Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • megema

    őstag

    válasz a_r_p_i #18931 üzenetére

    Kicsit tudnád pontosítani a dolgot? Lehet fáradt vagyok, de nem értem. Mit értesz hibás fps alatt?

    Nekem a görgetés akadozik itt-ott, de főleg Safariban. Háttérkép cserélgetésnél volt olyan is, hogy egy csík beragadt a képernyőn. Ha odahúztam az egeret, vagy továbbcserélgettem a hátteret, akkor eltűnt. 10.9.2 újrahúzása óta nem tapasztaltam ezt a beragadást.

    (#18921) runner 125: Chromeban majdhogynem rosszabb volt. Ha úgy egy komolyat belegörgettem, akkor a lap sorszámát kijelző fül téglalap része "le is szakadt" a csúszkára mutató nyílról, és külön életet élt. Most nincs is fent, de lehet felrakom megnézni beta rendszer alatt is.

    Ezt a PDF-et próbáld ki légy szíves. Igazából mindegy milyen PDF, akár teljesen kitölti a képernyőt, akár lecsökkentem a méretét, beszaggat a görgetés. Rányomok, hogy a Megtekintőben nyissa meg, és tök folyékony 5-10 oldalnyi görgetés. Afelett van ott is egy kis akadás, de nem olyan vészes.

    Amint kirakom a Megtekintőt teljes képernyőre (nem a zöld gombbal maximalizálom!), majd elkezdek lapozgatni, az is elkezd szórakozni. Néha nem azonnal reagál a swipera, néha kimarad egy lapozási animáció. A belenagyítás sebessége rendben van. Ha a touchpad elengedése nélkül nagyítom-kicsinyítem folyamatosan, az is oké. Viszont, ha belenagyítás után elengedem a touchpadet, és le szeretném kicsinyíteni, az már akadozik. Ha ezek után leveszem teljes képernyőről, akkor az addig normális görgetés is elkezd akadni...

    Ez nem retina probléma. Ez tisztán az optimalizáció hiánya.

    [ Szerkesztve ]

  • melon

    tag

    válasz a_r_p_i #18931 üzenetére

    Pontosan ugyanez a jelenseg neha nalam is jelentkezik (15" rMBP, i7, 16G). Ha a gepet csak onmagaban hasznalom, akkor kb 1-2 hetente latom, ha a melo miatt radugok egy regebbi 23" kepernyot, akkor nehany naponta. Eddig tulzottan nem zavart, de ha surusodni fog a problema, es reprodukalhato lesz (es nelkulozni is tudom a gepet!) akkor tuti visszaviszem, hogy nezzek meg. Amugy meg addig nem a vilag vege ez nalam.

  • megema

    őstag

    válasz a_r_p_i #18952 üzenetére

    Na igen, én is ezzel vagyok gondban. Nem volt olcsó, de más gép tuti nem írna ki nekem 15 órás akkuidőt, és tartaná is hozzá magát nagyságrendileg...

    Amúgy te nem tapasztalsz görgetési problémákat? Mert ugyanolyan gépünk van. Az iCentreben kirakott 13" és 15"-os belépőmodellnél is reprodukáltam. Pl. Index főoldalon néha meg-megakad a görgetés Safariban, amikor lassít. Facebookon szintén (nem a további tartalom betöltésekor jelentkezőre gondolok, hanem már betöltött tartalomnál). Ez még azt mondom belefér, de a PDF-ek görgetése Safariban botrányos.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák