Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz föccer #297 üzenetére

    Ja, csak még mindig fosik...
    Miután megírtam a hsz-t kb fél órát aludt, aztán fel is kelt. Fájt a hasa de annyira, hogy megnyugtatni se tudtuk... Adtak neki egy kis Cataflame cseppet.
    Ráadásul anyuka se tudott még aludni, úgyhogy eléggé kikészült a csapat.
    Megkérdeztem, de nem maradhattam bent éjjelre... =/

    Egy babamérleg van, így nem elég, hogy a babát az infúziós állvánnyal együtt kell cipelni, de még a mérlegért is futkozni kell külön.
    Viszont a vizelet és vérkép negatív... Már csak a székletre várunk...

    Szóval vigyázzatok a vírusokkal, mert ez nagyon szar, idegőrlő kikészítő. Bár nem hinném, hogy ezt ki lehet védeni. Hiszen a családban senkinek sincs baja és az utcán se voltunk már jó egy hete. Valahogy mégis elkapta.

  • Dany007

    veterán

    Na, tegnap kijöhettünk a kórházból, de még nincs vége.
    Ettől függetlenül úgy gondolom érdemes leírni a tapasztalatokat. Biztos, hogy másoknak is segítségére lehet, akik hasonló cipőben járnak.

    Szóval az egész úgy kezdődött, hogy pont kezdtük volna meg a hozzátáplálást. Egy kis kifejezetten babáknak szánt almalével.
    Így utólag gondolkodva érdemes lett volna bevizsgáltatni azt az italt. Bár a dokik szerint nem attól volt (igaz a végleges eredmények még nem ismertek), de elég nagy balszerencse kell ahhoz, hogy pont azon az éjszakán kezdjen el fosni a gyerek, amikor ezt az italt kapta.

    Szóval este adtunk neki 4 kiskanálnyi almalét. Hajnalban jelentkezett a hasmenés. Nem is lepődtünk meg, hiszen az első anyatejen kívüli étel simán meghajthatja a babát. AMúgy 5 hónapos csecsemőről van szó.
    A hasmenés péntek napközben sem maradt abba. Amúgy a pici, mivel kizárólag anyatejes hetente csak egyszer szokott székelni. A gyerekorvos szerint ez teljesen hétköznapi ilyen esetben.
    Viszont most elég sokszor, szinte minden étkezés után jött a híg, folyós, zöld színű széklet.

    Mivel szombat reggelre se javult a dolog, elvittünk az ügyeletre. Onnan küldtek a kórházba, mivel a kiszáradás apró jelei már mutatkoztak.

    Ami a kórházat illeti részben meglepően pozitív a véleményem. Az ápolók és orvosok nagyon rendesen, aranyosak voltak. Tényleg mindent megtettek a gyerek érdekében. Még a kaja is egész ehető volt. Pelenkát és textil pelenkát is kaptunk minden napra. Plusz rendszeresen benéztek a szobába, hogy minden rendben van-e.
    És persze mindez szilveszterkor és elsején történt. Gondolom az ápolóknak se volt sok kedvük dolgozni ilyenkor. Szóval le a kalappal előttük.

    Ami zavart, hogy orvos szinte alig látta a gyereket. Naponta egyszer, akkoris csak megvizsgálta és kiment. Nem mondott semmit, hogy mi a helyzet, mire lehet számítani mi várható stb... Egy szót se. Pedig ez ilyen igen jól jönne a szülők megnyugtatására.
    A másik probléma pedig a szomszédság volt. Mivel ez egy elzárt részleg, mindössze 4 szobával igencsak áthallatszódnak a hangok.
    Ezzel nem is lett volna gond. De a két szomszédos szülő rendszeresen kijárt a folyosóra traccspartizni, pletykálni és röhögcsélni - miközben a gyerekük bent szenvedett -. Nem egyszer kihozták a gyerekeket is - idősebbek voltak már - a folyosóra játszani. Ott ordibáltak, sírtak, futkároztak egész nap, de még este is! A mi fiúnk pedig e miatt alig tudott aludni, pedig az már nagyon ráfért volna.
    Már tényleg azon voltam, hogy kiszólok nekik. Mert azért ez mégis csak egy elkülönített részleg, nem véletlenül.

    Mindegy végülis éjszakára már csend volt. Lement két adag infúzió, a pici visszaszedte a korábban elvesztett 0,5Kg súlyát is. Vérkép, vizelet negatív lett. Viszont a baktériumtenyésztés még nem készült el. Az biztos, hogy nem rota vagy adeno.
    Ezek után azt mondták az anyának, hogy ő döntse el, hogy hazamennek e vagy maradnak még egy napot... Ami szintén röhej, hiszen honnan a fenéből tudná az anyuka ezt? Ő nem orvos. Nem neki kell tudnia. Addig maradunk amíg szükségesnek látják - az orvosok - és nem az anyuka.
    A másik vicc pedig az volt, amikor párom megkérdezte az egyik ápolót, hogy akkor most folyadékpótlásnak adjunk-e neki teát, babavizet vagy valamit esetleg és hogy mennyit. AZ ápoló meg meglepetten nézett és mondta, hogy ő nem ért hozzá. Fogalma sincs. Az ő gyerekei már nagyobbak. És kérdezzük majd meg az orvost. (akit kb naponta egyszer láttunk, beszélni meg csak a jobbfejekkel lehetett)
    Szóval ez azért röhej, olyan, mintha az utcán szólítottunk volna le egy embert, nem pedig egy kórházi csecsemőosztályi ápolót. Azt hittem azért ennél felkészültebbek.

    Szóval ez a helyzet. Hasmenés még mindig van. De már csak egy kevés. Enni jól eszik. Visszük hamarosan a gyerekorvoshoz. Aztán majd meglátjuk mi lesz. Mondták, hogy van olyan vírus is, ami először 2-3 napos javulást eredményez, majd visszaesést.
    Szóval még nincs vége. Pár napnyi stressz még vár ránk.

  • Dany007

    veterán

    válasz lajafix #303 üzenetére

    Igen. Végülis infúziót már nem kellett neki adni. A probiotikumot meg itthon is tudjuk neki adagolni. Tehát végülis szükségtelen lett volna tovább bent maradni.
    Főleg, hogy a baba fürdetésére se volt lehetőség. Leginkább a csap fölött tartva próbáltuk mosni a fenekét a sok fosás után...
    Amúgy nekem is - és többeknek is akiknek meséltem - az az érzése, hogy ez inkább ilyen felelősségáthárítás, ahogy írod is.
    Szóval emberileg minden rendben volt velük - sok osztályon ez sincs - szakmailag már csak olyan közepes.

    Az eredmény ma megjött. Minden negatív. Annyit tudnak, hogy vírus, de hogy melyik azt nem. Lehet, hogy ez a most "menő" járvány szerűség. Sok embertől hallottam, hogy most van egy ilyen. Passz.

    Érdemi tanács témában... Még a kórházban mondtam az orvosnak - vizit közben - , hogy a babának fáj a hasa evés alatt. Elkezd enni, majd pár másodperc után megáll és iszonyúan görcsölni kezd a hasa, vergődik, majd folytatja a szopást. Kérdeztem, hogy ez nem-e gond? Nem-e ez is a vírustól van vagy akármi, hiszen egy hónapos kora óta már nem hasfájós. A doki meg csak nézett rám bambán és nem mondott semmit, elkezdett másról beszélni...

    Ma a gyerekorvosnál jártam hasonlóan. Kérdeztem tőle, hogy nem-e lehet mégis ez a hasmenés a fogzástól is. Hiszen se láza, se étvágytalansága, se rossz kedve nincsen. Erre azt mondta a doki, hogy nem lehet tudni mikor bújik ki a foga. Lehet, hogy már jön neki, de még nem szakította át az ínyt! Én meg hö? :F Ez hogy jön ide? Nem ezt kérdeztem... Persze ezt már csak magamban mondtam...

  • Dany007

    veterán

    Azt esetleg tudja valaki, hogy meddig tart egy ilyen hasmenéses vírus?
    Mert még mindig fosik a pici. A napi 3-4 még mindig megvan. Abból 2 közepes 1-1 meg éppenhogy valami... de akkoris.

    A dokik nem mondtak semmit. Tudom, hogy minden gyereknél más és más. De azért mondhattak volna egy átlagot meg egy maximumot.

    Meg ugye tanácsolták, hogy mérjük mennyit eszik és mennyi jön ki belőle. De azt már nem mondták, hogy mekkora különbségnek kell lennie. Menyi a jó, mikortól kell aggódni és mikor kellene megint orvoshoz fordulni.
    Persze nyilván többnek kell lennie a bevitt ételnek, mint a kiadottnak okés. De nálunk ez most olyan 300-380 gramm, amennyivel többet eszik, mint amennyit kiad 24 óra alatt.
    Viszont nem hízik. Kedd óta tartja a súlyát. Legalább nem fogy. De erről se mondtak semmit az orvosok.

    Aztán meg csodálkoznak ha az ember az interneten próbál informálódni... :U

    @mefistofeles:

    Szerintem se az almalétől volt, de már gondoltunk arra, hogy esetleg fertőzött volt vagy hasonló. Hiszen elég furcsa összefüggés, hogy csütörtökön este megkapja az első pár kortyot, aztán péntek kora hajnalban meg már elkezd fosni... Persze lehet véletlen.

    Az orvosokkal alapból nincs bajom. Mindegyik aranyos segítőkész és türelmes volt. Csak szakmailag kicsit olyan, mintha direkt "ködösítenének", nehogy valami hülyeséget mondjanak. Az "inkább nem mondok semmi konkrétat, nehogy hülyeséget beszéljek" elvet érzem náluk.
    Köszönjük a jókívánságokat! :) Remélem mostmár pár napon belül javul a helyzet.

  • Dany007

    veterán

    válasz lajafix #309 üzenetére

    Az első két - három napban minden evés után fosott. Elég tetemes mennyiséget. 31.-én a kórházba már fél kiló mínusszal mentünk. Ott visszaszedte azt a fél kilót, gondolom az infúzió segítségével. Amióta kijöttünk tartja a súlyát. Mostmár egy hete tart. (de 3 napja jött ki a kórházból)
    Annyi javulás van, hogy kb 2. 3.-a óta "csak" napi 3 kaki van. Abból is 1-1 igen csekély mennyiség.
    De a helyzet kedd óta változatlan. Súlya ugyanannyi. Ugyanannyit eszik és kb ugyanannyi jön ki belőle. A kedve jó és láza sincsen.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz lajafix #311 üzenetére

    Reménykedek én is. Viszont láza az elején se volt. És a kedve is ugyanolyan jó volt mindvégig. Még csővel a fejében is csak röhögött teliszájjal :)
    Hétfőn úgyis beszélünk a gyerekorvossal. Csak hát az se jelent sokat.

  • Dany007

    veterán

    Nem kell neki a krumplifőzelék :D
    Olyan fancsali pofát vágott, amilyet még nem láttam :D Mint valami vígjátékban. Jóformán fújjolt hozzá és nyújtotta a nyelvét! Eszméletlen jó volt :)
    A reszelt, pépesített almával szintén ugyan ez volt. Viszont a sima facsart alma levét ma már megitta. Úgyhogy egyenlőre marad a gyógytáp anyatej mellett. Legközelebb sütőtökkel próbálkozunk, de fogalmam sincs hol vegyek ilyet... piac?

  • Dany007

    veterán

    Krumplit mi is csak főzve meg pépesítve próbáltuk. Kevertünk hozzá anyatejet is, de úgy se kellett :)
    Viszont azóta értünk el egy kis sikert préselt almalével. Azt eszi, illetve issza.
    Sütőtököt meg majd megpróbálok beszerezni a hétvégén.

  • Dany007

    veterán

    válasz föccer #334 üzenetére

    Lehet csak én fogom ki mindig, de ki tudok akadni ezektől a dokiktól :D
    Most annyira nem komoly dolgon, ezért inkább vicces, de méginkább siralmas.

    Ma voltak a picivel a szokásos orvosi vizsgálaton, oltás meg ilyenek... Szépen gyarapodik a picike. Már 6,3Kg. Ami egy 2 hetes hasmenéses ciklus után nem rossz.
    Mondtuk, hogy eszik már más is a pici. Sütőtök, alma, krumpli... Erre mondja a védőnő, hogy krumplit nehogy adjunk neki, mert az túl rostos :D Nem akartuk a szemébe mondani, hogy 2 hete még pont, hogy a gyerekorvos mondta, hogy krumplival kezdjünk... Azért ez katasztrófa. Legalább megbeszélhetnék (egy rendelőben vannak), hogy mit is mondanak a kismamáknak. :)

    Amúgy a sütőtökhöz kevert alma bejött! :R Azt szereti nagyon!

    Ja és pár napja már mondogat olyat a pici, hogy mamamama meg babababa. :D Eddig mássalhangzókat még nem mondott!

  • Dany007

    veterán

    válasz mefistofeles #336 üzenetére

    Áh, én már kezdem megszokni. :)
    Most egyenlőre a tök és az alma a nyerő! :) Aztán persze folytatjuk tovább. Talán egy kis sárgarépával.
    Bár még mindent pépesítünk amennyire csak lehet. Így is inkább még nyeli a kaját, mint rágná... Lévén nincs is mivel :D
    Most még nekem is nehéz elképzelni, hogy fogja megrágni a kaját. De gondolom szépen fokozatosan majd megszokja.

    Ja és a kanalat már a kezébe adtuk, de persze csak játszik vele. Be-be veszi a szájába azt ennyi. Ha lenne benne kaja is, akkor természetesen első dolga lenne kiborítani. Tehát azt még nem ismeri, hogy szépen kanalat tartva a szájához vegye. De gondolom majd ez is eljön :)

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz lajafix #349 üzenetére

    Nálunk van, hogy kaja után felélénkül! :D De nem is kicsit. Elkezd megállás nélkül gagyogni, meg sikitozni! :)

    Az esti alvással nekünk is gondunk van. 7-8-9 körül szoktuk letenni, ahogy kijön. Fürdés után, evés aztán alvás egyből. Ha olyan napja van akkor el is alszik, ha nem akkor van, hogy fél 10-ig csak altatjuk de nem jön össze.
    Annyira nem vészes, plusz könnyen lehet a kibújni kívánó fogak miatt van az egész.

  • Dany007

    veterán

    Pár napja igen érdekes dolgot csinált a picúr :D
    Fekszik a hátán. Néha szoktam vele azt játszani ilyenkor, hogy megfogom a két kezét és felhúzom ülésbe. Mivel nagyon nem szeret ülni, kicsit próbálja már megszokni.
    Na, a minap is pont ugyanezt csináltam, ez a kis franc meg fogta magát, és azzal a lendülettel, ahogy a kezénél fogva felhúztam ülésbe fel is állt! :D Gyakorlatilag magától, csak a kezét fogtam, meg egyensúlyban tartottam.

    A kis huncut annyira nem akar ülni, hogy előbb tanul meg állni. :D És tetszik neki! :)

  • Dany007

    veterán

    válasz mpierre #355 üzenetére

    Gondoltam rá, hogy nem kéne "erőltetni". Végülis így "magára hagyni" nem nagyon szoktuk. Csak úgy szoktuk, hogy fogom állva, ő meg "ugrál" rajtam. De a súlyát én tartom.
    Ez a felhúzásból történő állás max pár másodpercig, utána azért elveszti az egyensúlyát.

    Viszont ülni az istenért se akar. Pedig már tudna. Felszoktuk ültetni, megtámasztva stb... De állandóan kinyomja a kis fenekét. :) Pár másodpercnél tovább nem marad meg ülve. Folyton mocorog, feszíti ki a lábát. Próbál valamiféle álló pozícióba mászni. :)

    Mondjuk én a lábára nem is gondoltam. Én leginkább a gerince miatt nem erőltettem ezt a magától állást.

  • Dany007

    veterán

    válasz Mika1227 #357 üzenetére

    Igazából semmit se erőltetünk neki. Csak próbálgatjuk, de ez önmagában pár másodperces dolgot jelent.
    Ülésbe is csak úgy "poénból" szoktam felhúzni. Olyankor nézelődik egyet, aztán "huppantom" vissza. Viszont az ugrálás úgy, hogy én tartom a súlyát, az a mániája. Nem lehet ölbe ültetni, lovacskázni az ember térdén, mert egyszerűen nem marad meg. Mindig állni akar. :)
    De azt csak pár másodpercre szoktam engedni neki, hogy megtartsa a saját súlyát, amúgy nem. Fogom a hóna alatt és úgy ugrál.

    Kúszni már próbál a járókában. De még csak a kezével húzza magát és próbálja a lábával segíteni. Viszont körbe-körbe már tud. :)

    Most épp az alvással szenvedünk. kb 1,5 órája fürdés után raktuk le aludni. De nagyon nem akar.... =/ 1-2 hete már csak ringatva hajlandó elaludni és nem tudom mit csináljak vele. Bár engem nem zavar, de nem szeretném ha rászokna.
    De hiába rakom le aludni, elkezd sírni mint az állat. Volt már, hogy hagytam pár percet de semmi eredménye. Csak még durvábban sír. Ha elringatom akkor viszont 10 perc után már alszik is.

    Ellenben napközben csak lerakjuk az ágyba, pár percig játszik a takaróval és már alszik is.

  • Dany007

    veterán

    válasz Dany007 #358 üzenetére

    Na most jött ki asszonyság, talán már alszik a pici. Viszont meg kellett szoptatni pluszba, mert csak attól nyugodott meg. Aszondja úgy kapálózott a lábával / kezével, mintha speedet szedett volna. :) Még a végén hiperaktív lesz a picike.
    Pedig már du 2 óta nem aludt.
    Szóval nem tudom mi lehet a megoldás. Talán a fogai miatt ilyen nyűgös, nyugtalan. De az nem okés, hogy naponta egy órát kell altatni az esti lefekvésnél. Mert amúgy sem éjszaka, sem nappal nincs gond az alvással.

  • Dany007

    veterán

    válasz lizakattila #367 üzenetére

    Nagyon édesek! :DD
    És mennyi haja van a fiúnak is! Az én fiam még csak 7 hónapos ezért furcsa nekem az ilyen nagy haj :) De azért már növöget nálunk is.

    Látom azért gyűlnek az apukák :) helyes.

    Esti nemalvásra adhatna valaki tippeket. Az nálunk nagyon nem megy.

  • Dany007

    veterán

    válasz Padisah #369 üzenetére

    Olyan kis korban még nekünk se volt gond. Csak a hasfájással. De az egy hónap után elmaradt.
    Most az elmúlt 1 hónapban (most 7 hónapos) nem akar aludni. De csak este. Napközben simán elalszik. És még ő is 3 óránként eszik :)

    A köldökzsinór majd leesik később. Csak kenegetni kell azzal az alkohollal minden fürdetés után. A fürdetést is majd megfogja szokni. Sőt szeretni fogja.

    Nálunk nem volt semmi légzésfigyelő vagy bébiőr. Főleg mivel egy szobában alszik velünk (nincs több szoba). Viszont az első hetekben mi is felkapcsolt éjjeli lámpánál aludtunk :D Szóval át tudom érezni. Majd ez is elmúlik ám egy kis idő után.
    De persze azért jó ha az ember hallja ha éppen sír a szobában. Tehát nem érdemes a nappalitól vagy a hálótól legtávolabb eső szobába rakni a picit. Meg amíg 3 óránként kel érdemesebb vele aludni. Nekünk így kényelmesebb is volt, mint egy másik szobába futkározni 3 óránként.

    Majd ha már elég nagy lesz mi kiköltözünk a hálóból és az lesz az ő szobája... Mi meg elalszunk majd a nappaliban (kihúzhatós az ülőgarnitúra). Sajnos nem tellett és nem is fog telni nagyobb lakásra a következő 15-20 évben :)

  • Dany007

    veterán

    válasz Padisah #371 üzenetére

    Akkor az úgy jó elrendezés.
    A csuklás nem gond. Nálunk is van, hogy 10 percen át csuklik.
    Büfiznie pedig kellene. Azzal csökkenthető a hasfájás. Nálunk volt, hogy 10-15 percet cipeltem evés után, mire jött egy jó nagy böff :D

  • Dany007

    veterán

    válasz Padisah #375 üzenetére

    Ha durrogtat az nem baj :D Legalább valahol kijön a plusz levegő.
    A bukás az teljesen normális. Bár bevallom a mi picurunk alig bukott 1-2x az elmúlt 7 hónapban. Nem muszáj, de szerintem elkerülhető a bukás. Mi anno rendszeresen mértük, hogy mennyit eszik. Sacc per kb lehet számítani, hogy melyik héten mennyit kell ennie egy kajával. Ha ezt betartja az ember akkor nem bukik :)

    A közhiedelemmel ellentétben a kisbabát is túl lehet etetni. Sokszor mondták nekünk is, hogy majd ő abbahagyja ha akarja... Persze... :U Fenéket. Örül ő ha ehet. Plusz ilyen korban a cici meg is nyugtatja őt. Ezért képes akkor is szopizni ha éppen nem éhes. Tej viszont ilyenkor is jön. 1-2x már sajnos mi is etettük túl. Ilyenkor szépen kijön a felesleg. Ezért is tartom fölöslegesnek addig etetni amíg csak akar, hiszen úgyis kijön a plusz.

    Legutóbb pár hete etettük túl. Szopizott rendesen, majd egy óra múlva adtunk neki plusz kaját (valami sütőtököt asszem), aztán mivel nem volt hajlandó aludni és nagyon nagyon nyügös volt már nem tudtunk mit kitalálni, kapott megint egy kis cicit. Na attól végülis megnyugodott és elaludt. Durván egy órára rá mentem be hozzá megnézni mi a helyzet és csak azt vettem észre, hogy az egész gyerek úszik a hányásban :S Nagyon megijedtünk de semmi gond nem volt. Végülis kijött minden "plusz". Átöltöztettük aztán aludt tovább.
    Csak ugye ez veszélyes lehet ha mondjuk háton alszik és netán visszanyeli ami kijön... :S
    Szóval azóta figyelünk rá, nehogy ennyire túletessük.
    Persze szopizás után a bukás normális, semmi gondot nem okoz. A mi esetünkben ez már inkább hányás volt, mint bukás.

  • Dany007

    veterán

    Most kaptam az infót telefonon, hogy úgy néz ki megvan a pici első fogacskája! :C
    Legalábbis valami kezdemény. Kopogott a kanálon valami és párom akkor nézte meg, picit látszik, de érezni jobban lehet! Hurrá :)
    Reméljük a többi is ilyen "észrevétlenül" jön majd ki!

    Ja meg arra leszek kíváncsi mit szól majd a fiam, ha mondjuk 15-20 év múlva visszaolvassa ezt :) Én színvesen olvasnám anyámék hogy s mint voltak velem mikor még csecsemő voltam. Milyen problémáik voltak, hogy viszonyultak az egészhez, milyen érzések keringtek bennük, mit gondoltak róla, hogy neveltek stb...(persze meg is kérdezhetném szüleimtől de az nem ugyan az. Egyrészt az idő megszépíti az eseményeket, másrészt így szerintem akaratlanul is őszintébb)

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    Ezt figyeljétek! :)

    Bébiétel. "paradicsompüré burgonyával"

    Összetevők: ivóvíz, paradicsompüré 18%, burgonyapehely 6%, cukor, repceolaj 0,9%, vas-difoszfát.

    Nem voltam egy kitűnő matekból, de azért itt valami nagyon feltűnő. Ha a paradicsomot, burgonyát meg az olajat összeadjuk azt kapjuk, hogy 25%. Ennyi a konkrét tartalom benne. Azaz a maradék 75% nem más, mint víz.
    Egy 190 grammos bébiétel, ~265 forintért (márkát nem írok) és a 75%-a víz!
    Hát elmennek a fenébe :D

    Inkább veszek nyers zöldséget, megfőzzük és összeturmixoljuk. Amúgy is ezt szoktuk csinálni. De a héten kaptunk ilyen bébiételt rokonoktól. Nem tudtam szó nélkül hagyni.

    @föccer:

    grat az újabb fogacskához! :) Nekünk is megvan a második! Volt is kis sírás nyüszögés. De már elmúlt.

  • Dany007

    veterán

    válasz mpierre #387 üzenetére

    Én is így gondolom. Bár még nem próbáltam. MI kézi pumpásat vettünk, de még nem használtuk. A porszívónk meg olyan erős, hogy a mezei cső a végén rendesen odaszorítja a kezemet. Nem akarom kiszippantani a gyerek agyát :D
    Meg a franc se akarja ezért elővenni a porszívót... Sz.tem jó lesz a pumpás is, bár még nem próbáltuk.

  • Dany007

    veterán

    válasz Padisah #392 üzenetére

    Sztem próbáld ki magadon! :) Ráteszel valami szűkítőt - esetleg egy szívószálat - a porszívó végére, bekapcsolod és felnyomod az orrodba :)
    Amit érzel azt beszorzod mondjuk 5-tel mert egy csecsemő sokkal érzékenyebb, mint egy felnőtt aztán kész. Sokan használják, annyira vészes nem lehet. De 1400Wattal ami nem állítható lehet, hogy durva lenne.

  • Dany007

    veterán

    válasz Sirpi #398 üzenetére

    Jahajjj mennyi hajjal született =) Édesek! (az én fiam "kopaszon" született :) )
    És tényleg hasonlítanak! Amúgy akkor ez "gyors" szülés volt.
    Gratulálok! :C

  • Dany007

    veterán

    Látom nagyon leült a topic.
    Jelentem az én csibém ha van mibe kapaszkodni, akkor már képes felállni egyedül. Alig múlt 8 hónapos! :) Persze utána gyorsan vissza is huppan a seggére :)
    A beszéddel még nincs ennyire előre haladva. Inkább sikongat. Az nagyon tetszik neki. Pedig már azt is nagyon várom.

    És mocskosul mozgékony. :D Esküszöm amikor ébren van nincs két perc, hogy nyugton maradna. 2 percre se lehet lekötni. Állandóan mászik. Rugdal, ugrál amikor kézben van. Mindig azt akarja, hogy vegye fel valaki. De persze az se azért... hanem azért, hogy annak a kezében ugrálhasson meg ilyenek :) Nem semmi.

    Nem is tudom mi lesz ha elkezd ténylegesen járni meg futkosni. Tele vagyunk bútorsarokkal. Meg mindenféle mással aminek neki lehet menni vagy le lehet rántani :S Ha ilyen téren van valakinek tapasztalata, az leírhatná. Mert szerintem 1-2 hónapon belül náluk is aktuális lesz. És jó előre felkészülni :)

  • Dany007

    veterán

    válasz mpierre #408 üzenetére

    Jókérdés. Manapság nekem is eszembe jutott, hogy nagyon kihalt a topik.
    Fel kéne valahogy pörgetni. Nem tudom hogyan. :)

    Amúgy köszönjük kérdésed igen, keressük az időt, "hogy merre van?" Mert itt nincs az biztos! :D Az alvás még elmegy, igaz, hogy az elmúlt ~ 1 évben egyetlen éjszakát se tudtunk átaludni, de már megszoktuk.
    Az időhiány az rosszabb. :)

    A mi fiúnk már lassan 11 hónapos lesz (hónap végén). 8 hónapos kora óta képes kapaszkodva felállni. Ekkor volt egy hirtelen ugrás a mozgásfejlődésében. Mert hirtelen elkezdett mászni (nem csak kúszni) és simán erőlködés nélkül felülni.
    Itt kezdődtek a "problémák". Ugyanis az rendben van, hogy kapaszkodva felállt, de leülni még nem tudott. És persze ebből jött egy csomó esés, bubos buksi :) és sírás minden mennyiségben. Azt talán mondanom se kell, hogy az elsődleges kedvenc azóta is az állás! Gyakorlatilag 5 percet nem bír ki fekve úgy, hogy nem alszik éppen.
    És el is érkeztünk az igazi problémához, az alváshoz.

    Ugye mielőtt felállt volna a picur, alvásidőben csak beraktuk a kiságyba, jóéjtpuszi és kész. Előbb-utóbb elaludt magától. Na de most! Amint beraktuk az ágyába egyből felállt a rácsokba kapaszkodva. Leülni nem tudott, ezért nem hagyhattuk ott egyedül. Mivel estefelé már fáradt szegényem, így még instabilabban állt eleinte. De nem tudtunk mit csinálni, amint beraktuk a kiságyba, egyből állt is fel. És mosolygott! =)
    Szóval nem volt más választásunk, altatni kellett. Elringattuk vagy a nagy ágyon mellette fekve elaltattuk, aztán mikor már rendesen aludt átraktuk a kiságyba.
    Utána persze figyelni kellett, mert amint felébred feláll. És mivel leülni akkor még nem tudott, gyakran esés és sírás volt a vége ha éppen nem vettük észre, hogy felkelt.

    Azóta persze megtanult leülni is. De a probléma továbbra is fennáll. Hiszen nem akar feküdni. Csakis állni, ugrálni menni, mászni... Továbbra sem tudjuk berakni a kiságyba hogy majd csak elalszik magától, mert képes a végsőkig állni! Állni, sétálni (kapaszkodva) egészen addig amíg teljesen le nem fárad, ki nem üti magát és ilyenkor már hajlamos elesni. Egyszerűen addig sétál a kiságyban amíg totál el nem fárad és már nem bírja tartani magát és elesik... Szóval továbbra is altatunk.

    Már 4-5 lépést megtud tenni egyedül. :) Mindenféle segítség nélkül. De még igencsak instabil az édesem. Egy kezét fogva viszont simán szaladgál körbe a lakásban. Játszik mindenfélével, eszik iszik csak épp nem nagyon alszik. :) Már négy fogacska van! :) Nagyon édes. Napközben már csak egy órát alszik, majd legközelebb este 9-10 fele tudjuk elaltatni. De éjszaka továbbra is felkel cicizni 3 óránként... =/ Nem hiszem, hogy az éhség miatt, inkább csak megszokásból. Próbáltuk leszoktatni, hogy cumit adunk neki, de erre olyan áriát rendezett hajnali 3-kor, hogy gyorsan beadtuk a derekunkat. :)
    Sok helyen írják, hogy 1-2 éjszakát átsír ilyenkor a baba és aztán leszokik a felkelésekről. Hát én erre egyenlőre nem vagyok hajlandó. Sem magunk sem a gyerek miatt. Nem bírnám elviselni ahogy órákig sír. És nem is vagyok hajlandó hajnali 3-kor ezt hallgatni órákig. :) Majd csak legvégső esetben.

    Viszont egyre biztosabb vagyok benne, hogy hiperaktív lesz a picike! Azt úgy képzeljétek el, hogy a napközbeni 1 órás alváson kívül folyamatosan mozog. Szó szerint nincs 5 perc, amíg megülne a kis popóján. Ha berakunk neki mesét, azt is úgy nézi, hogy feláll az ülőgarnitúrán háttal és közbe rugózik a lábával, vagy éppen ugrál! A járókában szintén.
    Délután itt szoktunk vele játszani az ülőgarnitúrán. Párom az egyik felén, én a másikon. A gyerek meg ide-oda futkározik! :) Elmegy az egyik felébe, ott bohóckodik egy sort anyának esetleg hasra vágódik, megfordul és jön hozzám. Itt ugyan ez, megfordul és megy anyához... És ezt képes órákon át csinálni! Szó szerint órákon át megállás nélkül.
    Ha berakjuk a járókába ugyanez. Eljátszik a játékaival, de nem marad egy helyben végig mozog. Feláll - leül folyamatosan. Persze ~ 20 percnél tovább a járókában sincs el. Utána ki kell venni, vinni kell ide-oda vagy sétáltatni a lakásban vagy épp mászatni. Azért írom így, mert folyamatosan mellette kell lenni. Még nem tud stabilan megállni. Bármikor eleshet szegényem. :) A nap végére totálisan kiszokott izzadni. Ja és erről jut eszembe, hogy megvolt az első hajvágás is. :)
    Természetesen szoktuk vinni sétálni is babakocsiban. Kb 20-25 percet bír ki ott ülve. :) Utána már feszeng és ki akar szállni.

    Szóval rendesen kivagyunk készülve. :) Úgy zajlik egy napunk, hogy 6:30-kor kelek. A pici se alszik 7-nél tovább. Megyek melózni. Majd olyan 5 körül hazaérek. Anyuci közben itthon főz, mos, takarít és persze legnagyobb részben babázik. Szal hazaérek, megebédelek (mert a melóhelyen erre nincs lehetőség) majd olyan este 6-ig közösen babázunk. 6-kor fürdetek, öltöztetek stb... Fél hétkor megnézzük a híradót, persze úgy, hogy a gyerek közben itt ugrál össze-vissza a kanapén. Fél nyolc körül kap vacsorát. Majd este nyolc körül kezdődik az altatás. Ez változó sikerrel szokott összejönni. Van amikor már fél 9-kor alszik, de van amikor este 10-ig szenvedünk vele. Hiszen ő álmos. Látszik rajta. De mégis van amikor egyszerűen nem hajlandó elaludni. Ilyenkor váltogatjuk egymást. :)
    Általában 9-fél 10-re azért már alszik. Ekkor vagyunk először együtt a párommal kettesben. De mivel ő is mocskosul fáradt, plusz tudja, hogy 2-3 óra múlva kelnie kell a gyerekhez, ezért max 10 óra körül ő is elmegy aludni.
    Én van, hogy még maradok fórumozni, filmezni, mint most. De igen gyakran én is megyek vele. Attól függ mennyire volt kemény a melóhelyen. Meg manapság, nem tudom a fogzás vagy más miatt, de igen nyugtalanul alszik a pici. Sokszor már hajnal 3-kor se akarna visszaaludni szopizás után. Ilyenkor bevesszünk magunkhoz az ágyba, mert úgy elalszik és legalább reggel 6-ig alszik... Ez csak az utóbbi 1-2 hónapban van így, nem tudom miért, remélem kinövi.
    És ennyi, másnap kezdődik minden elölről. Ezt néha megfűszerezi 1-1 családlátogatás hétköznap. Plusz ugye a hétvégék. Egyik hétvége bevásárlótúra (kétheti kaja, pelenka stb...), másik hétvégén meg mi megyünk családot látogatni... Amivel kb úgy egészében el is telik az a kis plusz idő amit a hétvégének köszönhetően nyernénk.
    Szóval ezért vagyunk gondban az idővel, mert az bizony nincsen.

    De amúgy eszméletlen jó érzés mindez. A pici rettentő jókedvű. Gyakorlatilag folyamatosan vigyorog. :) Kezdek már érezni egy kis személyesebb kontaktust. Nem tudom leírni mire is gondolok. Szal úgy érzem rajta, hogy már megért 1-2 dolgot és, mint személyiség reagál... Leírhatatlan érzés. :) Meg amit bohóckodik az ágyon... na az se semmi... :) Igazából ő szórakoztat minket. Már alig várom, hogy magától is tudjon menni. Na meg az altatások. Ami ugyan fárasztó, de amikor elalszik a karomban, vagy épp mellettem na hát az megint egy leírhatatlan érzés. :)

  • Dany007

    veterán

    Na látom nincs sok reakció a hosszú mesémre. Pedig lenne téma bőven.
    Pl, hogy nagyon nyugtalanul alszik a pici. Hogy mennyire azt nem írom le, mert már leírták mások is: [link] Itt a móci74-nevű sorstársam írásait kellene elolvasni. 1-2 rövidebb hsz mindössze. De az én fiammal is pontosan ugyanez a helyzet.

    Eléggé kivagyunk készülve. Gyakorlatilag 1 éve nem aludtunk át egyetlen éjszakát sem.
    Nem tudom mi lehet a megoldás ha egyáltalán van... ?

  • Dany007

    veterán

    válasz kraftxld #412 üzenetére

    Az igen! Rólam nevezted el!? :B :R Szép neve van! ;)

    Az elején még könnyen alszanak! ;) Hacsak nem hasfájós. A mienk hasfájós volt úgy 4-5 hetes koráig. De közben szintén jól aludt.
    Az elmúlt 2-3 hónapban nem hajlandó normálisan aludni. Persze lehet fogzásra fogni vagy épp a járásból adódó változásokra vagy épp az időjárásra. Olyan ez, mint a fejfájás. Valamire mindig lehet fogni de nem oldja meg a problémát. :)

    Amúgy többnek tűnik, mint két hetes! :) És ő akkor mostmár Új-Zélandi állampolgár elméletileg?

  • Dany007

    veterán

    válasz kraftxld #414 üzenetére

    A tanácsnál! :D Ez jó. Mondanám azt, hogy látszik te se vagy ami gyerek, de nem. Van még ilyen egyáltalán? Szerintem ma már ezt hívják önkormányzatnak. Na de mindegy.
    Az biztos, hogy lesni fognak!

    Nálunk a kifárasztás sem segít. Minden este addig futkározik amíg totál ki nem izzad. Akkor leül, és ül kb 10-15 másodpercet! Majd folytatja. A végén már ölbe kell venni hogy álljon le egy kicsit. Szvsz hiperaktív lesz az édesem.
    De babafüggő. Minden ismerős babája jókisfiú volt és már pár hetes korától végigaludta az éjszakát. Hát a mienk nem. Sorstársat még nem találtam. :)

  • Dany007

    veterán

    válasz lajafix #417 üzenetére

    Igazából mozog is a rácsoságyban. Balra-jobbra forgolódik. Aztán gondolom nekimegy a szélének és ettől felébred.
    Igen sajnos hajnaéban rendszeresen be kell vennünk a mi ágyunkba. Az egy 180x200-as franicaágy. Simán keresztül gurulja álmában. :) Aztán ha egyik irányba már nem tud forgolódni akkor megy a másikba.

    De amúgy meg minden jó. Fejlődik szépen, jó kedve van. Csak nem hajlandó aludni és ha alszik azt is nyugtalanul.
    Abban a fórumban amit linkeltem az a csaj ekte ami "tüneteinket" írja le. Nekik azt mondta a védőnő, hogy ez ilyen... Legközelebb mi is megkérdezzük. Volt akinek ez 3 éves koráig így ment! És csak utána nőtte ki a gyerek... Hát ha ez így megy még két éven át mi beleőszülünk az biztos :D Ma is csuppa izzadt volt a gyerek, mire hajlandó volt elaludni.
    De ma már 9-kor aludt. És mostanáig csak egyszer kelt fel. :)
    Most megyek aludni, gondolom most jön a második kelés... :S

    Igazából azt figyeltük meg, ha mellettünk alszik akkor valamivel nyugodtabb. Egy idő után leáll a forgolódással és tovább is alszik egyhuzamban. Csak ugye mindenki mondja hogy ne szoktassuk hozzá a gyereket, hogy mellettünk / velünk alszik... Hát de b...ki :D Ő hajnali 4-kor úgy dönt hogy nem alszik tovább és feláll a kiságyban, akkor mégis mit csináljunk?
    Onnantól kezdve másképp nem hajlandó aludni csak ha mellettünk van, és akkoris nehézkesen. (ugye egy szobában vagyunk még vele). Én meg ugye 8-10 órát dolgozok egy nap, nem tehetem meg, hogy hajnali 4-től ne aludjak. Így is 6:30-kor kelek mindennap. :)

  • Dany007

    veterán

    válasz lajafix #423 üzenetére

    Hehe :) Igazából lenne. Csak hely nincs rá. Max a nappaliban.
    Asszony szerint ma már jobb volt. Én csak éjfélkor mentem aludni. A pici akkor kelt fel. Utána meg csak 4-kor. De arra se ébredtem fel, úgyhogy v.színű ma nyugodtabb volt az éjszaka.

    @mpierre:

    Nekünk is van. Igaz nem ér teljesen körbe. Lehet tényleg kipárnázzuk neki valahogy. :)
    Az álldogálást már megszoktuk. Csak néha tűnik fel, hogy hogy képes egész nap állni és futkározni. Igazából a babatévé se tudja lekötni. Persze nézni nézi, de közben folyamatosan áll, rugózik a lábával ugrál vagy szaladgál oda-vissza az ágyon, de közben nézi. :)
    Persze aztán egy max 10 perc után ezt is megunja.

  • Dany007

    veterán

    válasz föccer #431 üzenetére

    Hűh de sokat változott! :) Az igen! Kezd nőiesedni. Illetve kislányosodni =)
    Dobbantok fel én is egy képet! :)

    Amúgy a meleget hogy bírjátok? :S Nekünk elég nehéz. A lakásban 32 fok van, kint 37... Alig alszunk valamit... Most beszereztem egy mobilklímát így valamivel jobb.

    És a strandolásról mi a véleményetek? Mi úgy döntöttünk idén még nem visszük. Most lesz csak egy éves, és se ebbe az UV-ba se ebbe a dög melegbe nemakarjuk vinni. Úgyis még elég bizonytalanul megy egyedül, ezért végig ott kéne lennünk mellette. Meg igazából a szutykos Balatonba se akarom még vinni... =/
    Néztünk ilyen babarát wellness szállodákat, de olyan áron mozognak amennyiért már külföldi nyaralásra lehetne menni...
    Úgyhogy majd csak jövőre.

  • Dany007

    veterán

    válasz föccer #434 üzenetére

    Üdv!

    Nekünk is sokat cicizik még. Igazából ez most ebben a dög melegben érthető. Az neki folyadék, mintha inna. Persze mi itatjuk mellett is. Van 1-2 gyümölcsital plusz forralunk neki vizet és azt hűtjük vissza picit. De mellette eszik rendesen, csak válogatós. :)

    A strandos téma végülis a ti dolgotok. Én nem merném. Igazából én magam se bírnám 35 fokban sokáig :) Szegény gyerek meg kipirosodik itt bent a 32 fokban is, leginkább ezért kellett a klíma.
    A napos dolog akkor ijesztett meg igazán, mikor egy borús napon autószerelés közben fullon leégtem. Igaz akkor több órát voltam a szabadban, de nem sütött a nap! :) Mikor hazaértem akkor vettem észre, hogy rákvörös lettem és fájt a nyakam meg a kezem.
    Szal tényleg nem akarok beleszólni, de ez az extrém UV veszélyes. Felnőtt embernek se ajánlott 11 és du 3 között a napon lenni, még 15 percet sem. A vízben meg még durvább, mivel a vízfelület visszatükrözi a napfényt, így a vízből kint lévő felület (fej nyak váll) duplán kapja az UV-t.
    Ezért gondoltunk mi olyan wellness-re ahol van beltéri medence meg baba pancsoló. Nemtom párod hogy bírja egésznap a gyerekkel :) Biztos fárasztó lehet a strandon. Legalábbis a mienk örökmozgó, tehát a strandon is végig futkosni kéne mellette. :) Mindegy, majd jövőre.

    @Mika1227:

    Igazából ez egy munkatársnak az ismerőse adta kölcsön. 15k / 2 hét. És a 32 fokos benti hőmérsékletről leviszi 27-re olyan 2 óra alatt. Ami már durván kellemes. Egyébként egy Alaska típusú 3,5Kw hűtőteljesítményű 1,3KW-ot fogyasztó dög nagy gépezet. :) 47Kg. És elég hangos. Végülis még kibírható, de nyilván éjszaka nem mehet.
    Valamit muszáj volt, mert már nem bírtuk. Rendes split klíma meg beszereléssel mindennel együtt 110-120 alatt nem lett volna meg.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Mika1227 #436 üzenetére

    Bizony piszkosul drága. Gagyit meg nem akar venni az ember... Nekem ez így megfelel. 15k-t megér, hogy nem főlünk meg a 32 fokban a lakásban. :)

    Igazából mi is nagyon kiakartuk vinni. Sokat agyaltunk rajta hogy s mint legyen a dolog. Végül arra jutottunk, hogy több hátulütője, mint az előnye. Idén. Persze jövőre már mindenképpen megyünk valahová.
    Úgyhogy annyi lett, hogy vettünk egy gyerekmedencét ami még épp elfér az erkélyen. :) Olyan 120-150 átmérőjű - ami a fenti képen is szerepel -. És abban fürdetjük de szigorúan délután 2-3 után mikor már véletlenül se süt oda a nap. Most lesz még csak 1 éves, szerintem nem olyan nagy lelki megrázkódtatás neki ha majd csak jövőre lát Balatont. :)
    Meg ugye mi magunk se bírnánk a 38 fokban huzamosabb ideig.

    @kraftxld:

    Akkor jól hízik a gyerek! :) Az első hónapokban havi ~ 1Kg-ot kell hízni amellett, hogy első pár héten veszít a születési súlyából. Szóval minden okés.
    Az alvással meg szerencsések vagytok. :) Látom ti sem lesztek sorstársaink :D

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz kraftxld #439 üzenetére

    Heheh! Élvezd ki! Ilyenkor még békések és szép nyugodtan fekszenek az öldeben...
    Na de egy pár hónap és reggel arra kelsz majd, hogy a pici a sarkával doberőzik rajta! :) Méghozzá azon a ponton, ami létfontosságú volt az Ő létrejöttéhez! :D

  • Dany007

    veterán

    Megvolt az egy éves vizit a dokinál!
    Minden rendben van, bár azt mondták kancsalgyanús és menjünk el a szemészetre... Aztán kiderült, hogy mivel nem találtak semmit (semmi gondot nála) ezért hogy valahova mégis elküldjék ezért mondták ezt a szemészet dolgot... :U Azt mondták csak rutin és annyira nem fontos. Ez akkor derült ki, mikor felhívta párom a dokit, hogy bejelentkezett a szemészetre és október 10.-re adtak időpontot! Kérdezte, hogy akkor elvigyük maszekhoz vagy jó ha kivárjuk az októbert... És akkor mondta a doki amiket fent már leírtam.

    Egyébként minden rendben. :) 60-70 dekákat hízik havonta. Növekszik is, már 77cm. És persze már pár hetet teljesen magától megy, mit megy, fut :D Úgyhogy alig bírjuk követni. És szinte egész nap mosolyog és nevet. Kezdi már a "huncutkodást". Furcsamód mikor valamit tiltunk neki akkor röhög és csak azért is csinálja :U
    Viszont a kommunikációt köztünk már sokkal komolyabbnak érzem. Persze beszélni még mindig nem beszél, de néha 1-1 szót elejt a száján. Jó lenne ha már többet beszélne. :)

  • Dany007

    veterán

    válasz Dany007 #443 üzenetére

    Na plusz infó!
    Pici bébi megtanult lemászni az ülőgarnitúráról! Ráadásul stabilan, háttal! :) Egy pár hete már csinálja de eddig segíteni kellett neki "beállni háttal", mostmár megy magától.

    Sőt, két napja már szépen pakolja ki a konyhaszekrényt! :D Nem semmi. Tegnap láttam először. Odatipeg a szekrényhez, egy kézzel megfogja a fogantyút kinyitja az ajtót, majd elkezd matatni benne! Kiveszi a cuccokat, elviszi valamerre aztán visszaviszi! :DD Nagyon aranyos!

  • Dany007

    veterán

    válasz V.Stryker #447 üzenetére

    Egyetértek a többiekkel. Ráérsz később a hazamenetelnél. Mi is az utolsó napon kerestük meg az szülésznőt.

    Ha 22.-re van kiírva akkor mér "ráértek". :) Persze tudom a 35. héttől bármikor beindulhat. De szerintem a jelek egyértelműek. Azok vagy a fájások megindulása vagy a víz elfolyása.
    Nekünk azt mondta a doki, hogy az 5 perces fájások előtt ne menjünk be.
    Szóval csak nyugi, várjatok türelemmel. :) 9 hónap után ez a két hét már nem sok.
    Viszont amíg lehet aludjatok! Rengeteget, bármikor :) Amikor csak tudtok. Én már több, mint egy éve nem aludtam át egyetlen éjszakát sem... Akkor még nem értékeltem milyen jó is az, amikor 7-8 órát egyhuzamban át tudsz aludni!

    szerk.: a kismamának meg mégfontosabb az alvás. Kórház függő ugyan, de bababarát kórházakban szinte egyből a szülés után megkapja az anya a babát és onnantól kezdve csak fürdetni viszik el. Ergo onnantól kezdve az alvás megszűnik, mint olyan. :) Általában többágyas szobákban vannak elhelyezve az anyukák ezért valamelyik gyerek biztos, hogy non-stop sírni fog.

    Régen, anyámék idejében még úgy volt, hogy csak szoptatni vitték be a babát. Vagyis 3 óránként. Így az anyának volt ideje kipihenni a sokszor 10-20 órás vajúdás és szülés fáradalmait. De nálunk 2 órával a szülés után már ott volt a baba az anyánál. Ami jó érzés, de ennyivel szülés után mocskosul fárasztó.
    Párom szobájában többen kétségbe voltak esve, mert nem tudtak erről és az előző gyereket más kórházban szülte. Ő azt mondta, hogy szülés után 10-12 órát szokott aludni egyhuzamban hogy nagyjából kipihenje magát. Na itt volt kemény 2 órája :)

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz V.Stryker #452 üzenetére

    Ja mondjuk az én párom se sokat aludt előtte. Neki a dereka fájt veszettül. De mondjuk attól én még aludtam annak idején. :D
    Jólvan látom a kezdeti stressz azért megvan! :) Jó is ezen izgulni! Szerintem is tudni fogjátok ha már menni kell. Nem lesz gond.
    Persze a kórházas cuccok legyenek előkészítve, bepakolva hogy ne akkor kelljen.

  • Dany007

    veterán

    válasz V.Stryker #455 üzenetére

    Rendben! Becsüld meg az ilyen asszonyt!:)
    Azért majd fejleményeket várunk. (topikot mért törölted ezzel kapcsolatban?)

  • Dany007

    veterán

    válasz Padisah #458 üzenetére

    Ő hát akkor ti szerencsések vagytok! :C Milyen szép szeme van! :K

    Az alvás "zavar" lehet a mozgás miatt is, de lehet akár a fogzás miatt is. Vagy épp csakúgyból. Nálunk csakúgyból hagyta el a délelőtti alvást. Mostmár csak délután alszik 1-2 órát. Viszont éjjel még mindig legalább 3x szopik... :S

    Szerintem ültető nem feltétlenül kell. Legalábbis nekünk eszünkbe se jutott. Ugyanúgy fogjuk kézben a nagykád felett, mint a kiskádban. Csak egy csúszásgátló kellett, mert a kád az nagyon csúszik.

    A fogát meglehet nézni. Azért a kibújás nem telik hetekbe. Lehet látni hogy fehéredik az ínye. :) Aztán lesz egy rossz éjszakátok vagy nyűgös napotok és már kint is van.
    Csak azért mondom, mert nálunk a doki sz...t az egészre. Csak kérdezte, hogy van-e már. Nemigazán érdekelte.

    Az a kukoricás kép meg nagyon nagy! :C

  • Dany007

    veterán

    válasz Padisah #462 üzenetére

    Na igen. A kiskádas fürdetéssel mi is szenvedtünk. :)
    De a nagykádban úgy csinálom, hogy letérdelek a kád széléhez a két kezemet beleteszem és úgy fogom, illetve már csak vigyázok rá nehogy búvárosat akarjon játszani. Így nem kell görnyednem és nem is fárasztó.

    Erről jut eszembe, szegény gyerek a múltkor hátradőlt (ülésből) a kádban és teljesen elmerült. Szerencsére olyan gyorsan kikaptam hogy vizet nyelni se volt ideje. De én rohadtul megijedtem :S

    @V.Stryker: Na, már izgultok? :DD Mostmár csak pár nap! :)

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz föccer #465 üzenetére

    Hát ha a cobjáig ér, akkor már ha hátrafekszik akkor elmerül a feje. :)
    Legalábbis nálunk a gyerek combja már jóval magasabban van, mint amekkora a fej átmérője.
    Úgy szoktam mérni, hogy nagyjából egy nyújtott tenyér mélységű legyen a víz. Az kb 20cm.

    Egyébként nem lett volna semmi gond, csak nem számítottam rá, hogy ülésből hátraesik "hátonfekvésbe". =/ Ez tipikusan az a pillanat volt hogy "csak egy pillanatra nem figyeltem..." :S

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz föccer #467 üzenetére

    Jah, lehet tisztázni kéne a testrészeket :D Hát a combja úgy a térde fölött kezdődik... Na annál följebb ér a víz. Mondom kb egy tenyérhossz mélység.
    6-7 centi az még szerintem csak a lábszára a sípcsontja vonala kb. Úgy mondjuk nehéz lehet fürdetni. :) Én így is küzdök vele, hogy valahogy megtudjam mosdatni mindenhol. 6 centis vízben eltudom képzelni milyen nehéz lehet! :R

  • Dany007

    veterán

    válasz föccer #469 üzenetére

    Fürdető kesztyű? : o Linket kérhetek ? :D
    Amúgy igen, én is mindig várni szoktam, hogy felálljon, akkor alul is meglehet mosni. Amikor meg valami játékkal nyújtózkodik akkor meg a hónalját tudom frankón megmosni. :)
    Annyira mondjuk nem probléma mert még többnyire úgy mosdatjuk, hogy a vízbe teszünk babafürdetőt. Így elég a vízzel átmosni. De azért a kényesebb részeken én mindig teszek pluszba egy kis (baba)szappant neki biztos ami biztos alapon.

  • Dany007

    veterán

    válasz V.Stryker #473 üzenetére

    Nem gond, nem kell aggódni. A hivatalosan kiírt napon ha addig se indul meg, akkor be kell menni a kórházba és a szülészeten jelentkezni.
    Onnantól már folyamatosan figyelni fogják a babát és az anyukát is. És amint valami rossz irányt venne egyből megindítják a szülést.
    Már nem emlékszem pontosan hogyan vannak ezek a lépések... De pár napot mindenképpen várnak. Sőt akár egy hetet is túl lehet hordani. Bár ez kórháztól függ hol meddig engedik.

    Nálunk is úgy volt, hogy a kiírt nap utáni 2. napon indították meg. 4 óra múlva kész is volt. :)

Új hozzászólás Aktív témák