Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Jelentem lassan egy hete már én is tagja vagyok a klubnak :)
    A kimerítő várakozás és szülés után, most még kimerítőbb jön :) A szoptatás, csak ez egy kicsit tovább fog tartani...

    Amióta picúrék hazajöttek a kórházból gyakorlatilag semmit nem néztünk, se filmet se tévét :) Még netezni is alig van idő.
    Remélem ez csak addig lesz így, amíg be nem állnak egy rendszerbe. Egyenlőre el se tudom képzelni, hogy ilyen napirenddel hogyan fogok dogozni hétfőtől... Na meg persze párom is egyedül lesz itthon onnantól. Pedig néha még az is kevés, hogy ketten vagyunk itthon.
    Na majd meglátjuk.

    Addig is cumizásról kérnék infot, akinek van. Mikor, hogyan, hány éves kortól lehet elkezdeni?
    Szinte sehol nem ajánlják, de én is húgom is és szinte az összes ismerősöm azzal nőtt fel...

  • Dany007

    veterán

    válasz föccer #34 üzenetére

    Köszönöm a tanácsokat.
    Hát igen, igyekszem kiszolgálni amennyire tudom. Hogy neki ne kelljen mással foglalkoznia.

    Ez az altatás dolog megy még nehezen. Hiába vállalom át én, párom akkor is hallja a sírást :) és úgy meg nehéz nyugodtan aludni. Ugye, nálunk csak 1+ fél szoba van. Így a kisszobában alszunk mind a hárman.
    Egyébként van amikor nagyon jól alszik. Pl ma éjjel 1-től 4-ig, ahogy az a nagykönyvben meg van írva. Majd szopizott ~ 1 órát, aztán 5-től 8-ig, fél 9-ig! De, ez így nem is lenne probléma.
    Mindketten megelégszünk ezzel a 2-3x 3 óra alvással.
    A akkor van, amikor pl tegnap este 8-kor szokásos szopizás, majd egy órát próbáltuk felváltva altatni / böfiztetni és semmi... Lett este 10 mire elaludt. Kemény 15 percre! Aztán hajnali egyig szinte végig sírt. Egyedül a cicizés nyugtatta meg egy kicsit...
    Ráadásul még csak ilyen 30-40g tejet szopizik csak... Pedig neki többet kéne.
    Folyton elalszik szopizás közben, állítólag ez részen a kis sárgaság miatt is van.

    A cumit mi se akarjuk erőltetni. Legalábbis párom nem. Én már gondoltam rá, de mindenhol ellenzik.
    Kis teát kapott eddig cumiból a hasfájásra, mást nem.

    Amúgy ti hogy fejitek a tejet? Mellszívóval vagy kézzel? Csak mert nekünk kézben nem nagyon megy... Ilyen kis cseppeket tudunk kipréselni... A baba jobban csinálja :)

  • Dany007

    veterán

    válasz föccer #40 üzenetére

    Újabb köszönet a megnyugtatásért :)
    Meglepő módon most simán megy a szoptatás. Most 20 perc alatt 50g-ot evett. Ez talán eddigi rekord időarányosan.
    Persze ma már rendesen is evett párom meg ivott is bőven.
    Ugyanis a kórházban még azt mondták, hogy mivel be volt durranva kicsit a melle, ezért max 1 litert igyon naponta... Ő meg majdnem be is tartotta.

    Ez meg a másik. Had panaszkodjak kicsit :)
    Szóval teljesen kiábrándító és egy idő után már dühítő ez a helyzet, hogy mindenki mást mond. A legdurvább, hogy még a kórházban a csecsemőosztályos nővérek is egymástól teljesen eltérő tanácsokat adtak.
    Egyik szerint pl kellett ilyen bimbókiemelő. Meg is vettem és be is vittem páromnak még a kórházba. Majd meglátta egy másik nővér, és fennhangon kérdezi, hogy az meg minek. Hogy semmi szükség rá stb... holott előző nap az egyik kollégája mondta, hogy szerezzünk be egy ilyet és használjuk.
    Aztán egyik azt mondja keveset igyon, erre a szülésznő meg lehülyézi és mondja, hogy sokat igyon (mellesleg szerintem is).
    Aztán, hogy mit egyen, mint ne. Milyet igyon milyet ne. Cumizzon ne cumizzon. Felváltott mellel szoptasson vagy akármelyikkel...
    Mást mond a védőnő, mást a doktornő, meg persze a rokonok :)
    Szóval kész... eleinte még vicces volt, de amikor már a harmadik orvos szakterületű illetékes mondja homlok egyenest annak ellenkezőjét amit pár napja egy másik orvos mondott, na akkor az már kiveri a biztosítékot.

    Amúgy most elaludt a kicsit. már félórája alszik - miközben írom ezt - és remélem ~ 10-ig fel sem fog kelni. Akkor talán mi is tudunk majd aludni egy órát. Közben gyors, kimostam a szennyest, elmosogattam, párom zuhanyzik. Anyós meg csinált nekünk vacsit... ... aztán jöhet az éjszakai műszak :)
    Amúgy azon gondolkodtam, semmi "probléma" nem lenne, ha a picúr is úgy működne, ahogy a nagykönyvben meg van írva. 3 óránként felkel enni, majd továbbalszik :) Tökéletes lenne, de ez majd később talán.
    Amúgy még csak 6 napos. A dokik szerint ez a hasfájás csak addig tart amíg át nem szokik a szervezete az anyatejre. Máshol meg azt írják, hogy 12-16 hétig ez ilyen lesz, amíg teljesen ki nem alakul, ki nem fejlődik az emésztése. Majd meglátjuk, de itt megint egy egymással ellentétes állítás.

    Ahogy olvasok más fórumokat, ilyen nagy hasfájós babáknál szokás valamilyen emésztést segítő cseppeket adni. Nem szeretnék ilyesmihez folyamodni. Majd a doktornő eldönti.
    A mai "vacsi" után pl semmit nem böfizett. Pedig jó 20-25percen át dajkálva volt.

    @psyho85:

    Akkor ezt szépen köszönjétek meg neki :) Bár még a mi picink is csak 3. napja van itthon. Tehát ez még belefér az első pár napba :)

  • Dany007

    veterán

    válasz föccer #54 üzenetére

    Ja mostmár nálunk is megy az ásványvíz literszámra.
    Kíváncsi leszek, hogy lesz a páromnak 100-120ml teje, de biztos megoldjuk v.hogy :)

    Most épp egy hasfájás kellő közepén vagyunk. Mindjárt én jövök...

    A hasfájásról azt írta egy doki, hogy a 12-16. héten már igen ritkának kell lennie. Ha mégsem, akkor azt ki kell vizsgáltatni, mert az már nem a sima "hasfájós kisbaba" kategória. Tehát ebből következtetve olyan ~ 4-5 hónapig biztos, hogy hasfájós lesz a pici.

    Gyógyszert én se akarok, majd ha a doki esetleg előírja. Inkább próbálunk az étrendre odafigyelni. Egyébként ez megint a vicc kategória. Persze első dolgunk nekünk is az volt, hogy utána nézzük mit lehet és mit nem, meg persze mindegyik dokit végigkérdeztük akivel összefutottunk (védőnő, gyerekorvos, nővér, szülésznő). Naná, hogy mindenhol mást mondtak / írtak. Ami egyezik az a szénsavmentes ásványvíz és a tej mellőzése. Okés.
    De van aki szerint a rostokat kerülni kell, mások szerint meg mehet a gyümölcs. Megint máshol a káposzta félék a tiltottak, meg a fűszeresek...
    Ja és mindeközben persze az anyukának változatosan kell étkeznie. :)
    Valójában pedig babánként változó, hogy ki mire érzékeny. Így gyakorlatilag nem tehetünk mást, mint az ételek többségét kikísérletezzük. Mitől fáj nagyon a poci és mitől nem.
    Meg persze arra is kell figyelni, hogy egyes ételek (ha nem mind) megváltoztatják a tej ízét. A babának pedig azt se mind1.

    Nekünk mindig szokott böfizni 1-2-t. De van amikor nem számít. Egyébként mi mindig oldalt fektetve tesszük le. Ha bukik véletlenül akkor talán ez a legjobb pozíció ahhoz.
    Most épp a láb feltolásos körzéssel próbálkozunk.... egy ideje már nem is sír.

    Mostmár én is kezdek álmosodni :) Ez a 3. nap zsinórban, hogy 1 kor fekszünk le. Már ha most is sikerül... Aztán persze 4-kor kelés megint :)

    Ja még a vitaminokról annyit, hogy én se vagyok gyógyszerpárti. De azért azt a pár csepp vitamint pártolom. Nekünk a K mellett D-t is írtak fel. Ezt ugye a szervezet a nap segítségével állítja elő. De ugye egy ideig ki se lehet vinni a picit az utcára. Meg eső is van... hogy érje a nap... hát sehogy.
    Szóval az tény, hogy az elmúlt évezredekben sem táplálták a gyerekeket vitaminokkal pluszban, de ha megfigyeled, akár csak 60-70 évvel ezelőtt szintekkel magas volt a gyerekhalandóság. Most csak hasra ütve de kb 100-200 évvel ezelőtt 100 babából talán 30-40 érte meg a felnőtt kort. Nem véletlenül.
    És mára ennek a sok vitaminnak és az orvostudománynak köszönhetjük, hogy a Föld népessége az elmúlt ~ 50-100 évben megduplázódott. Ami azért nem kis dolog, tudva, hogy közel 5000 éve jött létre az első civilizáció...

  • Dany007

    veterán

    válasz föccer #56 üzenetére

    Persze csak arra próbáltam célozni, hogy az az orvostudomány, ami kitalálta a védőoltásokat stb.-t, ugyan az a módszertan ajánlja most a vitaminokat.

    Mondjuk egyébként ez a téma is megérne egy külön topicot. Páromtól szülés után még aznap külön viziten kérdezték, hogy kapott-e h1n1 elleni oltást. De szerencsére nem. Nyilván valami nyomós okkal kérdezik, hiszen a sima influenza elleni oltást eddig se kérdezték... Se bármi egyebet. Elképzelhető, hogy esetleg néha valamilyen zűrt okozhat ez az oltás az újszülöttnél.

    Amúgy tegnap hajnal 2-ig fent voltunk. Picinek fájt a pocija. Sehogy se volt jó. Megint kihagyott egy alvási időszakot. Aztán a végén kínunkban kitaláltuk, hogy akkor fordítsuk hasra, ez már korábban is segített. És hoppá, egyből abbamaradt a sírás és el is aludt.
    Szóval kemény. További jó babázást! :)

  • Dany007

    veterán

    Na, tegnap már csak hajnali 3-kor volt hajlandó elaludni az uraság :)
    Persze azért mert fájt a pocija. =( Ilyenkor este mindig kihagy egy alvási szakaszt, de szerencsére később behozza. Ma reggel is hagyott minket egy órával tovább aludni. Így ma ~ 5,5 órát aludtunk két részletben.
    Viszont ma reggel már 100-at evett a pici. Biztos így ünnepelte, hogy egy hetes lett :) Ez mondjuk még kicsit sok is ennyi idősen. Remélem nem fog hasfájásra kelni... Így a tegnapi napon 440g-ot evett. Ez a súlyához képest bőven jó.

    Azt írják úgy kell számolni, hogy 150g x testsúly kg-mal. Vagyis ő most ruha nélkül olyan 2,6Kg, x 150, vagyis 390g / nap. Remélem hamar összeszedi a versenysúlyát :)

    @Csemike:

    Olvastam már erről. Rokonok is ajánlották. De itt megint u.a. a szitu ami szinte minden másnál is, valahol ajánlják valahol meg azt írják, hogy ez még akár rá is tehet egy lapáttal a hasfájásra.

    Amúgy találtunk tegnap egy oldalt, ahol végre normálisan leírják mi az amit biztosan nem szabad enni és mi az ami nagy valószínűséggel jó. [link]
    Bár itt is érdekes, hogy pl a zöldbabot és egyes hüvelyeseket is a zöld - vagyis a szabad - kategóriába sorol. Holott erről mindenhol azt hallottam, hogy nem ajánlott.

    Kíváncsi vagyok milyen lesz újra melózni... Biztosan szar. Ha tehetném itt lennék velük egész nap :) A pénz viszont kell... Még szerencse, hogy a problémásabb időszak az éjszaka. Így asszonyságnak több ideje lesz pihizni napközben, mikor nem leszek itthon.

    Ja, és van egy bizonyos kólika tartás babáknál, ami állítólag elősegíti a böfizést és segít a hasfájásban. [link]
    Tegnap próbáltam, hasfájásban nem segített, de talán majd a böfizést jobban elősegíti.

  • Dany007

    veterán

    válasz föccer #63 üzenetére

    Nézd, nekünk a kórházban mondták, hogy mérjük, mivel Leóka relatíve kis súllyal született. 2950-nel, majd 2770-nel hoztuk haza.
    Másnap mikor jött a védőnő miután átnézte a papírokat első kérdése az volt, hogy mennyit eszik egy szopizásnál. Nem ma kezdte a szakmát, nyilván okkal kérdezte. Nem mondhatjuk neki azt, hogy "annyit amennyit", vagy, hogy mi jobban tudjuk.
    Plusz ez már az én születésem idejében is bevett eljárás volt. Tehát ez nem a 21. század egyik újabb hóbortja :)

    "és úgyis abbahagyja az evést, ha jóllakott."

    Ebben tévedsz. A hasfájás egyik gyakori oka lehet, hogy a gyerek túleszi magát. Nem véletlenül vannak módszerek annak kiszámítására, hogy az x hetes gyerek y súlyához képest kb napi mennyit kell ennie.
    Ezt egyébként a védőnő és a gyerekorvos is külön kiemelte.
    Az evést sokszor még én se tudom mérlegelni felnőtt fejjel :) Éhesen hajlamos vagyok túlenni magamat és csak fél-1 órával utána érzem, hogy "húbammeg televagyok" és feszül a gyomrom, de akkor már késő :)

    Egyébként meg ez nem nagy fáradság. Sem nekünk sem a babának. És mégis mindig naprakészen tudjuk mennyit gyarapszik a pici.

  • Dany007

    veterán

    válasz föccer #65 üzenetére

    Persze persze... Én se azért mondtam. Csak mi nekünk ez az első babánk. Teljesen tapasztalatlanok vagyunk ezen a téren. Párom is és Én is. Így nem érzem úgy, hogy jogunk lenne minden orvost felülbírálni. Főleg ha ilyen apróságról van szó, mint a méregetés. (jó, a nyilvánvaló hülyeségeket igen)

    Én se érzem annyira kevésnek azt a ~ 3Kg-ot. (Ott volt egy nő - mondanom se kell "tudjuk ki" volt, persze hogy vajúdás közben(!) lehúzott egy szál cigivel. Aztán később mesélték, hogy 800grammos gyereket szült... Na vajon ott mennyit küzdhetnek a dokik, hogy életben tartsák, csak azért, mert a görény anya cigizett... mind1.)
    Akkor viszont örülj neki, hogy 2,5-3 óránként kel :) Nálunk tegnap volt a csúcs. Délután 1-től hajnali 4-ig mindössze fél órákat aludt a picike. Gondolhatod, hogy kivoltunk. Kajált szépen, böfiztettem, elringattam, majd 20 perc alvás után már jöttek is a görcsök.
    A végén már olyan fél 4 körül a hasamon aludt kint a nappaliban, hogy legalább párom tudjon aludni egy keveset. Holnaptól meg meló... :D Szóval kemény, de megéri!

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz föccer #67 üzenetére

    Na, találtatok valami megoldást?
    Most úgy néz ki mi is beszálltunk a "játékba". Szegényemmel már nem tudom mit tudnánk csinálni... Ringattuk, cipeltük, tornáztattuk...
    Kedden jön a védőnő megkérdezzük tőle mit lehet csinálni... Az nem megoldás, hogy a gyerek fél napokon át sír és nem alszik max fél órát egybe...

    Sok sikert az estéhez!

  • Dany007

    veterán

    válasz kovsol #70 üzenetére

    Egyszerű. Lemérjük a súlyát szopizas elott, majd utanna:) a kulonbseget meg a grammmérleg szépen kiirja.

  • Dany007

    veterán

    Nálunk most normalizálódni látszik a helyzet.
    Mostmár evés után fél - 1 órával már alszik is. Legtöbbször 3-4 órát, már éjjel is. Néha azért van, hogy csak egyet.
    Szóval nagyjából már kitudjuk pihenni magunkat.
    Vasárnap ~ 1 hetes korában már 110 grammot hízott. Egyenlőre minden okés :) Sőt, a védőnő mondta, hogy ne engedjük annyit enni... Mivel ettől is fájhat a hasa.
    Hja, megpróbáltuk, hogy kevesebbet egyen, de akkor meg képes órákig sírni amíg nem kap megint enni. Szóval könnyen beszél a doki... ez azért nem úgy megy. Azóta nem próbálkozunk az ilyesmi "diétával.
    Annyiból igaza volt a dokinak, hogy a súlyához képest igen sokat evett azokban a napokban. Kb. 350-370g- kéne egy nap mikor még csak pár napos volt. Ezzel szemben ő evett 450-500g-ot is. De ha egyszer éhes akkor éhes, nem fogom éheztetni :)
    Amúgy vasárnap óta hízott újabb 90g-ot. Kíváncsi vagyok vasárnap - mikor eltelik az egy hét mennyi lesz a plusz.

    Még azt akartam kérdezni, ti hogy kezelitek / kezeltétek a rokonokat az első időkben?
    Minket rohamoznak... És igen nehéz távol tartani őket. Főként azért, mert mindenki akar hozni valami kis apróságot, meg nem akarunk megsérteni senkit sem.
    De az elmúlt 2 hétben kb 1-2 nap kivételével mindig volt itt valaki. Pedig úgy tudom, hogy az első pár hétben nagyon nem ajánlott a sokféle ember, mivel a pici könnyen elkaphat akármit...
    Másrészt mi is fáradtak vagyunk, párom is pihenne kicsit... De szinte minden nap jön valaki... Egy idő után elég kellemetlen. Most szombatra várunk egy nagyobb rokon rohamot, aztán remélem már nyugi lesz, mert nem akarok átjáróházat a lakásunkból.

  • Dany007

    veterán

    válasz psyho85 #73 üzenetére

    Ja, elvileg mi is mondtuk mindenkinek... :) Sőt a mindenki is mondta, hogy majd csak az első pár hét után jönnek. Erre majdnem mindenki jött már az első héten...

    Na még csak az kéne, hogy lázas legyen :) Első körben kerítenem kéne valami lázmérőt neki... Kíváncsi vagyok a fülbedugós milyen lehet. Nemtom mennyi ideig kell benntartani, de szerintem pár másodpercnél tovább nem viselné el :) Cumisat meg még nem akarok.
    Erősen gondolkozom az infráson. Csak ugye az eléggé drága ~ 10k. Viszont az kiválthatná a mi digitális lázmérőnket, a vízhőmérőt, meg persze a picinek is jó lenne. Azzal hozzá se kell érni.
    Az ilyen sima olcsó digitális hőmérők kizárva. Nekünk is olyan van most és olyan értékeket mutat, hogy csak lesek. Bent a kórházban is mondták, hogy anno ők is átálltak digitálisra, de aztán ki kellett dobni mindet, mert olyan fals értékeket mutatott.
    A higanyos a legjobb, hiszen a higany tágulását nem fog megváltozni, azt semmi nem befolyásolja csak a hőmérséklet. De azt meg már alig lehet kapni valahol. (na nem mintha a gyereknél azzal próbálkoznék :D )

    @Föccer:

    Na az szép! :) Mi még csak most léptük át a 3Kg-ot stabilan. Pedig a picúr enne mint a gép. De egyenlőre még nem bukott ki semmit és persze nem is akarjuk.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz psyho85 #76 üzenetére

    Pedig én úgy tudom, hogy az infrás az ász... Gyakorlatilag a higanyos is a bőrfelszínt méri. Hiszen mást nem tud, csak mivel sokáig tartod ott van ideje felmelegedni. Ami mondjuk a higanynak kell is. Az infra kamera is így működik, az is tized pontosságot mér.
    Végülis tesztelgetni lehet, mert van még a családban higanyos.
    Én az óccsó digitálisban nem bízom :) Szerinte nekem átlagban olyan 35,5-8°C a hőmérsékletem :D
    A Beurernek van egy csúcs infrás készüléke. [link] Bár ez már tényleg drága kategória. Viszont dolgoztunk nekik, lehet felhívom a csajt és megkérdezem hátha tud valami infot melyiket érdemes, vagy esetleg valami kedvezményt :D

    Szerk.: egyébként ahogy nézem még a komolyabb digitális fülbedugós hőmérőknek is van +-0,2°C-os hibahatára... Ami szerintem annyira nem mind1. Hiszen a 36,8 még semmi, viszont a 37,0 már hőemelkedés. Persze, tudom a probléma csak 38°C fölött kezdődik, de azért a hőemelkedés is már jelez valamit.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz föccer #79 üzenetére

    Úúúha :D akkor látom ti is kapjátok az észt :) Nekünk a tegnap éjszaka egészen jó volt... olyan du, 3-tól este 8-ig sírdogált csak. Aztán olyan 9-től aludt hajnal 1-ig. Majd 2-től hajnal 6-ig. Aztán 7-től 11-ig... Szóval ez most teljesen jó volt :)
    Ma levittük sétálni picit. Tettünk két kört aztán feljöttünk.

    Amúgy ez az öltöztetés még mindig nem világos. Ugye azt mondták, hogy plusz egy réteg kell neki, mint nekünk.
    Namármost itt bent 28,2 fok van. Rajtam egy boxer azt kész. A picin meg van egy body + egy kezes-lábas... Aztán mostmár mondtam, hogy azért azt a kezeslábast vegyük már le róla, szerencsétlen puhára fő...
    Amúgy most, hogy megvettem ezt az infrás hőmérőt kicsit "játszogattam" vele.
    Séta után a pici homloka 37,4 fok volt... Levettük a sapit meg a kezeslábast máris lement 36,8-ra.

    @mpierre:

    Ahogy fentiekből is kiderül, nem szórakoztam tovább, megvettem egy jobbfajta infrás hőmérőt. Ez sem 100%, de legalább nem kell basztatni a gyereket a méréshez :) Ez legalább kiváltja a mi lázmérőnket is, a vízhőmérőt, meg a babalázmérőt is.

    Egyébként furcsa, de én kissé "hidegvérű" vagyok. 35,8 az átlagom :)

    Ja, és gondolkozom, hogy rendeljünk-e egy ilyet a picinek! Nagyon komoly! Esetleg ha valakinek még megtetszene, akkor felezhetnénk a postaköltséget is akár...

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz mpierre #83 üzenetére

    Hehe, egyik logoutos postban láttam! :DD
    Amúgy sz.tem én is olyan leszek! : )

    @Föccer, akkor várjunk egy kicsit. Nálunk is még ráér szerintem az ilyen játék egy évet, mert azért megijeszteni nem akarom, meg amúgyis csak a halat rendelném.
    A postaköltséget meg elfelezzük vagy hasonló.

  • Dany007

    veterán

    válasz föccer #86 üzenetére

    Rendben :)
    Amúgy érdekes módon azt vettem észre, hogy Leókánk már egész rendesen figyel. Attól függetlenül, hogy alig lát valamit...
    Kifejezetten figyeli pl a függönyünket és ami poén, hogy követi is a szemével, sokszor annyira, hogy altatás közben képes pl a fejét is "kitekerni" csak hogy láthassa amíg elhaladunk mellette :D
    Pedig úgy olvastam, hogy a szemmel való követésre csak később lesz képes.

    Ja, meg a múltkor a sz.gépen lévő háttérképeket nézegettünk alvás előtt :)

  • Dany007

    veterán

    válasz mpierre #88 üzenetére

    18 napos :)
    Ilyen fura függönyünk van... Asszem a Kikában vettük. Zöldes, sárgás az alapszín és benne barnás meg fejér színű falevél mintázat. Már többször észrevettem, hogy direktbe azt figyeli :)
    Nagyon ééédes :)

    A hangra figyelést még annyira nem vettük észre. Bár anyukánál sokkal gyorsabban megnyugszik és elalszik, mint nálam... = /

  • Dany007

    veterán

    válasz mpierre #91 üzenetére

    Na a fürcsit első körben a mamára bíztuk. Biztos ami biztos. Aztán már párom csinálja. Én meg csak segítek...
    Most kezdem a tanulást a pelenkázással, öltöztetéssel. Aztán jön talán a fürdés is.
    Azért elég nehéz egy ilyen kis picikét finoman de biztosan megfogni. Jobbnak láttam ha nem azzal kezdek, hanem majd ha rendeződik kicsit a helyzet, beállnak a megszokott dolgok stb... :)

    "Az apukáé meg a saját fia első barátnőjébe beleesni..."

    Na, én ilyesmire még csak nem is gondolok. Hiszen épp tegnap jutott eszembe, hogy még 10 év múlva is milyen picúr lesz ez a kisgyerek. Hiszen még akkoris picinek számít majd... Pedig azért 10 év nem kevés... Belegondolva 10 éve még az érettségire se(!) készültem.
    Azóta meg már megvolt az érettségi, a technikusi, az infos okj suli, megannyi b.nő, buli, game, nyaralás, meg már vagy 6 évnyi meló... Szóval 10 év alatt is annyi minden történik, hogy hihetetlen, de Ő még akkor is csak egy kisgyerek lesz...
    A gondok majd inkább 13-15 évesen kezdődnek majd. Szerintem. Remélem sikerül jól nevelni... Bár őszintén nem tudom mik alapján kellene. Persze, ösztön meg miegymás ... de azért... Na majd alakul.

    @Psy:

    "Az anyukánál gyorsabb elalvás teljesen természetes"

    Jajaja tudom :) Csak amíg a pocakban volt és mikor rátettem kezemet a kis lábára, mindig elhallgatott, lecsendesedett, nem mocorgott olyan hevesen. Gondoltam hátha én leszek a megnyugtatója :) Majd egyszer...

  • Dany007

    veterán

    válasz föccer #94 üzenetére

    Nálunk is hasonló, csak anyuka tartja és fürdeti is :D
    Én még nem merem... Félek, hogy fájdalmat okozok neki vagy hasonló... De majd belejövök.
    Így még egyenlőre csak asszisztálok.
    Pl hasra fordításnál fogom a fejét, mert első alkalommal egy tizedmásodpercre belebukott a vízbe arccal lefelé. Még ki kell tapasztalni ezt :) nektek van egy hét előnyötök :P Vagy kettő :)

    @mpierre:

    Igyekszem megtanulni. :)
    Az első b.nőtől meg még nem félek. Remélem addig még lesz vagy 13-14 év... Utána viszont húzzon bele :)
    Én leginkább az ilyen haveri köröktől félek... Már ha egyáltalán lehet ezt így előre mondani.
    Azért azt még nem tudom hogy kezeljem. Persze még ráérek, de akkoris. Ismerve magamat...

  • Dany007

    veterán

    Na beraktam a topicot a kedvencek közé.
    Jó nehéz volt megtalálni, de sikerült.

    Mi is megvagyunk :) Az éjszakák már kellemesebbek. De azért nappal még mindig jobban szeret aludni. Ellenben dél / koradélután környékén nagyon élénk.
    Jövőhéten megyünk az egy hónapos vizsgálatra.
    Mi kis Leónk is hízik rendesen. Most pl heti ~ 250g-ot. Így 3,5 hetesen már jó 0,7-0,8Kg-mal nehezebb, mint mikor hazahoztuk.
    Néha már gagyog is valamit. Látszik, hogy akarná mondani. 1-2 sanda vigyort is elkaptunk :) De szerintem ez még nem a tudatos nevetés lenne.

    Viszont néztünk már mesét :D Madagaszkárt. Pedig elvileg ennyi idősen még nem láthat belőle semmit, max foltokat, főleg 2,5 méterről.
    De kipróbáltam, elé álltam, hogy ne lássa a tévét. :) Pár másodperc múlva már kezdett kapálózni, meg gagyogni valamit :) Na akkor kiálltam a képből és megnyugodott.

    Amúgy nem tud valaki valami táblázatféleséget, amiben leírják, hogy a babák hány hónaposan / évesen mennyit és miként látnak? Érdekelne. :)

  • Dany007

    veterán

    válasz mpierre #106 üzenetére

    Köszönöm a linket, érdekes volt! :)
    Mostmár határozottan forgatja a fejét a hangom irányába és követ is a szemével :)
    A helyzet valamennyit javult. Mostmár etetés után ~ 1-1,5 óra altatás és már alszik is. Általában 3-4 órát. Éjszakánként már gyakoribb, hogy evés után egyből elalszik.

    Viszont napközben gyakoribb lett az ébren lét. Van olyan, hogy délelőtt ~ 8-10-től este 8-ig nem alszik csak 10 perceket. De nem is sír. Egyszerűen nem akar aludni :) Ilyenkor persze mindig foglalkozni kell vele, mert különben elkezd panaszkodni :) Lerakom az ágyba, rá 2 perc és már gügyög is. Nem sír, csak gügyög, hogy ne hagyjuk már egyedül. Aztán felveszem és elhallgat. Nézelődik, figyel....

    Már voltunk lenn sétálni is párszor, megvoltak az első vizsgálatok is. Sőt, az első kis ruháját ki is nőtte. Az első hónapban ~ 1-1,3Kg-ot hízott és 6cm-t nőtt.
    Már a fürcsit is szereti, sőt már nekem is megy a fürdetés egy ideje :)

  • Dany007

    veterán

    válasz bzucso #109 üzenetére

    Oh, ne is mond!:)
    Ma pl. reggel 10 ota nem aludt! És ha nincs kézben a picike, akkor elkezd sírni! A huncut...Tudja h nem birjuk sokaig sírni hagyni szegényt!:) Ki is használja!

  • Dany007

    veterán

    válasz bzucso #112 üzenetére

    Oh én csak örülök a tanácsoknak köszönöm! :)
    Azt nekünk is sokan mondták, hogy ne szoktassuk kézhez a picit. Hát, elég nehéz. Természetesen volt már, hogy azt mondtam hogy na akkor sírjon csak, hiszen semmi baja nem volt... De azért legtöbb esetben még elaltatjuk. A tévé nem zavarja, ha tényleg elalszik akkor akár fúrhatnak is mellette :) Sokszor viszont egyszerűen nem álmos, nem akar aludni és inkább nézelődik csak mindenfelé. Viszont egyedül meg nem szeret lenni, így ha lerakom akkor ilyenkor sír :)

  • Dany007

    veterán

    válasz bzucso #114 üzenetére

    A babakocsis tologatós altatást már mi is alkalmaztuk. Ott legalább nem sír és elnézelődik. Én meg szívesen tologatom akár órákig is :)

    Az éjszakákra én már azt mondom, hogy jók. Persze át nem alussza még, de már nincsenek hasgörcsei, és legtöbb esetben altatás után gyorsan elalszik. Gyorsabban, mint nappal. Mostmár inkább a wc-vel van a gondja :) Szegény sokszor egy óráig erőlködik mire sikerül. Na amiatt szokott még sírni. De utána viszont simán alszik.
    Szóval mondjuk elalszik este 10-kor, majd 2 kor felkel. Aztán fél 5 kor aztán fél 8 kor. De van amikor többet is alszik.

    Régebben nem így volt. Volt olyan, hogy délután 1-től hajnali 3-ig semmit nem aludt. Evett, utána elálmosodott, én böfiztettem / altattam 20-30 percet, majd miután letettem egy 10-20 percre rá már sírt is. Görcsölt a hasa, vörösödött a buksija. És ilyenkor rendszeres volt, hogy a következő 3 órát is átsírta, majd csak a legközelebbi etetés alkalmával aludt csak el, de volt, hogy akkor se. Azért az elég kemény volt. Volt olyan nap, hogy 3,5 órát aludtunk összesen, persze nem egyszerre. Egyszer 1,5-et meg egyszer 2-t, majd másnak ugyanez.
    Ehhez képest mostmár nagyon szuper a helyzet. Ma pl megvolt sz,tem az első igazi mosoly :) Nagyon nagyon édes volt.
    Aztán ha már majd átalussza az egész éjszakát akkor már egyáltalán nem lesz semmi gond.

    Szerk.:

    Ja egyébként ilyenkor tudok kicsit mosolyogni kolléganőm gyerekén. Ő kb 2-3 hónappal előttünk szült. És teljesen odavolt az első hónapban. Hogy mennyire kemény, hogy tévét ők nem tudnak nézni stb stb stb...
    Majd pár hete találkoztam vele és meséltem a helyzetet (ugye az éjszakázást). És akkor derült ki, hogy az ő lányuk bizony aludt éjjel. Csak enni kelt fel. Nem volt nálunk éjszakázás, mint nálunk. :D Hát mondom akkor hol itt a probléma? :D Ha éjjel aludna akkor nekünk se lenne gondunk egy szál se... :) Persze mostmár a miénk is alszik ahogy írtam.

    Igen fog problémák még nincsenek. Hirtelen nem is tudom mikortól lehet erre számítani. Na de az sem lesz kellemes gondolom. Hiszen azzal nem nagyon lehet majd mit csinálni. Nem úgy mint a haspuffadással vagy a szorulással. Ha a fog jön akkor jön és az többnyire fáj. Gondolom akkor jön majd megint az éjszakázós időszak :)

    Amúgy arra már én is gondoltam, ha majd elkezd járni, illetve mászni meg fogdozni a tárgyakat akkor majd rendesen oda kell figyelni rá. De szerintem ebbe is beleszokunk majd.

    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz bzucso #119 üzenetére

    Igen a lábrugóztatást mi is próbáltuk. Szokott segíteni. A lázmérőt még nem...
    Főleg, hogy jelenleg ilyen lázmérőnk van :D Azzal meg nem lenne kellemes.

    Hát igen... Bár engem már az első gagyogások is levesznek a lábamról :) Nagyon jó hallani azt is. A mosoly meg... Hát, eddig is voltak mosolykezdemények, de szerintem az még csak sima izomrángás szerűség volt, nem szándékos. Viszont a mai az igen! :) Hihetetlen élmény :)

    @psyho85:

    Na igen. Bár ez inkább a PH-s arcképgyárosoknak köszönhető! :) Bár az ötlet az enyém! :)

  • Dany007

    veterán

    válasz bzucso #131 üzenetére

    "ami az apa es a baba kozott sose lesz..."

    Viszont én nemrég olvastam egy kutatásról, amiben bebizonyították, hogy az apukák agya a születés után átalakul. De szó szerint. Teljesen új neuronpályák keletkeznek, új idegi kapcsolatok stb... És az a legmeglepőbb, hogy csak a születés után. Ha nincs szülés akkor nem történik semmi extra. Igaz ez patkánykísérlet volt. De ha a patkányok agyára így hat, akkor el lehet képzelni, hogy az ember jóval fejlettebb agyával mi történik.
    Nagyon durva, hiszen fizikailag semmi nem történik az aggyal. Azzal, hogy a baba megszületik nem lesz nagyobb a hormontermelés (apában), se semmi. Mégis az agyban fizikai változásokat hoz létre.

  • Dany007

    veterán

    Na jövök megint egy kis panasszal :)
    Tegnap megvolt a kötelező 2 hónapos UH vizsgálat. Nem tudom csak mi fogjuk-e ki mindig az ilyet, de ez a kórház egyszerűen katasztrofális volt ismét.

    Időpontra mentünk. Természetesen ettől még be kellett regisztrálni a pultnál. Megvolt, pontosak voltunk, mondták, hogy 9-es ajtó előtt várjunk, elvileg csak egy baba van előttünk, majd szólítanak. Okés. Többen is vártak. Mi is vártunk. Közben jöttek többen is utánunk.
    Egy idő után már feltűnt, hogy mindenkit szólítanak be, csak minket nem. Már egy órája ott szobroztunk, vagy hatan bementek előttünk és mondom kérdezzük már meg mivan... Párom visszamegy a regisztrációhoz és mondja, hogy már egy órája várunk de semmi, pedig "beregisztráltunk" egy órája.

    Akkor mondja a kedves hölgy, hogy a beutalót oda kellett volna adni a nővérnek, amikor 1-1x kinéz az UH vizsgáló ajtaján és szólít valakit! Majd befutott a vizsgálóba és ő maga adta oda a beutalót.
    Ez mocskosul jó, mivel 1, ezt nekünk senki nem mondta és nem is gondoltunk rá. 2, az UH vizsgálóból az ég világon senki nem jött és nem kérte tőlünk a beutalót, kissé hátrább álltunk (nagy volt a tömeg) így észre se vettük mi folyik ott. Ezért több, mint egy órát vártunk a picivel, hogy bejussunk.

    De most kérdem én, miből kellett volna tudnunk, hogy a beutalót oda kell adni a dokinak? Meg egyáltalán mi a fenének kell ezt így megoldani?
    Időpontra mentünk! Ergo valamilyen formában már jelezve volt, hogy megyünk és, hogy mikor. Regisztráltunk a betegfelvételi pultnál, hogy mi jöttünk UH vizsgálatra! Akkor mindez minek kell?
    Ha csak úgy tudnak minket szólítani, ha odaadjuk a beutalót akkor mi a f***nak időpont, és minek kell regisztrálni?
    Az SZTK-ban ez már 10 éve is úgy működött, hogy regisztráltunk, az adatainkat felküldték az adott osztályra, mi felsétáltunk az emeletre és szólítottak név szerint.

    Szóval röhej az egész rendszer. Eszünkbe nem jutott volna, hogy előre egyeztetett időpont, plusz helyszíni regisztráció esetén még külön szólni kell a dokinak, hogy helló itt vagyunk...

    Egyébként a picurka jól viselte a dolgot. Meg se nyikkant! Pedig épp fel lett ébresztve mikor elhoztuk és már közeledett a kajaidő is. De egy szájlegörbülést se láttunk tőle. Nagyon jó fiú volt! :)
    Mondom ezt úgy, hogy gyakorlatilag az összes többi gyerek végigvisította a vizsgálatot. De nem csak a vizsgálatot hanem előtte és utána is. Az összes kisbaba sírt, csak a miénk nem =)
    Azt hiszem ez lehet a büszke apuka életérzés. És mondhatom nagyon jó! :)

    A másik dolog, ami szerintem jobban passzol a topic témájához az egy ottani kislány volt, akikkel együtt várakoztunk.
    Kb olyan 1-1,5 éves lány lehetett. Már rendesen tudott járni, meg elég nagy volt már.
    Mi a széken ültünk, a pici a hordozóban a földön. Kicsit hintáztattam hátha elalszik. Meg így legalább látott minket.
    A kislány először csak odajött, mosolygott ránk, látszott, hogy érdekli a picink. Mondom de aranyos meg minden...

    Aztán egyszercsak odament a hordozóhoz és benyúlt egészen a pici fejéig, talán a cumiját akarta elvenni, nem tudom de az apja fogta le még szerencsére! És mondta neki, hogy nem szabad. Aztán a kislány megint odajött és mosolyogva elkezdte markolászni a fiam lábát, megint az apja vitte el onnan. És ezt még 3x megcsinálta úgy, hogy a pici fejéhez nyúlt és a cumiját elakarta venni! Az apja mindháromszor rászólt és elvitte onnan, de a lány le se szarta.
    Aztán megint odajött megfogta a hordozót és elkezdte rázni, mint az állat! Mintha valami kólásdobozt akarnék felrázni. Még szerencse, hogy a kezem a hordozón volt és letudtam fogni. Akkor már az anyja is rászólt az apára, hogy csináljon már vele valamit mert látja, hogy nemért a szóból.

    Én meg már nemtudtam mit csináljak. Már azon voltam, hogy ha megint benyúl a gyerek, akkor megfogom a kezét és nem engedem, hogy a fiam közelébe menjen. Egy ilyen kislány akár a szemét is kibökheti vagy megsértheti vagy akármi... olyan nagy hévvel nyúlt feléje. De könyörgöm ezt komolyan nekem kéne megtenni? Más lányának a kezét én fogjam vissza mert az apja nem képes rá? Igaz képes volt rá, de nem rajta múlott.
    Nagyon felhúztam magam a dolgon mert nem értem, hogy képzelik ezt a szülők?
    Nem lehet egy 1,5-2 éves gyereknek megmagyarázni, hogy ne bántson egy csecsemőt? De ha nem is, akkor az apja miért engedte el az 5. eset után is!?
    Ennyire nem ért a szóból? Vagy komolyan nekem kellett volna erélyesen rászólnom más gyerekére, hogy ezt nem szabad? Persze mondták neki, de mintha a falnak mondták volna. És mondom a szülők vagy a 6.-7. alkalommal vették fel a gyereket és vitték odébb.
    Röhej...

  • Dany007

    veterán

    válasz mpierre #148 üzenetére

    Igen, azért azt sejtettem, hogy ez a kíváncsi érdeklődés normális.
    De nem gondoltam volna, hogy ilyen agresszív. Most ki tudja mit csinált volna szegénnyel ha engedjük hozzányúlni.
    Meg én azt gondoltam, hogy azért ennyi idősen már ért egy kicsit a szóból. Egyenlőre én elképzelni sem tudom, hogy ha az én fiam ennyi idős lesz 1,5-2 éves, és én azt mondom neki valamire erélyesen, hogy NEM! Akkor azt felfogja, hogy nemszabad. Tehát ha már tud beszélni, kommunikálunk meg járni meg hasonló, akkor azt hinném, hogy ért a szóból. Ha nem is elsőre de 2. 3.-ra már igen. Itt nem ez történt.
    Szerintem az én picimmel nem lesz ilyen gond. Elsősorban majd próbálom úgy nevelni, tanítani, hogy legalább a hangsúlyból értse mit akarok... Ha mást nem akkor meg vigyázni fogok rá, hogy ilyet ne csináljon. Mert otthon okés, lever pár vázát mér örülök is neki :) De egy teljesen idegen babát ilyen intenzíven basztatni... Azt már nem.

  • Dany007

    veterán

    Ha már itt vagyunk és mindenki tolja a képeket, akkor rakok egyet én is.
    Ő Leonárd:

    @qantum:

    Szerintem is szülő felelőssége lenne. Talán ezért is bosszantott leginkább az egész eset.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    Azon gondolkozom milyen babajátékot vegyek a picinek.
    A korábban likelt baba látásos írásban azt írták, hogy eleinte nem szereti az intenzív színeknek ezért inkább pasztelles kevésbé vakító játékokat érdemes beszerezni.
    Most meg egy másik oldalon azt olvastam, hogy az élénk színeket kedvelik jobban, mert a pasztelles színeket még homályosnak látja :D
    Most akkor melyiket? Vagy mind1 ?
    Van már neki ilyen kis felakasztható plüss macija meg hasonló. Meg van egy zenélő, felhúzható valami. Ami engem spec nagyon idegesít, de a pici szereti :D

    A másik kérdés a szoba hőmérséklet. Tapasztaltabb apukák ezzel hogy voltak? Leginkább ilyen párhónapos korban. Amíg ki nem alakul a saját hőháztartása.
    Mert az a helyzet, hogy nálunk a hálóban eléggé mocskosul hideg szokott lenni télen. Hiába megy a fűtés maxon, estére max 19-20 fok lesz a hálóban. És mivel ultra olcsó és takarékos a házközponti fűtésünk ezért olyan este 10 és éjfél között le is kapcsol magától :D
    Ez azt eredményezi, hogy tavaly télen volt már olyan, hogy hajnali 4 kor arra ébredek, hogy fázok, mint az állat. A vállam ami kilóg a takaróból pedig jéghideg! Szerintem akkor 18 fok se volt a szobában. Akkor nem mértem ugyan, de mondom a max az 19-20 fok. És hajnalra ennél jóval hidegebb lesz.

    Szóval most azon vagyok, hogy beszerzek egy hősugárzót. Viszont a hagyományossal nem mennénk sokra. Tavaly próbáltuk. Fél óra alatt frankón felfűti a szobát, de kb 1,5-2 óra múlva ugyanúgy visszahűl. Ez végülis a fürdetésre elég is lenne. Mert mi a hálóban / babaszobában fürdetjük a picit. Ott van csak rá hely.
    Szóval a fürcsi idejére bőven elég lenne egy tök alap kis hősugárzó...

    Viszont így ~ 2 órán belül visszahűl a szoba. Ezért gondolkodom, valójában meg is rendeltem már egy termosztátos, egyedi hőmérséklet tartására képes hősugárzót. Csak beállítom, hogy mondjuk legyen 25 fok (szeretem a meleget) és akkor addig megy amíg azt el nem éri, majd kikapcsol. Aztán ha lecsökken a hőmérséklet, akkor újra beindul. A hangja mindössze 35dbA környékén van, így azzal nem lesz gond. Főleg, hogy a fűtésrendszer is olyan, hogy folyamatosan süvít benne a víz... Egy idő után megszokható.
    Szóval ez nem csak a baba miatt lenne, hanem miattunk is. Nem szeretünk pizsamában vagy épp pulóverben aludni :)
    (ja meghát furcsa mód nyáron, mikor 26-27 fok volt a hálóban, a pici fürcsi előtt akkoris fázott. Szegényemnek meztelenül remegett a kis szája.: ) )

  • Dany007

    veterán

    válasz mpierre #162 üzenetére

    Ez igenjólnéz ki! :) Bár, mondom már rendeltem egy ilyet. De tényleg nagyon dekoratív amit mutattál, gondolom az ára is megvan.
    Amúgy igen, arra figyeltem, hogy hőmérséklet beállítás legyen és ne fokozat.
    De jó tudni, hogy ti se álltatok meg a 20-21 foknál. Én is úgy érzem, hogy 24 fok legalább kell. Pedig én nem vagyok egy fázós típus.

    Játékot még csak nézelődtünk. Pl az aprosagokboltja.hu-n. Furcsamód itt a játékok 90%-a elég élénk színű. Még csak ilyen felakaszthatós fajtában gondolkodunk. Még nemigazán akarja megfogni őket. Az majd pár hónap múlva lesz : )
    Meghát gondolom a családtól fogunk kapni bőven :D Ami itthon van egyenlőre azok ilyen tompa színűek... Bár túl nagy érdeklődést még nem mutat irántuk. Viszont az a zenélő bigyó tetszik neki =)

  • Dany007

    veterán

    Látom jól megoszlanak a vélemények :D
    Én speciel fázok 19 fokban... Lehet a baba nem, de én igen :)
    Sőt, 24 fok alatt fel kell, hogy öltözzek...

    A hőmérséklet azért kérdés csak, mert ha jóltudom a babának xy hónapos koráig nincs saját testhőszabályzása. Ami azt jelenti, hogy nemigazán tudja magától megtartani azt a 37 fokos testhőt ami szükséges. Ezért fontos melegen tartani a pici babákat mégha kint amúgy meleg is van egy felnőtt számára.

    Ami a tapasztalatot illeti, a mi fiúnk a belső 26,5 fok mellett fázik, mikor a fürcsihez vetkőztetjük meztelenre. Szabályosan remeg a kis szája. Ezért gondolkodunk a fűtésben.

    Télen viszont max 20 fok van a szobában. De az is csak addig, amíg ki nem kapcsolják a fűtést. Mert valamiért minden éjjel 10- éjfél között leáll a fűtésünk. Aztán a hőmérséklet esik ameddig esik, majd hajnal 5-6 körül újra elindul a fűtés.

  • Dany007

    veterán

    válasz lajafix #172 üzenetére

    Általában csak a szokásos kezes-lábas van rajta, semmi extra.
    Amikor valamivel még melegebb volt (2-3 hete) akkor meg csak sima rövidárujú + rövidgatya volt rajta. A takaróját meg rendszeresen lerúgja :)
    Amúgy észrevettük, ha egyszer sikerül rendesen betakarni, és le se rúgja akkor sokkal jobban alszik.

    A fűtés nálunk is hasonló.
    Amíg 0-15 fok van kinn, addig idebent alig megy a fűtés. És így olyan 20-21 fokon tart. Ha viszont -10 fok van kint akkor bent is felmegy 24 fokig, de csak a nappaliban. A hálóban akkorse.

    ja, amúgy az egészhez az is hozzátartozik, hogy én nem szeretek felöltözve lenni itthon. Egy póló + alsógatya azt kész. Ehhez képest télen muszáj melegítőt felvennem és gyakran még így is betakarózva ülünk a tévé előtt.
    Ugyan ez alvásnál is. Egy szál alsógatyában alszok. Lehet ezért fázok jobban az átlagnál 20 fokban :) De semmi kedvem pulóverben aludni, pedig 1-1 hideg éjszaka eltudnám viselni.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz lajafix #177 üzenetére

    Takaró van...
    A gond akkor jön, amikor mondjuk hajnali 4-kor arra kelek, hogy le van fagyva a vállam, ami kilóg a takaró alól. Szabályosan hideg volt amikor a kezemmel próbáltam melegíteni és hát arra keltem fel... :)
    A nappaliban amúgy biztos rásegít az LCD tévé meg a sz.gép. Az kb 27-28 fokos levegőt fúj ki :)

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    Most nézegetem, olvasom, hogy olyan 10-12 hónapos korban kezdenek beszélni a gyerekek. De akkor még csak 1-1 szót. Majd a rendes folyamatos beszéd kialakulása eltarthat akár 2-2,5 éves korig is.

    Ez annyira hihetetlenül hangzik :) Az én fiam már most olyan összefüggően gagyog, hogy már várnám mikor mond ki egy szót. De tényleg már csoportosíthatók a gügyögései. Felismerhető, megkülönböztethető melyik melyik. Sőt, azt, hogy "oké" már majdnem érthetően mondja. Igaz nem tudatosan, csak véletlenül de nagyon jó :D
    Egyik reggel mondtam neki, hogy óóóké. Erre ő is mondta, hogy óóké. Nagyon komoly volt. A poén viszont az, hogy délután anyámék vigyáztak rá pár órát. Majd mikor megjöttünk újságolták nekünk, hogy a pici azt mondta óóké! :D De úgy, hogy anyámék nem tudták, hogy ezt reggel mi már eljátszottuk.

    Szóval ezek után nehéz elhinni, hogy még ~ 10 hónap mire meglesz az első szó. Persze tudom ez minden gyereknél változó... De akkoris :) Hiszen még csak alig 2 hónapos és alig 1 hónapja kezdett el gügyögni.
    De ezek az összefüggő gügyögések már simán olyan szinten vannak, mint pl kolléganőm 5,5 hónapos kislányának.

  • Dany007

    veterán

    Na mi a helyzet apukák? :)
    Igen csak leült a topic...

    Akkor írom én.
    Rengeteget nevetünk. Gagyogunk és a többi :D Ha néha rájön be nem áll a szája! :D Hihetetlen jó érzés. Főleg amikor rámmosolyog. Vagy amikor épp nekem beszél.

    Egy hete kb észrevettem, hogy elkezdett játszani az egyik játékával is.
    Fura volt, mert a nappaliban hallottam, hogy ő alvás helyett a kis csörgős maciját lökögeti. Csak a csörgő hangját hallottam. Na mondom ez meg hogyan? Kicsit fura is volt, mert az ágy szélére lógattam tehát csak akkor szólalhat meg ha ő bizergálja. Majd bementem hozzá és tényleg :) A kis kezével lökögette a játékot, az meg ugye hangot adott ki.
    Aztán pár napja már meg is fogja a kis macinak a kezét! :) Nagyon jó! :) Nemsokára már legózni fog :D

    Megvolt a 2 hónapos kötelező oltás is. Eszméletlen jól viselte. Megkapta az injekciót, akkor persze mocsoksul sírt szegényem, aztán 10 másodperc és mintha mise történt volna. :)
    Aztán persze este be is lázasodott tőle. Jól vizsgázott az új hőmérő. Még kúpot is adtam neki, ami mondjuk nem volt a legegyszerűbb feladat :) De gyorsan levitte a lázat és másnapra már semmi gond se volt.

    Megvan a hősugárzó is. Így a fürdés már 25-26 fokban zajlik. Most hogy bejött ez a hideg, azért ez érződik a szobahőmérsékleten is. Már "csak" 22-23 fok az átlag. Lesz ez még így se...

    Szóval nálunk kb ez a helyzet. Elvagyunk :)
    Ne tessék hagyni a topicot, kíváncsi vagyok mivan a többiekkel is!

  • Dany007

    veterán

    válasz föccer #201 üzenetére

    Héééj nekünk is van ilyen ruhánk! :DD

    Mindjárt mutatom...

    [link]

    Itt van ni! :)

    Amúgy mi a helyzet veletek? Nem nagyon vagy aktív ebben a topicban manapság....

  • Dany007

    veterán

    válasz föccer #204 üzenetére

    Szerintem annyira nem volt rossz vétel.
    Úgy emlékszem - nem ezt a fajtát - valami 5-ös csomag ruhát kaptunk ~ 3000 forintért... Nemtom milyen fajta volt, de 600 forintot darabja simán megért :) Úgyis max 1 hónap és kinövi...

  • Dany007

    veterán

    válasz mefistofeles #221 üzenetére

    Uh ez tényleg durva...
    Nehogymár pórázra kössem a gyereket! Az ilyet a kutyával meg macskával szokás csinálni, nem egy gyerekkel :D
    Nincs az a pénz amiért pórázon sétáltatnám a gyerekemet... :U

  • Dany007

    veterán

    válasz qantum #224 üzenetére

    Ja mondjuk ez más... De ezt úgy szokták megoldani hagyományos módon, hogy fogják a gyereket a hóna alatt és úgy segítik járni... Most már van hozzá ezek szerint "szerszám" is jópénzért...

  • Dany007

    veterán

    Na nemnagyon pörög a topioc.

    Az én fiam is cseperedik szépen lassan... Bár lehet nem is olyan lassan. 3. hónapos kontrollon már 61cm volt, pedig csak 51 centivel született. Vagyis 3 hónap alatt 10 centit nőtt. Bizony az eddigi ruhák jórésze ment is a levesbe.

    Viszont ami furcsa, hogy az a nagy gagyogás és beszélési "kényszer" abbamaradt nála =/ Nem tudom miért, de az elmúlt egy hónapban jóval kevesebbet gagyog mint előtte. Persze a mosoly azért mindig megvan :D
    A nyáladzás is beindult rendesen. Nem tudom nem-e a fogzás megindulása az oka. Vannak éjszakák amikor nem nagyon akar aludni. Gyakrabban lesz nyűgös is, és folyton a kis kezét "eszi" tolja bele a szájába :D
    Amúgy a súlya rendben, még nincs 4 hónapos és már 6Kg. Ez 3,2 Kg-mal több, mint amennyivel született.

    Na kb ennyi. Játékokat már fogdossa nézegeti, cibálja. Ami furcsa, hogy az egyik pupillája nagyobb, mint a másik. Volt egy kis gyulladás a szemén de már elmúlt, nemtom lehet attól van-e. Hívtuk a dokit de nem tudott mit mondani, azt mondták ha reagál rendesen a fényre, akkor semmi gond. És persze reagál. Azért bejelentkeztünk szemészetre az SZTK-ba. Január 17.-re kaptunk időpontot... :U Majd meglátjuk.
    Tévét már már mániákusan néz :) Sőt, vagy egy ilyen babacsatorna, na azon még nevetni is szokott!
    Most már tényleg ennyi. Ez a nagy helyzet.

  • Dany007

    veterán

    válasz superTibcsi #261 üzenetére

    Húh én nagyon nem bírom annak a zenéjét. Olyan fülsértően magas egyszerű hangok vannak... :S áááh pár percnél tovább nem bírom :D
    Sokat nem is nézzük. Inkább vegyesen, valami mesét meg hasonlókat.

  • Dany007

    veterán

    Na, tegnap megvolt az első átfordulás! :C
    Ma meg már abba se akarja hagyni. Amint lerakom a hátára, egyből fordul hasra. Nagyon tetszik neki!
    Reggelente meg külön énekléssel ébreszt. Pár napja rájött ez a sikoltozhatnék. És minden hajnalban áriázik :D De képes ezt órán át csinálni...
    Nembaj, mert mostmár legalább "beszél" valahogy. Eddig is gagyogott csak ritkán. Most nagyon megeredt a nyelve.

  • Dany007

    veterán

    válasz föccer #268 üzenetére

    Wow! Az gyors volt. És simán ment? Esetleg voltak álmatlan éjszakák?
    Bár ahogy hallottam az első fogak még könnyedén jönnek.

    Sok babát láttam már ilyen idióta hatalmas nyaklánccal a nyakában. Ami elvileg ilyen fogzást segítő valami... De szerintem kb csak annyit ér, mint az energia karkötő :D

    Nálunk még nincsen fog. Csak hasra forgolódás állandóan. Meg sikitozás. Eszméletlen mennyit gagyog. Nem csak gagyog, hanem sikogat! És élvezi! Anyám szerint mit nem csináltunk ilyet... : )
    És tök jó mikor mondjuk a hajnali 4-es szopizás után ~ 1 órán át szó szerint áriázik a gyerek full hangerőn :D Mondjuk engem csak addig bosszant amíg fel nem ébredek rá. Utána már imádom és eltudnám hallgatni egész reggelig! =)

  • Dany007

    veterán

    válasz mpierre #270 üzenetére

    Oh de én most nem az ilyen rágókákra gondolok. Azt vágom énis.
    Ezek ilyen borostyánból vagy franctudja miből készült nyakláncok. Kis sárgás, feketés kövekből áll. Azt nem hinném, hogy rágja. Na és állítólag ezek "energiája" segít a fogzásban...

  • Dany007

    veterán

    válasz föccer #281 üzenetére

    Grat! :C
    Pedig csak ~ 2 héttel vagytok előttünk :)
    Amúgy manapság igencsak keveset írsz rólatok : P

    Fel kell pörgetni a topicot.

    Más.

    Járókákról mik a tapasztalatok? Most gondolkozunk rajta, hogy lassacskán kelleni fog majd.
    Sok helyen írták, hogy a hálós nem túl jó megoldás, mert ló***t se lát ki belőle a gyerek. Hogy inkább a fa rácsos legyen. Ilyen méter x méteres formában láttam eddig.
    De olyan véleményt is olvastam már, hogy fölösleges...

  • Dany007

    veterán

    válasz föccer #283 üzenetére

    Fiam már vagy egy hónapja fordulgat hasra. Mostmár szinte csak úgy szeret lenni. De persze vissza még nem fordul. Ülni is csak úgy ül ha segítünk neki.

    Azért gondolkozunk járókán, mert a kiságyban már nincsen el sokáig. Vagy alszik, vagy foglalkozni kell vele.
    És mivel igen aktívan forgolódik, ezért egy percre sem lehet egyedül hagyni, vagy olyan helyen ahol leeshet, esetleg nekidőlhet valaminek.
    Páromnak meg ugye főzni kell, mosni, takarítani ;] , szóval kell valami amiben a gyerek ellehet. Játszhat, forgolódhat össze vissza és mégis biztonságban van, nem muszáj non-stop figyelni.

    Most úgy van, hogy délelőtt alszik egy órát max. Délután kettőt, aztán este 9-10-ig semmit se. Tehát reggel 7-től este 10 ig kb 3 max 4 órát alszik összesen. A többi időben figyelni kell rá :) Egyedül gyorsan elunja magát.

    Okés, remélem azért minden rendben veletek. Csak kíváncsi vagyok másokkal mivan :)

    Üdv.

  • Dany007

    veterán

    Köszönöm az ötleteket. Szép vegyes lett a felhozatal :)
    Hálós mellett szól, hogy puhább, biztonságosabb és olcsóbb is jóval. Viszont nehézkes a kilátás (talán) és a kapaszkodás is.
    Fa, rácsos mellett pedig, hogy jobban segíti a felállást és jobban kilát belőle a gyerek. Viszont majd dupla árban van, beütheti a fejét.

    Hát ezt így még elég nehéz eldönteni. :) Még várok hátha lesz még pár gondolat.
    Nekem spec a hálós jobban tetszik, külsőleg - ami ugye nem számít - viszont a bentről való kilátást már próbáltam egy szintén hálós mobil ágyon. Nem valami pozitív. Engem legalábbis mocskosul zavart. Persze láttam már olyan hálót is, ami annyira vékony szálakból állt, hogy simán átlehetett látni rajta...

  • Dany007

    veterán

    Na, mi pedig megjártuk a kórházat... Illetve a pici és anyu még mindig bent vannak.
    Vírusos hasmenés. Szegény pici kapta az infúziót a fejébe... Szörnyű volt végignézni, ahogy szegénynek beszúrják. =/
    A doki szerint nem a komolyabbik fajta, de azért elhúzódó. Még szerencse, hogy a picinek más tünete nincs, csak a hasmenés. Teljesen jókedvű se láz se semmi. Viszont ilyen kis korban könnyen kiszáradhatnak így benntartották. Ha minden jól megy akkor talán holnap kijöhetnek. De ez elhúzódhat akár 1-2 hétig is... Szép kis szilveszterünk volt mondhatom...
    Mindegy csak legyünk már túl rajta.

    @Föccer:

    Menni fog az hamarosan! :) Mienk is úgy kezdte, hogy az egyik kis kezecskéjét maga alatt hagyta. De gyorsan megtanulja majd, hogy húzza ki azt is. Aztán akkor majd résen kell lenni, mert állandóan hasra akar fordulni. :)
    Volt olyan, hogy letettem aludni, majd 2 perc múlva már hason volt, de 180 fokkal megfordulva és egyik keze és lába már lógott ki a rácsokon... :)
    A pelenkázás meg kész katasztrófa így :D Hiszen amint leteszem a pelenkázóra, ő fordul egyből a hasára. Úgy meg nem olyan egyszerű : )

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz föccer #293 üzenetére

    Ja, hat a picurkank hetente egyszer szokott egy brutalis adagot nyomatni...
    Azt mondtak h ha nagyobb lenne akkor nem kene benn maradni se. De mar uton volt a kiszaradashoz.
    Most is itt ulok mellette. Alszik a szivem... kapott megegy adag infuziot... holnap mar biztos nem megyunk haza... :/

Új hozzászólás Aktív témák