrdugulás / folyás miatt alig tud aludni valamennyit. Enni ilyenkor abszolút nem eszik és most még inni is alig volt hajlandó. Az elmúlt 2 napban 2 pohárral ivott. Szerencsére ma bepótolta az ivás részt. De ez azért is problémás mert ha nem iszik akkor nem tudunk neki gyógyszert se beadni.
    Plusz a másik negatívum hogy szépen végigmegy a családon. Én cirka 7 éve nem voltam beteg, egy megfázás se... De amióta a pici betegeskedik, azóta már 4x! Egyszer még orvoshoz is el kellett mennem és egy hét táppénzre is! Ilyen nem volt már iskolás korom óta.

    Szóval most így belegondoltam, hogy kezdi a bölcsődét mi lesz itt később... ? :D Nem szeretném ha ez minden hónapban megtörténne. Anyagilag se jó, meg fizikailag se. Eléggé nehéz a picivel amúgyis, ilyenkor meg aztán végképp.

  • Dany007

    veterán

    válasz föccer #1308 üzenetére

    Persze ne értsd szó szerint amit írtam, valahogy mindent átvészelünk...
    De ha fél éven át többet lesz itthon, mint bölcsibe akkor valakinek itthon kell lennie vele. Arra meg sokat nem fizetnek a munkahelyen. :)
    De azért én reménykedem benne hogy ennyire nem lesz rossz. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz ladybug #1312 üzenetére

    Köszönöm az ötleteket! :)
    Beszereztünk egy multivitamin készítményt. Rágótabletta nem játszik, mert még az evésre is nehéz rávenni... :) Nemhogy elrágjon egy random ízű tablettát. Képtelenség. Ha épp olyanja van a kedvenc kajáját se hajlandó megenni. Ráadásul ha valamit megszokott, hogy folyékony és abba kerül valami amit rágni kell akkor abból többet nem eszik... Most így voltunk egy kis lekvárra. Direkt folyósabb zselésebb részeket adtunk. Azt meg is ette. Majd elkérte ő a kanalat hogy majd ő eszik egyedül. El is kezdte, de ő már egy kis áfonyadarabot is bekapott... köpte is ki ahogy volt.. utána már nem fogadott el belőle semmit.
    Szal szirupos cuccokat adunk neki vitaminban. Annyit észrevettünk hogy fokozza az étvágyát.

    Én se szeretném minden náthával hazahordani. Max ha lázas lesz. Bár párom szerint a bölcsiben azt is pont le....ják ha náthásak a gyerekek. Nem törlik le nekik a gyerek meg úgy futkározik hogy csüng az orrából a méteres fika...

    Remélem gyorsan hozzászokik. Még februárban mikor elkezdtük gyerekek közé meg játszóházakba vinni, gyors egymásutánban elkapott 3 náthás / lázas fertőzést - ami persze végigment a családon - meg egy bárányhimlőt. Mindez kb 1-1,5 hónap leforgása alatt. :)
    Remélem kezd megedződni az immunrendszer.

    @ alkonyfeny :

    Ez jónak tűnik, köszönöm! Hát igen, a vitaminokat valahogy pótolni kell, mert eléggé válogatós a gyerkőc. Néha egy kis levest, halat, rántott húst, krumplit, palacsintát megeszik. De pl a főzelékeknél alig valamit és azt is csak akkor ha olyan kedve van.
    Gyümölcsöt meg egyáltalán nem (olyan mint én :D ) . De van ilyen gyümölcspépes szopókás ital... na azt bármilyen mennyiségben. Úgyhogy kb ez az egy lehetőség ahol vitamin juthat be... Plusz a multi.
    Szal nem könnyű... =/

  • Dany007

    veterán

    válasz ladybug #1320 üzenetére

    Sajnos ez nálunk nem ilyen egyszerű. :) Ezer millió dolgot próbáltunk már az elmúlt évben... Hullámzó sikerrel.

    Megeszi ő a darabos dolgokat csak nem mindegy milyen tálalásban. Úgy néz ki az a probléma, hogy amit ő folyósnak szokott meg azt folyósként is kezeli. Ezért ha ilyen környezetbe kerül valami darabos akkor ott megbukik az egész.
    Ellenben a rántotthúst simán harapja és rágja ahogy kell, halat is, krumplit is. Bizonyos leveseknél sem okoz gondot a darabosság mert azt úgy szokta meg. De ha pl egy főzelékfélében vannak darabok akkor az már nem jó.

    De egyébként ez is marha nagy előrelépés már nálunk. Sőt, a mai napon állítólag evett egy kis levest a bölcsiben. Illetve etették. És anyuka szerint - aki csak kintről leste - most már úgy ült az ebédlőasztalnál a többiekkel, mint egy kisangyal. :)

    Persze az óvónénik csak most kezdenek rájönni, hogy őt tényleg etetni kell. Nem szoktatni az új környezethez, hanem etetni. Nemtom mit gondoltak? Miért írattuk fejlesztői csoportba? Azért mert gondok vannak vele és nem olyan, mint egy átlagos ilyen korú gyerek.
    Előre megmondtuk, hogy gond lesz az evéssel és az alvással is. Múltkor meg csak ájuldozott a nőci, hogy dehát itt minden gyerek alszik délután... A miénk nem fog, az első pár hónapban biztosan nem.

    "Ami segíthet, hogy a gyerek önállóan étkezzen. Kicsi darabokra legyenl vágva pl a kenyér, amit egyedül megkenhet azzal, amit szeretne. Legyen választási lehetősége is - lekvár és vaj mondjuk. Többféle zöldség - nem kell sok belőle, pár karika uborka, pár gerezd paradicsom."

    Ezeket olyan jó hallani. :) illetve olvasni. Kicsit így bepillantást nyerünk a hétköznapi szülők életébe. :) Mert nálunk az a helyzet, hogy a kenyeret nagyon ritkán eszi meg, akkoris csak pár falatot. Hol vajjal, hol vaj nélkül.. mikor épp milyen heppje van. Zöldséget semmit sem lehet beletömni. Próbáltuk, mindegyiket, többször is, nem erőltetve, de hogy azért kóstolja meg. Semmi.
    Lekvárt megeszi, de csak tisztán. :) Kenyéren már nem.
    Megkenni meg végképp nem tudja. Most tartunk ott, hogy már-már elkezd talán önállóan kanalazni. De még azt is nagyon bátortalanul. Az elmúlt hétig azt se engedte meg, hogy az ő asztalára bármiféle kaját tegyünk. És hiába tettük elé, mutattuk meg hogy egyen kanállal ő nem evett, csak etetve. És igen, inkább éhezett.
    Most, hogy beteg volt, volt hogy két napig nem evett semmit csak 2 kocka csokit. Fogyott is majd fél kilót.
    Mostmár kezd talán visszajönni az étvágya.
    Sajnos ő nem egy hétköznapi gyerek és a szokásos "trükkök" itt nem válnak be...

  • Dany007

    veterán

    válasz BioNiCMaN #1335 üzenetére

    Huh hát ez tényleg hajszál pontosan igaz.
    Kb a 95%-a nálunk is így történt szó szerint! :D

  • Dany007

    veterán

    válasz hdman #1347 üzenetére

    Gondolhatod!:) Ha olyan olcso lenne mindenki vetetne le...
    20eves tarolassal szamolva mikor en neztem olyan 250-400 ezer forint volt! Es igazabol "csak" par betegseg van aminel ez igazabol segithet. Marmint a sajat ossejt.
    Raadasul ki tudja mi lesz azzal a ceggel 20 ev alatt.

  • Dany007

    veterán

    No, az a helyzet, hogy a pici nem nagyon akar aludni a bölcsiben.
    Gondoltuk és mondtuk is nekik hogy gond lesz belőle... Mostmár rájöttek ők is.
    Viszont ma azt mondta a gondozónő, hogy ha nem alszik ott a pici akkor nem lehet ott mert felkelti a többieket. Ami igaz is. De ilyenkor mit lehet csinálni?
    Asszony már jövőhéten dolgozik... nem tudja elhozni délben. Déltől meg alvás lenne elvileg, de ő nem alszik ugyebár. Ilyenkor mit lehet csinálni?

    Mérges vagyok, mert előre megmondtuk nekik, hogy gond van az alvással... Mégis mit gondoltak? Direkt azért írattuk ebbe a csoportba... Erre most kijelentik, hogy nem lehet ott délután ha nem alszik... :U
    Igaz hogy csak 3 napja próbálkoznak alvással, de akkoris ezt mondták...

    Csak van erre valami szabályozás... Vagy keressek meg ilyet hogy egyenlő esélyekért alapítvány? Egyelőre fogalmam sincs mi legyen... Hétfőn elmegyek érte én és beviszem a melóhelyre dél után... de a többi napon nem tudom hol lesz...

  • Dany007

    veterán

    válasz mpierre #1355 üzenetére

    Jó, az hozzátartozik a dologhoz, hogy a Leó az életbe nem fog kussban ott ülni / feküdni 2,5 órán át! :D
    Eleve hogy magyarázod meg egy alig két éves gyereknek, hogy legyen csöndben és feküdjön egy helyben 2,5 órán át... Mert déltől fél 3-ig van alvás. Totális képtelenség.
    Napközben ahányan vannak annyifelé futkároznak és torkaszakadtából kiabál mindegyik gyerek. Ráadásul mikor a fiam ezt látja akkor ő is bepörög tőle. Pedig a többi tök hétköznapi gyerek... Na ezek után azt mondani neki, hogy most csönd 2,5 órára az lehetetlen.
    Itthon is egy nyűg az altatás, de ezt jeleztük is nekik még az elején. 3 napja próbálkoznak az altatással is, szvsz még nem kéne feladni.

    De ettől még meg kellene hogy oldják. Nagyon bölcsivezetőt még nem akarunk belevonni, nehogy rosszabbul süljön ki a dolog a végén. De ma beszéltünk egy emberrel, (konkrétan a gyógypedagógussal) aki szerint muszáj felügyelni rá ha a szülők dolgoznak. Nem rakhatják ki a gyereket csak azért, mert nem alszik. Hát majd még ennek utána kell néznem valahol...

  • Dany007

    veterán

    válasz mpierre #1357 üzenetére

    Nála már az is nagy dolog volt, hogy egy fél órát tudott feküdni nyugton, mikor próbálták altatni bent...
    Mikor azt mondom, hogy nem tud 2 percet megülni a seggén, akkor azt nem csak érzékeltetésnek szánom, mint a többség, hanem szó szerint értendőnek. :D
    Nem véletlenül írattuk "problémás" csoportba. Kissé hiperaktív és ez még a legkisebbik gond.

    Egyébként se én se az asszony nem tudott aludni oviban, se bölcsiben. Én tisztán emlékszek még az ovira ilyen téren. Utáltam az alvást... Persze én megmaradtam egy helyben, de sose aludtam.

    Az az egy év meg ebben a korban bődületesen nagy. :) Egy éve még menni alig tudott és még javában anyatejen élt... Mostmár közel 36 féle kaját eszik és néha hajlandó önnállóan is enni... Inni meg félkézzel iszik, miközben a másikkal a telefont babrálja vagy épp a tévé felé mutogat vagy bizergál valamit mást....
    Tehát még ébren is piszkosul kemény feladat, hogy lekössük bármivel is. Épp azon csodálkoztak a minap a bölcsiben, hogy a Leó megy a kismotoron közben meg az egyik kezével egy másik motort is tolt maga mellett...
    Ha meg nincs rendesen lefoglalva akkor szépen futkározik meg ugrál páros lábon fel-alá, össze-vissza... Nincs megállás. Na ezek után leültetni és azt mondani neki hogy maradj nyugton 2,5 órán át.. hááát :D

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz ladybug #1363 üzenetére

    Köszönöm az infót! Ez azért valamennyire pozitív. Mi is furcsálltuk az egészet.
    Hátfőn én fogok menni érte délben és a maradék időben velem lesz a munkahelyen. De ez nem életszerű lehetőség. Viszont így talán tudok én is ott beszélni a gondozókkal hogy ezt mégis hogy gondolták... Bár túl nagy hepajt nem akarok csapni, nem lenne jó a jövőre nézve.

    Ahogy a párom mesélte a gondozóknak az a legnagyobb gondja, hogy abban az időben amíg a gyerekek alszanak, ők akkor ebédelnek és csinálják meg az adminisztrációt, valamint az egyik gondozó akkor megy el, akkor van valami váltás azt hiszem. Ezért nem tudják azt megcsinálni hogy valaki külön figyel a Leó-ra amíg a többiek alszanak. Másrészt meg mindenképpen aludnia kéne a gyereknek is. Csak ehhez kell egy kis türelem. Az számomra egyértelmű, hogy 3 napi próbálkozás után nem fog csakúgy elaludni egy új helyen új ismeretlen ember mellett stb... De ha nem alszik délután akkor estére teljesen kikészül, felpörög és esik-kel a fáradtságtól.
    Ráadásul nekünk minden este ~ 40 percet szenzomotoros tornáznunk is kell, az meg még kipihenten is lefárasztja a gyereket.

    De egyébként a délutáni alvás nem olyan katasztrófa. Csak megszokás kérdése. Minden hétvégén én altatom - és alszok is :D - a picivel délután. Ma is így volt.
    Első szóra fogja magát és ebéd után mikor hívom, bejön velem a szobába és lefekszik az ágyra aludni. Persze nem alszik egyből, mert igazából nem akar. De nem is ellenkezik erősen. Ilyenkor mindig egy kis játékkal szoktam elterelni a figyelmét. Apróságokkal, játszok vele a kezemmel, vagy bújócskát a takaró alatt ilyesmi...
    Közben persze folyamatosan terelem arra felé, hogy feküdjön le mellém aludni.
    Kicsit olyan ez, mint a kötélen egyensúlyozás.Mert az egészre kb fél órám van. Ha utána se nyugszik el / alszik el, akkor átesik és nem fog aludni. Ha viszont túlzottan erőltetem neki az alvást a mellém fekvést / mozdulatlanságot akkor annál inkább ellenkezik és kiakar majd menni a szobából. Aztán ha viszont rájön, hogy ezt nem engedem akkor jön a hiszti és megint buktuk az alvást.
    Ma is így volt. Bementünk lefeküdni. Persze ő aludni már nem akart. Helyette már tuszkolta a kezemet, hogy játsszunk. Aztán egy kicsit játszottunk (az én kezem volt a pók), meg elbújt a takaró alá... aztán el is feküdt. Kicsit még forgolódott oda-vissza... aztán átölelte az elefántját és elaludt. Ez kb fél óra volt, de ez már a körülményesebb esetek közé tartozik. Általában ennél jóval gyorsabban elalszik ilyenkor.
    Szóval igazából ennyi az egész és kb du 1-től 3-ig aludtunk, majd még egy fél órát fetrengtünk az ágyban. :)
    Persze miután elalszik nem szabad egyből felugrani és kislattyogni mert felébred ilyenkor még minden rezzenésre. Kell egy ~ 10 perc neki, mire rendesen elalszik mélyen.

    @mpierre: Fogalmam sincs mennyi az átlag. : ) De még ha elaludna is nehéz lenne 2,5 órán át... Meg tényleg nem tudom melyik 2 éves gyerek az, aki kibírja csöndben hogy egy kiságyon üljön 2,5 órát... El nem tudom képzelni.

  • Dany007

    veterán

    válasz ladybug #1370 üzenetére

    Természetesen minden le van írva az üzenőfüzetébe. :) Ezt kérték is az elején.
    Egyébként alapvetően nagyon rendesek és kedvesek az óvónénik. Még külön kaját is főzetnek a gyereknek. Aminek meg is lett az eredménye. Pár napon belül már rendesen evett és még repetázott is.
    Szvsz ez most abból adódó probléma, hogy ők nem "hitték" el, mikor az elején mondtuk, hogy problémás lesz az alvás. Mert igazából kívülről semmi sem látszik. Össze-vissza dicsérték milyen szépen és "színesen" játszik stb stb... legutóbb már nem is sírt az elváláskor.
    Viszont ilyenkor, mint az alvás azért előjönnek azok a bizonyos problémák.

  • Dany007

    veterán

    válasz V.Stryker #1374 üzenetére

    Szerintem is megszokná 1-2 hét alatt, hiszen itthon velünk relatíve "simán" alszik.
    De ehhez azért kell egy kis türelem is a részükről.

    Az oviban én se aludtam. De a Leó még alig 2 éves és bölcsis. : ) Itt azért szvsz gyakoribb a nemalvás. Illetve az, hogy nem tud kussban egyhelyben maradni 2,5 órán át.

    Sőt, még régen óvodában is szokás volt visszatartani a 6 éves gyereket ha nem volt képes egy 45 perces órát egy helyben végigülni. Ugye ez azért alapkövetelmény az iskolában. De még így is sok eset van mikor ezért tartottak vissza egy gyereket.
    Na most ezek után elvárni egy bölcsistől, hogy 2,5 órán át maradjon csendben egyhelyben ha nem alszik szvsz irreális kérés. Főleg a Leónál. : )

    Hát meglátjuk mi lesz holnap. Azt beszéltük az asszonnyal, hogy megmondja reggel, hogy ha nagyon nem bírnak vele akkor hívjanak fel engem és elmegyek érte, beviszem a munkahelyre.
    Aztán remélem lesz bennük annyi, hogy megértsék, hogy másképp tényleg nem megy és ez is csak egyszer...
    Aztán ha tényleg felhívnak, hogy vigyem el, akkor elviszem de szeretnék el is beszélgetni velük az egészről. Mert azért 3 nap után feladni az alvást ennyivel szvsz nem túl korrekt dolog. (de még ha nem mondtuk volna előre...)

  • Dany007

    veterán

    válasz ladybug #1377 üzenetére

    Nos, akkor valószínűleg egyhamar nem lesz beszokottnak nyilvánítva. :)
    Ugyanis az elmúlt ~ 2 évben nem nagyon volt olyan nap, amit probléma mentes alvásnak nyilváníthattunk volna.

    És most itt még csak nem is az altatásra gondolok, hanem hogy mondjuk szabályosan alvás után 30-60 perccel szinte mindig felébred. Ilyenkor vagy visszaalszik magától vagy ha nem - és ez a gyakoribb - akkor jön a sírás mert nem vagyunk ott és mehet anyuci újra egy jó fél órát visszaaltatni a picit.
    Viszont ezután már általában végigalussza az éjszakát. Esetleg néha felkel inni valamikor hajnalban de utána nyikkanás nélkül alszik tovább.
    Lehet ki kéne vizsgáltatni ezt, fogalmam sincs. Igazából egyelőre ez volt a legkisebb gondunk. Ráadásul mióta leszokott a szopizásról már ez is nagy előrelépést jelentett nekünk, így ezért nem tulajdonítottunk neki nagy jelentőséget. Ahogy korábban már írtam, ő 1,5 éves koráig szopizott. És addig bizony egyetlen éjszakát se aludt át. Rendszeres volt, hogy éjjel 2-3x is felkelt "enni / inni". Majd azóta nagyjából a fentiek szerint átalussza az éjszakát.
    De persze mindezt megemlítettük a védőnőnek és a gyerek orvosnak is. De mindig el lett intézve annyival, hogy a szopizás miatt, vagy épp biztos jön a foga vagy akármi.
    Jó, mondjuk most a bölcsi egészen új dolog neki, biztos ez is zavarja ilyen téren. Nem tudom.

    Múlthéten mikor voltunk az autizmus központban azt mondta a hölgy, hogy legközelebb mindenképpen beszéljünk az alvásról. Meg is lepődtünk, nem igazán akartunk csakúgy panaszkodni, hiszen PECS tréning miatt járunk fel. De mondta, hogy mindenképpen beszéljünk majd róla, hátha tud segíteni.
    Hát kíváncsi leszek szvsz ő tapasztaltabb és több ilyen problémával találkozott már, mint a gyerekorvos és a védőnő együttesen. Legalábbis több megértés szorult belé az biztos.

    Egyébként más téma, de elég jól haladunk a PECS-szel. Azért nem részletezem mi ez, mert te biztos hallottál már róla. Szóval az első alkalommal - azt mondta a hölgy - hogy van olyan gyerek aki 3 hónap alatt jut el oda, ahová a Leó 40 perc alatt! Azóta voltunk mégegyszer és továbbléptünk. Legközelebb pedig már komplett mondatokat fog tanulni. Itt pedig még az a kisfiú se tart, aki 3 éves korától, 1,5 éve jár oda PECS-et tanulni. Úgyhogy kicsit megdöbbentünk. Elég gyorsan haladunk. Elég gyorsan megérti a Leó a dolgok logikáját ha az neki érdeke. :)
    Néha érezni is, hogy csak egy kis lökés kellene neki, hogy átszakadjon valami gát és elkezdene beszélni.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Dany007 #1381 üzenetére

    No, rendes volt ma a bölcsis nőci - egy másik volt - mondta már reggel, hogy rendben, próbálkoznak.
    És sikerült is. Egy órát aludt a Leó. Utána pedig csöndben maradt. Persze anyu még alvás vége előtt érte ment. De így legalább egy 6 órát tudott dolgozni. Délután már a másik néni volt, aki mondta hogy huh okés hogy aludt de egy alvás még nem jelent semmit és hogy holnap minél előbb menjen érte... :U Ennek semmi se jó. De nem tudunk mit csinálni, ez van. Ennek is örülünk. 4. napon már aludt egy órát, szvsz ez bőven jó kezdésnek. Még pár nap és talán tényleg megszokja a dolgot. Ennyit még csak kibírnak.

  • Dany007

    veterán

    válasz korcsi #1386 üzenetére

    Elég változó ahogy tudom.
    Nekünk 4.400 Ft / hónap. Ebben van reggeli / ebéd / vacsora.
    De múltkor pl Föccer kollega is leírta náluk mennyi, úgy emlékszem ott jóval több ennél.

  • Dany007

    veterán

    válasz Melack #1394 üzenetére

    Oh még ilyen távoli álmokat kár ám dédelgetni ilyen korán... : )
    Én is elterveztem mindent az asszonynak hogy majd ezt meg azt tudja tanulni a 2. évtől amikor már lesz ideje a gyerekre... Én pesszimistább voltam és úgy gondoltam az első évben még nem lesz ideje másra a gyereken kívül...
    Aztán kiderült azóta, hogy még most is örülök ha meleg kaja vár otthon... :D

    Csak arra célzok, hogy az majd a gyerektől függ és majd talán az 5-6. hónaptól derül ki, hogy mire és mennyi időtök lesz a gyerek mellett. Persze nem a saját példámmal akarok előhozakodni, mert az lehetne akár extrém eset is... De pl húgom is most szült majd 2 hónapja. És szépen indultak ők is. Az első 1-2 hétben még csak evett meg aludt a gyerek... Most meg már vagy 2 napja nem alszik szegény húgom, mert egész éjjel sír a baba. :) Örül ha hazajön a párja, átadhatja a gyereket kicsit és ledőlhet aludni... Persze nem sokáig mert 3 óránként eszik a pici... Szóval otthoni munkát tervezgetni 6 hónapos gyerek mellett szvsz még nagyon korai.
    Nem lehetetlen, nem azt mondom. De háztartást vezetni, ebédet főzni, csecsemőt nevelni épp elég meló, és ha csak egy kicsit nem az a tipikus jóalvó / jógyerek az illető bébi, már felejtős is a munka mindezek mellett.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák